Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Ciekawa sprawa...
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
johny_blaze
Da Greatest PlaYer



Zarejestrowany: Jan 2004
Lokalizacja: 3miasto

Ciekawa sprawa...

...więc jestem w klasie maturalnej nowego systemu nauczania i okolo 20 kwietnia będę sie produkował przed komisją z polaka na temat :"satyra jako sposób prezentacji problemów społecznych na podstawie wybranych dzieł literackich", podrzućcie mi kilka nazwisk które warte są napomknięcia, bo w sumie czasu na wypowiedz jest malo, około 10 minut i chce skupic sie na wartościowych poetach a nie na wszystkich którzy tworzą satyrę, poza tym może jakieś ogólne pomysły na pracę??wiem że sam jestem to w stanie zrobić ale zależy mi na opinii innych, może jakies ciekawe idee...thx

__________________
..got no money got no style..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 15:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil johny_blaze Kliknij tutaj by wysłać e-maila do johny_blaze Znajdź więcej post'ów przez  johny_blaze Dodaj johny_blaze do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać johny_blaze prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

ja ledwo co zdałem nowa mature z polskiego wiec mnie sie nie pytaj

jednakze ja bym to uszeregowal np czasem
1) starozytnosc
2) sredniowiecze
itd

po cholere wybrales sobie temat ktorego nie jestes w stanie zrobic?

gl i wogóle

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 15:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Spoko

Ech.... hm... ZimZum ?

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 15:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

t. pratchtett - "cokolwiek ze swiata dysq" poprostu cos spoza kanonu lektoor

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 15:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

A z lektur to to z krokodylem :> Fredry

Opracowań nie masz? omg... jaka ta dzisiejsza młodziez nieporadna

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 17:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

Szkoda że możesz opierać się tylko na dziełach literackich. Gdybyś mógł sie opierać też na filmach mógłbyś przedstawić temat w oparciu o South Park . Ja wybrałem "Sztuka w służbie ideologi".

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 18:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

quote:
Napisane oryginalnie przez MaslaV
Ja wybrałem "Sztuka w służbie ideologii". [


czyli propaganda? ;F

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 18:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
G.mbit
kawoHolik



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Chodzież

Talking Re Re Kum Kum :P

Coś Ty robił na lekcjach j.polskiego ?? Spałeś czy olałeś "durną" panią profesor ??
Chyba Twoja sygna nie pasuje do Ciebie

__________________
"Nie śpiesz się z ujawnianiem swojego sądu. Skryty osąd czasem bywa potężniejszy. Może wywołać reakcje, których skutki ujawnią się dopiero wtedy, kiedy jest już zbyt późno, by im zapobiec" - Dune
|

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 18:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil G.mbit Znajdź więcej post'ów przez  G.mbit Dodaj G.mbit do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać G.mbit prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

może Monachomachia ( jakoś takoś się pisze) i Antymonachomachia =]
bodajrze Krasickiego =] dotyczy KrK =]

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 23:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
majes
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

a ja wybralem gramatyczny temat o neologizmach

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 10:00
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

Ciezkie to jest zycie studenta musi miedzy innymi:

- chodzic na zajecia nie wyspany i na kacu
- "uczyc sie" na kacu
- chodzic na imprezy, budzic sie w dziwnych miejscach

matura jest przepustka do ciezkiego zycia...

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 10:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

Glan : jak mogles nie wspomniec o Jakubie ? Zebym ja teraz qfa, pamietal autora - przeca tam tez jest od cholery i ece troske przesmiwania systemu...

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 11:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

a faktycznie faktycznie..
Andrzej Pilipiuk - cykl o jakubie wedrowyczu - [konkretnie] -> "Czarownik Iwanow" "Wezmiesz Czarno Kure" " Zagadka Kuby Rozpruwacza" "Kroniki Jakuba Wedrowycza"

cykl opowiadan o egzorcyscie, 80 letnim dziadku i bimbrowniku w jednym.. tylko ze znowu spoza kanonu lektur hehe gdyby tak sie dalo cala maturke na ksiazkach nielekturowych oprzec

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 11:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Ja tam juz niewiele pamietam z j. polskiego Nie pamietam nawet ktore lektury czytalem a ktore nie i oczym byly Imo nie kumam po co komu matura z polskiego Styknie jakis sprawdzian z gramatyki i juz. A reszta to powinna byc dla Lucasow

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 11:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lesio
KOSZ




Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Leżajsk/Kraków

A ja wybrałem "Obraz śmierci w sztuce i literaturze średniowiecza." Przyajmniej nie muszę przerabiać wszystkich epok tylko skupię się na średniowieczu.
Nie wiem tylko czy nie wyjde przed komisją na jakiegoś nekrofila albo innego sataniste.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 12:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lesio Znajdź więcej post'ów przez  Lesio Dodaj Lesio do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lesio prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
alienzero
KOSZ




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: racja

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
Ciezkie to jest zycie studenta musi miedzy innymi:

- chodzic na zajecia nie wyspany i na kacu
- "uczyc sie" na kacu
- chodzic na imprezy, budzic sie w dziwnych miejscach

matura jest przepustka do ciezkiego zycia...



ty.. gdzies ty sie dzis obudzil ?

__________________
plemnik.com[/size]

Edytowane przez [Kosz]Krowa dnia 07-07-1977 o godz. 07:07

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 13:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil alienzero Kliknij tutaj by wysłać e-maila do alienzero Znajdź więcej post'ów przez  alienzero Dodaj alienzero do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać alienzero prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

quote:
Napisane oryginalnie przez rcube
Ja tam juz niewiele pamietam z j. polskiego Nie pamietam nawet ktore lektury czytalem a ktore nie i oczym byly Imo nie kumam po co komu matura z polskiego Styknie jakis sprawdzian z gramatyki i juz. A reszta to powinna byc dla Lucasow

Moj zestaw dziel literackich jaki mialem w lo nie ma sie ni jak do obecnego...

Zas czytacie jakies lektrury aby moc umiec potem dyskutowac, umiec uzasadnia cswoje poglady i stwierdznia. W sumie bez sensowne jest rozwazanie czy dany bohater literacki zrobil zle czy dobrze - bo to fikcja, ale potem to sie przyda przy dyskutowaniu o prawdziwych ludziach (np jak skonczyl Leszek M.).

Pewnie ze mozna wywalic literature - bedziemy mieli np dwie blondi:
"- dlaczego uwazas ze ta szminka jest zajebista?
- no... no, bo... no bo jest zajebista"

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 14:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

quote:
Napisane oryginalnie przez 1_Al!EN_0
ty.. gdzies ty sie dzis obudzil ?


__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 15:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

quote:
Napisane oryginalnie przez rcube

Ech.... hm... ZimZum ?



ja juz zdalem mature

a co do satyr, to wystarczy przeczytac podrecznik od polskiego na rozdziale OSWIECENIE.
Mottem do swoich rozwazan niech beda 2 cytaty:
"i smiech niekiedy moze byc nauka
kiedy sie przywar nie z osob natraca"

"Satyra prawde mowi, wzgledow sie wyrzeka
wielbi urzad, czci krola, lecz sadzi czlowieka"

to chyba teksty Krasickiego.
Omow:
-Pijanstwo
-Do krola
-Swiat zepsuty
-Zona modna
-Monachomachia
znajdz jeszcze 1 autora i bedzie po wszystkim
nawet jak omowisz 3 z tych satyr, to minie 10minut

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 15:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
johny_blaze
Da Greatest PlaYer



Zarejestrowany: Jan 2004
Lokalizacja: 3miasto

Re: Re Re Kum Kum :P

quote:
Napisane oryginalnie przez G.mbit
Chyba Twoja sygna nie pasuje do Ciebie


jeśli chodzi o język polski to nie chyba ale na pewno...

__________________
..got no money got no style..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 16:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil johny_blaze Kliknij tutaj by wysłać e-maila do johny_blaze Znajdź więcej post'ów przez  johny_blaze Dodaj johny_blaze do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać johny_blaze prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

a mieliscie do wyboru: Zapożycznia w języku polskim? lub Zapożyczenia z języka angielskiego w języku polskim? - jezeli ktos to wybral (pewnie nikt) to moglbym podeslac "conieco" - 85/100pkt robi chyba wrażenie co nie?

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 20:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
johny_blaze
Da Greatest PlaYer



Zarejestrowany: Jan 2004
Lokalizacja: 3miasto

U nas bylo "tylko" 45 tematów, mowię tylko bo w innych budach było pod stówe, ale tematu który wymienił tod to ni juha

__________________
..got no money got no style..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2004 07:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil johny_blaze Kliknij tutaj by wysłać e-maila do johny_blaze Znajdź więcej post'ów przez  johny_blaze Dodaj johny_blaze do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać johny_blaze prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
driada
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Feb 2004
Lokalizacja: poznan

tadeusz boy - żeleński "słówka"
gałczyńskiego "teatrzyk zielona gęś" i "listy z fiołkiem"
tuwima "jarmark rymów" , i moze pisał też jakieś felietony, sprawdź


to pierwsze co mi sie nasuwa, ale już minęło trochę czasu od liceum, nie pamiętam więcej

__________________
"a słowa się po niebie włócza i łajdaczą, i udają, że znaczą coś więcej, niż znaczą..."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2004 11:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil driada Kliknij tutaj by wysłać e-maila do driada Znajdź więcej post'ów przez  driada Dodaj driada do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać driada prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Rafat pl
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2004
Lokalizacja: dno butelki

Przeczytaj jakąś książke Monty Pythona.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-10-2004 19:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Rafat pl Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Rafat pl Znajdź więcej post'ów przez  Rafat pl Dodaj Rafat pl do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Rafat pl prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 10:38.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions