Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Soldier Of Fortune > Problemy z utworzeniem servera w grze
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Jarek
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Unhappy Problemy z utworzeniem servera w grze

Dostałem niedawno od swojego usługodawcy zewnętrzny IP adres.Chciałem mieć zew.IP ze względu na Host w grach internetowych i problemy z łączeniem się z osobami,które są za maskaradą(wymianą plików w P2P).Problem tkwi w tym,że teraz transfer przy zciąganiu plików nie przekracza 10Kbps(na wewnętrznym IP wynosił nawet 500kbps).Łącze w obecnym układzie ma niby zapewniać 128kbps.I teraz tak:

1)Czy jest możliwość obejścia tych niedogodności związanych z 'host' ,wymianą plików i ustawienia serwera np.w Wolfenstein aby był widoczny dla każdego(oczywiście po powrocie na wewnętrzny IP-bo mam taką możliwość)

2)Czy pozostawić ten zewnętrzny IP i tu coś poprawić,żeby mieć transfer 128kbps.

Sam już niewiem bo obydwa rozwiązania z wew. i zew. IP mają dla mnie swoje plusy i minusy.

Ps.Pamiętam,że był jakiś programik,(ale pod linuxa) rozwiązujący podobne problemy,tylko nie jestem pewien czy o to napewno tu chodziło.
Mój dostęp do Net jest przez kablówkę,a system WinMe.
Może program WinRoute załatwił by sprawę.
Skłaniał bym się raczej ku pytaniu nr1.(obecnie wróciłem na wew.IP adres)
Ps.Na wewnętrznym IP mój server w "Wolfenstein"i "SOF2"jest niewidoczny dla innych osób(i dla mnie)na NET-nie mogę być host-em.Mój IP zaczyna się od:192.168.104.xx
Natomiast na "UBI" nie ma z tym problemu,ponieważ:wyskakuje okienko z informacją:"Twój wewnętrzny IP jest inny niż zewnętrzny.Żeby "host-ować" grę przełączymy twoje adresy.Możesz później powrócić do poprzednich ustawień"itd.
I w powyższym przypadku mój serwer jest widoczny dla wszystkich i niema problemu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi związane z w/w pytaniami.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 27-04-2002 17:32
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Xaoo
[POISON]



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Gdynia

ja ci jarku niestety nie pomoge, ale skozystam z tego topica, zeby zadac proste pytanie
czy komenda /set g_teamforcebalance 1 powinna dzialac w SoF2, czy jest inna??? jesli nie wiecie o co chodzi, to chodzi o to, zeby nie mozna bylo robic przewagi w teamach i zeby grac w rownych skladach.

__________________

Prepare to be [POISONED]
[POISON]VICTA!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-04-2002 19:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Xaoo Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Xaoo Znajdź więcej post'ów przez  Xaoo Dodaj Xaoo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Xaoo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]ZonK
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Kontener na makulature

quote:
Napisane oryginalnie przez Xaoo
czy komenda /set g_teamforcebalance 1 powinna dzialac w SoF2, czy jest inna??? jesli nie wiecie o co chodzi, to chodzi o to, zeby nie mozna bylo robic przewagi w teamach i zeby grac w rownych skladach.

hmm.. jest jakas komenda podobna to tej, byc moze to ta sama, ale nie pamietam dokladnie ale powinna dzialac

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-05-2002 10:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]ZonK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]ZonK Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]ZonK Dodaj [FPP]ZonK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]ZonK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]ZonK
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Kontener na makulature

Red face

Ja Ci Jarek tez niestety nie moge pomoc, bo sie nie znam stawianiu serwerow

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-05-2002 10:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]ZonK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]ZonK Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]ZonK Dodaj [FPP]ZonK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]ZonK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

quote:
Napisane oryginalnie przez Jarek
Dostałem niedawno od swojego usługodawcy zewnętrzny IP adres.Chciałem mieć zew.IP ze względu na Host w grach internetowych i problemy z łączeniem się z osobami,które są za maskaradą(wymianą plików w P2P).Problem tkwi w tym,że teraz transfer przy zciąganiu plików nie przekracza 10Kbps(na wewnętrznym IP wynosił nawet 500kbps).Łącze w obecnym układzie ma niby zapewniać 128kbps.I teraz tak


Jeśli masz szefie winxp to problem z numerkami ip - tj. wewnętrzny ( pod maską ) czy zewnętrzny mozna bardzo prosto rozwiązać Musisz tylko się dogadać z administratorem, aby przydzielił Ci działające oba.

Jeśli uda Ci się to, wtedy konfiguracja jest b.prosta ->

www.netday.pl/~yareq/ipsetup.JPG

W takim układzie będziesz miał aktywne dwa numery IP - i ten z pod maski i ten publiczny - powinno działać.
gl

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-03-2004 18:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 23:16.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions