FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=10)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=4771)


Posted by mAJKiEL on 12-03-2002 16:10:

Post Poland vs Europa & rest of World

Niewiem jak zaczac ten Topic ale sprobuje jak najlatwiej wytlumaczyc o co mi chodzi na przykladzie.

Wczoraj sciagnalem Demko NiP'ow vs 4K czyli 2 naprawde dobrych klanow zagranicznych ktorych juz chyba niemusze nikomu przedstawiac porownalem gre w ich wykonaniu i klanowke naszych (jak na realia Polski) niezlych klanow. I tak sie zastanawiam wsumie taktyki podobne, wsumie strzelaja tez na podobnym poziomie wiec nasunelo mi sie pytanie w czym my jestesmy gorsi ! i z czego to wynika. Wpadlem na pare mozliwosci
-nasz kraj jest bieny ludzie musza pracowac zasuwac niemysla o grze , nie ma sponsorow a potencjalni gracze niemaja pieniedzy na komputer internet a nawet na cafeje ... pozatym nawet jesli ktos ma kase na kafe to niebedzie w niej chyba siedzial caly dzien a miejac net w domu mozna przynajmniej po parde godz dziennie pograc. Pozatym czy polacy maja zamaly refleks ,czy moze jestsmy zamalo cierpliwi do tego typu gier .... czy wszystko da sie wytrenowac z czsem i systematycznascia ? jak wy myslicie ... czy mamy szanse ze polskie klany wkoncu zaistnieja na arenie miedzynarodowej .... wiem ze juz pare klanow podejmuje proby gry z zagraniczniakami i turnieje niepolskie ale niewiem jak to bedzie bo te proby sa zbyt niesmiale....


Posted by [SPECNAZ]N3o on 12-03-2002 16:13:

majkiel, jest duzo osob, ktorzy maja swoja kafejke, stalke w domu lub cos podobnego .. a tez ogladalem demka tego meczu i wielu innych i uwazam, ze duzo nam brakuje do nich .. a tak poza tym to my, jako Polska nawet nie mamy wybranej reprezentacji :/

__________________


Posted by mAJKiEL on 12-03-2002 16:22:

quote:
Napisane oryginalnie przez [SPECNAZ]N3o
majkiel, jest duzo osob, ktorzy maja swoja kafejke, stalke w domu lub cos podobnego .. a tez ogladalem demka tego meczu i wielu innych i uwazam, ze duzo nam brakuje do nich .. a tak poza tym to my, jako Polska nawet nie mamy wybranej reprezentacji :/
nie oto mi chodzi ze ktos ma cafe albo net w domu tylko ze nawet ludzie ktorzy maja to wszystko wcale niesa az tacy zaebysci i ze nasze klany nielicza sie w swiecie ! raczej malo kto o nas slyszal...


Posted by AlieneK on 12-03-2002 16:44:

bo u nas nie ma organizazji takiej jak gdzie indziej.....Jak my�lisz...czy komu� sie chce (czyt. oplaca) organizowa� jakie� wybory reprezentacji???moze nielicznym....A potrem trzeba t� reprezentacje wybra�, ale tak, zby zawsze nie wa�ne sk�d mogli trenowa� razem i takie tam. A potem aby gra� z innymi to kolejny problem....i tu znowu reprezentacja musi mie� czas, kase (no chyba, ze jacy� sponsorzy b�d�) aby wyjecha� gdzie� na turniej, na klan�ke czy sparing...Nie wiem czy da�oby rade gra� z jakim� innym zagranicznym klanem z Polski.....�acza do dupy i wogle.....wi�c przez neta nie ma sesnu.....najlepiej by bylo na LANie pogra�, ale jak juz pisa�em nie ma jak...chyba, ze inni przyjad� do nas.....ale kto by chcia�........

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa


Posted by BoHeN on 12-03-2002 16:45:

reprezentacja

powina sie skladac z najlepszych !

ale ale takich jest malo

__________________
DoN'T Sap ALL !!!


Posted by Mistrzu on 12-03-2002 16:51:

Re: Poland vs Europa & rest of World

quote:
Napisane oryginalnie przez mAJKiEL
I tak sie zastanawiam wsumie taktyki podobne, wsumie strzelaja tez na podobnym poziomie wiec nasunelo mi sie pytanie w czym my jestesmy gorsi !


eee ile ty tych demek widziales? Bo z tego co ja widzialem, to w Polsce nie ma ani jednego gracza, ktory by wymiatal na poziomie kogokolwiek z X3 czy NiP ( moje ulubione ). No dobra, ja tak gram ale sie nie chwale . Powaznie, jeszcze dlugo nie zblizymy sie do poziomu najlepszych...

__________________
[SPEC]Mistrzu
-----------------------------
Here comes the fucking doom!


Posted by Squall on 12-03-2002 18:00:

Re: Re: Poland vs Europa & rest of World

Poskim klanom rzeczywi�cie napraw� wiele brakuje do zachodu. Widocznie ma�o demek ogl�da�e�, albo niedok�adnie. Popatrz tylko na ten poziom zgrania, taktyki z pozoru podobne do polskich (chyba odwrotnie), ale jednak gra zupe�nie r�na. Tutaj nie chodzi mi tylko o pro-gamer�w, s�awy �wiatowej sceny itd., ale nawet o przecienty poziom bardzo dobrzych klan�w zachodnich. W tym przypadku trudno nawet m�wi� o "zgraniu" jako takim, tam wszystkie schematy zachowa� s� wypracowywane przez bardzo d�ugi okres. Indywidualne umiej�tno�ci mo�e nie s� a� takie niesamowite (m�wi� tutaj o lepszych klanach z zachodu Europy), ale z teamie ci kolesie zmie�dz� Polak�w niesamowicie. Tam si� zbiera grupa ludzi o nawet przeci�tnych umiej�tno�ciach, trenuje razem naprawd� d�ugo (znaj� swoje zachowania wr�cz doskonale) i to tworzy ich pot�g�.


Posted by !ZaiX! on 12-03-2002 18:00:

Re: Poland vs Europa & rest of World

quote:
Napisane oryginalnie przez mAJKiEL
Niewiem jak zaczac ten Topic ale sprobuje jak najlatwiej wytlumaczyc o co mi chodzi na przykladzie.

Wczoraj sciagnalem Demko NiP'ow vs 4K czyli 2 naprawde dobrych klanow zagranicznych ktorych juz chyba niemusze nikomu przedstawiac porownalem gre w ich wykonaniu i klanowke naszych (jak na realia Polski) niezlych klanow. I tak sie zastanawiam wsumie taktyki podobne, wsumie strzelaja tez na podobnym poziomie wiec nasunelo mi sie pytanie w czym my jestesmy gorsi ! i z czego to wynika. Wpadlem na pare mozliwosci
-nasz kraj jest bieny ludzie musza pracowac zasuwac niemysla o grze , nie ma sponsorow a potencjalni gracze niemaja pieniedzy na komputer internet a nawet na cafeje ... pozatym nawet jesli ktos ma kase na kafe to niebedzie w niej chyba siedzial caly dzien a miejac net w domu mozna przynajmniej po parde godz dziennie pograc. Pozatym czy polacy maja zamaly refleks ,czy moze jestsmy zamalo cierpliwi do tego typu gier .... czy wszystko da sie wytrenowac z czsem i systematycznascia ? jak wy myslicie ... czy mamy szanse ze polskie klany wkoncu zaistnieja na arenie miedzynarodowej .... wiem ze juz pare klanow podejmuje proby gry z zagraniczniakami i turnieje niepolskie ale niewiem jak to bedzie bo te proby sa zbyt niesmiale....




do tego trzeba miec przedewszystkim bd lacze a u nas takich nie ma
no moze sa ale nie ma w cafe
po drugie na to trzeba miec w pyte czasu a nie kazdy zuci szkole , prace itp dla csa
zwlaszcza ze nikt mu za to nie bedzie regularnie placil
trzeba do tego miec sponsorow
a o nich nawet w sporcie w polsce jest trudno a co dopiero cs............

__________________
koniec czasu
idz sie ogol

GG 1667903


Posted by AlieneK on 12-03-2002 18:07:

Polska is the best, fuck the rest....

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa


Posted by mAJKiEL on 12-03-2002 20:25:

hmmm widzialem wiele demek i wiem jak graja zagraniczni i ich gra jest bardzo opanowana unikaja niepotrzebnych besposrednich starc... zawsze poczatek rundy to straszenie , liczy sie gra "na przebijanie scian" tym sie roznia od polakow mowilem o taktyce jako ustawieniu nie tym ze kolesie w polsce sa super zgrani nigdy nic takiego nienapisalem naszym zawsze puszaczaja nerwy ktos sie wyrwie ktos niepotrzebnie cos zawsze zrobi malo zwraca sie uwage na sypanie po scianach przynajmniej nie jest to objete w taktyki (niemowie ze we wszystkich klanach ale w wiekszosci) .... tam zeczywiscie stawia sie na zgranie a nie na umiejetnosci pojedynczego gracza choc z czasem one same przychodza... co do mojego ulubionego klanu to 4K i NiP'y dlatego bylem ciekawy jak wypadnie ich mecz i on zanuzyl mnie w refelksjach

PS
Widzieliscie jak Heaton zabil 5 kolesi w jednej rundzie 2 z USP i 3 kalahem z tego 2 przez sciane Hedami LOL to byla super akcja !


Posted by CzAsZeK on 12-03-2002 20:39:

Najwi�kszy problem jest taki, �e mieszkamy w Polsce. Tutaj lekarze // nauczyciele s� tandetnie op�acani, na nic nie ma floty a co dopiero m�wi� o sponsorowaniu cs'owego klanu (no chyba, �e ma si� bardzo dobre uk�ady z bogat� firm� | kafejk�.
Jak si� poogl�da te demka to "niby" poziom jest podobny, ale tylko "niby". Moim zdaniem polacy graj� "na chama" �eby rushowa� jak najmocniej i zdoby� pkt. Na zachodzie tego niema. Wystarczy popatrze� na demka Wej�cie do jakiego� pomieszczenia poruszanie si� w nim - wszystko po cichu, bez najmniejszego szmeru. Nie ma "RUSH LEWO, RUSH PRAWO" Jest wszystko powoli... spokojnie "taktycznie", team broni�cy zazwyczaj wali jakie� kontrolne seryjki po �cianie itp.

To jest tylko moje zdanie... m�j minus jest taki, �e widzia�em bardzo ma�o polskich demek (mo�e z 5 nie wi�cej) w clanbase jest zdaje si� tylko jedno polskie demko (kt vs BANGaLL).

Je�li kto� wie sk�d moge zassa� demka: S14, SPECNAZU, P12 lub innych klan�w z polskij czo��wki to contact me

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by mAJKiEL on 13-03-2002 20:24:

oni na tych demka chyba niegrali charges only tylko eound time 20 i all score sie liczyl.... chociaz bylo cos w stylu oddawanych ale na innej zasadzie niz jak w charges only


Posted by svisstack on 13-03-2002 20:25:

W piatek o 20.00 mecz S14^Gold vs Silver pewnie

Jak chcesz mozesz tam sobie nagrac demko. HLTV^FFA .

__________________
Achtung!!! Hendgranaten !!
www.cstrike.pl


Posted by Squall on 13-03-2002 20:32:

svisstack, a w kt�rym porcie macie HLTV?


Posted by svisstack on 13-03-2002 20:56:

ffa.cstrike.pl:27020

__________________
Achtung!!! Hendgranaten !!
www.cstrike.pl


Posted by CZ@rek on 13-03-2002 21:59:

"idzieliscie jak Heaton zabil 5 kolesi w jednej rundzie 2 z USP i 3 kalahem z tego 2 przez sciane Hedami LOL to byla super akcja !"
majkel moglbys zamiescic link do tego demka?? bo chcialbym je zobaczyc


Posted by CzAsZeK on 13-03-2002 22:06:

Jak czyta�em wywiad z Heatonem, to w�a�nie przez t� rund� zosta� uznany najlepszym graczem na �wiecie (tak by�o w artykule z cs.pl ). 3-4 strza�y z usp to jest max �eby zabi� kolesia

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by CZ@rek on 13-03-2002 22:08:

no i dlatego chcilabym zobaczyc to demko> majkel odezwij sie


Posted by CzAsZeK on 13-03-2002 22:11:

www.geekboys.org

Tam si� zarejestruj i masz bardzo du�o demek "�wiatowej klasy" (mjk chyba stamt�d je �ci�gn�� chyba na pewno )

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by AdaX on 14-03-2002 06:57:

No mAJKiEL mi dal te stronke.
Totalna zajebioza, chociaz na poczatku nie zachwyca szata graficzna =)

__________________


Posted by CzAsZeK on 14-03-2002 13:59:

Mi tam si� podoba.. moim zdaniem bardzo oryginalny pomys�

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by CzAsZeK on 14-03-2002 14:04:

Re: Re: Poland vs Europa & rest of World

quote:
Napisane oryginalnie przez !ZaiX!



do tego trzeba miec przedewszystkim bd lacze a u nas takich nie ma
no moze sa ale nie ma w cafe
po drugie na to trzeba miec w pyte czasu a nie kazdy zuci szkole , prace itp dla csa
zwlaszcza ze nikt mu za to nie bedzie regularnie placil
trzeba do tego miec sponsorow
a o nich nawet w sporcie w polsce jest trudno a co dopiero cs............



Nie ma dobrych ��cz?
No nie wiem... ja mia�em ��cze 115 200 z polboxu i wyj�cie na �wiat przez EBON i na zagranicznych serwerach ping mia�em do 150
Teraz mam 256 z polboxu ale nie mam ju� wyj�cia przez Ebon i ju� si� nie da na zagranicznch serwach gra�

Jak masz ��cze 512 od dobrego providera to mo�esz gra� na zagranicznych serwach.

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by blinq.kt on 14-03-2002 14:20:

Eeeeee ping 150? Tam wszystkie powazne kraje graja na pingach 20-50. Pozatym kazdy wymienia klany typu NiP, 4k, x3 itp. Przciez to sa klany ze scislej swiatowej czolowki - sponsoring itp. Jest jeszcze bardzo wiele klanow - mniej znanych - z ktorymi polska niemiala by szans.

__________________
http://blinqart.w.interia.pl/




Posted by Squall on 14-03-2002 15:28:

CzAsZeK, co� nie chce mi si� wierzy� w ten tw�j ping do 150. Nie s�dz�, �eby� np. w Chinach taki mia�. Nawet w Polsce cz�� serwer�w tak laguje, �e nawet na super ��czu masz ping 200. Co wi�cej, ludzie na takich serwerach graj� (patrz np. de long) - jak dla mnie �a�osne...

blinq, dok�adnie o tym m�wi� - ka�dy lepszy klan zachodni zmiecie Polak�w bez cienia w�tpliwo�ci. Tam ludzie nie maj� wcele takich du�ych indywidualnych umiej�tno�ci (s� wr�cz przecientni), ale w teamie mog� zdzia�a� niepor�wnywalnie wi�cej.


Posted by CzAsZeK on 14-03-2002 18:04:

Squall ja w tym nic dziwnego nie widze jak sie ma wyjscie na swiat przez EBON. Mia�em pingi do 150 na serwerach w niemczech szwecji i anglii (i chyba we francji)

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by Squall on 14-03-2002 19:01:

Hmm... takie pingi w "cywilizowanych pa�stawach europejskich" to nic dziwnego. Warszawa ma �wietne po��czenie z Londynem na przyk�ad. Dlatego te� nawet na SDI sobie za granic� pograsz (pingi da si� utrzyma� poni�ej 100), zale�y od serwera. Dziwne by�o to, �e m�wi�e�, i� na zagranicznych serwerach mia�e� ping do 150. Nie mo�liwe, �eby� wsz�dzie takie mia�...


Posted by CzAsZeK on 14-03-2002 19:52:

lol
dobra bez komentarza
jak pograsz sobie na ��cze 115 200 albo wi�cej z wyj�ciem na �wiat przez ebon to pogadamy

__________________
-[ CzAsZeK @ SoGamed ]-


Posted by svisstack on 14-03-2002 20:09:

Mecz o 18.00 jednak

A co do skilla (przecietnego) to gralem ostatnio z jednym z NiPow. Niestety nie wiem z kim bo standartowo ukrywal sie pod cyferka (1). Na duscie jako T zlapal 56-3 . A naprawde nie grali zli gracze

__________________
Achtung!!! Hendgranaten !!
www.cstrike.pl


Posted by Squall on 14-03-2002 20:10:

quote:
Napisane oryginalnie przez CzAsZeK
lol
dobra bez komentarza
jak pograsz sobie na ��cze 115 200 albo wi�cej z wyj�ciem na �wiat przez ebon to pogadamy


I twierdzisz mo�e jeszcze, �e przez Ebon tw�j maksymalny ping na serwerze za granic� b�dzie wynosi� 150 ms? Buhahahaha... jeszcze ludzie takiego ��cza nie wymy�lili, �eby mie� wsz�dzie dobre pingi. Ale dobra, �yj sobie dalej w swoim �wiatku...


Posted by svisstack on 14-03-2002 20:11:

...INTERNET2

__________________
Achtung!!! Hendgranaten !!
www.cstrike.pl


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 14:36.