FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=91)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=11194)


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 10:42:

Koordynacja w TDM

Chciałbym poruszyć temat braku jakiejkolwiek organizcji w drużynie podczas TDM. Choć sam pogrywam w Multi niedługo- gra jest O'K , odkąd znikam w necie rodzinka przypięła mi łatkę cyborga- jednak zaczynam odczuwać zmęczenie bałaganem w trakcie gry . Zupełna sieczka, masowe postrzelenia , zupełny brak koordynacji w ataku i totalny brak obrony. Nie mówię tu o klanach, bo to zupełnie inna historia, ale można przecież zorganizować doraźną drużynę z prawdziwego zdarzenia i uzgodnic w miare możliwości jakiś prosty plan działania. Wiem, że wielu z nas to wolni strzelcy i to jest O'K. Jednak czasami mam wielką ochotę krzyknąć , gdy po raz enty, ktoś właduje mi magazynek w plecy lub 2/3 druzyny kosi jeden przyczajony gostek z M60. Mój fonfel tak się raz znerwił ,że podczas gry zmiażdżył myszona . Czasami pogrywam na niemckich serwerach i z przyjemnością obserwuję dwóch kolesiów działających w parze. Zaprawdę powiadam wam są smiertelnie skuteczni, a gra przenosi się na inny wymiar. To już nie tylko bieganie z palcem na spuście, bo kto hałasuje ten szybko przenosi sie do królestwa niebieskiego, ale prawdziwa zabawa z odrobina taktyki. Jeśli macie coś do powiedzenia zapraszam do dyskucji, gdyż sam jestem ciekaw co myślicie na ten temat??!!.

Pozdrowienia dla drużyny niebiskich , gdyż przeważnie gram w jej szeregach , no i szacunek dla czerwonych. narka


Posted by [FPP]ZonK on 05-09-2003 12:18:

Ja moge powiedziec jedynie ze polskim graczom daleko jesczcze do kultury i zachownia graczom z zachodnich krajow Europy, ale nie ma sie co dziwic, w kazdej grze jest tak sytuacja ale z tego co mi wiadomo to admini serwa Most-PL probuja cos zrobic z tym by grac zespolowo i nie strzelac po swoich, z reszta o tym pisze w regulaminie tego serwera, ostatnio nie gram wiec nie moge powiedziec czy on sie sprawdza.

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 13:11:

Thumbs up

Cześć.
Z tą kulturą zachodu różnie bywa, ale generalnie nie ma co ogladać się na innych.W końcu nasz jest ten kawałek podłogi i warto może sie zastanowić, jak zabawę uczynić jeszcze lepszą i ciekawszą . Naprawdę trochę taktyki w wykonaniu nawet małych zespołów czy nawet dwóch graczy, wymusza inne sposoby działania w trakcie gry. Nie jestem idealistą i wiem, że to utopia by wszyscy nagle zagrali zespołowo, ale pare osób zawsze się znajdzie. I myślę, jak już o tym pisałem, że warto bo efekty są widoczne, gra nie nudzi choćby z tego powodu, że ustrzelenie kogoś wymaga więcej inwencji. Cieszy mnie, że temat dla fanów BHD nie jest martwy. Miejmy nadzieję że ktoś jeszcze przyłączy się do dyskuscji.Narka


Posted by on 05-09-2003 18:19:

sam pomysl gry coop jest nie nowy ale bez klanu nierealny. Czasami podczas gry staram sie dop kogos "doczepic" i go ubezpieczac ale ja chronie jego dupe a za chwile moja wlasna jest rozszarpana na strzepy bo gosc nie pomyslal zeby mnie tez ubezpieczac.
P.S. No chyba że faktycznie zmieni się kultura gry


Posted by on 05-09-2003 18:38:

zapomniałem dodać że niebiescy są najlepsi. szacunek dla czerwonych


Posted by [FPP]ZonK on 05-09-2003 18:58:

a czym sie roznia niebiescy od czerwonych? (procz koloru)

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37


Posted by on 05-09-2003 19:21:

bo ja też na ogół gram w niebieskich


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 19:21:

Post

Co do koloru druzyn to jest to przecież obojętne, ale trochę sportowej rywalizacji z poszanowaniem FP nie zaszkodzi i jak się rzekło z szacunkiem dla przeciwnika. Widać przecież gołym okiem ,że jakies preferencje co do koloru są i przcież kazdy może wyrobic sobie jakiś subiektywny pogląd


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 19:38:

Question

Jeśli czytają nas niebiescy, to faktycznie jest okazja żeby podyskutować o próbie koordynacji w drużynie i chociaz w ten sposób coś udowodnimy???


Posted by on 05-09-2003 19:42:

szczera prawda, a Ty Jaro dlaczegbo nie grasz ? Jakby cos powinienem być kolo 22.00 na serwerze. Wtedy mozemy i coop i FP itp


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 20:09:

O,K ja podpalam sie na Vaterland


Posted by Jaro(PL) on 05-09-2003 23:56:

Ten TKOH zupełnie mnie zaskoczył, w dodatku szybko się przemieszczasz. Raz cię ubezpieczałem , ale akurat miałem koniec amunicji no i bęć może dzisiaj będzie lepiej, narka


Posted by on 06-09-2003 10:39:

z założenia używam karabinków szturmowych (M16, car15) bo cięzka broń mnie w tej grze denerwuje. A żeby przeżyć z M16 gdzie 90 % graczy używa M60 niestey trzeba szybko się przemieszczać. Tuż przed grą trzeba będzie dogadać się jaką taktykę przyjmujemy i będzie git, no i więcej informacji tekstowych mimo że to niewygodna forma porozumiewania, ewentulanie trzeba zakumać gesty które może wykonywać gracz


Posted by Jaro(PL) on 07-09-2003 23:06:

Oki, myślę ,że warto poćwiczyć te gesty, bo poprostu będzie szybciej, jak narazie tylko my tu coś piszemy, odzewu jakoś nie widać. Do jutra zawsze po 22.00. Narka


Posted by on 08-09-2003 05:27:

nie można jednocześnie grać i pisać postów stąd tak mała frekfencja na forum


Posted by [FPP]ZonK on 08-09-2003 09:16:

nom,, wszyscy graja i nikt nic nie pisze

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37


Posted by Jaro(PL) on 08-09-2003 13:20:

Question

I na tym polega problem, tylko co to za gra? Kupa ludzi z palcem na spuście M 60 wali gdzie popadnie . To zupełnie jak łapanie ryb podbierakiem. Efekty są , ale satysfakcja raczej wątpliwa ?. I tu wracamy do sedna sprawy, o którym pisałem na samym początku dyskusji. Uczyńmy by w tej grze było więcej zabawy, niż zwykłej sieczki. To jest pewien -być może wart rozważenia-pomysł. Osobiście jestem za, choć jeszcze nie wiem jak. Zastanawiam się jak powinien wyglądać taki podstawowy zespół. Doszedłem do przekonania, że z przyczyn oczywistych niezbędny jest medyk, może po jednym M16 i M60. Razem to da siłę ognia, zapewni przetrwanie i jako taką szybkość. Kolejny problem to taktyka i komunkacja. Radzioo zapodał wykorzystanie gestów, pomysł jest O'K, gdyż posługiwanie się w akcji komunikatorem jest kłopotliwe.
Czekam na sugestie , jak również na Wasze zdanie w tej sprawie tzn. czy robimy jak do tej pory jatkę , czy coś zmieniamy albo jakieś inne pomysły.
Ludziska , jeśli nas czytacie dajcie głos.
Pozdrowienia dla dla załogi serwera z Nowego Targu. Narka i over


Posted by [FPP]ZonK on 08-09-2003 13:33:

ta, ale jak to czyta kilka osob to raczej efekt bedzie mizerny, ja niestety nie mam juz pomyslow by polskich graczy zaintresowac tym boardem nawet newsy nie pomagaja, a bylo ich kilka hehe

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37


Posted by on 08-09-2003 18:14:

trzeba wprowadzic limity na serwerze most jedna godzinka grania to 4 posty (oczywiście sensowne).
tak przy okazji, nie wiem czy już o tym pisałem ale kiedyś się rozmażyłem żeby tak na tydzień zabrać dostęp do M60 i tym podobnych - dopiero wtedy wyszło by szydło z worka. Co prawda często dostaje łomot z moim wysłużonym M16 ale i tak nieźle już lawiruję między gradem pocisków z M60-tki Tak na prawdę (wg mnie) M60 odbiera przyjemność gry, pisałem o tym na tym forum i tu pokłon do Jaro, dobrze zgrana paczka - 2 cqb, gunner, medic i sniper nadała by nowy ton tej grze


Posted by Jaro(PL) on 09-09-2003 08:51:

Widzę , że ludziska mają ręce obrzękłe strzelaniem i z naszej dyskusji nic chyba nie wyjdzie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko wcielić nasze przemyślenia w życie i zobaczyć co z tego wyjdzie. Szczerze mówiąc, to sam jestem ciekaw jaki to przyniesie skutek. Jeśli o mnie chodzi jestem w akcji przeważnie po 21- tej , gdyż wcześniej mam manewry z takim kolesiem. To jest dopiero współczesne pole walki. Przeciwnik niekonwencjnalny, nieprzewidywalny i pełen inicjatywy. Narka


Posted by on 09-09-2003 17:59:

rozumiem Cię, też mam takiego w domu


Posted by on 09-09-2003 20:02:

dziś się nie udało bo byłem wcześniej ale jutro postaram się być o 21-ej


Posted by Jaro(PL) on 09-09-2003 22:30:

OKi, OKi chyba sie nawet mineliśmy,ja miałem alarm za ścianą urzadził sobie nocne podchody,


Posted by on 10-09-2003 05:13:

Mieliśmy "saluta" w śmigłowcu


Posted by Jaro(PL) on 10-09-2003 08:53:

Jak zwykle była sieczka i jak zwykle na Sidewider gołębiarzy było więcej niż okolicznych szczytów. Z braku szans na poruszania się do przodu, złapałem za M60- wiem, że to nie było sportowe podejście , ale to była samoobrona i tym razem ryglowałem nim podejście- zaległem w naprawdę dobrym miejscu. To była mała jatka , ale dzięki temu parę razy udało sie przejąć PSP. Przećwiczyłem dzieki temu stały fragment gry. I gdyby nie brak lepszej koordynacji, nie przycisnęliby nas tak bardzo. Chyba założę sobie kajecik i będę notował dobre ustawienia na mapach?
Hehe.narka


Posted by Jaro(PL) on 10-09-2003 10:40:

Mam trzy pytania do naszego moderatora ,
- po pierwsze, czy istnieje możliwość odpalenia mapy, tak by na spokojnie, dokładnie ją obejrzeć?,
- po drugie, gdzie odkładają się zrzuty z ekranu, czy jest jakiś specjalny folder, gdyż mam problem z ich odnalezieniem?,
- po trzecie, kto ocenia tą dyskusję, gdyż jak widzę dorobiliśmy sie już trzech gwiazdek?!. Narka


Posted by [FPP]ZonK on 10-09-2003 11:34:

quote:
Napisane oryginalnie przez Jaro(PL)
Mam trzy pytania do naszego moderatora ,
- po pierwsze, czy istnieje możliwość odpalenia mapy, tak by na spokojnie, dokładnie ją obejrzeć?,
- po drugie, gdzie odkładają się zrzuty z ekranu, czy jest jakiś specjalny folder, gdyż mam problem z ich odnalezieniem?,
- po trzecie, kto ocenia tą dyskusję, gdyż jak widzę dorobiliśmy sie już trzech gwiazdek?!. Narka


- istenieje taka mozliwosc, wystarczy w multi przelaczyc sie na LAN, zahostowac nowa gre odpalic sobie mapke
- zrzuty odkaladaja sie w katalogu glownym gry
- a z ocenienamiem dyskusji to tez nie wiem ja jej nie oceniam

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37


Posted by on 10-09-2003 18:43:

Ja wystawiłem ocenę na przynętę. Może ktoś się da na to zwabić


Posted by on 10-09-2003 18:47:

A M60 ? Gdy gra 40 graczy i z tego 10 to sniperzy a 29 to gunnerzy to człowiek ma prawo zwątpić


Posted by Jaro(PL) on 11-09-2003 09:07:

Thumbs up

Hej Radzioo
Widzę, że trochę podskoczyłeś w statystyce. Ja -jak zwykle- pogrywałem u naszych sąsiadów. Zapragnąłem odmiany, gdyż jak to ładnie ująłeś, jak jest -40 graczy i z tego 10 to sniperzy a 29 to gunnerzy to człowiek ma prawo zwątpić. Oczywiście nowe mapki też nie są bez znaczenia. I tym razem w akcji było M60 , ale to była typowa defensywa, skierowana na obronę i utrzymanie pozycji.To były "gute Jage", co docenili pozostali grający. Jest dobrze gdy puszczasz hasło, że kończy CI się amunicja, a drużyna przejmuje twoje stanowisko do czasu, jak powrócisz z pełnymi magazynkami.
Tyle tu pisałem o masowych postrzeleniach i - o zgrozo -stwierdziłem , że sam jestem autorem jednej z wiekszej ich liczby. To chyba efekt małej dezorientacji w pierwszych godzinach grania. Wszystkim postrzelonym ( lub wysadzonym) sorry. Narka


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 08:24.