Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > TWEAKING WOLFA - czyli jak podkręcić Hansa
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (4): « 1 [2] 3 4 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
!THC!Pain
THE HEROIC CLAN



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Łódź

Aha powiem tak server jeden THC stał na łaczu 1MB POLPAK-T i na 18 osob jak było na serverze wiekszosc miala pingi po 60 tylko tamten server na tym łączu stał na ver 1.0 a ten stoi na 1.31 i sie wszystko wali ale zauważyłem co powoduje juz te ladi za czesto pokazuje sie komunikat na niebiesko cos z Punkiem ... I teraz prosze o Help np.. kogo duzymi umiejetnosciami A moze to tylko wina 1.31 ale wątpie ..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-04-2002 21:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil !THC!Pain Znajdź więcej post'ów przez  !THC!Pain Dodaj !THC!Pain do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać !THC!Pain prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Talking

Nie gniewajcie sie ale pomyslalem ze sporo nowych osob dolacza sie do nas na forum i moze niektorym przyda sie cos z tego topiku?

W ten sposob pojawi sie znow na gorze, moze tez ktos ma jakies nowe info dla wszystkich odnosnie "podkrecania" czy jakies ciekawe skrypty?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 13:53
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ProspeR
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Poznan

quote:
Napisane oryginalnie przez !THC!Pain
Aha powiem tak server jeden THC stał na łaczu 1MB POLPAK-T i na 18 osob jak było na serverze wiekszosc miala pingi po 60 tylko tamten server na tym łączu stał na ver 1.0 a ten stoi na 1.31 i sie wszystko wali ale zauważyłem co powoduje juz te ladi za czesto pokazuje sie komunikat na niebiesko cos z Punkiem ... I teraz prosze o Help np.. kogo duzymi umiejetnosciami A moze to tylko wina 1.31 ale wątpie ..


Wersja gry nie ma nic wspolnego z pingami na serwerach. Wina nalezu raczej obarczyc tepse ktora pewnie sprawdzila ze to lacze 1MB za dobrze chodzi i postanowila zmienic to

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 19:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ProspeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do ProspeR Znajdź więcej post'ów przez  ProspeR Dodaj ProspeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ProspeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

o to jedna przydatna komendaset
s1 "sensitivity 8; echo MOUSE MODE: ^2RTCW (sens 8);bind x vstr s2"
set s2 "sensitivity 6; echo MOUSE MODE: ^2RTCW (sens 6);bind x vstr s1"
bind x "vstr s1"

Otrzymujemy po tym zabiegu po wcisnieciu klawisza x zmiane czulosc myszki z 6 na 8 i odwrotnie jak ktos chce z 8 na 6
sens mozna zmienic ofkorz na dowolny

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 23:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[AGD]Dyzio
Dyziowiec pospolity



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Lenino

Cool

Oooo... powiem szczerze, mile zaskoczyl mnie ten topic... bylem prawie pewien, ze jak bedzie mowa o predkosci gry, to beda posty na zmiane:
1.Jaki to ja mam slaby sprzet i jak ja cierpie,
2.Jaki to ja mam wspanialy sprzet i ileset klatek to u mnie nie ma...

Patrze, a tu... sensowne, rzeczowe porady, gotowe komendy konsoli... no, no... jestem pelen podziwu...

Pozdrawiam,
[AGD]Dyzio

__________________
[AGD]Dyzio
http://agd.clan.prv.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2002 08:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [AGD]Dyzio Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [AGD]Dyzio Znajdź więcej post'ów przez  [AGD]Dyzio Dodaj [AGD]Dyzio do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [AGD]Dyzio prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Hodek
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Mazury

no ja mam tutaj kilkanaście komend do konsoli napisanych orginalnie prze !THC!Swiety, oczywiście niechciało mu sie pisac o wsystkich albo niue miał czasu więc jak ktoś wie to może napisać i dać załącznik tak jak ja
PS THX Swiety i nigdzie nie pisało że są prwa autorskie , a pozatym nie pamietam z kąd to mam

__________________
Są ludzie i taborety
NoClan
GG:1848786
Tlen:[email protected]


Mini Portal i nietylko

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2002 15:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Hodek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Hodek Znajdź więcej post'ów przez  Hodek Dodaj Hodek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Hodek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

Ladnie Hodek gj za****** w tym txt jest ladnie nie ktorych nie znalem

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2002 19:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Hodek
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Mazury

no widzisz jednak wiedziałem że do czegoś kiedy sie przydam na tym bordzie a nie do walenia głupot

__________________
Są ludzie i taborety
NoClan
GG:1848786
Tlen:[email protected]


Mini Portal i nietylko

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 13:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Hodek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Hodek Znajdź więcej post'ów przez  Hodek Dodaj Hodek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Hodek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Wink

Siemka again Kammeraden!

Wyciagam topik na wierzch bo widze ze jednak sie nowi ludzie kreca po boardzie i serkach, i tak sobie mysle ze maja tu sporo informacji ktore moga im umilic fragowanie w znosnych warunkach.

Szczegolnie polecam eksperymenta (nie mylic z ekstrementa ) z ustawieniamie sieciowymi bo czesto bedac na jakims serwerze slysze o lagach ktorych u siebie nie widze - ofkz sa rozne polaczenia sieciowe i stad tez roznice ale czasem moze to byc spowodowane zla konfiguracja gry - sprobujcie sie pobawic konfigiem korzystajac z naszych rad z tego tematu - na pewno nie wybuchnie a moze cos sie polepszy (bo jak popieprzy to mozna zawsze wrocic do swoich ustawien, nie?).

cya on the plac boju.

ps. co wyscie najlepszego zrobili z moja polszczyzna?!? (o tempora o mores!)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-08-2002 12:56
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[VAL]RamS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Strzelanie

Prosty skrypt a okazuje sie przydatny, sam go wymyslilem:

bind "c" "vstr crosssensitoggle"

// Blisko - Daleko

set near "weaponbank 3;seta cg_drawCrosshair 5;seta cg_crosshairSize 50;sensitivity 5;set crosssensitoggle vstr far;echo ^1=== ^3Blisko ^1==="

set far "weaponbank 3;seta cg_drawCrosshair 5;seta cg_crosshairSize 40;sensitivity 2;set crosssensitoggle vstr near;echo ^2+++ ^4Daleko ^2+++"

set crosssensitoggle "vstr far"

Po nacisnieciu klawisza "C" zmienia nam sensitivity, bardzo przydatne gdy celujemy z daleka lub bliska.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-08-2002 15:21
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
ps. co wyscie najlepszego zrobili z moja polszczyzna?!? (o tempora o mores!)


ale lacinka wchodzi Ci bezbolesnie Mazio


BTW czy moglby jakis dobry zolnierz podrzucic dwie komendy?
1. komende wylaczajaca w ogole celownik
2. komende wlaczajaca zegar respawna (nie wiem czemu znalazlem gdzies tutaj komende cg_drawreinforcementtime ale raz pokazuje, ze takiej komendy nie ma, a raz niby przyjmuje, ale nic nie robi )

Edytowane przez dnia 02-08-2002 o godz. 15:32

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-08-2002 19:09
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Usagi
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Wroclaw

http://www.planetwolfenstein.com/chiffriermaschinen/
kilka przydatnych skryptow, bindow i innych ciekawostek
pozdrawawiam

__________________
RIDDLE RTCW: nas nedogonjat

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-08-2002 16:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Usagi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Usagi Znajdź więcej post'ów przez  Usagi Dodaj Usagi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Usagi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Killah
www.ideabasket.prv.pl



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: Wrocław

quote:
Napisane oryginalnie przez Usagi
http://www.planetwolfenstein.com/chiffriermaschinen/
kilka przydatnych skryptow, bindow i innych ciekawostek
pozdrawawiam


thx

__________________
Killah

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-08-2002 13:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Killah Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Killah Znajdź więcej post'ów przez  Killah Dodaj Killah do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Killah prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiezy
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja:

Moim skromnym zdaniem ten topic powinien byc stale na wierzchu.Wielkie dzieki dla Mazia.Olbrzymia pomoc dla nowych graczy.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-08-2002 11:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiezy Znajdź więcej post'ów przez  Swiezy Dodaj Swiezy do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiezy prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb

czesto narzekacie na mala ilosc FPSow - pomyslalem ze podziele sie z Wami jednym tipem - oczywiscie jesli u kogos komputer prosi o upgrade nic to nie da ale moze komus sie to przyda, tych ktorzy maja te sprawy w "malym palcu" przepraszam za przynudzanie :

rada odnosi sie do wszystkich uzytkownikow kart z chipsetem Nvidia Geforce (wszelkiej masci)

- jest taki niewielki i darmowy programik goscia zza Odry o nazwie - GeForceTweakUtility - to bardzo proste narzedzie do ustawiania wszelkich parametrow wyzej wymienionych kart graficznych! Dla osob z rozeznaniem - mozliwosci rzezbienia sa spore bo opcji z kazdego rodzaju (system, openGL, direct3d itp), najfajniejsze jednak jest to ze znajduja sie tez w nim ustawienia default pod zdefiniowanymi klawiszami - fast i quality settings ktore jednym kliknieciem zmieniaja charakter pracy naszego (kto uzywa ofkz) GeForca. Program sam robi backup aktualnych ustawien karty graf. przy pierwszym uruchomieniu - jesli wiec cos wyrzezbicie nie tak lub nie bedzie Wam odpowiadac to co uzyskaliscie latwo odwrocic wszystkie zmiany!

kto sie skusi a chcialby miec wiecej fps - niech ustawi karte w tryb fast settings i sprawdzi ile ma teraz fpsow - u mnie np. na niektorych mapkach przy quality jest powiedzmy 60fps a przy fast 200

dla wielu z Was to zapewne zadna nowina ale moze znajda sie tacy ktorym sie to przyda...

oto link do zassania programu:

http://www.guru3d.com/geforcetweakutility/

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2002 07:48
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

LoL

quote:
Napisane oryginalnie przez Mazio

kto sie skusi a chcialby miec wiecej fps - niech ustawi karte w tryb i sprawdzi ile ma teraz fpsow - u mnie np. na niektorych mapkach przy quality jest powiedzmy 60fps a przy fast 200




Magiczny cud który spowodował że dzięki programom tweakującym ilość klatek wzrosła Tobie o 333 % (nawet biorąc pod uwagę że w niektórych miejscach).
Nie oszukujmy się, dzięki programom tweakującym możemy zyskać conajwyżej kilka może kilkanaście procent wydajności.
Plus drugie kilkanaście procent dzięki podkręcaniu karty i to głównie podkręcaniu pamięci. Z reguły podkręcanie rdzenia mało daje, szczególnie na kartach z małą przepustowością pamięci (SDRAM).

Wszystkich zainteresowanych tweakowaniem zapraszma na strony
www.benchmark.pl
www.twojepc.pl
www.pl.tomshardware.com

gdzie są tony wypowiedzi co zrobić aby szybciej chodził komputer

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2002 14:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Re: LoL

quote:
Napisane oryginalnie przez Swiety


Magiczny cud który spowodował że dzięki programom tweakującym ilość klatek wzrosła Tobie o 333 % (nawet biorąc pod uwagę że w niektórych miejscach).
Nie oszukujmy się, dzięki programom tweakującym możemy zyskać conajwyżej kilka może kilkanaście procent wydajności.
Plus drugie kilkanaście procent dzięki podkręcaniu karty i to głównie podkręcaniu pamięci. Z reguły podkręcanie rdzenia mało daje, szczególnie na kartach z małą przepustowością pamięci (SDRAM).

Wszystkich zainteresowanych tweakowaniem zapraszma na strony
www.benchmark.pl
www.twojepc.pl
www.pl.tomshardware.com

gdzie są tony wypowiedzi co zrobić aby szybciej chodził komputer



Swiety, to nie tak - ten program ma niewiele wspolnego z "podkrecaniem" tak i sprzetowym, jak i programowym - sluzy on do zmiany roznorodnych ustawien parametrow graficznych do ktorych nie masz normalnie inaczej dostepu jak ... recznie grzebac w rejestrze i plikach konfiguracyjnych. Pewne rzeczy mozna sobie pozmieniac we wlasciwosciach windawna (zaawansowane, itd) Jest to jednak kropla w morzu mozliwosci jakie masz do wyboru i w OpenGl i w Direct3D, i w samym systemie operacyjnym nawet - program jest maly (pare Mb? - nie pamietam i nie chce mi sie sprawdzac) - tak wiec mimo Twojej wiedzy (chyle przed nia czolo! - Twoj config to dla mnie wyzsza szkola jazdy!!) polecam Ci obejrzec ten wynalazek i..

- ustawic na fast - odpalic Wolfa i obejrzec
- ustawic na quality - i to samo (zwroc uwage na FPS)

oczywiscie przy Twojej znajomosci konsoli mozesz miec duzo ustawien w samym RTCW, ktore zmniejsza efekt ale zobaczysz go napewno! (tak sadze )

zawsze potem mozesz odzyskac ustawienia (pisalem w pop. poscie)

Tak wiec jeszcze raz - nazwa jest mylaca, ale nie o "tweaking" w takim znaczeniu jak najczesciej znamy tu chodzi!

Po prostu obejrzyj i wszyscy zainteresowani ofkz tez!

ps. zreszta to co dla mnie najwazniejsze: ktos kto sie nie zna wogole na temacie - ma juz skonfigurowane ustawienia do klikniecia raz myszka! Dlatego o tym tu wspomnialem.

ps2. masz pewno racje ze z tym 60 i 200 pewno przesadzilem ale: who cares, naprawde jest ich wiele wiecej.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2002 15:24
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

W konsoli nie ma dużo możliwości

Jeśli już ustawimy vertex na on dynamic light na off (jeśli mieliśmy włączone) geometrix detail na min to dalej w konsoli Wolfa nie ma już większych możliwości na zwiększanie ilości fps. Jest jeszcze pare komend ale mają one minimalny wpływ na ilość fps.

Znam dobrze ten program i kilka innych i tylko chciałem zaznacyć że tego typu programy dają max kilkanaście lub razem z podkręcaniem karty max kilkadziesiąt procent wydajności. Nie zapominajmy jeszcze o najnowszych ( a w przypadku starszych modeli najodpowiedniejszych) sterownikach do karty graficznej, sterownikach chipsetu czy kart dźwiękowych.

I nie ma żadnych cudów. Jesli ktoś ma 15 fps w Wolfie to dzięki róźnym sprytnym programom, nowym sterownikom itd nie bedzie miał 30 fps. Tutaj pomaga tylko wymiana sprzętu.

Przy okazji sam Bios komputera w co lepszych płytach daje duże możliwości na zwiększanie wydajności komputera chociażby na bardziej agresywne zmniejszanie timingu pamięci, zwiększanieilości pamięci na tekstury (agp aperture size) i część rzeczy które można ustawić za pomocą programó tweakujących (np fast writes).

Oczywiście samo tweakowanie grafiki najwięcej daje ale nie zapominajmy też o programach tweakujących do chipsetu czy optymalizacji pracy na linii procesor-chipset-pamięc-agp.

BTW Kiedyś ktoś na tym forum powiedział że dzięki przesiadce z win98 na Xp wrosła mu dwa razy ilość fps. Jak dla mnie LoL roku.
Nie ma żadnych cudownych rozwiązań programowych (oprócz odpowiednich sterowników - porównajmy wydajność na bardzo starych i najnowszych sterownikach).

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2002 16:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mazio
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Swiete slowa Swiety!

chodzilo mi o latwosc uzycia tego programu - tez pare widzialem

co do efektywnosci - co wyciagniesz dzieki niemu - to Twoje i nikt Ci tego nie odbierze, a naklad srodkow niewielki!

Co do upgradu sprzetu to sam pewno wiesz jak jest... "..co mi tu bedziesz mowil ze jest ciezko! Sam wiem! 17 filmow o tym zrobilem .." - pewno cos pokrecilem jak zwykle..

dla wszystkich ktorzy chca jeszcze o oczko przyspieszyc (a nie robia tego ofkz na codzien) :

- usuwac zbedne programy i pozostalosci
- czyscic rejestr (RegCleaner np.)
- uzywac najnowszych, sprawdzonych sterownikow do karty graficznej
- defragmentowac co jakis czas dysk (to boli ale...)

te drobne czynnosci sprawia ze winda sie nie bedzie zatykac i chociaz ten problem nie spowolni dzialania calosci...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2002 16:45
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BSM] Eladamari
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

Nowe sterowniki duzo daja ale niestety nvidia ma maly problem (przynajmniej z XP) i po zainstalowaniu nowych driverow przestaje dzialac program Nvidia refresh rate (takie nieoficjalne cudo) ktory jeszcze nie jest przystosowany do nowych sterownikow (tak samo jak nvidia tweak). Co to oznacza: ano ze chyba wszystko odpala nam sie z odswiezaniem 60 i jedyny znany mi sposob to power strip (przynajmniej starsze versje) ktory zmusza do odpalenia sie w wyzszej czestotliwosci no ale nie ma on wad a glowna jest to ze zajmoje on cenne zasoby ktore moga przyspieszyc wolfa
Ps Dzieki za wszystkie rady, w sprawach configu jestem zielony

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 08:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [BSM] Eladamari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [BSM] Eladamari Znajdź więcej post'ów przez  [BSM] Eladamari Dodaj [BSM] Eladamari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [BSM] Eladamari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Nowy
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja:

60Hz

quote:
Napisane oryginalnie przez [BSM] Eladamari
Nowe sterowniki duzo daja ale niestety nvidia ma maly problem (przynajmniej z XP) i po zainstalowaniu nowych driverow przestaje dzialac program Nvidia refresh rate (takie nieoficjalne cudo) ktory jeszcze nie jest przystosowany do nowych sterownikow (tak samo jak nvidia tweak).


prolem 60Hz w 2000/XP rozwiazuje program z tad:
http://www.voodoofiles.com/6636
u mnie dziala bardzo dobrze pod xp pro pl i detkach 29.42 / 30.30b

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 11:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Nowy Znajdź więcej post'ów przez  Nowy Dodaj Nowy do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Nowy
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja:

Re: 60Hz

sorki za zly link, ten jest ok:
http://www.voodoofiles.com/6814
a sam progs zazywa sie nVidia Refresh Rate Fix MK II 1.12e

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 11:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Nowy Znajdź więcej post'ów przez  Nowy Dodaj Nowy do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sierp
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Gliwice

Wink

Ja tylko dodam ze jak ktos ma mniej niz 96 ram to nieh da luzu... 3 min sie mapa wczutuje.... a jak ktos ma duzo to nieh zmieni com_hunksmegs czy jakos tak (Swiety pisal o tym jusz) a po 2

jak ma sie np NOrton Anti Vir to terz w *** pamieci rzere... i potem sie te 30-40% ma njiej.. tak samo do Kazaa jak ktos ma pingi w kosmos wy****** , jak ktos w waszej siecie tylko to wlaczy jusz z 200 - 300 na sdi ... (mam 2 kompy i jak na 2 odpale jak gram to jusz nie gram ) to tyle z mojej strony , mam nadziej ze Wam sie nie wjebalem w temat

__________________
a Po *** ?

W tym roku mikołaj trafił do wszystkich dzieci...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 12:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sierp Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Sierp Znajdź więcej post'ów przez  Sierp Dodaj Sierp do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sierp prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BSM] Eladamari
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

Dzieki nowy. Mam ten programik tyle ze w starszej versji i nie chcial dzialac z nowymi detonatorami. Jeszcze raz dzieki
Do wszystkich: jak ustawic zmiane nicka, tzn mam juz wszystko wpisane ale nie wiem jaka komenda o sie uruchamia, sciagnolem to co swiety dawal pare razy i nie moge skumac koncowki skryptu (czyli jak go uruchomic)
A druga prosba to wyjasnijcie mi co oznaczaja poszczegolne "oznaczenia: w configu i za co sa odpowiedzialne (cl to chyba client i modyfikujemy go d;a lepszego polaczenia np prawda??)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 13:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [BSM] Eladamari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [BSM] Eladamari Znajdź więcej post'ów przez  [BSM] Eladamari Dodaj [BSM] Eladamari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [BSM] Eladamari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Pysiu
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Re: W konsoli nie ma dużo możliwości

quote:
Napisane oryginalnie przez Swiety

Oczywiście samo tweakowanie grafiki najwięcej daje ale nie zapominajmy też o programach tweakujących do chipsetu czy optymalizacji pracy na linii procesor-chipset-pamięc-agp.

BTW Kiedyś ktoś na tym forum powiedział że dzięki przesiadce z win98 na Xp wrosła mu dwa razy ilość fps. Jak dla mnie LoL roku.
Nie ma żadnych cudownych rozwiązań programowych (oprócz odpowiednich sterowników - porównajmy wydajność na bardzo starych i najnowszych sterownikach).



Lol-uj sobie ile chcesz ale ja po przesiadce na XP mam wzrost klatek o jakies 10/20.

__________________
GG:44743

Know your limits

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-08-2002 18:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Pysiu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Pysiu Znajdź więcej post'ów przez  Pysiu Dodaj Pysiu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Pysiu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Re: Re: W konsoli nie ma dużo możliwości

quote:
Napisane oryginalnie przez Pysiu


Lol-uj sobie ile chcesz ale ja po przesiadce na XP mam wzrost klatek o jakies 10/20.




LOL LOL Będę Lolował dalej.

Do niedawna przez kilka lat pracowałem w branży komputerowej.
Testowałem dziesiątki podzespołów i systemów operacyjnych.
Z moich doświadczeń, z rozmów z innymi maniakami wydajności komputerów i z dyskusji na boardach poświęconych sprzętowi komputerowego wynika jedno - wydajność w grach POPRAWNIE SKONFIGUROWANEGO komputera w systemach Win98 WinMe czy WinXp jest porównywalna albo taka sama i mieści się w granicach plus minus kilka %.

Jakbyś uważnie czytał to co wcześniej napisałem:

Kiedyś ktoś na tym forum powiedział że dzięki przesiadce z win98 na Xp wrosła mu DWA RAZY!!! ilość fps. Dwa razy !!!
Wcale nie neguje faktu ze po przesiadce na w2k moze wzrosnąć ilośś fps. Ale z reguły maleje bo architektura systemu WinXp sięga jeszcze czasów NT w którym to systemi priorytetem nie było osiaganie maksymalnej wydajności ale maksymalna stabilność i bezpieczeństwo co odbija się na prędkości.

W każdym bądź razie ja u siebie trzymam Win9x do zabawy (bo szybciej) i Win Xp do pracy (bo stabilniej)

Jaki z tego wniosek - Koleś musiał mieć coś nieźle naje...ne w win98 albo miał jakieś przedpotopowe sterowniki do urządzeń albo ch..j wie co jeszcze.

Po za tym na jakiej podstawie wyciągasz wnioski że w Wolfie masz duuużo więcej klatek pod Xp ?. Patrzysz może na włączone cg_drawfps ? Może mierzysz to na oko ( Na oko to chłop umarł)
W wolfie jest komenda timedemo która jest najlepszym
sposobem do mierzenia ilości fps w tej grze. Tak że zanim ktoś wyjedzie z tekstem, że ma dwa razy więcej fps pod Xp niż pod win98 to niech najpierw:

Poprawnie skonfiguruje na różnych partycajch WinXp i Win98
W obu systemach zainstaluje te same wersje sterowników.
Odtworzy jakiekolwiek demo kilka razy przy ustawionym timedemo 1 pod win98 i pod winXp.
Przeczyta na koniec ilosć fps i wyciągnie z tego wnioski.

Powtórze jeszcze raz to co napisałem jeszcze wcześniej - Nie ma żadnych cudownych rozwiązań programowcyh które powodują że nagle rośnie nam ilość fps dwa razy ( No chyba że koniguracja programowa naszego kompa przypomina burdel to wtedy wszystko jest możliwe)

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-08-2002 02:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BSM] Eladamari
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

swiety skoro juz pisalesd tego posta to mogles mi pomuc (czytaj nad wypowiedzia pysia)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-08-2002 11:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [BSM] Eladamari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [BSM] Eladamari Znajdź więcej post'ów przez  [BSM] Eladamari Dodaj [BSM] Eladamari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [BSM] Eladamari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

Eladamari ja odpowiem na twojego posta

quote:
Napisane oryginalnie przez [BSM] Eladamari


Do wszystkich: jak ustawic zmiane nicka, tzn mam juz wszystko wpisane ale nie wiem jaka komenda o sie uruchamia, sciagnolem to co swiety dawal pare razy i nie moge skumac koncowki skryptu (czyli jak go uruchomic)



Ale o co chodzi ze zmiana nicka co to ma byc napisz konkretniej o jaki nick chodzi czy np po wcisnieciu "D" zmienia sie nick na inny

quote:
Napisane oryginalnie przez [BSM] Eladamari


A druga prosba to wyjasnijcie mi co oznaczaja poszczegolne "oznaczenia: w configu i za co sa odpowiedzialne (cl to chyba client i modyfikujemy go d;a lepszego polaczenia np prawda??)



chyba o to chodzi
cg_ - prawdopodobnie client general
g_ - game
cl_ - client
sv_- server
s_ - sound
r_ - render
m_ - mouse.

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-08-2002 21:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BSM] Eladamari
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

Martin dokladnie o to chopdzi (w obu przypadkach). Zastanawialem sienad animowanymi nickami i nie wiem jak to zbindowac (dodac exec w autoexecu to nie problem, gorzej z tym jak wppisac sam bind (w basicu dalbym goto i odpowiednia linijke (albo jakos tak bo basiciem sie cale lata nie bawilem)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-08-2002 16:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [BSM] Eladamari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [BSM] Eladamari Znajdź więcej post'ów przez  [BSM] Eladamari Dodaj [BSM] Eladamari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [BSM] Eladamari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

wpisujesz w configu np :
bind i "name ^2M^7Arti^2n"
bind o "name ^3MArtin"

i teraz po wcisnieciu "i" , "o" zmienia sie nicki

Co do animowanych nickow to sprawa wyglada tak robisz plik np
name.cfg i wpisujesz w nim set name"xxx" xxx-nick a potem do swojego cfg dopisujesz exec name.cfg
Mam nadzieje ze chodzi ci o nicki z tymi jakims Flagami i innymi dopalkami

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-08-2002 16:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 08:26.    Strony (4): « 1 [2] 3 4 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions