Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Metallica - St. Anger
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
SweepeR
sweter



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wroclaw

Metallica - St. Anger

Wyszla nowa plyta Metallici. I co wy na to?

Posluchalem jej sobie troche, dzisiaj w MediaMarkcie przejrzalem zalaczone dvd (wroce do tego pozniej). No i tak mniej wiecej powoli wyrabiam sobie opinie, choc jeszcze na powaznie sie jej (plycie) nie mialem okazji przyjrzec (przysluchac).

Zacznijmy od okladki... Jak kumpel wyskoczyl w czasie lekcji do sklepu i wrocil to myslalem, ze to jakas plytka Sepultury... Taki styl okladki i w ogole. Troche sie zdziwilem, ze to Metallica. No ale nic. Od razu widac, ze legenda metalu i hard rocka po raz kolejny zmienia swoj styl (zreszta, kazda ich plyta brzmi inaczej, wiec to zadne zaskoczenie). Swoja droga to jeszcze chyba nigdy nie widzialem plyty tak pooklejanej reklamami

Plyte otwiera kwalek "Frantic", znany juz od jakiegos czasu z MTV Icon. Raczej niezbyt mi sie podoba, ale nic to, bo za chwiule wkracza do akcji tytulowy "St. Anger", wydany takze na singlu, ktory promuje LP. Ten kawalek jest juz calkiem calkiem, nawet mi sie podoba. Nowe odswiezone riffy, przywodzace na mysl wszelkiego rodzaju Limp Bizkity, SOADy i inne Linkin Parki. Widac, ze Metallica chce sie odmlodzic.

Chce sie odmlodzic takze przez zatrudnienie nowego basisty, ktory nijak nie pasuje do nich image'em. Obejrzyjcie sobie dolaczony dvd - prawie przyt kazdym najezdzie na basiste chcialo mi sie smiac. Jakies dziwne ruchy, specyficzny styl gry na basie... Kompletnie to nie pasuje do trzech weteranow rocka grajacych obok, ktorzy pokazuja prawdziwa Metallice, w ktorych widac te ponad 20 lat na scenie... Ogladajac z kumplem to dvd w pewnym momencie stwierdzilismy, ze zostalo ono chyba tylko dodane do LP, zeby ludzie darli lacha z nowego basisty...

Jedno w Metallice pozostalo na pewno po staremu. Specyficzny wokal Jaymz'a. Glownie dzieki niemu sluchajac tej plyty wiedzialem, ze to jednak jeszcze jest Metallica.

To jest tak kilka moich pierwszych wrazen i przemyslen co do plyty "St. Anger". Jak mi cos wiecej przyjdzie do glowy to jeszcze napisze. A co wy na jej temat sadzicie?

Nie wiem w sumie jeszcze jak to wszystko podsumowac. Nie jestem w zaden sposob "obrazony" czy cos na Metallice, za to ze sie zmienili. Tylko ten basista.... Ciekawy jestem co sobie mysli Jason Newsted ogladajac dvd i sluchajac nowych dokonan swoich kumpli...

No ale nic, trzeba sie bedzie przyzwyczaic do kolejnego wcielenia Metallici. Robilismy to juz w koncu tyle razy...

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 18:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil SweepeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do SweepeR Znajdź więcej post'ów przez  SweepeR Dodaj SweepeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać SweepeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

Chyba jedyny kawałek metallici który 3mam na playliscie to ten z orkiestrą symfoniczną s.francisco. "The Call of Ktulu i "The momory remains"
Reszta mi jakoś nie podchodzi...

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 18:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

Re: Metallica - St. Anger


quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]SweepeR
No ale nic, trzeba sie bedzie przyzwyczaic do kolejnego wcielenia Metallici. Robilismy to juz w koncu tyle razy...


Mnie to jakoś omineło.

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 19:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
SweepeR
sweter



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wroclaw

OMG =o

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 19:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil SweepeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do SweepeR Znajdź więcej post'ów przez  SweepeR Dodaj SweepeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać SweepeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Hakan
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]SweepeR
OMG =o


Przeczytalem tylko pierwszy akapit

__________________

Nieważne, kim jesteś I co z tobą zrobiono. Prędzej czy później zyskasz
prawo wyboru. Jesteś czymś więcej niż tylko sumą swoich części...
Nieważne jak doszło do twoich urodzin, jak do tej chwili toczyło się twoje życie!
Masz oczy, masz mózg i skalę wartości. Nie pozwól, by ktokolwiek cię oszukał,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, jeśli nadejdzie, upewnij się, że wybierasz
samodzielnie. Nic co działo się wcześniej,nie będzie wtedy miało znaczenia.

Roger Zelazny „Książe chaosu”

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 19:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Hakan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Hakan Znajdź więcej post'ów przez  Hakan Dodaj Hakan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Hakan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

nie wypowiem sie do momentu jak kupie plytke a to bedzie raczej jutro.... co do nowego basisty metallici to powiem tak iz jest to koles ktory wczesniej gral u ozziego... imho bedzie to ciekawa pozycja... ale jak sie okaze to powiem jutro

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-06-2003 00:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

A ja powoli trawie tą nową płytę

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-06-2003 07:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
martinek
Usagi



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Głogów

Mi się bardzo podoba płytka
Ale zgadzam się ze Sweeperem, że taki dziwny nieco ten basista A że klimat nieco inny to fakt, ale w sumie podobnie było z każdym ich nowym albumem. Jednym słowem: jestem na TAK :-)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-06-2003 13:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil martinek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do martinek Znajdź więcej post'ów przez  martinek Dodaj martinek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać martinek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

imho plytka swietna ale do soad'a i innych takowatych to bym jej sweep nie przyrownywal od razu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-06-2003 13:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Krypton
news.fpp.pl



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Jarocin

Kuzyn sobie ja zakupil i mialem okazje sluchac utwor 5 i szosty. Cos o "Invisible Kids" bylo. Mnie sie podoba, wypowiem sie wiecej jak bede mial u siebie.

__________________
Pieniadze to nie wszystko,
ale wszystko bez pieniedzy to ***.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-06-2003 21:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Krypton Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Krypton Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Krypton Dodaj [FPP]Krypton do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Krypton prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

Znowu się potwierdza to że nie mam dokładnie sprecyzowanego rodzaju muzyki krórej jestem fanem "na zabój". Jestem w stanie dobrze się bawic przy praktycznie kazdym rodzaju muzyki ( pomijając jakieś d.relax i polski hh ).
W związku z powyższym nie jestem w stanie mieć zbyt dużego pojęciach o poszczegulnych kapelach ( tak np. ktos wspominał o kapelce "Soad" - wiem ze taka jest, wiem jaką muze gra, ale za skarby nie jestem w stanie powiedziec czy cos ich słyszałem ).
Wlasnie oglądam sobie "Metallica Live MTV concert" stwierdze ze imho to jest kapelka która roxuje i w tej kategorii nic lepszego nie słyszałem

btw:
nowy gitarzysta chyba troszke za bardzo wczuwa się w role wporównaniu z resztą kapeli

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2003 22:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

hehe
SOAD jest dobry
Vangelis - End Titles Form 'blade Runner'

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2003 22:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

niestety niepodoba mi sie
cala plyta brzmi surowo, garazowo, undergroundowo... zbyt twardo i bez wiekszego polotu metalowego.
coz chlopaki poraz trzeci zmieniaja styl grania i uwazam ze ten wypada naprawde najgorzej- juz load/reload mial ciekawsze kompozycje i brzmienie
szkoda szkoda szkoda...

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 20:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
G.mbit
kawoHolik



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Chodzież

Talking Re Re Kum Kum :P

Hmm ... mi cały kliamt płyty zalatuje lekko sotd (czy jak im tam ).
Na rokotece 1x słyszałem 1 kawałek i nieźle się czupryną machało Ale na razie wolę klimaty z poprzednich albumów
- w tle - Metallica - Die die my darling (czy jak to szło)

__________________
"Nie śpiesz się z ujawnianiem swojego sądu. Skryty osąd czasem bywa potężniejszy. Może wywołać reakcje, których skutki ujawnią się dopiero wtedy, kiedy jest już zbyt późno, by im zapobiec" - Dune
|

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 22:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil G.mbit Znajdź więcej post'ów przez  G.mbit Dodaj G.mbit do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać G.mbit prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

Hmm... ja slyszalem tytulowy utwor i mi sie podobal...

Co do plyty to zobacze

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 04:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
SweepeR
sweter



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wroclaw

Hmm, ja sie zaczynam coraz bardziej do tej plytki przyzwyczajac i coraz bardziej zaczyna mi sie podobac

Choc szkoda, ze na plycie nie ma ani jednej solowki... (chyba ze gdzies mi sie wymknela przy sluchaniu). Szkoda, bo Kirk sie zmarnowal troche... :/

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 17:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil SweepeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do SweepeR Znajdź więcej post'ów przez  SweepeR Dodaj SweepeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać SweepeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

A mi sie to wlasnie sciaga z eDonkey'a za 4h bedzie, jutro sie wypowiem

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 17:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

Uwaga... po trzecim przesluchaniu ta plyta jednak zaczyna wpadac w ucho.
Dwa dni temu napisalem ze jest slaba a teraz zaczynam sie usmiechac

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 17:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

hehe
System Of A Down - Ego Brain

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 21:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
giBBeR
dr. giBBeRs+eiN



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wrocław

Z tego co sluchalem, to stwierdze ze plytka mi sie podoba. Tja, a jednak. Nigdy nie przepadalem w sumie za Metallica, ale to mi sie podoba. Ten basista jest zajebisty, wprowadza cos nowego do tego jakze "znudzonego" zespolu. Jest od reszty mlodszy i w sumie dobrze, jakas taka pozytywna persona. Jak kazdy gral by takiego "twardziela" jakim jest James to byla by to niezla kiszka.
Hmm. plyta fajna ale wyszla w nieodpowiednim momencie. Teraz jest lato i slucha sie czegos typowo wesolego, siakies ska, reggae itp. U mnie w kolko ostatnio leci jeden zespol Ska-P z Hiszpanii. Zajebioza! Muza tak zajebista ze hoho. Ide sobie ze sluchawami w uszach przez miasto i ciese miche jak glupi. Slonko sobie swieci i jest zajebiscie. Plyta Metallici powinna wyjsc albo jeszcze w maju, albo dopiero we wrzesniu. No nic, i tak jest fajna. Sweepu, a Kirk w sumie gra teraz "solowki" w troche inny sposob i troche inazcej. Nie miej mu tego za zle, solowki przestaly byc modne, wiec sie nich pozbyli w takiej ilosci.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 23:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil giBBeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do giBBeR Znajdź więcej post'ów przez  giBBeR Dodaj giBBeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać giBBeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

ale szkoda ze sie pozbyli bo jak matka raz uslyszala solowke kirka to myslala ze to santana wogole polewalem z tego ostro przez jakis czas a fakt faktem ze solowki metallici zawsze byly genialne... nie ma takiej co mi sie nie podoba ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 02:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
killertowa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: warszawa

Wg mnie nowa płyta jest świetna. Kojarzy mi się z brzmieniem Master of Puppets z domieszką SOAD i Korna, a w utworze nr 7 Kirk śpiewa w pewnych momentach podobnie do gościa z Clawfinger. Bardzo miłym zaskoczeniem było to, że na płycie nie ma ballad, nic tylko kilkadziesiąt minut młockarni
Słuchałem sobie dzisiaj tytułowego kawałka jadąc samochodem do pracy. Chętnie zamieniłbym go na przyspieszający w 6 sek do setki czołg Jak ktoś z was ma taki na zbyciu to niech da cynk w prywatnych
Dla mnie jeśli chodzi o dyskografię Metalliki najsłabszą płytą jest ta z orkiestrą symfoniczną (S&M). Choć muszę przyznać, że te dwa wcześniej nie grane utworki były fajne, również Memory Remains wyszło ciekawie. Całość jednak - no coż, pomysł ciekawy, ale orkiestra jest zbyt zagłuszona, zbyt daleko w tle. Orkiestra powinna moim zdaniem zgarać nieco ostrzej, bardziej w stylu Apocaliptyki.
Wczorajszy wieczór zaliczam do muzycznie udanych. Oprócz Metalliki przesłuchałem Audioslave... i St. Germain (takie połączenie jazzu z housem)

__________________
killer towa
"Niech przeciwnik muśnie twą skórę gauntletem, ty przywal mu shotgunem. Niech przeciwnik przywali ci shotgunem, ty przywal mu RL. Niech przeciwnik przywali tobie RL, a ty zabij go z RG. Nie koncentruj się na bezpiecznym uniknięciu - połóż swe życie przed nim"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 08:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil killertowa Znajdź więcej post'ów przez  killertowa Dodaj killertowa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać killertowa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

mie z calej dyskografii metallici nie odpowiada tylko album load.. jakos takos dziwaczny jest... a s&m baardzo milo sie slucha imho to dobra plyta i dobrze zgrane jest wsio z orkiestra

===edit====

co do solowek.. 10 kawalek: 3:50 jakas namiastka solowki sie pojawia ni wiem jak w innych kawalkach ale poprostu teraz sluchalem tej piosneki przy pakowaniu plecaka i wpadlo mi w ucho ten fragmencik

Edytowane przez [FPP]glan dnia 11-06-2003 o godz. 10:23

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 09:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
SweepeR
sweter



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wroclaw

Hmm... sa na plycie trzy bardzo fajne kawalki - "Frantic", "St. Anger" i "Invisible Kid". Kilka jest takich nawet nawet i kilka biednych troche .

Nie podoba mi sie to, ze to jest mlocka. Brak solowek, caly czas **********nie. To nie jest Metallica, to nie jest taka Metallica jaka znam. Czy tez znalem.

Uwielbiam caly dorobek Metallici. Tylko dwie plyty mi nie podchodza - "S&M" (choc "-Human" i "No Leaf Clover" sa fajne) i "Kill'em All".

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 13:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil SweepeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do SweepeR Znajdź więcej post'ów przez  SweepeR Dodaj SweepeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać SweepeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

przynajmniej nie rozdzielacie tego na stara i nowa metallice.. jak mie ten wkurwia podzial.. tego sie nie da lubic od tak do ktorejs plyty a potem jush spierdzielaj..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 13:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
SweepeR
sweter



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wroclaw

Jeszcze dodam kilka slow.

Posluchalem sobie przed chwila dla odmiany troszke "Master of Puppets". Ogroooooomna roznica. Ta plyte daje porzadnego kopa. Prawdziwy rock and roll!! Tymczasem "St. Anger" to jest jakies takie nie wiadomo co, takie cos popularne ostatnio. Takie cos co graja takie zespoliki jak Korn, Godsmack, Limp Bizkit czy Linkin Park. "Zespoliki". A Metallica to jest ZESPOL!!! Jakbym chcial sobie posluchac jakiegos takiego nachrzaniania, ktore do nikad nie prowadzi to bym sobie odpalil Korna, LP czy Godsmacka albo SOAD. Im to lepiej wychodzi. Ale od takiego zespolu jak Metallica oczekuje czegos wiecej. Duzo wiecej. I to mi sie troche niepodoba... W tych trzech kawalkach co wymienilem w swoich poprzednim poscie slychac jeszcze troche Metallici z dawnych lat. Ale....

OK, nie chce dzielic Metallici na stara, nowa i jeszcze nowsza. Dla mnie kazda ich plyta rozni sie od poprzedniej, kazda to jakis nowy styl. Tylko, ze ten najnowszy styl tak mi sie srednio podoba...

A basista? Basista przeciez tak naprawde az tak duzo do Metallici nie wprowadzil. Popatrzcie sobiedo ksiazeczki na "St. Anger":

All songs written by Hetfield/Ulrich/Hammett/Rock.

Czyli Robert Trujillo nic nie napisal. Wczesniej jeszcze jest:

An immeasurable amount of love & respect goes out to our borther, Bob Rock, for handling the bass playing and preserving us as a four-piece band buring the recording of this album;

Czyli jak widac basista dolaczyl sie do zespolu juz po tym jak nagrana zostala plyta.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 14:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil SweepeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do SweepeR Znajdź więcej post'ów przez  SweepeR Dodaj SweepeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać SweepeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[SPECNAZ]RoL
QLman



Zarejestrowany: Jul 2001
Lokalizacja: Fragtown

Imo basista jest śmiechowy na max'a... Jak sobie odpaliłem DVD i zobaczyłem jak klient chodzi z bassem na kucka i jeszcze tak zajefajnie wypina te swoje usta do przodu to można zwały było dostać. Normalnie buszmen w odbyt.

Co do samej płyty to można powiedzieć, że nie jest zła. Co prawda strawiłem ją dopiero po trzecim przesłuchaniu, ale w sumie to i tak nieźle jak na ciężką jej zawartość... Szczególnie podoba mi się perka, która można powiedzieć jest motywem przewodnim na całej płycie. Z lepszych kawałków wymieniłbym St Anger (wiadomix kawałek tytułowy...) oraz Shoot me again, który spodobał mi się jush za 2 przesłuchaniem :)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2003 21:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [SPECNAZ]RoL Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [SPECNAZ]RoL Znajdź więcej post'ów przez  [SPECNAZ]RoL Dodaj [SPECNAZ]RoL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [SPECNAZ]RoL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
killertowa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]SweepeR
Jeszcze dodam kilka slow.

zespoliki jak Korn, Godsmack, Limp Bizkit czy Linkin Park.


Nie zgadzam się co Korna i Godsmacka.
Korn wprowadził pewien przełom w ostrym graniu, nowe, niespotykane wcześniej brzmienie. Wg mnie na trwale zapisał się w historii hard rocka.
Godsmack - dobry, dojrzały zespół. Nieczęsto udaje się muzykom wydać po sukcesie pierwszej płyty drugą, równie dobrą. Godsmackowi się udało, druga płyta jest również bardzo dobra, nie jest też kalką pierwszej. Godsamck lubię też z innego powodu - ich płyty są bardzo dobrze nagrywane. Jakość dźwięku jest na wysokim poziomie.

__________________
killer towa
"Niech przeciwnik muśnie twą skórę gauntletem, ty przywal mu shotgunem. Niech przeciwnik przywali ci shotgunem, ty przywal mu RL. Niech przeciwnik przywali tobie RL, a ty zabij go z RG. Nie koncentruj się na bezpiecznym uniknięciu - połóż swe życie przed nim"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2003 08:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil killertowa Znajdź więcej post'ów przez  killertowa Dodaj killertowa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać killertowa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

A System of a down? Kiedy myslalem, ze juz nowego nie mozna wymyslic nie dodajac kolejnego bitu, kolejnego miksera, lub sampla do muzyki rokowej wyskoczyl SOAD ze swoim pierwszym albumem i zgniotl mnie w podloge. Zespol ma tyle samo fanow co ostrych przeciwnikow, jedni ich kochaja za owa 'swierzosc' i dosc niekonwecjonalne podejscie do muzyki hard rockowej, oraz za niezwykly klimat, a inni nienawidza. Przeciez oni nie uzywaja zadnych modulatorow, sampli, bitow, mikserow, a sa dla mnie najorginalniejszym zespolem ostatnich lat. Do tego ideaologicznie, i politycznie zaangarzowane teksty. Koniec z 'muzyka mlodzierzowa', w ktorej tematem przewodnil bylo cierpienie zwiazane z okresem dojrzewania. Artysci sami twierdza, ze postanowili zostawic interpretacje dla samego sluchacza. Jesli dany kawalek dla Ciebie/do Ciebie mowi, ze jest zle to dobrze, jesli inny czlowiek odbiera to, ze jest dobrze, to tez dobrze. Muzyka jest otwarta na kazda interpretacje. Poza tym perkusja i wokal rzadzi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2003 14:10
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
killertowa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: warszawa

SOAD mi też się podoba. To świerzy, dobry zespół, ale dla mnie nie są kolejnym kamieniem milowym. Zrezygnowanie z elektroniki? Rage Against The Machine zrobili to parę lat temu. Politycznie i ideologicznie zaangażowane teksty? Znowu kłania się RATM lub bohaterowie tego topicu - Metallica i "...And Justice For All"

__________________
killer towa
"Niech przeciwnik muśnie twą skórę gauntletem, ty przywal mu shotgunem. Niech przeciwnik przywali ci shotgunem, ty przywal mu RL. Niech przeciwnik przywali tobie RL, a ty zabij go z RG. Nie koncentruj się na bezpiecznym uniknięciu - połóż swe życie przed nim"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2003 14:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil killertowa Znajdź więcej post'ów przez  killertowa Dodaj killertowa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać killertowa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 20:07.    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions