FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=42)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=10417)


Posted by PAPUGa on 03-05-2003 20:57:

Post uruchamianie serwera

pomyslalem ze moze komus sie moze przydac 'a little help' HOWTO - a co, bedziecie mieli wiecej servof przy okazji

a) zakladamy nowego uzytkownika pod ktorym bedzie Was server chodzil - nie robimy tego na koncie roota
b) zakladamy katalog temu userowi gdzie beda te wszystkie smieci (ponizsze)

1. plytka z Q3 - bedziemy potrzebowac pliczek pak0.pk3 (jakies 500MB)

2. zaciagamy instalatora (z: http://zwis.rulez.pl )
pliczek ma jakies 320MB i zawiera wszystkie pliki jakie potrzebujesz (oprocz pak0.pk3) aby odpalic serv UT. (mapki mozna dociagac wedle uznania)

3. rozpakowujemy go:
tar zxvf q3docs-0.1.tar.gz

4. czytamy README

5. slemy do papugi (GG:3270000) info, ze przybyl nowy serv UT w Polsce oraz do kumpli aby wlazili na nowy zaje*bisty serwer

orginalny instalator napisal niejaki 'meth' i opublikowal go na forum ut.net, a ja postanowilem Wam ciutke przyblizyc sprawe i zmirrorowac instalatora - bo cieniutko sie zaciaga z orginalnego serva)


Posted by cZAx on 04-05-2003 02:35:

moze by to dac do kolumny na ut.pl? lub poprosic Majesa by zrobil to takim topikiem ktory zawsze jest pierwszy, mozna by jeszcze do tego dodac mirrory skad sciagnac ut i jak zainstalowac.

__________________
called to duty


Posted by PAPUGa on 04-05-2003 04:18:

Talking ooo?

ktos oprocz mnie dzis nie spi?

eee, nie warto do kolumny - tam jest calkiem porzadne tlumaczenie orginalu z ut.net

ten instalator ktorego wygrzebalem - to na razie pre-alfa :/

zamierzam napisac ladniutka stronke, linkami, skrinszotami i urlami do downloadow, zrobie ja po postawienie nowego killa -- prosze mnie poganiac, uprzejmie kopiac po tylku (za pomoca gg tudziez tutaj) --- ale czekam z tym do czerwca - aby kill mial rowniutko rok uptime: http://kill.it.pl/mrtg/uptime.html

mysle ze niewarto z tego co tu dalem - lepiej zaczekac moment (miesiac/tydzien?) na kolejna wersje instalatora.

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi �miecie?


Posted by oferma on 09-05-2003 12:09:

Hey
to ja mam pytanie z innej beczki
nie mam doswiadczenia ze stawianiem serverow q3/urt
do tej pory bawilem sie tylko rtcw
niby wszystko podobnie, tyle ze nie iwem jakie sa ludzkie wymagania dla takiego czegos
powiedzmy 12 userow
procesor? 300MHz starczy?
moze 200?
a moze obsluguje jakos sensownie smp? i mozna to puscic na staruszku dual ppro200?
a jak z pamiecia?
hunkmegs = 64 starcza?
czy moze mozna mniej/wiecej dac

bo zastanawiam sie nad postawieniam servera w pewnym miejscu (niektorzy wiedza gdzie
tylko czy jest sens
cfg:
dell power edge 4100
dual ppro200
64MB ram (chwilowo, wnet powinno byc 192)
debian oczywiscie
a lacze ... szybkie, w sensie pasmo to kilkaset MBitow, ale nie iwem jak sie beda sprawowac koffane bramki tpsa-pol34 :/

pozdrawiam

__________________
"Niech CO Krwawy Hegemon?!"
Paulinus/AEonFlux aka zboojcesh Oferma =]
C4 clan n00b member :/


Posted by on 09-05-2003 14:17:

stick'nalem topic


Posted by on 09-05-2003 18:47:

a mo�e by tak ...

A moze by tak na ut.pl poprosi� �eby dali jaki� plik w kt�rym w DOK�ADNYCH punktach , krok po kroku napisac jak zainstalowa� q 3 i jak gra� przez net'a ???? a tak�e z linkami sk�d �ci�gn�� potrzebne pliki

My�le z� to by bardzo pomog�o bo wiem po sobie �e jak si� niewie jak zainstalowa� to si� rezygnuje z tej gry !


Posted by on 09-05-2003 18:48:

sry

zamiast Q 3 wstawcie sobi UrT


Posted by koodazed on 09-05-2003 23:49:

Re: a mo�e by tak ...

quote:
Napisane oryginalnie przez Jo]{eR
A moze by tak na ut.pl poprosi� �eby dali jaki� plik w kt�rym w DOK�ADNYCH punktach , krok po kroku napisac jak zainstalowa� q 3 i jak gra� przez net'a ???? a tak�e z linkami sk�d �ci�gn�� potrzebne pliki

My�le z� to by bardzo pomog�o bo wiem po sobie �e jak si� niewie jak zainstalowa� to si� rezygnuje z tej gry !



normalnie moj pingwin wyj.ebal sie o kant okraglego kamienia na drodze jak to przeczytal... zainstalowanie q3 to chyba kazdy glupi potrafi?
ale rozumiem, czasem bywa pomrocznosc jasna...

1.wloz plyte do cd-roma
2. zainstaluj q3 do katalagu gdzie chcesz, umownie to jest Quake III Arena
3. nie wal konia jeszcze
4. zainstaluj pointrelease 1.32 (nawiazujac do twojego postu o punkbusterze.. wraz z 1.32 instaluje sie punkbuster...)
5. zgraj pliki modu do katalogu x:/twoj_katalog_q3/q3ut2/ zarowno bete 2.6 i pozniej 2.6a
6. uruchamiasz q3, wchodzisz do "mods" wlaczasz urbana i laczysz sie na server wpisujac np. /connect ip_servera
7. jeszcze nie wal konia i nie bluznij do monitora
8. jak sie PB sam nie zupdatuje (wczesniej w konsoli musisz wpisac pb_cl_enable, konsole otwierawsz tylda czyli ~), to wyjdz z gry, wejdz na www.evenbalance.com i sciagnij sobie pbweb.exe, umiesc ten plik w katalogu "pb" ktory miesci sie w katalogu Q3, jak skonczy updatowac, to...
9. zwal sobie konia jak chcesz, albo idz grac lub ogladac klan, stracilem 10 minut na pisaniu tego posta, ja z reguly mam dobre serce i pomagam ludziom w potrzebie, ale twoje pytanie zbilo mnie i pingwina z nog, ze normalnie musialem to zrobic.

Powinna byc wielka tablica z FAQ, gdy sie wchodzi na boarda, co by mozna bylo uniknac takich przypadkow jak ten z "punkbusterem"

__________________
Sapiente prima stultitia caruisse


Posted by Makrel on 10-05-2003 01:30:

Arrow

Hmm no nice temat Papug ale wydaje mi sie ze ten "instalator" jest nie potrzebny po co u�atwiac cos co i tak jest naprawde juz �atwe ? chyba kazdy majacy o Linuxie jakies pojecie mo�e z �atwo�ci� zainstalowac q3 (instlacja patcha,kopiowanie pak0.pk3 ,rozpakowanie moda UrT) itd. Problemy pojawiaj� sie z konfiguracj� bo jak wiem z do�wiadczenia , ludzie)przyszli admini) pytaj� sie o jakie� zasady gry i jak to wyzej by�o napisane "co gracze lubi�" czyli chodzi o config servera.Przyda�oby sie zrobi� jakie� HOWTO z configiem servera , a w nim wyja�nione co i na co ? np. �wie�utki admin my�li ze UrT to gra teamowa ,wojenna itd wiec dysponuj�c duzym i dobrym ��czem ustawia ilos� graczy na serverze bardzo duza , a ka�y wie ze wiecej niz 12 graczy w trybie Team Survivol jest �a�osne i mija si� z gra, w takim CTF to juz mozna pokusi� sie o wi�cej , a raczej tyle ile maszynka wyci�gnie razem z �aczem , tez nie kazdy admin wie ile ustawic czasu na respawn , du wurmap , timelimit , respawn protection itd no i jeszcze pozostaje mapcycle ale to juz calkiem inna sprawa (chociaz jakby sie zrobi�o taki uk��d map w tym wszystkie standardowe i grywalne mapy jak na pocz�tek no to by�by git.) Wiec jakby mo�na by�o zrobi� co� takiego to moge s�u�yc pomoc� no a teraz mam pare pyta�

1.Papug m�g�by� mi przes�ac config servera coolnet lub kill ? (ja mam w�asny config i na nim dzia�a jeden server nonstop bez zadnych zwis�w tRainNET UrT 2.6a ale gdy postawie swoj server na momim komputerku i tym cfg ,czy to na windzie czy na linuxie no to po wejsciu wiecej niz 4 os�b server sie wywala ,pisze jakis error itd nie zanotowalem go :/) moj email [email protected]
2.Czy instalacja q3 na systemie FreeBSD przebiega tak samo jak na innych dystrybucjach linuxa ? (chcia�bym potestowa� ten system tak z ciekawo�ci no i niekt�rzy admini maj� ten system w swoich sieciach)
3.Z jakimi parametrami odpala sie server na linuxie ?(chodzi mi o : quake3 +set fs_game q3ut2 +set dedicated 2 +set ble ble ... ) pytanie do papugi i reszty admin�w , co tam jeszzce dopisujecie ? najlepeij wklejcie ca�y zapis

ps. no i chyba koniec mojej gadki , Papug wierze ci na s�owo ze jak do ciebie napisze to odpiszesz

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by oferma on 10-05-2003 07:06:

freebsd nei nadaje sie na server gier :/
nie wiem czy jego "securnosc" tak wplywa czy co, ale nie wyrabia sie przy duzych ilosciach pakietow, jakies dziwne PacketLosty. lagi, i wogole cooda sie dzieja
moze to przez sieciowki ktorych uzywalem (intel eepro100 w kilku wersjach), ale nic poza intelem nie posiadalem
PONOC to sie da obejsc jakos, ale nigdzie nie znalazlem konkretow, wiec sknczylo sie na debianie =]

a co do scripta startowego:

./wolfded +set com_hunkmegs 96 +set sv_maxrate 9000 +set com_zonemegs 32 +set dedicated 2 +set g_password "" +sv_hostname "ClanServer" +set g_motd
"" +set sv_pure 1 +set rconpassword "cokolwiek" +set match_minplayers 1 +set net_port 27960 +pb_sv_enable +set fs_game osp +set sv_maxclients 14 +set unlock +se
t sv_floodprotect 1 +set net_ip 195.114.173.143 +exec stopwatch-pub-server

to niby z wolfa, ale powinno pomoc
pozdrawiam

__________________
"Niech CO Krwawy Hegemon?!"
Paulinus/AEonFlux aka zboojcesh Oferma =]
C4 clan n00b member :/


Posted by Makrel on 10-05-2003 15:25:

quote:
Napisane oryginalnie przez oferma
a co do scripta startowego:

./wolfded +set com_hunkmegs 96 +set sv_maxrate 9000 +set com_zonemegs 32 +set dedicated 2 +set g_password "" +sv_hostname "ClanServer" +set g_motd
"" +set sv_pure 1 +set rconpassword "cokolwiek" +set match_minplayers 1 +set net_port 27960 +pb_sv_enable +set fs_game osp +set sv_maxclients 14 +set unlock +se
t sv_floodprotect 1 +set net_ip 195.114.173.143 +exec stopwatch-pub-server

to niby z wolfa, ale powinno pomoc
pozdrawiam



Hmm no co do tego to chyba po�owe tych opcji umieszcza sie w configu servera no ale c�z a ztym FreeBSD to nei trzeba mie� zadnych emulator�w czy co� ? w sumie sam zauwarzy�em ze na tym systemie co� dizwnei chodiz ale jest to do naprawienia , bo czasami w LANie jak gram po necie to mam co pewien czas ciag packet lossst�w i dalej normalnie i tak co jakis czas :/ no ale admin co� poprawi� i jest dobze no ale z tego co mi wiadomo to co� z tym wsp�lnego ma tak zwana "dzier�awa" no jako� tak

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by PAPUGa on 15-05-2003 15:45:

quote:
Napisane oryginalnie przez oferma
freebsd nei nadaje sie na server gier :/
nie wiem czy jego "securnosc" tak wplywa czy co, ale nie wyrabia sie przy duzych ilosciach pakietow, jakies dziwne PacketLosty. lagi, i wogole cooda sie dzieja
moze to przez sieciowki ktorych uzywalem (intel eepro100 w kilku wersjach), ale nic poza intelem nie posiadalem
PONOC to sie da obejsc jakos, ale nigdzie nie znalazlem konkretow, wiec sknczylo sie na debianie =]



to mo�e zmie� sterownik do karty sieciowej?
mo�e na half-duplex?

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi �miecie?


Posted by Makrel on 15-05-2003 16:07:

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
to mo�e zmie� sterownik do karty sieciowej?
mo�e na half-duplex?



Hmm half-duplex ? nie s�dze zeby np. moj admin to zmieni� skoro server na kt�rym moze stan�� UrT jest serverem udost�pniaj�cym internet :/ , Papug a odpala�es quake 3 na FreeBSD w trybie graficznym , tak zeby pogra� ? jak tak to powiedz jakie problemy mog� mni� spotkac lub jakie� ciekawostki ? hmm ile p�ytek zajmuje FreeBSD ?? albo jakiego Unixa ,Linuxa polecasz do grania w q3 , na kt�rym zauwarzy�� lepsz� p�ynno�� gry , wiecej fps ? bo ja np. na Red Hat 8.0 najlepiej mi sie gra�o (j�dro 2.4.18 defaultowe) ale jak odpali�em na Slackwarez 9.0 to mi gra jako� nie p�ynnie chodiz�a :/ mo�liwe ze to przez j�dro albo przez patcha 1.32b ? bo na zwyk�ym patchu myszka nei dzia�a�a :/ musia�em instalowac wersje "b". jak kto� ma jakei� do�wiadczenia z q3 i linuxem, unixem to prosi�bym o jakie� info

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by oferma on 16-05-2003 13:37:

karta - intel 100 "s" desktop adapter
switch tez intelowy 10/100
karta miala na sztywno 100full, switch tez tak twierdzil ...
a to ze nie dziala toto potwierdzaja znajomi admini
ale mowie - sprawa zamknieta, pod debiane, jest spokoj i cisza
i cienkie zielone linie na lagometrze

/me kocha ping 3 w porywach do 6

pozdrawiam

__________________
"Niech CO Krwawy Hegemon?!"
Paulinus/AEonFlux aka zboojcesh Oferma =]
C4 clan n00b member :/


Posted by on 21-05-2003 15:01:

Question Eh.

Juz nic.


Posted by PAPUGa on 11-06-2003 18:46:

Re: Eh.

quote:
Napisane oryginalnie przez jarzyna
Juz nic.



wiem, marudzisz - zaci�ga si� a� mi�o

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi �miecie?


Posted by Makrel on 12-06-2003 00:35:

Papug zdradz nam co sie dzieje ostatnio z Coolnetem :/ laguje jak **** :/

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by PAPUGa on 25-06-2003 18:15:

quote:
Napisane oryginalnie przez Makrel
Papug zdradz nam co sie dzieje ostatnio z Coolnetem :/ laguje jak **** :/




no i co ja moge odpowiedziec na takie pytanie?

"ostatnio" - tzn kiedy?
"laguje" - komu? wszystkim? tepsiarzom?o jakichs konkretnych godzinach?


btw - powolusku dojrzewam do przeinstalowania UT na ciulnecie

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi �miecie?


Posted by Makrel on 27-06-2003 14:11:

hmm "ostatnio" czyli zobacz na dat emojego postu : ) komu "laguje" hehe ok lagowa� wszystkim i to tak przyzwoicie nawe tym co mieszkaj� w wawie i maja par ekilometr�w do servera : ) ok ale juz tak nie laguje wiec nei m�cz sie z odpowiedzi� : ) , dozbe zrobisz jak przeinstalujesz hyhy ale w�tpie ze przestanie sie wiesza� :/ przewaznie sie wiesza jak za duzo os�b ��czy sie z coolnetem albo w jednym momencie ktos wejdzie do dr�yny , i to jest wina bugu w tej becie , ale ten bug jest tylko na niekt�rych komputerach i pewnie mu cos w masznce nei pasuje albo w ustawieniach sieciowych , to moje zdanie :/

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by PangA on 05-08-2003 18:36:

yyy papuga jakb mial amoze umiesz jakos przerobic lub cos ;/ bo potrzebuje wsumie takiego paka servera tak pod win nt czy 200 moze xp cos takiego ! tylko ze to musi byc sam server i najlepiej zeby niezapisywal logow i co najwaznieszcze zeby byl niewidoczny tzn zeby ta konsola sie nie pokazywala na ekranie ;/i jeszcze lepiej zeby tez w try'ju sie nie pokazywala to moze ze i bys tana jakis serwerek na 10 moze 100 mbitowym laczu

__________________
>>-- - - --->


Posted by Makrel on 06-08-2003 17:40:

PangA widze ze chcesz server posatwic pocichutku ale zeby ukryc konsole to trzeba sie pobawic jakos a jak to ma stac na windzie to i tak musisz zainstalowac q3 albo zrobic wersje dyskowa i nagrac na cd a p�niej przekopiowac na server czy cosik

__________________
Og�lnie ryby i dzieci g�osu nie maj�


Posted by PangA on 06-08-2003 20:48:

no nie dokladnie ;/ bo to wszysytko przez neta tylko mozna

__________________
>>-- - - --->


Posted by forever on 27-08-2003 15:56:

Angry

Papug!! A moze by� tak m�dry cz�owieku wreszcie ciulneta na ut3 przerobi�? H�!?

__________________
oczywi�cie si� myl� i nie mam racji ani poj�cia o tym co pisz�...


Posted by DARK_ANGEL on 30-08-2003 12:46:

W ogole Majes mogl bys zamknac topic bo sie robi syf :S


Posted by forever on 03-09-2003 14:23:

quote:
Napisane oryginalnie przez DARK_ANGEL
W ogole Majes mogl bys zamknac topic bo sie robi syf :S

no i odstickowa� go bo w z�ym miejscu (nie to forum - jest osobno "serwery") i nieaktualny...

__________________
oczywi�cie si� myl� i nie mam racji ani poj�cia o tym co pisz�...


Posted by DARK_ANGEL on 03-09-2003 15:41:

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
no i odstickowa� go bo w z�ym miejscu (nie to forum - jest osobno "serwery") i nieaktualny...


NIE ! , niech bedzie sticky i niech bedzie tutaj , bo tam NIKT nie zaglada i co chwile beda tutaj te same pytania odnosnie tego samego tematu :o


Posted by forever on 04-09-2003 08:17:

quote:
Napisane oryginalnie przez DARK_ANGEL
NIE ! , niech bedzie sticky i niech bedzie tutaj , bo tam NIKT nie zaglada i co chwile beda tutaj te same pytania odnosnie tego samego tematu :o

bez sensu - nikt o to nigdy nie pytal a jak ktos juz szuka to zagladnie na zakladke servery... czy tam na podforum... a tu to nonsens... pozatym juz nieaktualne chyba... bo nowa beta itp itd...

__________________
oczywi�cie si� myl� i nie mam racji ani poj�cia o tym co pisz�...


Posted by B0rG on 30-10-2003 00:25:

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
bez sensu


system wie lepiej!


Posted by forever on 30-10-2003 10:59:

Angry

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
bez sensu - nikt o to nigdy nie pytal a jak ktos juz szuka to zagladnie na zakladke servery... czy tam na podforum... a tu to nonsens... pozatym juz nieaktualne chyba... bo nowa beta itp itd...

We� MajeS odstickuj to!!
albo przenie� do podforum serwery.

__________________
oczywi�cie si� myl� i nie mam racji ani poj�cia o tym co pisz�...


Posted by DARK_ANGEL on 30-10-2003 12:23:

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
We� MajeS odstickuj to!!
albo przenie� do podforum serwery.



nie nie przenosc tu jest dobrze :O


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 13:40.