Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > Problemy Sprzętowe
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Talking Problemy Sprzętowe

Ja rozumiem RTCW to gra na enginie Q3, mocna grafa i te sprawy.
Ale nie rozumiem jednego. Mam kompa o takiego:

Athlon 1200 MHz
256MB RAM
płyta główna Asus'a
grafa 64 MB
qltowa obudowa

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakim prawem RTCW mi się wiesza?
Dla mnie jest to conajmniej niezrozumiałe, kumple mają 600 i 800 i im Wolf hoola. Czy to może być sprawa konfiguracji?
ACHA: Q3 mi chodzi jak marzenie! Przecież to ten sam engine!

What gives?
Ktoś pewnie jest bardziej w klimacie sprzętowym... HILFE!

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 12:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Barsok
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

Kup oryginala wolfa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 12:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Barsok Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Barsok Znajdź więcej post'ów przez  Barsok Dodaj Barsok do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Barsok prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Barsok
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

AMD sux Moze stery do grafy powinienes sciagnac new, moze powinienes zainstalowac sobie programik nvidia refresh bodajze, a jak nie pomoze to sprzedaj kompa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 12:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Barsok Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Barsok Znajdź więcej post'ów przez  Barsok Dodaj Barsok do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Barsok prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Talking

quote:
Napisane oryginalnie przez Barsok
AMD sux Moze stery do grafy powinienes sciagnac new, moze powinienes zainstalowac sobie programik nvidia refresh bodajze, a jak nie pomoze to sprzedaj kompa


Stery najnowsiejsze mam . nVidia refersha obadam.

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 12:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Opisz dokładnie co sie dzieje. Zawieszać może się na 100 sposobów : wyjścię z gry + blue tabelka, zawiesza sie z dźwiękeim, bez dźwięku.
U mnie jak sie gierki zawieszały to charakerystyczne były paski pionowe - ale sobie poradziłem . Winna była grafika - Winfast GeForse 2Pro.
U ciebie może być to być może temp. na procku (masz AMD) - one sie troszke grzeją i być może masz kijowy wentylator lub nie odpowiednio nałożoną (lub brak) paste termoprzewodzącą. To może być jeden z kilku powodów. Sprawdź temp na procku i jak możesz to i na grafice (Winfasty mają taką opcję ). Może twoja płytka nie radzi sobie z AGPX4?
Musisz dokładnie opisać swój problem no i doładniej sprzęt (ciekawa grafa 64mb - mój kumpel miał kiedyś S3Virge 64mb , bez jaj - podaj nazwe i chip), no i jaka dokłanie płyta , itd, itp

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 12:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Barsok
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

Nic dodac nic ujac, bez dokladnego opisu, mozna sobie tylko wymyslac, jaki mozesz miec problem. Osobiscie u mnie wolf sie wieszal, podczas zmian map, a i to nie zawsze, nvidia refresh pomogl, ale nie korzystam z niego z innych wzgledow

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 14:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Barsok Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Barsok Znajdź więcej post'ów przez  Barsok Dodaj Barsok do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Barsok prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Talking

No to tak:
o żadnej paście termoprzewodzącej nie słyszałem nawet, nie mówiąc o jej nakładaniu...

Sprzęt:

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 ze słynnymi 64 MB RAM
płyta główna - good question - pogrzebię, bo nie pamiętam na dzień dzisiejszy
cooler - składałem kompa w firmie, więc znając życie cooler mam najtańszy... polecacie jakieś?

Jak się wiesza:

bez dźwięku, staje obraz (what a surprise ) ale nic się w nim nie zmienia, żadnych pasków, modem cały czas pracuje, ale nie wywala mi go do windozy, CTRL+ALT+DEL nie daje rezultatu - żadnej reakcji na klawiaturę, ani nic poza resetem;
często przy przełączaniu map, zwycięstwie czy przegranej (koniec mapy tak czy siak), gdy dużo osób coś gada voicechatem na serwie (czasem jak ja próbuję) i ... tak ot "bez powodu"

Mam też wałek bo czasem mi się komp sam resetuje (poza RTCW) nagle, "bez powodu" - pojawia mi się na ułamek sekundy bluescreen (zawalony napisami, których nie zdążę odczytać) i reset. Dzieje się tak często przy włączonym KaZaA lub KaZaA i WinAmpie (ten mix mi go zawsze zresteuje - prędzej czy później). Nie wiem czy to ważne, ale dodałem i to.

Mój OS:
Windoza XP Pro (mam sterowniki NVIDII do XP)

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 19:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Śmierdzi mi tu Windą XP

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 21:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

A co do zawieszania przy zmianach map - to i mi sie zdarza

Oki.
1. Musisz sprawdzić temp procka i grafy
2. Byc może twoja płyta nie obsługuje poprawnie AGPx4, zmien na x2
3. Pogrzeb w BIOSie i znajdź opcje z Fast Write. Spróbuj z włączonym i wyłączonym
4.Karta dźwiękowa - często ona jest winna. Przełóż ją do innego slotu PCI (podobno czasami jedno z PCI kłóci się z AGP)

Warto zajrzeć
www.benchmark.pl
www.tomshardware.com.pl

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 22:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

quote:
Napisane oryginalnie przez rcube
A co do zawieszania przy zmianach map - to i mi sie zdarza

Oki.
1. Musisz sprawdzić temp procka i grafy
2. Byc może twoja płyta nie obsługuje poprawnie AGPx4, zmien na x2
3. Pogrzeb w BIOSie i znajdź opcje z Fast Write. Spróbuj z włączonym i wyłączonym
4.Karta dźwiękowa - często ona jest winna. Przełóż ją do innego slotu PCI (podobno czasami jedno z PCI kłóci się z AGP)

Warto zajrzeć
www.benchmark.pl
www.tomshardware.com.pl



Temp kompa:
46 stopni Celsjusza
Temp systemu:
36 stopni Celsjusza
Temp Grafy:
nie podaje

Opcji Fast Write nie ma w BIOSie. Jest opcja "CPU to PCI Write Buffer" i "Fast R-W Turn Around" - niewiele się na grzebaniu w tym znam, może to któraś z tamtych?.

__________________
Howgh! Rzekłem.

Edytowane przez [KmH]THunDeR dnia 28-04-2002 o godz. 23:00

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 22:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Barsok
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

No jak wiesza Ci sie w trakcie przelaczania map, to sprobuj z tym programem, u mnie to rozwiazalo problemy z jednym ale. Otoz mozesz miec problemy po zainstalowaniu i uruchomieniu tego programu z wyjsciem tv, ale jezeli z niego nie korzystasz to spox

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-04-2002 23:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Barsok Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Barsok Znajdź więcej post'ów przez  Barsok Dodaj Barsok do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Barsok prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Talking POPRAWKA

quote:
Napisane oryginalnie przez [KmH]THunDeR


Temp kompa:
46 stopni Celsjusza
Temp systemu:
36 stopni Celsjusza
Temp Grafy:
nie podaje

Opcji Fast Write nie ma w BIOSie. Jest opcja "CPU to PCI Write Buffer" i "Fast R-W Turn Around" - niewiele się na grzebaniu w tym znam, może to któraś z tamtych?.



CPU TEMP:
49
SYS TEMP:
39

A co do tego refresha to mi się gnojek nie chce zainstalować - pisze, że czegośtam nie może znaleźć i że pewnie mam stare stery - rzeczywiście stare - NVIDII najnowsze z kwietnia.

BTW - dzięki za zainteresowanie i pomoc panowie!

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-04-2002 09:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Barsok
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

No sorry, u mnie pomoglo, przestal mi sie wieszac, ten program reguluje odswiezanie obrazu w kompie i podczas gry. moze zdefragmentuj dyska, a co do bluescreenu to normalne w xp, w tym sensie, ze w przypadku zawieszenia sie syystemu, wylatuje wlasnie taki ekran i nastepuje restart. Powinno sie to pojawiac baaaaaaaardzo rzadko, Jezeli masz to za czesto, to:

Masz fatalnego pirata xp

kazda plyta glowna, wymaga upgradu do systemu po zainstalowaniu go, byc moze powinienes sciagnac upgrade pod xp (nie wiem, kiedy kupowales plyte i czy xp byl juz uwzgledniony)

Masz fatalnego pirata wolfa


Moze zainstalowales bety sterowniki do gf, sproboj na ciut starszych, albo odwrotnie ))

Byc moze masz problem ze sterownikami do dzwiekowki, w poczatkowej fazie istnienia xp, sterowniki do live dzialaly fatalnie, zeby wrecz nie powiedziec, ze nie dzialaly wogole, teraz jest juz lepiej, choc mogloby byc jesio lepiej. Moze sciagnij jakies nowsze, jezeli of course nie masz najnowszych.

Moze reinstalka wolfa?


To all co od reki moge Ci powiedziec, nie jestem jakims znawca, ale staram sie jak moge

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-04-2002 10:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Barsok Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Barsok Znajdź więcej post'ów przez  Barsok Dodaj Barsok do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Barsok prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PsychOPAT
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Oświęcim

quote:
Napisane oryginalnie przez rcube

4.Karta dźwiękowa - często ona jest winna. Przełóż ją do innego slotu PCI (podobno czasami jedno z PCI kłóci się z AGP)



PCI "wysoko"czyli blisko AGP czesto kozysta z tych samych zasobow systemowych co sterowniki dyskow twardych, wiec dobrze jest przezucic karty "kilka pieter w dol"

__________________
"Plywamy roznymi stylami, ale toniemy w ten sam sposob..."

IRCnet: #polishlegion

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-05-2002 17:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PsychOPAT Kliknij tutaj by wysłać e-maila do PsychOPAT Znajdź więcej post'ów przez  PsychOPAT Dodaj PsychOPAT do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać PsychOPAT prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Quest
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Thunder napisz na gg: 2904420
Nie chce mi sie tu rozpisywać.
Pozdrawiam

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-05-2002 14:05
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Zeniram
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Leszno

Post

a jakie masz lacze? bo jesli sdi to bluescreen w winxp to normalka...

__________________
Ignavis semper feriae.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-05-2002 19:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Zeniram Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Zeniram Znajdź więcej post'ów przez  Zeniram Dodaj Zeniram do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Zeniram prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
oferma
TheFartIsStrongWithThis1



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: WaWa

jesli to rzeczywiscie winXP + sdi, to caly problem jest juz rozpracowany i opisane antidotum na http://win2k.pl
linka dokladnie nie pamieta, lae wiem ze z tego korzystalem i pomoglo

pozdrawiam i zycze szczescia

__________________
"Niech CO Krwawy Hegemon?!"
Paulinus/AEonFlux aka zboojcesh Oferma =]
C4 clan n00b member :/

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-05-2002 21:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil oferma Kliknij tutaj by wysłać e-maila do oferma Znajdź więcej post'ów przez  oferma Dodaj oferma do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać oferma prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]Falek
www.kmh-clan.prv.pl



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Warszawka :)

Talking cudooooooo!!! :)

Ja tam mam:
Pentium 3 1113 mHz
GeForce 3 64 Gainward
Sound Blaster Live (czadowe głośniki DeskTop Dream Theater (5 głośników i SubWoofer ))
karta główna jakiś Asus
myszka i klawiatura LogiTech
CD-ROM 52x
i chodzi jak marzenie na full detalach (wiesza się jak gram przez net bo mam modem (56k))

__________________
[KmH] 4 ever!!!!!!!!!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-05-2002 21:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]Falek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [KmH]Falek Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]Falek Dodaj [KmH]Falek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]Falek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
spanzik
fear the newbie



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Wuwua

misiaczku ale jak sie to ma do w/w problemu?

__________________
Newbie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-05-2002 21:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil spanzik Znajdź więcej post'ów przez  spanzik Dodaj spanzik do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać spanzik prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PsychOPAT
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Oświęcim

quote:
Napisane oryginalnie przez [TC]sp@nz
misiaczku ale jak sie to ma do w/w problemu?


He he he. Nijak, po prostu szpan we wsi

__________________
"Plywamy roznymi stylami, ale toniemy w ten sam sposob..."

IRCnet: #polishlegion

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-05-2002 08:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PsychOPAT Kliknij tutaj by wysłać e-maila do PsychOPAT Znajdź więcej post'ów przez  PsychOPAT Dodaj PsychOPAT do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać PsychOPAT prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Zaitsev
Zajec



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: UK:)

Talking ...

Tez sprobuje pomuc ale nie wiem czy w twoim przypadku to sie sprawdzi.
Tak jak tu juz ktos napisal Atyliony lubia sie strasznie grzac:
Tak samo bylo w moim przypadku ze procek 1500XP+(of kors atylion) wieszal mi wolfa nie zaleznie od momentu gry czy wykonywanych czynnosci...pokazywal mi 57 stopni Celcjusza...wiec postanwilem kupic sobie leprzy sprzet chladzacy(nigdy nie kupujcie master Culera czy jak tam to sie zwie syf totalny)....moim wybawca okazala sie "TITAN" czy cos w tym stylu , ogromny radjator(cos posredniego jak radjatory do P4) i ogromny wiatrak wielkoscia odpowiadajacy wuatrakowi od zasilania...odziwo wiatrak od radjatora chodzi ciszej niz poprzednicy, do tego dodalem jeszce paste djametowa bardzo trudna do zdobycia na naszym rynku (graniczy to z cudem ale warto). Po zmontowaniu tego wszytkiego+ pasta djamentowa temperatura nagle zmalala do 41-42 stopni Celcjusza.
Ale problem moze nadal trfac dalej u ciebie z powodu plyty glownej...to na tyle od dziadka Zajec'a man nadzieje ze to ci pomoze w jakis sposob albo juz znalazles rozwiazanie.
A zucane texty przez Psychopate ktore nie maja najmniejszego zwiasku z danym problemem jest nie na miejscu...

__________________
[VenezuelaTeam]Miguel
*** LOTTSA BAD AMIGOS ***

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-05-2002 16:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Zaitsev Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Zaitsev Znajdź więcej post'ów przez  Zaitsev Dodaj Zaitsev do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Zaitsev prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

quote:
Napisane oryginalnie przez PsychOPAT


He he he. Nijak, po prostu szpan we wsi



__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-05-2002 16:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Re: ...

quote:
Napisane oryginalnie przez C4|Zaitsev
[...]pokazywal mi 57 stopni Celcjusza...wiec postanwilem kupic sobie leprzy sprzet chladzacy(nigdy nie kupujcie master Culera czy jak tam to sie zwie syf totalny)


Ten właśnie master Culer jak napisałeś chłodzi mojego procka, Athlon 1,33GHz czyli niemal taki sam jak twój (wiadomo 1500XP=1,33GHz). i jest spoko, gry mi się nie zawieszają, temp w porywach 54C (kilka godzin w RTCW). Athlony zniosą i 70c (jedyna wada to to ze inne podzespoły się prze to grzeją) i nie wiem jaki miałeś model , mój kosztował 75 zeta (tylko tyle o nim wiem )
Po drugie kolo napisał że ma 46 stopni a to jest jush zimno

quote:

..do tego dodalem jeszce paste djametowa bardzo trudna do zdobycia na naszym rynku (graniczy to z cudem ale warto). Po zmontowaniu tego wszytkiego+ pasta djamentowa temperatura nagle zmalala do 41-42 stopni Celcjusza[..]




Ciekawe co to za pasta, z domieszką srebra Nie problem taką zdobyć. A różnica między zwykła pastą a taką wyciasaną nie juch wielka. Ważne żeby była i jush

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-05-2002 16:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Unhappy

quote:
Napisane oryginalnie przez Zeniram
a jakie masz lacze? bo jesli sdi to bluescreen w winxp to normalka...


Mam modemik kablowy. Reinstalki wolfa, windozy, formaty itp. nie daja efektu - już próbowałem. Nie wiem czy się grzeje, cholera. Temperaturę mi pokazuje nie taką wysoką.
Zmniejszałem detale (i zmieniałem wszystkie opcje graficzne) - efekt ten sam. Kart przekładać nie mogę - przynajmniej nie teraz.
Główny problem tkwi w tym, że nie mogę obudowy ściągać, bo mam plombę gwarancyjną. Już dawno bym otworzył kompa i zaczłął wietrzenie, tudzież "chłodzenie zewnętrzne" (komp do lodówki itp. ).
Zaniosę chyba "problem" do firmy - może tam kto gra w Wolfa .
Boję się tylko lamerskiego " to na pewno nie to, ale spoko - coś zrobimy", potem odbierasz kompa i nadal masz to samo.
Spróbuję tych starszych sterowników...

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-05-2002 07:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Rudolf H.SS
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Stuttgart

Masz nowy komp? Jak dlugo?
Jest pare zeczy ktore powoduja czesto Blue Screena!
W nim idzie nawet nie co wyczytac jak pisze cos nividia albo cos w tym stylu wiesz ze to problem karty graficznej!
Tak samo nikt jeszcze nie pomyslal z was ze to moze byc Pamiec jeden z najczestszych problemow i wywolawcow Blue Screen! Sam musialem 3 razy wymienic pamiec az plyta zaczela ja przyjmowac bez problemow!
Nastepny problem to to ze karta jedna z druga sie gryzie bo siedza na tym samym irq! chodz pod win xp nie powinien to byc problem! Wgrales naj nowsze sterowniki chipseta mainbordu?
Twoja temp AMD CPU jest ok ! AMD CPU robia sie nie stabilne od 75° a pala sie przy 95° wiec masz nawet rezerwy do przetaktowania!
Co jeszcze mozesz sprawdzic to Bios czy masz moze agressywne ustawienia w Bios jak Fast Fastes Cached i tak dalej wszystko powoduje do nie stabilosci Systemu przy nie odpowiednio dobranych czesciach!
Sprawdz jaki masz Zasilacz ile Watt to tez wazne! Moze bedziesz sie smial ale AMD CPU I Karty Geforce potrzebuja Zasilacz z duza moca 300 Watt minimum! Tez niekiedy powoduje resety!
To narazie wszysko co ci moge powiedziec!
Spisz Blue Screen i idz lookac co jest moze nie tak!

Pozdrowienia

Rudi

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-05-2002 18:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Rudolf H.SS Znajdź więcej post'ów przez  Rudolf H.SS Dodaj Rudolf H.SS do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Rudolf H.SS prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[KmH]THunDeR
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Kraków

Unhappy

quote:
Napisane oryginalnie przez Rudolf H.SS
Masz nowy komp? Jak dlugo?
Jest pare zeczy ktore powoduja czesto Blue Screena!
W nim idzie nawet nie co wyczytac jak pisze cos nividia albo cos w tym stylu wiesz ze to problem karty graficznej!
Tak samo nikt jeszcze nie pomyslal z was ze to moze byc Pamiec jeden z najczestszych problemow i wywolawcow Blue Screen! Sam musialem 3 razy wymienic pamiec az plyta zaczela ja przyjmowac bez problemow!
Nastepny problem to to ze karta jedna z druga sie gryzie bo siedza na tym samym irq! chodz pod win xp nie powinien to byc problem! Wgrales naj nowsze sterowniki chipseta mainbordu?
Twoja temp AMD CPU jest ok ! AMD CPU robia sie nie stabilne od 75° a pala sie przy 95° wiec masz nawet rezerwy do przetaktowania!
Co jeszcze mozesz sprawdzic to Bios czy masz moze agressywne ustawienia w Bios jak Fast Fastes Cached i tak dalej wszystko powoduje do nie stabilosci Systemu przy nie odpowiednio dobranych czesciach!
Sprawdz jaki masz Zasilacz ile Watt to tez wazne! Moze bedziesz sie smial ale AMD CPU I Karty Geforce potrzebuja Zasilacz z duza moca 300 Watt minimum! Tez niekiedy powoduje resety!
To narazie wszysko co ci moge powiedziec!
Spisz Blue Screen i idz lookac co jest moze nie tak!

Pozdrowienia

Rudi



Bluescreena nie spiszę za cholerę - miga tak szybko, że nawet nie zdążę zobaczyć, nie mówiąc o pisaniu (jest widoczny przez ułamek sekundy i znika - reset).
Komp nie jest aż TAK nowy i nie resetował się wcześniej (przez podnad pół roku)...
Co do BIOS'a - nie rozróżniam tych ustawień, nie mówiąc o podziałach na "agresywne" i "nie agresywne"...
Windoza mi nie wykrywa zakłóceń IRQ, zresztą w slotach i tak nie namieszam, bo mam plombę gwarancyjną.

__________________
Howgh! Rzekłem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-05-2002 00:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [KmH]THunDeR Znajdź więcej post'ów przez  [KmH]THunDeR Dodaj [KmH]THunDeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [KmH]THunDeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ProspeR
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Poznan

To ze nvidia refresh rate fix nie chce ci sie zainstalowac to wina sterow - masz za nowe detonatory. Polecam wersje 23.xx, lub 21.83.

Ja kiedys mialem taki problem. Dokupilem pamiec, wlazylem do 2 banku i jeeb... po wczytaniu windy reset.. od razu. Przelozylem pamiec do banku 1 i wsio chodzilo bez zarzutu... prawie. W jednej grze- war3 beta, co pewnien czas wychodzilo mi z gry do windy i to notorycznie. Mialem tego dosc i za 2 dni poszedlem wymienic pamiec - poskutkowalo, wszystkiemu winna byla skopana pamiec.

Sciagnij nowy bios do plyty i hmmm... Jakby ci tu poradzic cobys sprawdzil tem na karcie graf. Bez rozbierania kompa nie obejdzie sie. Na mojej np zatarl sie wiatrak (takie male badziwie bylo). Sproboj zmienic czestotliwosc pamieci i procesora karty (obnizyc). Oczywiscie to troche bez sensu ze wzgledu na obnizenie parametrow, ale jak pomoze to znaczy ze karta sie przegrzewa i to z powodu karty komp ci sie wiesza. To czesty przypadek. Moj GF tez jak sie przegrzewal to komp siadal i tylko twardy reset pomogl.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-05-2002 02:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ProspeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do ProspeR Znajdź więcej post'ów przez  ProspeR Dodaj ProspeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ProspeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Sporo tutaj złych rad

Dlatego chciałem pare rzeczy sprostowac. Pracuje od kilku lat w branży sprzętowej i często spotykam sięz takimi problemami ?

Po pierwsze do chłodzenia nie używajcie past z domieszką srebra.
Juz widziałem mase procków zjaranych przez to że gość posmarował całego procka pastą termoprzewodzącą z domieszką srebra (które jak wiadomo przewodzi dobrze prąd) i przez to zwarły się mostki na Athlonie czy innym Duronie. Jeśłi już używacie takiej pasty to smarujcie tylko sam chip (ten mały kwadracik). Ja w każdym bądz razie wyrzucam zawsze to gówno i smaruje proca zwykła białą pastą silikonową H . Oczywiście do ekstremalnych temperatur (overclockingu) taka pasta nie wystarczy ale do typowych zastosowań w zupełności.
W testach past do procesrów na jakichś super pastach wyciąga się max kilka stopni mniej - uwzględniając koszty polecane tylko dla super maniaków overclockingu walczących o każdy MHZ więcej

Zwykle takich problemów nie daje sierozwiązać na drodze korospondencyjnej. Odsyłam na boardy serwisów o sprzęcie komputerowym - tam są tysiące rad na temat co robić jak coś siezawiesza

Barsok powiedział AMD sux
Taaa tylko że większośc kompów sprzedaje się teraz z prockami Amd, i taką samą wydajność oferują jak P4 tylko po wiele niższych kosztach. Czasy Amd sucks już dawno minęły. Zresztą wtedy to nie Amd były sucks tylko chipsety/płyty głowne do tych procków. Jednak Amd (sczególnie Athlony) mają jedną wade - cholernie się grzeją i jeśli ktoś wam proponuje do Athlona jakiś mały wiatraczek to podziękujcie takiemu Panu.

Polecam duże wentylatory miedziowe ( ze względu na dużą przewodność cieplną tego metalu) - Zwroćić uwagę czy powierzchnia styku radiatora nie jest zbyt porowata. Nałożyć pastę - nie za dużo nie za mało. Paste najlepiej zmieniać co kilka miesiećy gdyż po dłuższym czasie pasta traci swoje właściwości, rozpływa się itp.

Falek, czy wykłada ci sie tylko Wolf czy inne programy grafiko i procożerne (np Q3 , 3DMArk2002 itp). Bo jesli np taki 3dmark na full detalach chodzi ci przez cały dzień i nic sienie wiesza to znaczy że masz problem z siecią albo z samym Wolfem.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-05-2002 12:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
FF_ZOh1w2
[VAL]po dupie przeciwnika



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Looblin

Czasami przyczyną nagłych nieoczekiwanych zwisów a szczególnie restartów jest ACPI lub też inaczej zwane Suspend to RAM. Wystarczy to wyłączuć i problem z głowy .

__________________
Jam ran Waszych nie godzien całować - powiedział medyk i nikogo nie wyleczył
GG: 1394962
Co do ocen na boardzie ... jedynki mile widziane

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-05-2002 12:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil FF_ZOh1w2 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do FF_ZOh1w2 Znajdź więcej post'ów przez  FF_ZOh1w2 Dodaj FF_ZOh1w2 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać FF_ZOh1w2 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Rudolf H.SS
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Stuttgart

Heee
A ja Polecam chlodzenie Wodne ! The Best!
www.pc-cooling.de
Nie ma nic leprzego i cichego jak dobre chlodzenie Wodne!
Naprawde Polecam!
Pasta tylko Arctic Silver 3
A Thunder idz z tym kompem do servisu i problem z glowy!


Pozd

Rudi

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-05-2002 15:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Rudolf H.SS Znajdź więcej post'ów przez  Rudolf H.SS Dodaj Rudolf H.SS do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Rudolf H.SS prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 05:13.    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions