Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Jedi Knight > APEL-stworzmy standardy !
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

APEL-stworzmy standardy !

niebylo mnie dluzszy czas (ok. 6 miesiecy) na scenie JK ale zauwazylem ze jedyne co sie zmienilo od tamtego czasu to nowe mapy ffa (claud shark jednak sie znudzil:> ) oraz powstaly serwery promujace duel. gdy musialem szukac nowych map na googlu (jeszcze ich niebylo na jk2.fpp.pl) pomyslalem, ze przydalao by sie ustalic jakies standardy gdyz kazdy serwer swoja rzepke skrobie...

mam takiego pomysla:> :
fajnie by bylo gdyby powstala "lista standardow JK" (mniejsza z nazwa), na ktorej widnialby spis map, modeli, skinow (moze i modow, chodzi mi o te "administracyjne") najbardziej preferowanych (zazwijmy je powiedzmy "z atestem sceny JK PL" :> )

na kazdym serwrze rzadza inne mapy, nie kazda sie kazdemu podobaja, oczywiscie jest to w gesti admina i przynajmniej ja szanuje jego decyzje ale gdy powstal taki "atestowy pak" mozna by bylo je zmieniac o 3 wnocy. wg. nie nienajlepiej jest tez z modelami- standardowe sie nudza powoli a powstalo wiele rewelacyjnie wykonanych modeli postaci z epizodow 1 i 2. kategorycznie jestem przeciwko wstawianiu modeli niezwiazanych z klimatem SW (np. neo,spiderman'a czy stiky man) ale wspaniale wykonany model dark malaka czy anakina napewno wyszlo by na plus. proponuje zerknac na jedimoves.com- tamtejsze modele sa naprawde dobre. z moich opserwacji wynika ze skiny ogolnie sa gozej zrobione ale wsadzenie do takiego paka standardowych skinow klanowych (przynajmniej tych najwybitniejszych klanow) niezawadzilo by- mysle ze klanowicz np FC milo by sie poczul gdyby mogl grac ze swoim skinem na niezwiazanym z jego klanem serwerze. mysle tez ze niezawadzilo by dorzucenie tez jakiegos paka mieczy.

no i najwazniejsza kwestia- kto niby mialby to ustalac? jezeli spodoba wam sie owy pomysl to propnuje takie rozwiazania:
- redakcja jk.fpp.pl z dyskusjami na forum czy mailem;
- mozna zebrac przedstawicili najwiekszych, najstarszych, cieszacych sie dobra opinia itp klanow (chodzi mi o wylaczenie z procesu decyzyjnego klanow zakladanych dla samej zabawy przez "gowniarzy" czesto lamiacych lub nawet kradnacych strone,nazwe itp), ktorzy wraz z redakcja lub na podstawie dysput na forach ustali co i jak.
wiadomo, ze niekazdemu sie dogodzi ale przynajmniej ja zdaje sie na opinie wiekszosci czy klanowiczow.
wkocu jest jeszcze troche do konca wakcji i mozna wykozystac czas. ja poddalem pomysl, reszta w waszych rekach.

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-08-2004 01:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]x44dhu
Massassi Warrior



Zarejestrowany: Oct 2003
Lokalizacja: Ch'hodos | BDG-4DN

hmm wiec po kolei... co do standardow... ciezko mowic o jakims standardzie...
* mapy: na serwerach sa spotykane dwie: ffa_kempy (drugi cloudsmark) i Kalakar Six... reszta map to zazwyczaj mapy standardowe (najczesciej na serwerach duelowych)... wyjatkiem jest Raj Dla Cieniasow, gdzie Cienias co jakis czas zmienia mape i chwala mu za to...
* modele i skiny - wiekszosc serwerow jest ustawiona na PURE 0 czyli serwer nie musi posiadac skinow w katalogu base, ty masz skina i kumpel ma tez tego skina wiec obydwaj widzicie kim walczycie - tak wiec tutaj juz o standardach nic nie mozna powiedziec...
* mody administracyjne - generalnie sa dwa - potrzebuje ich serwer nie gracz... znowu ciezko powiedziec o standardzie skoro raczy sie nas dwoma modami i czysta basejk... tutaj tez jeden wyjatek - OmniMod na serwerze power-duel... na serwerze CT testowany bym xMod ale jakos sie nie sprawdzil....
* paki z hiltami mieczy - to juz musi miec serwer w swoim katalogu base... brak standardu na serwerach...

Pomysle o tym co pisales i moze uda sie cos wymyslec...

Pozdrawiam...

__________________
Xaadhu Quellor, Protector of Illusion from Brotherhood of the Sith...
:: http://jedi.fpp.pl :: http://www.sith.pl ::

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-08-2004 22:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]x44dhu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]x44dhu Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]x44dhu Dodaj [FPP]x44dhu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]x44dhu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

+ jezeli 2 mapy dlaciebie to wystarczajaco to odrazu zapomnij o problemie. map swietnych jest kilka a zreszta nawet jezeli te dwie to mogly by byc jakies rotacje co kilka godzin lub mozliwosc zmiany przez graczy.
+ no "wiekszosc" i moze jest ale ja mowie o standardzie a nie o wiekszosci, mnie chodzi o ujednolicenie i wyklarowanie, a pozatym: kolego x44dhu czy ty kiedys widziales niestandardowy model niemajac go? ci ktorzy maja dany model na dysku sa zadowoleni ale reszta widzi jakis badziew a zabawa polega natym by byla mnogosc modeli i kazdy je rozpoznawal, z tad moj apel by chociazby wprowadzono pka z modelami preferowanymi w polsce np. za patronatem serwisu fpp.pl...
+"generalnie"... generalnie "trybow administracyjnych", ze tak je nazwie bo niechodzi mi o mody zmieniajace zasady gry, jest 4: base, omni, reloaded i ja+mod... troche duzo tych standardow? chyba ci sie definicje pomylily? inna sprawa ze masz racje mowiac ze do grania niesa one potrzebne jedynie server je wymaga ale niedodales ze sie jednak troche roznia mimo ze generalnie niezmieniaja sposobu rozgrywki. np ja+mod jako jedyny wyswietla kolor czarny w xywkach (niby gadzet dlamnie tez niejest to jakas rewelacja ale komus moze to doskwierac). no ale co najbardziej, jak dla mnie jest uciazliwe to niekozystanie z tych modow, wiekszosc serverow chodzi na base i o ile w duel'u to nieprzeszkadza to w trybie ffa bardzo, choc pewnie niettobie wiec uznasz ten argumet za bezsensowny. inna sprawa ze niechce nikomu nic nazucac a jedynie zasugerowac ze gra na modzie administracyjnym jest przyjemniejsza...

male ujednolicenie, wprowadzenie standardu niezachwialo by scena a moglo by tylko ja wzbogacic. Ja zreszta nie insynuje, ze trzeba nazucic adminom owe stadndardy, wystarczy, ze serwis fpp.pl i kilka klanow podpisze sie pod dana paczka z modelami,mapami czy zapreferuje dany mod a reszta powinna sie zrobic sama...
wiec jak widac troche "standardow" (definicja encyklopedyczna) niezawadzi, wiele wysilku niekosztuje co innego czytanie ze zrozumieniem i dobra wola postow, a moze zabraklo zdolnosci kojazenia?

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2004 20:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]x44dhu
Massassi Warrior



Zarejestrowany: Oct 2003
Lokalizacja: Ch'hodos | BDG-4DN

te dwie mapy ktore sa na serwerach - mam juz do nich wstret taki jak do cloudsmarka... problem tylko tkwi w tym, ze ja poki co mam swoj serwer OFF z powodu prac renowacyjnych... gdy stal to wiele osob moze poswiadczyc, ze grywalo sie tam na innych mapach rowniez bo jestem zwolennikiem zmian map (byly np. Bespin3210_Night czy jakos tak i inne)...ida dalej - bylem na forum serwera Raj Dla Cieniasow i wyslalem PM do Cieniasa, ktory swego czasu tez czesto na swoim serwerze zmienial mapy, chcialem z nim zawrzec taka mala wspolprace - informowalby mnie o mapie, ktora chce dac a ja bym dawal newsa o tym na jedi.fpp.pl - ludzie widzieli by, ze sa inne mapy niz te dwie ciagle powtarzajace sie... jednak Cienias nie odezwal sie do mnie... coz... mowi sie trudno...

w stworzeniu megapacka z popularnymi skinami nie widze problemu - tylko jakim sposobem wybrac te najpopularniejsze? na jk3files.com pojawiaja sie niemal codziennie nowe sciagane przez graczy... jakim sposobem wybrac wiec te najczesciej spotykane? a moze zrobic kilka paczek zajmujace dziesiatki megabajtow... kazdy mialby taka paczke u siebie a admini dodatkowo na serwerach pure... zapewne kazdemu bedzie sie chcialo sciagac cos takiego... dlaczego wydaje mi sie, ze to bedzie ciezko sciagane? bo malo komu chcialo sie sciagnac nowa mape ktora byla u mnie na serwerze i wbijal mi na gg ze slowami "zmien mape co?"...

mody: gra na modach jest przyjemniejsza? przyjete granie multi w Polsce i na swiecie do multiduel... i w kwestii modow ciagle sa jakies sprzeczki itp... a to jednej grupie pasuje granie na Reloaded (tutaj tez mozna robic czarne litery jesli admin dobrze skonfiguruje serwer) a nastepnej na JA+... jest jeszcze jedna grupa, ktora woli serwery bez modow i nie przeszkadza im pojscie po apteczki aby uzupelnic HP do 200...

jakos nie widze narzucenia standardu na serwery... niestety w Polsce jest tak, ze jak sie Polak przyczepi do czegos to go dzwigiem nie oderwiesz....stad jedna i ta sama mapa w JK2 (cloudsmark) i dwie mapy w JK:JA... byc moze reszta ekipy ta od modow i map (i skinow) - czyli od stuffu wezmie sie za zrobienie megapacka skinowego i podejmie kwestie wprowadzenia standardow...

__________________
Xaadhu Quellor, Protector of Illusion from Brotherhood of the Sith...
:: http://jedi.fpp.pl :: http://www.sith.pl ::

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2004 20:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]x44dhu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]x44dhu Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]x44dhu Dodaj [FPP]x44dhu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]x44dhu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

faktycznie, gadki z adminami roznie sie koncza a jak ludzie sobie cos ubzduraja to potem traktorem sie ich nieodciagnie... wiec moze zrobic cos takiego:
stworzmy cos ala "certyfikat polskiej sceny jk" (jak zwal tak zwal) w ktorego wsklad
beda wchodzic podpisy klanow i serwisu fpp.pl, czy samego fpp.pl, gdzie bedzie powiedziane my popieramy/preferujemy/etc. taki oto pak.
niech wychodzi co jakis czas paczka z 2- 4 mapami, ktore warto wrzucic na server, tak samo modele, skiny czy ew. dodatkami ala miecze.
co do problemu kto mialby ustalac zawartosc paczek... TY x44dhu ... wystarczy narada z redakcja, niech przedstawiciele klanow sie wypowiedza co by chcieli (niemusza byc wszystkieklany, tylko te ktore ty <lub redakcja>uwazasz za rzetelne/wiarygodne/ skladajacy sie z fanow a nie gowniarzy), temat na forum lub na glownej stronie, niech wypowiedza sie zainteresowani.
Ja osobiscie zdaje sie na osad choc chcialbym by modele czy skiny byly zwiazane z swiatem SW, mmodel ninja czy sarge'a z Q3 stanowczo psuje klimat rozgrywki w JK. Co do skinow to sadze, ze powinny byc tylko klanowe reszta niestandardowych postaci powinna byc w formie modelu, serwis jedimoves.com wybral naprawde dobre (glownie z ep1 i 2)... choc to tylko moj osad.
niewatpliwie niemoge sie z toba niezgodzic w kwesti modow, sam tez niechce stawac po zadnej ze ston w klutni o to ktory jest lepszy. mimo ze preferuje multiduele, na modach tez mozna napchac HP na 200 dlatego base powinno zniknac ale coz mozna poradzic...a jednak stanolem po stronie modow :>... tu bez dobrej woli adminow i glosu ludu nic sie niezmieni i dlatego w zadnym postcie nienaciskalem mocno na mody choc fajnie by bylo wyklarowac ta sprawe.

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2004 21:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AcheroN
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

http://www.for.itware.pl/forum/viewforum.php?f=8

Polecam lekturke

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-09-2004 18:41
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

troche duzo tego czytania, dlatego pobierznie to przelecialem. jak widac pomysl byl dyskutowany dawno temu i nieprzeszedl, w ostatnim poscie tylko pozostala nadzieja ze sprawa zostanie rozwiazana w czasach jk3...
ja widze jeden maly minus w realizacji pomyslu king'a- rozpoczol dyskusje na forum klanowym a tam bywaja tylko klanowicze i to nie wszyscy, wierze ze pomysl ma szanse powodzenia jezeli bedzie onim glosniej.
co do wielkosci to jak ktos tam pisal- jest wiele klanow krzakow, skiny niewaza duzo no i wiekszosc sceny moze pozwolic sobie na sciagniecie 150mb. zreszta ja jestem optymista uwazam ze sama paczka ze skinami niepowinna przekroczyc 50 mb, wystarczy ze chetne klany dostana przykaz by wyslaly apsolutne minimum. co do map czy modeli to one moga zostac umieszczone w 1 paczce ale i wystarczy strona z linkami do nich. oczywiscie mapy po20 mb odpadaja z gory a modele niezmieniaja sie czesto...

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-09-2004 23:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AcheroN
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

"ja widze jeden maly minus w realizacji pomyslu king'a- rozpoczol dyskusje na forum klanowym a tam bywaja tylko klanowicze i to nie wszyscy,"

Sorry za OT ale o ile zauwazyles to wypowiadali sie w tamtym temacie przedstawiciele klanow/zakonow, ktore pozniej stworzyly milosciwie nam panującą Ligę JA. No offence, ale radze Wam ten temat przezucic na przyklad na forum ligi, gdyz obawiam sie ze tutaj spotka sie on z minimalna ogladalnoscia

Edytowane przez dnia 06-09-2004 o godz. 02:06

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-09-2004 23:56
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

zgadzam sie ze forum ligi jest czesciej i liczniej odwiedzane niz to, nawet forum FoR jest bardziej popularne ale bez klanow swiat sie tez bedzie krecil...
liga jest ale klanowa i fajnie ale beznich tez mozna dzialac no i scena to nie 100% klany. jezleli przedstawicielom klanow sie niepodoba pomysl paczek, nawet ze skinami, ktore sie odnosza glownie donich to latara im w d...., ludzie beda mieli mniej do sciagania aj jak ktos z klanu powie ze fajnie by bylo grac klanowym skinem to niech ma pretensje do swojego klanlidera....
dysputa na FoR byla dawno poruszana moze sie im zmienilo? wybacz ale niechce mi sie czytac wszystkich stron wiec moze podasz jakis najwazniejszy powod dlaczego idea takich paczek jest bezsensowna. no moze pozatym ze ludze sa leniwi...

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-09-2004 16:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AcheroN
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Powiedzmy sobie szczerze ze bez wspolpracy miedzyklanowej pomysl jakiekokolwiek skinpacka/mappacka pozostaje w sferze marzen Naprawde radze Wam przeniesc ten temat gdzie indziej, bo tutaj chyba tylko nasza 3 to czyta

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-09-2004 01:42
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dood
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: CPM1A

dlaczego? wystarczy ze redakcja fpp.pl powie "ok" i moze wiekszej liczbie ludzi tych niezwiazanych zklanem spodoba sie pomysl...
jednak nawet ja chcialbym aby przy projekcie braly udzial klany, przynajmniej te najwieksze/rzetelniejsze wiec Acheron wyslij ten temat na jakies forum ktore uwarzasz za najlepsze albo daj mi linka to ja powysylam, zglosze problem.... jednak szkoda by bylo gdybysmy, bezklanowi gracze grali na tych samych mapach bo jakiemus zadufanemu, leniwemu klanowiczowi ubzduralo sie ze "to niema szans bo to nikomu niepotrzebne"...

__________________
Even I don’t know who win the race… - Maby nobody?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-09-2004 18:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do dood Znajdź więcej post'ów przez  dood Dodaj dood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Kazs
Introduction (Grunt)



Zarejestrowany: Oct 2003
Lokalizacja:

Myślę, że to nie przejdzie. Najłatwiej spojrzeć na scenę krytycznie. Przygotowywałem jeszcze nie dawno (rok temu) OKZ - Organizacja klanów zjednoczonych. Strona była już gotowa z całkowicie własnym enginem. Klany jednak na tyle się pozmieniały, że nie warto dzisiaj ruszać niczego pod ogólnym sztandarem "naj" klanów. Otóż te, które świeciły kiedyś przykładem popadły w jakieś fanatyzmy jeśli wogóle można tak ująć. Zakon FC np. jest apolityczny, FoR od 2 lat nie brało się za przepychanie niczego na scenie, DS odnawia się, BoLS jest dzisiaj gigantem jednak w większości anty-modowe po za np takim FMIII oraz rzecz najważniejsza - Ci duzi mają w głębokim poważaniu jedi.fpp.pl najczęściej krytykują, czasem w czymś pomogą a ogólnie to olewa.

__________________
Wszystko jest robione dla potrzeby...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-09-2004 13:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Kazs Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Kazs Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Kazs Dodaj [FPP]Kazs do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Kazs prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 13:18.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions