Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > Hardware/Software > Karta graficzna 64 czy 128MB?
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

Karta graficzna 64 czy 128MB?

Mam zamiar w przyszlym tygodniu kupic nowa karte (nareszcie!!!) tylko zaczalem sie zastanawiac czy nie warto by zainwestowac w 128MB? Poki co programy tego nie wykorzystuja ale to ma sie ponoc zmienic z DX9. Ponadto rewolucja technologiczna, ktora ma sie dokonac za sprawa NV30 czy Parhelia zdecydowanie mnie ominie. Wlasnie wyczytalem, ze ceny beda ok. 400-500$ albo i wiecej. Dlatego tez chcialbym kupic jakas karte "z przyszloscia".

W gre wchodza:

GF3 Ti 200 64MB - najekonomiczniejsza z tych mocnych

GF3 Ti 200 128MB - ponad 200zl drozsza ale skoro i tak mam wydac ok. 600zl to juz chcialbym zeby na pare lat mi starczylo.

GF4 4200 64MB - kolejny dylemat bo cena wynosi mniej wiecej tyle co GF3 128MB. Niby nowsza o generacje ale w testach szybsza ledwie o kilka klatek.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-06-2002 21:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chimera
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Gliwice

A do ilu chcesz wydac na karte ? W nowych grach (ut2003, d3) te dodatkowe 64MB sie przyda.

Zobacz w tym sklepie www.sirius.pl - maja w miare normalne ceny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-06-2002 22:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chimera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chimera Znajdź więcej post'ów przez  chimera Dodaj chimera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chimera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

Maksymalnie 800zl (no te 840 jesli 128MB).

Sprawdzilem ten sklep ale we Frazpc maja jedna ciut taniej.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-06-2002 22:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chimera
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Gliwice

Wejdz tu: http://www.allegro.pl/static/2/473/1188/d0.html i wejdz do ktorejkolwiek oferty Creative GF4 ti4400 za 810zl i pogadaj z gosciem osobiscie - z tego co czytalem na kilku boardach juz pare osob kupilo od niego te karty (ciekawe skad on je ma :p ). W tej chwili to jest to najlepszy zakup - normalnie ta karta w sklepie kosztuje 1200zl :{

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-06-2002 22:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chimera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chimera Znajdź więcej post'ów przez  chimera Dodaj chimera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chimera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
LoveBeer
GreenMan



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: "Road House" Bar

jak masz forse to tylko 4200... potem krecisz i cieszysz sie PELNOWARTOSCIOWYM gf4

__________________
"Dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie w ogóle nie różnią. No tylko nazwą: Chińczyk, a tu Japończyk. No, chyba tylko jak Chińczyk jest chłopiec, a Japończyk dziewczynka. To się różnią od siebie: płcią. To wtedy już tak jak u ludzi." - Robotnik Budowlany, Warszawa, 1978

sxn | blog

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 09:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil LoveBeer Kliknij tutaj by wysłać e-maila do LoveBeer Znajdź więcej post'ów przez  LoveBeer Dodaj LoveBeer do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać LoveBeer prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

Ekstra oferta. Dzieki. Musze tylko zebrac opinie na temat Creative bo nastawilem sie juz na Gainwarda (niesamowite mozliwosci do podkrecenia ponoc).

Poza tym czy ktos sie orientuje czy ta karta dziala w AGPx2. Moja plyta (ASUS P3B-F 440BX) ma port AGP wlasnie w tym standardzie.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 10:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez Dragoon

Poza tym czy ktos sie orientuje czy ta karta dziala w AGPx2. Moja plyta (ASUS P3B-F 440BX) ma port AGP wlasnie w tym standardzie.



Jak nie masz AGPx4, to nic sie nie stanie, po prostu szyna AGP pracuje nie pracuje na 4 kanalach, tylk ona 2 (tzn. 1 - do karty; 1 - od karty) !!!

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 10:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Lipas


Jak nie masz AGPx4, to nic sie nie stanie, po prostu szyna AGP pracuje nie pracuje na 4 kanalach, tylk ona 2 (tzn. 1 - do karty; 1 - od karty) !!!



Oj to zależy. Bo AGP2x ma napięcie 3.3V a AGP4x 1.5V więc jak karta nie obsługuje agp2x, a dokładniej mówiąc jej nie "wykryje" dobrze to może się zfajczyć.

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 10:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

quote:
Karta 3D Blaster® 4 Titanium 4400 jest zgodna ze standardami AGP 2x i 4x


Wlasnie znalazlem to na stronie FrazPC. Szczerze mowiac bylbym jednak spokojniejszy gdybym znalazl to jeszcze na stronie Creative.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 10:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

I kolejne pytanko. GF4 warto instalowac przy prockach 1,5GHz wzwyz. Ja niestety mam jak na razie tylko Celeron 900MHz i wiem, ze nie wykorzystam mocy drzemiacej w tej karcie. Jednak wszystkiego na raz nie dam rady zmienic i chodzi mi tylko o to, ze chociaz karta bedzie zwalniac to czy przypadkiem nie uzyskam gorszych rezultatow niz gdybym kupil cos bardziej pasujacego do mojego sprzetu (jak GF3).

chimera mozesz mi podac linki do tych boardow gdzie uzytkownicy juz to kupili? W jedny mz testow wyczytalem, ze plastikowa obudowa wentylatora robi straszny halas przez co Creative mial wiele zwrotow jestem wiec ciekaw ich opinii.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 11:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chimera
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Gliwice

quote:
Napisane oryginalnie przez Dragoon
Ekstra oferta. Dzieki. Musze tylko zebrac opinie na temat Creative bo nastawilem sie juz na Gainwarda (niesamowite mozliwosci do podkrecenia ponoc).

Rob jak chcesz ale imo ti4400 bedzie mial wieksze mozliwosci jezeli chodzi o overlocking poniewaz jest budowana na takiej samej plycie jak ti4600 (ti4200 jest o wiele mniejsza = bardziej sie grzeje = mniej podkrecisz).

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 11:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chimera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chimera Znajdź więcej post'ów przez  chimera Dodaj chimera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chimera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez Deadpool


Oj to zależy. Bo AGP2x ma napięcie 3.3V a AGP4x 1.5V więc jak karta nie obsługuje agp2x, a dokładniej mówiąc jej nie "wykryje" dobrze to może się zfajczyć.



Fakt, dobrze ze mu przypomniales

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 11:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chimera
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Gliwice

quote:
Napisane oryginalnie przez Dragoon
I kolejne pytanko. GF4 warto instalowac przy prockach 1,5GHz wzwyz. Ja niestety mam jak na razie tylko Celeron 900MHz i wiem, ze nie wykorzystam mocy drzemiacej w tej karcie. Jednak wszystkiego na raz nie dam rady zmienic i chodzi mi tylko o to, ze chociaz karta bedzie zwalniac to czy przypadkiem nie uzyskam gorszych rezultatow niz gdybym kupil cos bardziej pasujacego do mojego sprzetu (jak GF3).

chimera mozesz mi podac linki do tych boardow gdzie uzytkownicy juz to kupili? W jedny mz testow wyczytalem, ze plastikowa obudowa wentylatora robi straszny halas przez co Creative mial wiele zwrotow jestem wiec ciekaw ich opinii.



1. Powiem tak - nie warto kupowac gorszej karty tylko z tego powodu. Jasne, ze nie bedzies mial 100fps w 1024x768 w kazdej nowej grze. Kumpel ma ti4200 128MB i durona 900MHz ... morrownid w 640x480 ~10fps w miescie.

2. Link: http://users.nethit.pl/forum/read/desperados/1059721/. A co do wentylatora to przeciez kupujesz karte graficzna a nie wentylator. Pozniej mozesz go sobie wymienic na zloty jak nie bedzie spelnial twoich wymagan co nie ?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 11:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chimera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chimera Znajdź więcej post'ów przez  chimera Dodaj chimera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chimera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dragoon
Stare zgryźliwe smoczysko



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez chimera


1. Powiem tak - nie warto kupowac gorszej karty tylko z tego powodu. Jasne, ze nie bedzies mial 100fps w 1024x768 w kazdej nowej grze. Kumpel ma ti4200 128MB i durona 900MHz ... morrownid w 640x480 ~10fps w miescie.



O kurde lepiej utrafic nie mogles bo ja sie wlasnie strasznie na Morrowind nastawilem. Myslisz, ze te 10fps to wina za mocnej karty jak na reszte sprzetu? Procka z plyta to ja pewnie najwczesniej za pol roku zmienie wiec jesli przez ten czas mam miec 10fps-ow na karcie za 800zl to chyba juz wole kupic teraz GF2 MX za grosze i poczekac az bede mogl zmienic calosc.

Dzieki za link. Uspokoiles mnie przynajmniej z tym wentylatorem - nie wiedzialem, ze na kartach mozna zmieniac.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 13:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dragoon Znajdź więcej post'ów przez  Dragoon Dodaj Dragoon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dragoon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chimera
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Gliwice

Hmm nie lepiej wziasc teraz tego gf4 a za pol roku zamiast sredniej karty + sredniego procka wezmiesz jakiegos athlona 2GHz ? Ja mam athlona 850MHz a na wakacje chce sobie kupic wlasnie cos do 900zl. Zreszta morrowind nie jest zadna rewelacja - gra jest maxymalnie zjebana jezeli chodzi o optymalizacje i nie wykorzystuje w 0.01% mozliwosci gf4. Jedyna rzecz, ktora ra gra wykorzystuje z gf4 to uzycie pixelshaderow na wodzie. Poczekajmy az wyjda gry, ktore beda korzystaly z wszystkich mozliwosci tej karty to sie przekonasz, ze warto ja kupic.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-06-2002 13:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chimera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chimera Znajdź więcej post'ów przez  chimera Dodaj chimera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chimera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 08:49.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions