Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > aborcja?
czy jestes za aborcja?
Ta ankieta została zakończona.
tak 13 40.63%
nie 5 15.63%
tylko w uzasadnionych przypadkach 12 37.50%
Venotom style - nie obchodzi mnie to 2 6.25%
W sumie: 32 głosów 100%
 [Edycja ankiety (moderatorzy tylko)]
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (5): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

aborcja?

wczoraj, około 14 do portu we Wladyslawowie wplynal holenderski statek-klinika aborcyjna Langenort. przez kilkadziesiat osob m.in z LPR i MW statek i ludzie na nim sie znajdujacy zostali obrzuceni jajami i oblani czerwona farba.

wczesniej, w sobote doszlo do zajsc z udzialem dzialawczy w.w. LPR. powodem byla konferencja prasowa zorganizowana przez holenderskie feministki z owego statku. na pytanie czy na statku dokonuje sie aborcji, Helenderki odpowiadaly wymijajaco


i tu pytanie: co myslec w takiej sytuacji? kto wogole pozwolil na to wszystko? przeciez te kobiety (z organizacji Kobiety na falach) powinny zostac aresztowane a statek zrewidowany (vive la polskie prawo)

wbrew temu co niektorzy sadza, nie jestem zwolennikiem LPR, Giertycha ani Rydzyka. ale z checia sam rzucilbym kilka jajek i kublow z farba na te morderczynie

dziekuje

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 12:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

odpowiedz 3...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 12:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

uwielbiam jak faceci wypowiadaja sie na temat aborcji...

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 12:37
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Atari
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: k/Katowic

pewnie nikt nie wejdze na ten statek ale nie dlatego ze sie boi imo latwiej dac w lape lekazowi zeby to zrobil w polsce pewnie sporo takich jest

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 12:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Atari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Atari Znajdź więcej post'ów przez  Atari Dodaj Atari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Atari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

"Poniedziałek, 23 czerwca 2003

Komentarz Internauty

Szanujmy prawo, czyli dzielne feministki
- 13:15

Serialu pt. "Płynie statek aborcyjny do Polski" ciąg dalszy. Feministki dzielnie walczą z jajkami miotanymi w ich stronę przez bliźnich, wiatr wieje nie pozwalając dobić statkowi do upragnionego brzegu, na konferencji prasowej bojowniczki o aborcję dla wszystkich deklamują swoje "rebusy". Czy rzeczywiście naszemu krajowi potrzeba dzisiaj dyskusji, która rani społeczeństwo, czy trzeba rozgrzebywać na nowo temat aborcji?

Sprawa w jaki sposób regulować dziedzinę usuwania ciąży jest wyjątkowo trudna i skomplikowana. Polska niemalże w ogniu sporu doczekała się regulacji, które pozwoliły zachować spokój społeczny i równowagę. Pomijając kwestie etycznej oceny aborcji, warto tu rozważyć sprawę zwykłego poszanowania prawa. Na uwagę w tym kontekście zasługują publiczne wypowiedzi "Kobiet na falach".

Szanowne panie stwierdzają, iż celem ich jest edukacja Polek, a nie przerywanie ciąży. Pani Rebecca Gompert uzupełnia: "a kilka razy wypłyniemy na wody eksterytorialne". O masz, a po co palić paliwo? Przecież to kosztuje. Zresztą, jaka to znowu różnica w wodzie czy powietrzu dla Pań, między wodami terytorialnymi a eksterytorialnymi? Świeższa bryza? Równie cenna jest wypowiedź Pani Gunilii Kleiverda: "Polskie prawo zabrania nam mówić o pomaganiu kobietom w uzyskiwaniu aborcji, dlatego nie będziemy o tym mówić. Możemy powiedzieć, że (...) mamy pozwolenie rządu holenderskiego na wydawanie pigułek RU486". Acha, czyli piwo jest "bezalkoholowe" (tu ogromne mrugnięcie okiem) do sprytnej kobiety na falach.

Prawo jest po to, aby je przestrzegać. Społeczeństwa odnoszące sukcesy, osiągające postęp w każdej dziedzinie przestrzegały prawa. Jest to jeden z oczywistych i podstawowych warunków rozwoju. Wielką chorobą Polski oraz przyczyną jej słabości jest przekonanie, że prawo to przepisy, które można obchodzić gdy ma się na to ochotę. Niestety wystąpienia feministek i zapowiadana indolencja polskiego wymiaru sprawiedliwości - tę naszą chorobę zdają się pogłębiać i utrwalać.

Czy naprawdę warto? "





"...Polska niemalże w ogniu sporu doczekała się regulacji, które pozwoliły zachować spokój społeczny i równowagę..."

--> Co rozumiesz przez "regulacje, które pozwoliły..."??

W tej sprawie nie ma stanowisk pośrednich - albo jest się za pozwalaniem decydowania kobietom o aborcji, albo za jej zakazaniem.

To co obecnie jest w Polsce nazwałbym spiskiem przeciwko prawom kobiety - wykorzystując sprzyjającą sytuację polityczną sejm uchwalił zmianę istniejącego prawa aborcyjnego gdy prawica była u władzy, późniejsze lewicowe rządy chociaż obiecywały zmienić ten stan rzeczy, w trosce o dobre stosunki z kościołem katolickim i potrzebę wsparcia z tej strony chociażby w kampanii za UE, nie spełniały swoich zobowiązań wyborczych i kwestia takiej decyzji wciąż pozostaje w rękach bardziej księży, niż kobiet.

Od kiedy to sprawami w jakikolwiek sposób związanymi z seksualnością człowieka decydują ci, którzy teoretycznie nic nie wiedzą na ten temat?!?
A ta Twoja "decyzja..." wygląda tak że Ci, którzy są przeciwni zakazowi stosowania aborcji muszą sie pogodzić z obecnym stanem rzeczy zahukani przez mniejszość zwolenników zakazu, a te z kobiet, które z różnych przyczyn decydują się jednak jej dokonać są zmuszone do "wycieczek aborcyjnych" za granicę lub do konspiracyjnych działań, które niejednokrotnie zagrażają ich życiu i zdrowiu. I za to wszystko właśnie uważam i zawsze będę tak uważał, że kościół katolicki jest organizacją, która wiele złego wyrządziła już ludzkości od czasów swojego powstania i niestety będzie jej szkodzić nadal...

Mazio

ps. to moja reakcja na jeden z newsow na www.wp.pl dzisiejszego ranka...

ps2. glover --> nie wiem ile masz latek, ze tak sadzisz - ale wiez mi -- facetow ta sprawa dotyczy rownie mocno jak kobiety, od kiedy przynajmniej (lub do kiedy) sa potrzebni, aby powstalo dziecko, a pozniej wraz z matka zajmuja sie jego wychowaniem...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:02
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Dzieki glover

Aborcja tak czy nie? Sprawa bardzo kontrowersyjna i moim zdaniem facetom ch.. za przeproszeniem do tego. To jest tylko i wylacznie sprawa kobiet, tego jak one znosza to wszystko itp.

Fakt.. nie jestem za wolna aborcja w stylu, nie uzywajmy zabezpieczen bo przeciez zawsze mozna usunac. To mimo wszystko jest nowe zycie, ktorego nie powinno sie ot tak sobie niszczyc. Ale sa przypadki.. Co ma zrobic kobieta zgwalcona przez jakiegos pijanego menela? Urodzic to i wychowac? Juz nie mowie nawet o tym ze nie wiecie jaka trudna dla kobiet jest ciaza i porod.. ale kobieta ma wychowac takie dziecko? Dziecko zrodzone w bolu i poczuciu upokorzenia? Moze rzeczywiscie jedna pokocha, ale druga bedzie nienawidzic tego dziecka. I trudno sie temu dziwic.
Albo inna sytuacja.. kobieta bardzo chora, ktora to dziecko moze zabic. Moze ona nie chce zginac? Skazecie ja na smierc? Fakt... sprawa kontrowersyjna.. albo ona albo dziecko.. ale to nie wy powinniscie o tym zadecydowac.. tylko ona i jej sumienie.

Moim zdaniem kobiety powinny miec taka mozliwosc. W koncu to je sie skazuje na zycie z niechcianym dzieckiem, jeszcze jak facet odejdzie a dziewczyna jest mloda i bez warunkow do zycia. Moim zdaniem powinno sie takiej kobiecie pokazac na usg to dziecko, niech zobaczy ze to zyje, a potem zostawic decyzje jej sumieniu. Kazdy z wyborow bedzie trudny ale to ona bedzie musiala z nim zyc nie wy.

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

1 or 3 - nie widze roznicy

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
uwielbiam jak faceci wypowiadaja sie na temat aborcji...


rozwin temat?

ja osobiscie jestem za aborcja w okreslonych przypadkach, ktore wymienila np. Saari

zapomnialem napisac tam na gorze jeszcze jednego: nie znosze feministek wszyscy wiedza jak liberalnym krajem jest Holandia, wiec te aborcje na statku to predzej jakas wolna amerykanka niz uzasadnione przypadki... moim zdaniem

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
weirdo
kontemplator bytu



Zarejestrowany: Jun 2001
Lokalizacja:

jak dla mnie lepiej zapobiegac niz leczyc - uczyc o skutkach seksu bez zabezpieczenia and such - traktowac aborcje jak zlo konieczne ale na pewno nie popadac w jakakolwiek skrajnosc

jesli siakas beztroska dziewczyna zajdzie w ciaze i owo ,,dziecko'' jest w stanie kilkukomorkowej `zygoty` bez ukladu nerwowego to aborcja nie powinna byc zakazana, ale nie moze byc latwa, nieprzemyslana decyzja - lepiej, jesli bylaby to bardziej kwestia dylematow moralnych niz ograniczen nakladanych przez prawo

z drugiej strony mozna zawsze oddac takie dziecko do domu dziecka, nawet zostawic w szpitalu po porodzie - chociaz zaraz podniosa sie glosy, ze owe domy pekaja w szwach etc ale to \chyba\ lepszy los niz skonczenie w worku foliowym po "usunieciu" ciazy, takie dziecko samo moze byc wartosciowym czlowiekiem, zalozyc rodzine, zrobic wiele dobrego

jak zwykle, prawda lezy po srodku *sigh*

cieszy mnie mimo wszystko to, ze przestrzeganie niedorzecznego polskiego prawa jest traktowane z takim (politowaniem|poblazaniem), poza wojujacymi katolikami wszyscy pukaja sie w glowy widzac farse odprawiana przez aws/sld

__________________
sort the flock (then, warn the "goats" & kill the "sheep");
kill them, dump qualms, shift moralities,
values aside, each one; die sheep! die to reverse the system
you accept (reject, respect);

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil weirdo Kliknij tutaj by wysłać e-maila do weirdo Znajdź więcej post'ów przez  weirdo Dodaj weirdo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać weirdo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez Mazio
glover --> nie wiem ile masz latek, ze tak sadzisz - ale wiez mi -- facetow ta sprawa dotyczy rownie mocno jak kobiety, od kiedy przynajmniej (lub do kiedy) sa potrzebni, aby powstalo dziecko, a pozniej wraz z matka zajmuja sie jego wychowaniem...


Saari powiedziala to co trzeba pieknie i ladnie a Ty
jakies bzdury piszesz...
jesli facet i kobieta razem swiadomie splodzili dziecko ktore facet takze bedzie wychowywac to wogole po co aborcja.
Problem aborcji to problem tylko kobiety, swiadoma proba zabicia czlowieka...

Uwazam ze poczetemu dziecku trzeba dac prawo zyc, jesli nie z matka, to zostawic je w szpitalu, przekazac do adopcji.

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 13:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

Co do tego statku to ciesze sie ze bedą bulić 60k PLNow...chciałbym zobaczyc ich miny
a co do aborcji...no to jest rzeczywiscie trudny temat, a ja jako facet sie nie znam na rodzeniu
No ale moim zdaniem aborcja tylko w uzasadnionych przypadkach tak jak jest obecnie - w przypadku gwałtu, zagrożenia zycia matki, i coś jeszcze, ale nie pamietam.
Pełna wolność odpada. Trzeba jednak wziąć na siebie te odpowiedzialność i urodzić to dziecko. I tak jak pisał weirdo. Trzeba uczyc tej odpowiedzialności wczesniej, a nie potem usuwać.
Ale puki co w Polsce nam nie grozi legalizacja aborcji bo kościoł nie pozwoli.

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 14:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Liv3sMack




Zarejestrowany: Feb 2003
Lokalizacja: Tam gdzie bracia Katosi łączą się w grupy...

Moze za pozno pisze... i nikt nie przeczyta tego co powiem ale moim zdaniem nie powinno byc aborcji. Kazdy ma prawo zyc... fakt ze takie dziecko ktore sie urodzi moze byc oddane do domu dziecka. Ale zyje... to jest nie samowita sprawa zyc. Gdybym ja zrobil mojej dziewczynie dziecko absolutnie bym sie nie zgodzil zeby zrobila aborcje. To nawet dobrze ze by urodzila... w koncu nasi rodzice ostatkiem sil wychowawczych ktorych nie zostalo im za wiele po mnie i po niej mogli by nam pomuc wychowac dziecko. Napewno postawil bym sie kazdemu kto by kazal mojej dziewczynie dokonac aborcji. Czesto rozmawiam z nia o aborcji gdyz jakos nie mamy przed soba tajemnic. I zarowno ja jak i ona jestesmy przeciwko aborcji. Oczywiscie to jest moje zdanie i nie kazdemu sie w zyciu powodzi i nie kazdy moze miec takie zdanie jak ja. Ja sam nie mialem latwego zycia... czeste pobicia mojej matki w koncu doprowadzily do uciekniecia z domu jednak pomimo tego cieszyl bym sie gdybym mogl dac komus zycie. Dodatm że napewno nie dpouscil bym do aborcji ( tzn. staral bym sie jak tylko moge )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 15:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Liv3sMack Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Liv3sMack Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Liv3sMack Dodaj [FPP]Liv3sMack do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Liv3sMack prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

quote:
Napisane oryginalnie przez rcube
1 or 3 - nie widze roznicy

jest.
Bo biorąc bramke nr 1, kobieta przychodzi do lekarza, bierze pigułke, tudzież wybiera skrobankę. ;-)
A w nr. jak jest np. zagrożone jej życie, albo płód jest martwy. P
A ja wybieram na tak bo jest nie mój wybór tylko kobiet. :>
Zaraz się na mnie rzucą jakieś wszechpolakie

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 16:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
Saari powiedziala to co trzeba pieknie i ladnie a Ty
jakies bzdury piszesz...



Twoje poglady na ten temat to Twoje poglady, szanuj cudze bo tak nikt nie bedzie szanowal Twoich. Dla mnie bzdura jest to co Ty piszesz tutaj o aborcji i to od a do z! Z pogladami Saari rowniez sie nie zgadzam chociaz bardziej niz Twoje zdanie biore je pod uwage.

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
jesli facet i kobieta razem swiadomie splodzili dziecko ktore facet takze bedzie wychowywac to wogole po co aborcja.
Problem aborcji to problem tylko kobiety, swiadoma proba zabicia czlowieka...



Kwestia poczecia dziecka zawsze bedzie sprawa mezczyzny i kobiety, a nie jak twierdzisz - kobiety. Natura tak nas stworzyla, ze do tego aby bylo dziecko potrzebny jest chlopiec i dziewczynka - wiesz? Rola ojca w calym pozniejszym zyciu dziecka jest nie do zastapienia, jest on tak samo mu niezbedny jak i matka - w tej sytuacji ma on rowniez prawo wypowiadac sie na ten temat i jego glos powinien byc brany pod uwage.

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
Uwazam ze poczetemu dziecku trzeba dac prawo zyc, jesli nie z matka, to zostawic je w szpitalu, przekazac do adopcji.


Szkoda, ze Ciebie nie zostawili tak w szpitalu w ramach eksperymentu ze sprawdzeniem tego co piszesz!! Powiedz mi co Ty wogole wiesz o zyciu doroslego czlowieka, utrzymaniu rodziny, kwestii wychowania dziecka? Odpowiem Ci - niewiele jeszcze. Co do aborcji -- ciekaw jestem dlaczego Ci, ktorzy sa jej przeciwnikami nie chca zgodzic sie na referendum w tej sprawie - wtedy bysmy zobaczyli jak wyglada prawdziwa ilosc przeciwnikow i zwolennikow.

Dodam jeszcze, ze nie twierdze iz aborcja powinna zastepowac antykoncepcje - powinna byc odpowiednia edukacja seksualna mlodych ludzi w szkolach (z naciskiem na antykoncepcje), powinny byc lepiej rozwiniete mechanizmy ochrony spolecznej dla mlodych matek (szczegolnie samotnych), tak aby mogly podjac ryzyko wychowania dziecka bez partnera (tylko skad na to wziac kase?). Przed ewentualnym podjeciem decyzji o aborcji kobieta powinna miec obowiazek konsultacji z lekarzem i psychologiem, ktorzy powinni jej uswiadomic istnienie programu wsparcia dla matek, o ktorym pisalem przed chwila. I chyba powinno sie jeszcze w Polsce eutanowac ze 4 - 6 milionow bab po 45 roku zycia, ktore szczegolnie w mniejszych miastach i na wsi, nieraz nie daja zyc takiej mlodej dziewczynie.

Generalnie jednak jesli kobieta zdecyduje sie na aborcje to powinna miec ta mozliwosc - i bez niej zrobi to jesli naprawde tego chce, tylko z zagrozeniem rowniez swojego zycia (najczesciej).

?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 17:21
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PiaSkuN
BaKu BaKu



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Blokowisko

quote:
Generalnie jednak jesli kobieta zdecyduje sie na aborcje to powinna miec ta mozliwosc - i bez niej zrobi to jesli naprawde tego chce, tylko z zagrozeniem rowniez swojego zycia (najczesciej).


I tu sie zgodzie.
Aborcja powina byc legalna - decyzja i tak nalezy do kobiety i/lub jej faceta (ojca dziecka).
Jezeli ktos uwaza ze aborcja to zabijanie, to mimo jej legalnosci i tak sie nie zdecyduje na zabieg.
Z drugiej strony kobieta, ktora zdecyduje sie usunac ciaze i tak to zrobi.

Pytanie tylko w jakich warunkach.

__________________
God Made GRASS
Man Made Booze
Who Do You Trust?
_________________________
GG: 317048
[email protected]
_________________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 18:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PiaSkuN Kliknij tutaj by wysłać e-maila do PiaSkuN Znajdź więcej post'ów przez  PiaSkuN Dodaj PiaSkuN do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać PiaSkuN prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
i moim zdaniem facetom ch.. za przeproszeniem do tego. To jest tylko i wylacznie sprawa kobiet, tego jak one znosza to wszystko itp.


EEE, bez przesady, przeginasz w druga strone. Imo aborcja powinna byc dozwolona, ale to nie tylko kobiety powinny o niej decydowac. Sorki, ale jesli moja dziewczyna/zona bylaby w ciazy () to nie byloby "ch... ci do tego, usune sobie i tyle" Imo to decyzja obojga wiec nie mow ze faceta ch... do tego. A to ze Giertych ma mozg zasrany serdelkami i IQ pralki to inna sprawa.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 19:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
Sorki, ale jesli moja dziewczyna/zona bylaby w ciazy () to nie byloby "ch... ci do tego, usune sobie i tyle"

Czyli pod warunkami. :>
Musi być zgoda obojga rodziców.

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 19:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
weirdo
kontemplator bytu



Zarejestrowany: Jun 2001
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez AlieneK
No ale moim zdaniem aborcja tylko w uzasadnionych przypadkach tak jak jest obecnie - w przypadku gwałtu, zagrożenia zycia matki, i coś jeszcze, ale nie pamietam.
czy aborcja w wypadku gwaltu jest uzasadniona? niby to takie oczywiste, ale czy na pewno nie powinno byc wtedy zadnych oporow moralnych? przeciez to tez czlowiek, nie bedacy w zaden sposob gorszy od innych

wiadomo, mnie latwo idealizowac... na pewno inaczej powiedzialbym jako ofiara gwaltu

(chyba sam sobie odpowiedzialem na wlasne pytanie)

__________________
sort the flock (then, warn the "goats" & kill the "sheep");
kill them, dump qualms, shift moralities,
values aside, each one; die sheep! die to reverse the system
you accept (reject, respect);

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 19:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil weirdo Kliknij tutaj by wysłać e-maila do weirdo Znajdź więcej post'ów przez  weirdo Dodaj weirdo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać weirdo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

quote:
Napisane oryginalnie przez weirdo
wiadomo, mnie latwo idealizowac... na pewno inaczej powiedzialbym jako ofiara gwaltu

z której strony ofiara ? ;-)
że jesteś wynikiem gwałtu ? czy że ciebie zgwałcili ? kobieta ? :-)

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 19:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
EEE, bez przesady, przeginasz w druga strone. Imo aborcja powinna byc dozwolona, ale to nie tylko kobiety powinny o niej decydowac. Sorki, ale jesli moja dziewczyna/zona bylaby w ciazy () to nie byloby "ch... ci do tego, usune sobie i tyle" .


Zle mnie zrozumieliscie. Nie chodzilo mi o to ze chlopak ktory splodzil ie ma nic do gadania tylko ot tak osoby trzecie ktore nic z tym wspolnego nia maja. Wiadomo ze jak sie juz jest potencjalnym ojcem to jesli sie chce tego dziecka nalezy dziewczyne jakos przekonac ale i tak nie na sile..

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 21:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

Ja wiem Dla tego wqrwia mnie Giertych i przyjaciele. Powinni to zalegalizowac i po sprawie - decyzja nalezy do ciebie czy chcesz usuwac co 2 dni czy nigdy i miec 10'tke bachorow

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Krypton
news.fpp.pl



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Jarocin

Kazdy powinien sam decydowac o sobie i swoim "ewentualnym" dziecku - wiec odp 1

__________________
Pieniadze to nie wszystko,
ale wszystko bez pieniedzy to ***.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Krypton Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Krypton Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Krypton Dodaj [FPP]Krypton do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Krypton prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

Ale znalezliscie temat.

Primo - nie mowcie tu o prawie i tych sprawach. Bo rozwiazanie zamknac i aresztowac to nie w tej epoce. Skonczyloby sie trybunalem w strasburgu i polska mialaby kolejna kare do zaplacenia.

Secundo - zdrowe dziecko zostawione w szpitalu z podpsiana zgoda na adopcje - jest w zajebistej sytuacji. Co wiecej - wystaczy sie nei zglosic przez 30 dni po dziecko i automat do adopcji. Jest to co najlepsze moze spotkac dzieciaka. Jest adoptowane od reki. Jest wiele par ktore chetnie adoptuja dzieci...

Problem w tym aby bylo zdrowe.

Tertio - polska ma naprawde wazniejsze problemy niz adopcja. Miller sie cieszy - bo nie mowi sie kryzysie panstwa tylko o kilku feministkach...

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

tak czytam... i sie troche wam dziwie... sam nie przykladam zbyt wielkiej wagi do ludzkiego zycia, czy to czyjegos czy mojego. ale zabijanie dziecka, przyszlosci kraju i swiata, zanim sie jeszcze narodzi, jest dla mnie troche dziwne. a juz na pewno wtedy kiedy propaguja je takie k*rwy jak te z organizacji ktora prowadzi ow statek.
gwalt, zagrozenie zycia matki, co najwyzej tragiczne warunki materialne (choc to sprawa dyskusyjna i tu nie mam klarownego zdania) to jedyne moim zdaniem przyczyny dla aborcji

glover: piszesz, ze 'jesli facet i kobieta swiadomie splodzili dziecko to nie ma wogole mowy o aborcji' i tylko na tym sie opierasz... a jesli nie? czy taki kochajacy, ale niefartowny facet nie ma wtedy nic do gadania, czy to tylko sprawa kobiety? BULLSHIT!

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

sorry za 2 post

quote:
Napisane oryginalnie przez Lucas
Ale znalezliscie temat.


przepraszam k*rwa jego mac, niech lepiej board zdycha, bez dyskusji, bez wymiany zdan, bez prowokacji do rozmowy. niech rzadza tepe topiki!

mam pytanie:
czy Ciebie to juz pierdoli bo jestes na esports.pl a nie w [FPP]? bo sie nie orientuje

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

quote:
Napisane oryginalnie przez Lucas
Miller sie cieszy - bo nie mowi sie kryzysie panstwa tylko o kilku feministkach...


Miller ma kryzys w swojej parti Opozycja zaciera ręce. Ale fakt obiektywy zwróciły się w inną stronę.

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 22:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

miller to faszysta (zalacznik)

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 23:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

quote:
Napisane oryginalnie przez deathcrush
miller to faszysta (zalacznik)

hehe

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 23:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

quote:
Napisane oryginalnie przez weirdo
czy aborcja w wypadku gwaltu jest uzasadniona?


ja uzasadniać nie będe, ale to kobieta powinna sie zdecydować, ale chodzi o to zeby miała do tego prawo i mozliwość bezpiecznego usunięcia płodu. Więc ten wybor będzie zalezał od niej.

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 23:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

quote:
Napisane oryginalnie przez deathcrush

mam pytanie:
czy Ciebie to juz pierdoli bo jestes na esports.pl a nie w [FPP]? bo sie nie orientuje


Sluchaj - ale sam sie rzucasz na wszystkich... Wez pierw rozwiaz swoje problemy a nie ludzia psujesz krew.

esp.pl jest na serwerach fpp.pl

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-06-2003 23:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 14:07.    Strony (5): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions