Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Unreal Tournament > Ostrzezenie
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Ostrzezenie

To forum jest malo uczeszczane, ale czuje sie w obowiazku zamiescic ponizsze ostrzezenie dla graczy potencjalnie zainteresowanych UT. Jest ono bezposrednio zwiazane nie z sama gra, a ze srodowiskiem graczy, ktorzy "rzadza" polska scena UT.

Nie chce wnikac w szczegoly calej sprawy, pozwole sobie wykorzystac moj autorytet jako dziennikarza piszacego do najwazniejszych polskich czasopism o komputerach, grafice i grach. Z racji pelnionych obowiazkow mam wyrobione wyobrazenia dotyczace praktycznie wszystkich wiekszych scen gier sieciowych w Polsce.

Otrzegam Cie wiec, graczu. Polska scena UT jest w mojej opinii najgorsza z polskich scen. Nowicjusze traktowani sa jak bydlo, zarowno na serwerach jak i na glownym forum chamstwo i wulgarnosc nie sa wyjatkiem a norma, zas grupka uzurpujacych sobie prawo do wszechwiedzy graczy naduzywa swoich przywilejow w kazdej dziedzinie - od zasad moderowania forum (wyrozumialych dla wspolwyznawcow po bany dla niewygodnych) przez metody prowadzenia i adminowania serwerow (zmiany map w srodku mapy wg. widzimisie adminow, bany wg. widzimisie adminow). Scena jest sklocona, niezyczliwa, a organizatorzy glownych turniejow miast wspolpracowac, patrza na siebie wilkiem.

UT nie jest gra idealna, ale granie w nia w Polsce szybko przestaje byc przyjemnoscia z uwagi na to, co ze scena zrobila tzw. elyta. Dlatego polecam inne gry sieciowe, w ktorych atmosfera jest znacznie, znacznie lepsza, nie mowiac o lepszej grafice czy lepszym kodzie sieciowym. Tactical Ops, America's Army, Battlefield 1942, Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honor, "moj" Tribes 2, nawet Quake - wszystkie te sceny, choc zadna nie jest idealem zaoferuja Tobie znacznie wiecej, a granie w gre sieciowa bedzie tym, czym byc powinno: przyjemnoscia. Przynajmniej w wiekszosci przypadkow :-)

Wybor, jak zwykle, nalezy do Ciebie. W kazdym razie... uprzedzalem :-P

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2003 11:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

Wyjasnij mi jedno - jestem zawodowym programista, ale czegos podobnego jeszcze nie slyszalem - co to jest ten ,,lepszy kod sieciowy'' - chetnie sie dowiem bo pierwszy raz w zyciu jak mowie slysze takie okreslenie.

Co do polskiej sceny UT to akurat ona mnie malo interesuje, gram w UT bo lubie i u mnie w okolicy zawsze jest z kim zagrac, wiec UT scena jest mi niepotrzebna.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2003 13:42
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
WyrwiNera
kto zna krzywą kądziołke



Zarejestrowany: Mar 2003
Lokalizacja:

Yavor to akurat Ci się nie udało bo wyszła z tego ostrzeżenia reklama. Niepokorni mogą teraz się rejestrować by próbować coś zmienić, zobaczyć jak tam jest lub by dorzucić swoje pięć groszy do i tak nędznego zachowania (ja święty nie jestem).
Śmiać i płakać mi się chciało jak widziałem zapał z jakim chciałeś coś tam zmienić lub przynajmniej wpłynąć na to by się oczy niektórym otworzyły (chyba), bo wiedziałem że i tak nic z tego nie będzie i nic się nie zmieni.
chyba jednak ta niby scena UT troche Cie obchodzi (twierdziłeś że nie) bo ostatnie Twoje "artykuły" i to ostrzezenie o tym świadczą.
Ja czasami wetknę kij w mrowisko ale na dłuższe kłutnie z "mądrzejszymi" nie mam ochoty.
aha i nie wszyscy na forum to chamy chociaż większość zadatki na chama ma.
a jak chamówa to na całego i dlatego walczyłem o wolny śmietnik, chociaż z drugiej strony tylko tam można byłoby podyskutować na tematy niewygodne dla "elyty"

załapałeś bana - wiedziałem ha ha

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2003 15:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil WyrwiNera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do WyrwiNera Znajdź więcej post'ów przez  WyrwiNera Dodaj WyrwiNera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać WyrwiNera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ut chaos
The Szniper :D



Zarejestrowany: Nov 2002
Lokalizacja: Nie wiem

quote:
Napisane oryginalnie przez Default
Wyjasnij mi jedno - jestem zawodowym programista, ale czegos podobnego jeszcze nie slyszalem - co to jest ten ,,lepszy kod sieciowy'' - chetnie sie dowiem bo pierwszy raz w zyciu jak mowie slysze takie okreslenie.


Z tego co pamiętam, to poprzez określenie "Lepszy Kod Sieciowy" rozumie się niższe pingi podczas gry, mniejsza liczba "skoków" w grze i tym podobne...

__________________

My heart is like an open highway

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2003 19:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Ut chaos Znajdź więcej post'ów przez  Ut chaos Dodaj Ut chaos do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Ut chaos prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Ut chaos
Z tego co pamiętam, to poprzez określenie "Lepszy Kod Sieciowy" rozumie się niższe pingi podczas gry, mniejsza liczba "skoków" w grze i tym podobne...


I na to ma wplyw ten ,,lepszy kod sieciowy'' ?
PS. ROTFL

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2003 05:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Default:

>Wyjasnij mi jedno - jestem zawodowym
>programista, ale czegos podobnego
>jeszcze nie slyszalem - co to jest ten
>,,lepszy kod sieciowy'' - chetnie sie
>dowiem bo pierwszy raz w zyciu jak
>mowie slysze takie okreslenie.

Jako zawodowy programista powinienes odrozniac lepszy algorytm od algorytmu gorszego. Sformulowanie "lepszy kod sieciowy" jest skrotem myslowym oznaczajacym programowa realizacje algorytmu synchronizacji zdarzen pomiedzy klientem a serwerem lepiej sprawdzajacego sie w warunkach polaczen internetowych.

Sadzilem, ze to dosc proste

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2003 18:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

WyrwiNera:

Kazda wzmianka o czyms gdzies jest forma reklamy. Pytanie tylko, czy wydzwiek tej reklamy jest pozytywny, czy negatywny. Jesli odbiorca nie jest w stanie tego ocenic, raczej nie ma co sie przejmowac tym, ze trafi do takiego a nie innego srodowiska - widocznie mu to odpowiada

>Śmiać i płakać mi się chciało jak widziałem
>zapał z jakim chciałeś coś tam zmienić

Lol. Nic tam nie chcialem zmienic. Przeszlo pol roku nie pisalem tam zadnych postow, gdyz mialem dosc egoizmu tamtejszych mastahow. Nie wiem, czy na przyklad wiesz, ze kolega Piter dajac mi tam bana za wspomniane "widocznie poszedl do klubu sportowego i tam mu powiedziano, ze jest ok" odmowil mi nastepnie skasowana konta. Tia, zazadalem tego od niego, a kolega mastah na to: "skasuje, ale wylacznie wowczas, gdy otrzymam normalna poczta pisemna prosbe o skasowanie". Po czym po tygodniu dostaje maila z pytaniem, czy jako redaktor SGK nie bylbym zainteresowany relacja z finalow jego turnieju... Przyznam, tak wywindowanego egoizmu nie widzialem od lat....

>chyba jednak ta niby scena UT troche
>Cie obchodzi

Owszem. Jestem zainteresowany tym, aby ludzie chcieli grac w gry sieciowe. Na paru innych scenach tez mi zalezy i gdy tam ktos cos robi nie tak, tez czasami zabieram glos.

>aha i nie wszyscy na forum to chamy

Owszem, wiem. Klopot w tym, ze moim zdaniem tolerowanie chamstwa jest niczym innym, jak wyrazeniem milczacej zgodny na nie - i tak patrzac na sprawe zaczynasz miec watpliwosci, czy tych chamow jest tam faktycznie malo. Zreszta nie o samo chamstwo chodzi, gorzej jest z tym, iz polska scena UT to republika kolesiow...

>załapałeś bana - wiedziałem ha ha

Och, bylem pewny, ze go dostane. Nie od moderatorow, bo oni sa tchorzem podszyci. Ale Piter byl moja wielka nadzieja, wszak juz za "kluby sportowe" bana mi dal

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2003 19:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Jako zawodowy programista powinienes odrozniac lepszy algorytm od algorytmu gorszego. Sformulowanie "lepszy kod sieciowy" jest skrotem myslowym oznaczajacym programowa realizacje algorytmu synchronizacji zdarzen pomiedzy klientem a serwerem lepiej sprawdzajacego sie w warunkach polaczen internetowych.

Sadzilem, ze to dosc proste [/B]

*ROTFL*

Z Twojej wypowiedzi moge tylko wywnioskowac, ze nie masz zielonego pojecia jak dziala siec/internet. I co znaczy ,,lepiej sprawdzajace sie w warunkach polaczen internetowych'' bo to stwierdzenie juz mnie powalilo do reszty?

Polecam jakas dobra lekture o sieciach moze ona Ci otworzy szerzej oczy.

Pozdrawiam.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2003 19:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
WyrwiNera
kto zna krzywą kądziołke



Zarejestrowany: Mar 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Po czym po tygodniu dostaje maila z pytaniem, czy jako redaktor SGK nie bylbym zainteresowany relacja z finalow jego turnieju... Przyznam, tak wywindowanego egoizmu nie widzialem od lat....

Nie ma się czemu dziwić. Po co pozbywać się definitywnie kogoś kogo można jeszcze wydoić (wykorzystać) nawet jeśli ten ktoś sprawia kłopoty. Podejrzewam, że gdybyś pracował np. w zakładach mięsnych nie musiałbyś wydawać pieniędzy na znaczek

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 10:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil WyrwiNera Kliknij tutaj by wysłać e-maila do WyrwiNera Znajdź więcej post'ów przez  WyrwiNera Dodaj WyrwiNera do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać WyrwiNera prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
VidlaK
..:: Backyard Bandit ::..



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: localhost:27960

Default czego sie douszukujesz ?- probojesz kogos osmieszyc ? - kazdy wie po co sie optymalizuje kod sieciowy , miedzy innymi poto wydaja co kfile kolejna latke do gry, a Ty zadajesz pytania jakbys szukal igly w stogu siana, daj sobie spokoj. Jako pokute poszukaj sobie informacji dlaczego wprowadzili cos takiego jak Quake World zamiast standardowego Quaka :>. Taki doswiadczony informatyk jak Ty z pewnosci da sobie rade z przegladarka..nawet tekstowa :>

__________________
Nieznośne Błogosławieństwo Riffu
[Member Of Flat Earth Society]

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 11:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil VidlaK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do VidlaK Znajdź więcej post'ów przez  VidlaK Dodaj VidlaK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać VidlaK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

Nie no naprawde nowych rzeczy sie dowiaduje. Z Waszych wypowiedzi wynika ze na ping i packet loss wplywa kod sieciowy - przyjmijmy ze ok to teraz jak ten kod sieciowy wyglada, bo z mojego (moze i blednego) punktu widzenia, duzego pola manewru programista nie ma tutaj(klient<->serwer), a jednak wedlug Was jest inaczej...

Ja Wam sie przyznam, ze do tej pory myslalem, ze to _routing_ wplywa na ping i packet loss, ale widze, ze zle myslalem wiec poprosze (jesli mozna) o szczegoly tego ,,lepszego kodu sieciowego'' bo jeszcze o tym w zadnej ksiazce/tutorialu nie slyszalem wiec chetnie sie dowiem co nieco na ten temat.

Pozdrawiam.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 12:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
VidlaK
..:: Backyard Bandit ::..



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: localhost:27960

Chodzi oo redukcje ilosci niepotrzebnie wysylanych informacji lub ich umiejetne formowanie (lub cos w tym stylu)...to chyba logiczne i nie trzeba byc programista zeby zrozumiec...pozatym ok - uznajmy ze Ty jestes super programistom - tylko ze to forum nie sluzy temu zebys to udowadnial :>

__________________
Nieznośne Błogosławieństwo Riffu
[Member Of Flat Earth Society]

Edytowane przez VidlaK dnia 09-06-2003 o godz. 15:55

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 15:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil VidlaK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do VidlaK Znajdź więcej post'ów przez  VidlaK Dodaj VidlaK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać VidlaK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

Jednak wpadliscie w moja pulapke - bo celowo zaczepilem w temacie kolege co zaczal o tym kodzie...

Ludzie, nie ma czegos takiego jak ,,lepszy kod sieciowy'' - nie czytajcie tych durnych pism (CDAction zwlaszcza, bo jak widze co tam goscie pisza nie majac zielonego pojecia w temacie to az mi sie niedobrze robi). Pisze o tym bo co rusz slysze ludzi co to bredza niemajac zielonego pojecia jak dziala siec a co dopiero o programowaniu. Nie sugerujcie sie co Wam producent gry powie czy ktos inny - kazdy chwyt marketingowy jest dobry.

Routing jest to proces polegajacy na wybieraniu najlepszej sciezki i to ma smiertelne znaczenie w czasie gry. Jesli routing do serwera jest zly to wraz z nim praktycznie wszystkie inne parametry i wtedy zaczynaja sie klopoty (lagi, pingi) - wedle Waszego rozumowania ja np. na tych grach z ,,lepszym kodem sieciowym'' powinienem miec znacznie lepsze pingi, a to kompletna bzdura.

Wszystko jest zalezne od routingu - w programowaniu nie ma czegos takiego jak ,,zmniejsz ping, polacz sie szybciej czy Bog wie co jeszcze'' itp - kazda ingerencja w programowaniu w pakiet wysylany (OUTPUT) to juz strata na szybkosci (szyfrowanie, itp), aplikacja klient-serwer (czyli poprostu te gry sieciowe) ma tylko jedno zadanie: nawiaz polaczenie z serwerem i utrzymaj je, nie ma tutaj cudow - tak wyglada caly ten Wasz ,,lepszy kod sieciowy'' - nie ma absolutnie podzialu na lepszy/gorszy. A jak nawiazuje polaczenie to juz tutaj routing ma do powiedzenia sporo i jesli on bedzie nie sprzyjajacy to i cala gra. Nie ma zadnej synchornizacji czy cudow jest poprostu: nawiaz polaczenie i kropka. Rozlaczy - polacz ponownie i kropka.

I to wszystko to siec wiec nie wazne czy to ,,warunki internetowe'' czy LAN - i to i to to siec wiec dziala na takiej samej zasadzie i nie ma prawa byc inaczej.

Mam nadzieje, ze sprawe przedstawilem jasno - wszystkie gry sieciowe UT, Q3 itp maja taki sam kod sieciowy, zaden lepszy czy gorszy, a pingi, packet loss zaleza tylko od routingu do serwera i tylko od tego czynnika.

Pozdrawiam.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 16:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Default, gdybys jako programista pracowal u mnie, wlasnie stracilbys prace. Mylisz podstawowe pojecia. Protokol sieciowy nie ma nic wspolnego z kodem sieciowym gry. Na to, w jaki sposob dane sa przekazywane od klienta do serwera i z powrotem w sposob oczywisty gra wplywu nie ma i Twoje rewelacje sa czystymi truizmami. Klopot w tym, ze oprocz czysto technicznego transferu pakietow istotne jest takze to, co w tych pakietach jest. Kluczowe zagadnienia dotycza tu synchronizacji zdarzen pomiedzy serwerem a klientami i obejmuja szereg problemow, takich jak przewidywanie ruchow graczy, interpolacje dyskretnych danych do postaci ciaglej, nanoszenie poprawek. Od algorytmow tej synchronizacji zalezy, czy gra bedzie sie nadawala do grania przez internet, czy tez nie. Przyklad - Unreal Tournament ze swoim beznadziejnym kodem sieciowym zajmuje ok. 3-5 KB/s w celu synchronizacji zdarzen przy meczach 5v5. W tej samej objetosci Tribes 2 zawiera informacje nawet o akcjach 40 czy 60 graczy i dziesiatkow pojazdow - i odbywa sie to bez efektow typu niezaliczone strzaly czy przesuniecia postaci wzgledem bryl uzywanych do detekcji kolizji. Kolejna rzecza, z ktora termin "kod sieciowy" w odniesieniu do gier ma cos wspolnego, jest na przyklad sposob dzialania broni. Jesli bronie typu point & click dominuja, mozna sie spodziewac, ze kod sieciowy nie da sobie rady z synchronizacja zdarzen i predzej czy pozniej dojdzie do efektow typu "niezaliczanie strzalow". Gra konstruowana z mysla o dobrym kodzie sieciowym moze wiec uzyskac znacznie lepszy efekt pracy w internecie poprzez przyznanie dominujacej roli broniom strzelajacym pociskami, ktore chwile leca, a wiec mozna przewidywac tor ich lotu. Malo tego, utrata pakietu nie jest wowczas przyczyna niezaliczenia strzalu, gdyz ruch pocisku trwa w czasie i mozna go przewidziec - a tego w przypadku strzalu z unrealowej snajpy juz nie zrobisz.

Generalna rada na koniec, Default: jesli chcesz kogos wykpic, najpierw sie do tego przygotuj, bo niechcacy mozesz wykpic... samego siebie.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 18:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Default, gdybys jako programista pracowal u mnie, wlasnie stracilbys prace.

Straszne - napewno bym nie pracowal u osoby ktora nie ma zadnego pojecia o sieciach.

quote:
Mylisz podstawowe pojecia. Protokol sieciowy nie ma nic wspolnego z kodem sieciowym gry.

Przeczytaj uwaznie moj poprzedni post i dopiero napisz.

quote:
(...).Klopot w tym, ze oprocz czysto technicznego transferu pakietow istotne jest takze to, co w tych pakietach jest.

Bzdura. Sprawdz na czym polega to wszystko a nie cytuj mi tutaj wyryte na pamiec czytanki internetowe.

quote:
Kluczowe zagadnienia dotycza tu synchronizacji zdarzen pomiedzy serwerem a klientami i obejmuja szereg problemow, takich jak przewidywanie ruchow graczy, interpolacje dyskretnych danych do postaci ciaglej, nanoszenie poprawek. .


quote:
Od algorytmow tej synchronizacji zalezy, czy gra bedzie sie nadawala do grania przez internet, czy tez nie. Przyklad - Unreal Tournament ze swoim beznadziejnym kodem sieciowym zajmuje ok. 3-5 KB/s w celu synchronizacji zdarzen przy meczach 5v5. .

Skoncz Ty czlowieku takie bzdury gadac, Ty wogole widziales kod zrodlowy UT ze wypowiadasz sie jak on dziala?
*ROTFL*

quote:
W tej samej objetosci Tribes 2 zawiera informacje nawet o akcjach 40 czy 60 graczy i dziesiatkow pojazdow - i odbywa sie to bez efektow typu niezaliczone strzaly czy przesuniecia postaci wzgledem bryl uzywanych do detekcji kolizji. Kolejna rzecza, z ktora termin "kod sieciowy" w odniesieniu do gier ma cos wspolnego, jest na przyklad sposob dzialania broni. Jesli bronie typu point & click dominuja, mozna sie spodziewac, ze kod sieciowy nie da sobie rady z synchronizacja zdarzen i predzej czy pozniej dojdzie do efektow typu "niezaliczanie strzalow". Gra konstruowana z mysla o dobrym kodzie sieciowym moze wiec uzyskac znacznie lepszy efekt pracy w internecie poprzez przyznanie dominujacej roli broniom strzelajacym pociskami, ktore chwile leca, a wiec mozna przewidywac tor ich lotu. Malo tego, utrata pakietu nie jest wowczas przyczyna niezaliczenia strzalu, gdyz ruch pocisku trwa w czasie i mozna go przewidziec - a tego w przypadku strzalu z unrealowej snajpy juz nie zrobisz..

*ROTFL*^n - niewiedzialem, ze istnieja ,,inteligentne naglowki'' ktore to transportuja, a tak na marginesie ja mowie o warstwie sieci a ty o aplikacji wiec to sie mija z celem to co Ty gadasz - postudiuj sobie model ISO/OSI to zrozumiesz o co mi biega.

quote:
Generalna rada na koniec, Default: jesli chcesz kogos wykpic, najpierw sie do tego przygotuj, bo niechcacy mozesz wykpic... samego siebie.

Kogo ja chce wykpic? Wiesz wogole o czym rozmawiasz bo mi sie wydaje, ze nie bardzo.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 19:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

Hmm chyba musze jednak po czesci przeprosic. Wlasnie sie spytalem graczy-programistow o ten szkopul i faktycznie kod sieciowy lepszy/gorszy mozna powiedziec istnieje - wiec wobec mojej klotni przepraszam tu owe osoby (z sYs|yavorem na czele) z ktorymi sie wyklocalem w tym temacie choc znajomi powiedzieli ze kod kodem, ale jak routingu dobrego nie ma (moja wersja) to kod tez duzo nie zdziala (prawie nic).

Jeszcze raz sorry

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 20:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
VidlaK
..:: Backyard Bandit ::..



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: localhost:27960

spoko ....przynajmniej jesli chodzi o mnie :/

__________________
Nieznośne Błogosławieństwo Riffu
[Member Of Flat Earth Society]

Edytowane przez VidlaK dnia 09-06-2003 o godz. 23:03

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-06-2003 22:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil VidlaK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do VidlaK Znajdź więcej post'ów przez  VidlaK Dodaj VidlaK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać VidlaK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Nie przejmuj sie, Default. Zaczales dyskusje w starym, "defaultowym" stylu charakterystycznym dla polskich forow UT. Na szczescie skonczyles znacznie lepiej, wiec nie ma sprawy.

PS. A kod sieciowy UT widzialem. Moze nie asembler czy jakies obiekty z C++, ale to, co jest dostepne z poziomu UnrealScriptu. Mam tez ogolne pojecie o konstrukcji protokolu sieciowego tej gry.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 01:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Nie przejmuj sie, Default. Zaczales dyskusje w starym, "defaultowym" stylu charakterystycznym dla polskich forow UT. Na szczescie skonczyles znacznie lepiej, wiec nie ma sprawy.

PS. A kod sieciowy UT widzialem. Moze nie asembler czy jakies obiekty z C++, ale to, co jest dostepne z poziomu UnrealScriptu. Mam tez ogolne pojecie o konstrukcji protokolu sieciowego tej gry.



No dobra, ale zaczelo sie to wszystko o tej nieszczesnej sceny UT. I trzeba przyznac, ze tu tez masz sporo racji - probowalem sie zarejestrowac na forum.unreal.pl, ale szanowny Administrator do dzis nie zatwierdzil mojej rejestracji, zas na sieci ircowej unreala to zbyt duzo sie nie dowie, ale zauwazy sporo chamstwa.

Poprostu widzac to stracilem zaufanie do tej grupki powiazanej z unreal.pl, wiec ze swoim problemem udalem sie tutaj (dalo sie zarejestrowac). Jesli ktos lubi grac w UT (jak ja) i ma paru qpli gdzies blisko to scena UT jest mu nie potrzebna poprostu.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 05:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

>Jesli ktos lubi grac w UT (jak ja) i ma paru qpli gdzies blisko to
>scena UT jest mu nie potrzebna poprostu.

Wierz mi, nic nie tracisz, wrecz przeciwnie, sporo zyskujesz. Masz po prostu radoche z gry i nikt Ci nie powie, ze jestes lamerem bo grasz w sposob, ktorego Twoj "rozmowca" nie lubi (co najczesciej znaczy: "sam nie potrafi tak grac"). To zas zupelna norma na polskiej scenie UT.

Pozostaje miec nadzieje, ze w ktoryms z wszechswiatow rownoleglych polska scena UT wyglada normalnie :-) Choc to chyba kiepska pociecha :-)))

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 15:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

Co do forum to tutaj imo jest znacznie spokojniej, kulturalniej i lepiej niz na forum.unreal.pl gdzie sie rejestrowac nie da itp, szkoda tylko, ze tutaj nie ma serwisu o ut...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 19:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
sYs|yavor
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

To forum jest, niestety, niemal niezywe. Szkoda, mialoby szanse na normalnosc. Nie sadze jednak, aby udalo sie je rozruszac. Ja juz o UT powiedzialem wszystko co chcialem , reszta siedzi albo na forum Pitera, albo jest juz nauczona, ze zabieranie glosu wsrod mastahow konczy sie nieprzyjemnie... Do tego UT jest gra stara i nowych graczy przybywa mniej niz ubywa...

Coz, UT nie mialo w Polsce szczescia i - zwazywszy na powiazania powstajacej sceny UT2003 ze scena UT - UT2003 bedzie mialo go niewiele wiecej...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2003 20:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil sYs|yavor Znajdź więcej post'ów przez  sYs|yavor Dodaj sYs|yavor do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
slawek
.



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Pozdrowienia z Off'u.
Stanowimy z Profesorem własną scenę UT w Łodzi.
Jest bardzo fajnie, bo to zabawna gra, a zbanowanie jednego z nas pozostawiłoby drugiego na pastwę botów.
Wczoraj wygrałem.
pzdr
slawek

ps. Default - z tak małym stażem na tym forum, po zrozumieniu błędu mogłeś po prostu się nie pojawiać więcej, nikt by nie zauważył/zapamiętał, zamiast się tłumaczyć czy przepraszać, frajerze
Nic dziwnego, że nie chcą Cię zarejestrować na tamtym forum - jesteś INNY

__________________
"Podpis nie jest obowiązkowy. Podpis pojawia się pod twoim post'em."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-06-2003 15:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil slawek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do slawek Znajdź więcej post'ów przez  slawek Dodaj slawek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać slawek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez slawek
Pozdrowienia z Off'u.
Stanowimy z Profesorem własną scenę UT w Łodzi.
Jest bardzo fajnie, bo to zabawna gra, a zbanowanie jednego z nas pozostawiłoby drugiego na pastwę botów.
Wczoraj wygrałem.
pzdr
slawek

ps. Default - z tak małym stażem na tym forum, po zrozumieniu błędu mogłeś po prostu się nie pojawiać więcej, nikt by nie zauważył/zapamiętał, zamiast się tłumaczyć czy przepraszać, frajerze
Nic dziwnego, że nie chcą Cię zarejestrować na tamtym forum - jesteś INNY



Widze, iz okreslenie ,,kultura osobista'' jest Ci zupelnie obce...

Co do Twojej ostatniej konkluzji - kazdy jest inny, a rejestracji na tamtym juz mi dawno nie jest potrzebne, nawet jakby bylo to juz bym tam nie mial zamiaru szukac pomocy bo jak twierdzisz ,,jestem INNY'' ;>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-06-2003 15:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
slawek
.



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Default
Widze, iz okreslenie ,,kultura osobista'' jest Ci zupelnie obce...

Co do Twojej ostatniej konkluzji - kazdy jest inny, a rejestracji na tamtym juz mi dawno nie jest potrzebne, nawet jakby bylo to juz bym tam nie mial zamiaru szukac pomocy bo jak twierdzisz ,,jestem INNY'' ;>



To mnie zaskoczyłeś... Kazdy jest inny???? Rewelka. Muszę o tym w piaskownicy opowiedzieć.
A nie mógłbyś zamiast się mądrować, wytłumaczyć od razu to dziwne pojęcie w cudzysłowiu, które jest mi (rzeczywiście) obce.

A w ogóle - żartowałem, w tym poście również. To był objaw radości i sympatii. Samych ciepłych uczuć oraz wzruszenia postawami osób prowadzących dyskusję zanim się pojawiłem.
I nic nie powiem (aby nie zaogniać), że "poczucie humoru" jest ci równie obce jak mnie "kul... coś tam"

__________________
"Podpis nie jest obowiązkowy. Podpis pojawia się pod twoim post'em."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-06-2003 13:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil slawek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do slawek Znajdź więcej post'ów przez  slawek Dodaj slawek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać slawek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

To nie widac, zebym mial poczucie humoru? Moze z 1 czesci nie, tu sie zgodze, ale reszte pozostawiam do Twojej oceny, popatrz dobrze, jest tam setka dobrych uczuc itp ;>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-06-2003 15:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Pajda
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Sandomierz

Default:

Brak akceptacji konta na forum.unreal.pl bynajmniej nie lezy po stronie "olewania" administratora. Administrator z takimi uprawnieniami jest niestety jeden, w weekendy jest zawsze nieobecny, zas od czasu do czasu wyjezdza. Dlatego proponuje napisac maila do niego. Niestety system ten zostal przyjety by ograniczyc niekonczace sie zmiany kont, ograniczyc dostep niekulturalnym ludziom itd. i niestety ma tez on swoje slabe strony co juz zauwazyles.

Ogolnie:

Co do chamstwa owszem jest jak na wielu duzych forach, jednak towarzysz yavor nieco przesadza, szczegolnie, ze sam lubil tam sobie zbluzgac roznych ludzi (zawsze jednak zaslaniajac sie dopasowywaniem poziomu do odbiorcy). W koncu zostal delikatnie mowiac "wyproszony" gdyz powtarzal sie w dodatku w coraz bardziej ordynarny sposob oraz sam prowokowal o danie mu bana (zreszta to nie byl pierwszy i pewnie nie ostatni ban:P). Nie powiem mial on sporo racji momentami, jednak ogolnie duzo wody uplynelo.

Jezeli chodzi o moja pozycje w tym wszystkim to jestem czytelnikiem jego wywodow od pierwszych for dyskusyjnych poswieconych UT, czesto zdazalo mi sie tez obserwowac je na forach innych gier. Na forum.unreal.pl od dluzszego czasu jestem moderatorem dzialu "pomoc" gdzie zajmuje sie udzielaniem wszelakich form pomocy glownie technicznej. Zaznaczam to gdyz moja wladza nie wychodzi poza ten dzial. Z yavorem probowalem swego czasu dyskusji. Mniej wiecej do czasu gdy zaczol on uzywac obrazliwych epitetow wobec mnie i innych graczy (czesto bliskich kolegow). Dodam tez, ze yavor przez dosyc raczej krotki czas byl takze moderatorem tego forum.

Dziekuje za uwage i pozdrawiam.

__________________
Oderint, dum metuant.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-06-2003 00:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Pajda Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Pajda Znajdź więcej post'ów przez  Pajda Dodaj Pajda do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Pajda prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Pajda
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Sandomierz

Aha jeszcze odnosnie kodu sieciowego UT dodam, ze cala sprawa w tym przypadku sprowadza sie do modulu symulacji zdazen i zamierzen tworcow gry. Udalo im sie to co chcieli osiagnac niestety panujace obecnie warunki psuja calosc. Jakbys (Default) chcial o tym posluchac zapraszam na priv (niechce mi sie pisac publicznie po raz 1001 ;P).

Zachecam tez do lektury staaarusienkiego tekstu o nazwie "Players Guide to UT Netcode by =NUB=garfield". Mozna tam znalesc kilka ciekawostek.

__________________
Oderint, dum metuant.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-06-2003 01:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Pajda Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Pajda Znajdź więcej post'ów przez  Pajda Dodaj Pajda do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Pajda prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Default
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja:

quote:

Default:

Brak akceptacji konta na forum.unreal.pl bynajmniej nie lezy po stronie "olewania" administratora. Administrator z takimi uprawnieniami jest niestety jeden, w weekendy jest zawsze nieobecny, zas od czasu do czasu wyjezdza. Dlatego proponuje napisac maila do niego. Niestety system ten zostal przyjety by ograniczyc niekonczace sie zmiany kont, ograniczyc dostep niekulturalnym ludziom itd. i niestety ma tez on swoje slabe strony co juz zauwazyles.


1,5 miesiąca około czekałem na potwierdzenie - nie za długo?
Już znalazłem kompletne rozwiązanie swoich problemów więc nie potrzeba mi już żadnego forum (może zgłoszenie usunąć).


quote:


Ogolnie:

Co do chamstwa owszem jest jak na wielu duzych forach, jednak towarzysz yavor nieco przesadza, szczegolnie, ze sam lubil tam sobie zbluzgac roznych ludzi (zawsze jednak zaslaniajac sie dopasowywaniem poziomu do odbiorcy). W koncu zostal delikatnie mowiac "wyproszony" gdyz powtarzal sie w dodatku w coraz bardziej ordynarny sposob oraz sam prowokowal o danie mu bana (zreszta to nie byl pierwszy i pewnie nie ostatni ban). Nie powiem mial on sporo racji momentami, jednak ogolnie duzo wody uplynelo.



Czytalem wiele postow na forum.unreal.pl. Jak nie w postach bylo chamstwo to i z opowiesci graczy (np co bylo jak grali na serwerze). Co do IRCa to tam juz jest totalne przegiecie (bylem raz i akurat ostatni) - czy tam ktos kontroluje poziom kultury? Tutaj zdecydowanie yavor nie przesadza. Oczywiscie ja nie mowie o wszystkich graczach zwiazanych z unreal.pl, ktorzy sa na forum lub IRC, ale napewno o zdecydowanej wiekszosci. Ciezko znalezc tam osobnikow (w moim mniemaniu osobistym) o kulturze wystarczajacej do przeprowadzenia spokojnej (milej) konwersacji.

quote:

Jezeli chodzi o moja pozycje w tym wszystkim to jestem czytelnikiem jego wywodow od pierwszych for dyskusyjnych poswieconych UT, czesto zdazalo mi sie tez obserwowac je na forach innych gier. Na forum.unreal.pl od dluzszego czasu jestem moderatorem dzialu "pomoc" gdzie zajmuje sie udzielaniem wszelakich form pomocy glownie technicznej. Zaznaczam to gdyz moja wladza nie wychodzi poza ten dzial. Z yavorem probowalem swego czasu dyskusji. Mniej wiecej do czasu gdy zaczol on uzywac obrazliwych epitetow wobec mnie i innych graczy (czesto bliskich kolegow). Dodam tez, ze yavor przez dosyc raczej krotki czas byl takze moderatorem tego forum.

Wiem. Nie musisz mi sie przedstawiac bo mialem zamiar do Ciebie leciec z moim problemem na poczatku.

quote:

Dziekuje za uwage i pozdrawiam.

Ja również.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-06-2003 17:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Default Znajdź więcej post'ów przez  Default Dodaj Default do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Default prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ALi
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jun 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Masz po prostu radoche z gry i nikt Ci nie powie, ze jestes lamerem bo grasz w sposob, ktorego Twoj "rozmowca" nie lubi (co najczesciej znaczy: "sam nie potrafi tak grac"). To zas zupelna norma na polskiej scenie UT.

quote:
Napisane oryginalnie przez sYs|yavor
Coz, UT nie mialo w Polsce szczescia i - zwazywszy na powiazania powstajacej sceny UT2003 ze scena UT - UT2003 bedzie mialo go niewiele wiecej...


Yavor Ciebie można kochać, albo nienawidzieć innej opcji nie ma, a ja powoli przestaję Cię lubić:

ad.1) (też do Defaulta) Jak się poprostu nie zadaje z chamami to jest o wiele przyjemniejsze niż stukać z kumplem 1on1, bo wtedy można zagrać z nim w jednej drużynie przeciw innym graczom, zabawa gwarantowana. Tak jak w życiu wszystko zależy z kim się zadajesz. A wcale nie większość sceny jest chamska tylko kilku spośród elity oraz wszystkie małpki co się na nich wzorują. Znam mnóstwo ludzi z którymi się świetnie rozmawia i wiele serwerów, na których nie ma chamstwa.

ad.2) Świetnie, poprostu świetnie yavor. Niniejszym dziękuję Ci, że zniechęciłeś tych 'normalnych' do przygody z UT2003. Zachowałeś się po chamsku. Mam nadzieję, że rzeczywiście nikt tu nie zagląda, bo jeśli wykraczesz, że scena UT2003 będzie zchamiała, to będzie to w dużej mierze Twoja zasługa.

ps. potwierdzasz moją teorię, że dziennikarze mają paskudną cechę plecenia co im ślina na język przyniesie bez myślenia o skutkach.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-06-2003 16:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ALi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do ALi Znajdź więcej post'ów przez  ALi Dodaj ALi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ALi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 10:48.    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions