Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Hosting > OverNamed > Overnamed
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (11): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Lightbulb Overnamed

WITAM!

Nie wiem czy mam prawo to pisać, ale weszłem w kontakt z MatKus'em, odnośnie tego polskiego FPP, o którym było (jest) na news.fpp.pl. Scenariusz już mniejwięcej jest, klimacik też. Czekamy na propozycje odnośnie, no, wszystkiego =]. A, no i tytuł też jest - Overnamed .

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-07-2001 22:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
oxygen
new challenger



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Krakow

skoncz najpierw jedna rzecz

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-07-2001 00:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil oxygen Znajdź więcej post'ów przez  oxygen Dodaj oxygen do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać oxygen prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Talking

Spox, ja tam na razie jestem tylko od tego, żeby pomuc MatKus'owi, staram się nie angażować

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-07-2001 10:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

Bo będzie tak, jak z 3D Realms: zaczniecie robić 10 modów na raz i żadnego nie będzie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-07-2001 18:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Overnamed to będzie gra, nie mod. Dwa team'y - dwa produkty, tylko ja na razie pomagam, bo ten drugi team to nie za bardzo zebrany jest (czyt. nie ma go ). Ale mniejsza z tym, panowie, propozycje odnośnie borni etc...

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-07-2001 19:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

Bronie... Dajcie coś realnego, a nie jakieś plazmo - gówna... Np. coś z tego, co jest w CS'ie... Co do przeciwników, cieszyłbym się (), gdzyby to nie były jakieś p1erdolone mutanty wielkości godzilli, tylko jakieś potwory w stylu Half-Life'a... A poza tym - loodzie. Jak jeszcze coś przyjdzie mi do łba, dam Ci znać.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-07-2001 21:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

No, wkońcu napisałeś coś sensownego

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-07-2001 01:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

A bałem się, że nigdy już tego nie usłyszę... BTW mogłyby być w tej gierce jakieś pojazdy... Nie wiem, jakiś motorek (może być Harley ), samochodzik (albo czarny Hammer, albo czerwone Ferrari F50 z logiem FPP.PL na spojlerze ).

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-07-2001 16:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Talking

A nie lepiej na masce, hehehe

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-07-2001 16:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

Może być i na szybie, byle by było logo!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-07-2001 16:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MatKus
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jul 2001
Lokalizacja: fotel przed komputerem

Na szybie? To może trochę przeszkadzać w jeździe :-) Ale autka może i będą. (to się jeszcze okaże). Bronie raczej realistyczne, choć główny bohater trochę mniej

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-07-2001 19:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MatKus Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MatKus Znajdź więcej post'ów przez  MatKus Dodaj MatKus do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MatKus prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]MajeS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

bronie, mapy, sceneria... to wszystko zalezy od scenariusza... gdzie rozgrywna jest akcja? kiedy to bedzie wiadome to bedzie wiadomo jakie macie robic np bronie...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-07-2001 19:52
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Talking

Niedaleka przyszłość, wojna atomowa, klimata MROCZNYYYYYYYYY!!!, więcej nie zdradzę...

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-07-2001 19:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Byle by bron byla jakas taka normalna/realna w miare a nie jakies cos co strzela na zielono a gosc jak dostanie to kwiczy i tanczy kurde bele. Bezluskowce, obrzynki i tympodobne widze =]

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-07-2001 22:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

skromne m60 załatwi sprawe. Wie ktoś co to OICW??? To taki gun, który jest że tak powiem w fazie beta . Składa się z dwuch części - karabinu na amunicje 5,56mm i takie coś, co ciężko nazwać, ma kaliber 20mm i strzela specjalnie opracowaną na ten cel wybuchową amunicją, isn't that cute ? Jak nic nie spiepszyłem to załączam zdjęcie =].

_____________

Dobra, spiepszyłem, zdjęcie:

Jeszcze jedno zdjęcie:

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-07-2001 23:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Objective Individual Combat Weapon - to projekt mający na celu zbudowanie broni którą można by określić mianem "pierwszej i ostatniej rzeczą jakiej każdy komandos potrzebuje". Na system ten składa się karabin kalibru 5.56mm oraz 20mm granatnik który może używać dwóch rodzajów amunicji: HE (pole rażenia 5m) i AP (pole rażenia 1m). Dodatkowo w "puszkę" celownika wbudowana jest: kamera video, laserowy znacznik celu, komputer wspomagający celowanie, noktowizor, latarka, termowizor, dalmierz laserowy oraz cyfrowy celownik optyczny 6x. Wszystko to w połączeniu ze specjalnym systemem smartowania - Militech opracował nawet specjalny interface dla tej broni - po podłączeniu interface'u pod OICW działa jak normalny smart (można go śmiało używac z innymi typami broni), jednak dodatkowo wszczep ten umożliwia wręcz "umysłowe" sterowanie elektroniką zamontowaną na broni. W roku 2021 Militech zamierza wprowadzić broń tą do seryjnej produkcji, jednak nie planuje otwartej dystrybucji wszczepu z prostego powodu - nie życzy sobie aby inne organizacje go używaly (może nawet przeciw samemu Militechowi). Na razie wyprodukowano jedynie parę setek egzemplarzy tej broni, przez co jest ona wyjątkowo rzadka i właściwie nie do kupienia na rynku. Jednak możemy być pewni że kiedy wejdzie ona do seryjnej produkcji to uliczni dealerzy będą mieli nowego faworyta. Po paru modyfikacjach które może wykonać nawet średnio wykwalifikowany rusznikarz możemy dołączyć do OICW tłumik. Podobno Militech pracuje też nad wersją z integralnym tłumikiem - przy zachowaniu użycia naddźwiękowej amunicji. OICW ma modularną budowę przez co można ja rozłożyć i złożyć z powrotem w parę minut, jednak należy pamiętać że spora ilość elektroniki wbudowana w tą broń czyni ją dość podatną na uszkodzenia. Nie chodzi tu o sam moduł karabinu czy granatnika, jednak nikt chyba nie będzie szcześliwy jeśli po przypadkowym upuszczeniu broni przestanie działać kamera lub dalmierz. Tak więc, dopóki Militech nie opracuje odpowiedniej konstrukcji dla "nośnika" systemów elektronicznych należy obchodzić się z OICW bardzo ostrożnie.

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 10:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

Kurde bele, do szkoły bym z czymś takim wpadł A broń całkiem ciekawa... A widział ktoś "Gliniarz z Bevely Hills 3" ??? Tam to dopiero mieli... "Anihilator 2000" BTW najlepiej, gdzby w grze były dwa obrzyny na raz To by sieka była...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 11:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Ja widze jeszcze :
Minigun ( znany także jako GAU -2B/A) To amerykański sześciolufowy karabin maszynowy. Należy do tzw. broni systemu Gatlinga. System ten został opracowany w 1860 r. Praktycznie jedyną zmianą od tego czasu jest inny rodzaj napędu: w oryginalnej broni Gatlinga lufy obracane były ręcznie, obecnie jest to napęd elektryczny. Minigun jest przeznaczony do montowania w helikopterach. Jako broń lotnicza minigun dysponuje dużą szybkostrzelnością ( regulowana 6000/4000/2000 strz/min.). w niektórych stanowiskach szybkostrzelność jest ograniczana do 1500/750 strz/min.

Dane techniczne:
kaliber: 7,62 mm.
masa 16,8 kg
długość 801 mm
długość lufy 559 mm
zasięg 1200 m.



------------------------------

MPDW (Militech Personal Defence Weapon) to wyjątkowo udana propozycja korporacji Militechu dla ludzi preferujących małe i zabójcze PMki niż wielkie karabiny. MPDW można uznać za pierwsze "dziecko" korporacji Militech, gdyż była to jedna z pierwszych broni jaką Militech wyprodukował samodzielnie i wprowadził na rynek. Broń używa 10mm pocisków bezłuskowych i posiada 25-cio nabojowy magazynek pudelkowy, jednak spotykane są też przedłużone magazynki mieszczące 35 naboi. Do MPDW możemy łatwo dołączyć celownik laserowy oraz tłumik, co sprawia ze broń jest jeszcze bardziej zabójcza. Dodając do tego niewielką cenę, łatwość utrzymania broni w jednym ręku nawet przy pełnej serii oraz niezawodność możemy uznać MPDW za jedną z bardziej udanych konstrukcji 21-szego wieku.

Dane techniczne:
kaliber 10mm
zasięg 170m
il. pocisków w magazynku 25



-------------------
Vsk-94 Vintorez został zaprojektowany i wykonany jako nowy automatyczny karabin snajperski średniego zasięgu dla rosyjskiego wojska (w szczególności oddziałów specjalnych). Broń posiada zintegrowany tłumik, celownik optyczny 8x i jest zbudowana prawie w całości z kompozytów, przez co jest trudna do wykrycia przez wykrywacze metali. Vintorez strzela rosyjską wersja amunicji 9mm (Makarov - oczywiście łuskowa), która została specjalnie przebudowana na potrzeby tłumika. Broń jest wyjątkowo lekka (2.6 kg rozladowana) i cicha, zaś po złożeniu może być przenoszona w walizce. Vintorez jest w użyciu przez wiele samodzielnych oddziałów najemników, jak również przez korporacyjnych zabojców oraz wojsko i mafię (tutaj głównie chodzi o obszar byłego bloku sowieckiego).

Dane techniczne:
kaliber 9x39mm
zasięg 150m
il. pocisków w magazynku 20

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 12:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
S4i1or
Thorin Oakenshield



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łódź

Hej stary, to Ty jesteś OGO czy RAMBO? To pierwsze, to nie czasem działko Vulcan??? Takie mam dziwne wrażenie...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 13:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil S4i1or Kliknij tutaj by wysłać e-maila do S4i1or Znajdź więcej post'ów przez  S4i1or Dodaj S4i1or do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać S4i1or prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Zaden RAMBO =] Ino LOBO maniak, militaria lubie bo to "narzedzie pracy" jest u mnie. A Vulcan to odmiana miniguna, wiele ich jest. Roznia sie parametrami.

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 13:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Talking

No OGO, widzę że się rozumiemy . Tak patrze to tylko wyciołeś z opisu minigun'a, to że raczej trudno jest strzelać z niego trzymając tą broń w rękach , troche duży odrzut . Taki arsenalik jaki podałeś jest całkiem niezły dla gierki. Niedaleka przyszłość, to i bronie dość nowe (nie to co dziadek M-16A1 ). Jestem tylko ciekaw czym uroczy nas H&K, bo ostatnio to nie słyszałem o żadnej 'futurystycznej' broni tej firmy. Tylko to MPDW, to ma troche duży kaliber, za duży, no ale to w końcu SMG, zawsze można zrobić doom-doom na 10mm to będzie ładnie wyglądać, jak by broń była z deka dłuższa to by ładnie flaki wyrywało .

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 15:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Minigun

Minigun wogole sie nie nadaje aby go w lapach trzymac i strzelac. Po pierwsze waga + waga akumulatorow + waga ogromniej ilosci amunicji ktora to cholerstwo wprost pozera skutecznie uniemozliwia jakikolwiek ruch lepszy niz wolne chodzenie, o ile da sie jakos isc. Po drugie odrzut niemozliwy do utrzymania przez stojacego czlowieka z tymczymsiem w rekach i akumulatorami na plerach. Przeciez z tego cacka to leci poprostu jednolita sciana olowiu nie do powstrzymania. Jest to skuteczny sprzent do niszczenia czolgow! Kurde bele, jak to czolg rozwala to co zrobi z czyms organicznym? =] Taka mala fantazja, ale jak sie widzi ja w akcji w filmie PREDATOR to az chce sie strzelac z tego co nie =] Pod tym wzgledem przydalo by sie nagiac rzeczywistosc i umiescic to cacko w grze =] Bylo przeciez w dodatku NATO 3 w R6 Rouge Spear a to ponoc gra realna jest co nie =]

Jeszcze poszperam w broniach, cos fajnego wynajde do giery =]

BTW jakies szkice juz macie postaci?

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 18:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Talking

Z tą scianą ołowiu to nie do końca tak jest. fakt, że 6000 naboi/min to troche dużo dla człowieka , ale można to regulować i zjechać nawet do 750 naboi/min (wersja do montowania na hummer'ach i innych takich ). Ciekawye jakby wyglądało wyrzucanie łusek po nabojach przy ustawienu na 6000 , zdążysz tylko spust nacisnąć a tu już taka kupka leży .
___________

Przepraszam za błąd - minigun nie ma spustu .

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 19:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Sciana olowiu to przenosnia, ale od chole ry ich przeciez leci co nie =] I jeszcze jakiego power`a to ma kurde bele az strach sie bac.

Znalazlem cos fajnego :
G-11
Jest to najbardziej rewolucyjna konstrukcja jaka powstała w ciągu ostatnich lat. Zastosowano w niej zupełnie nowe rozwiązania mechaniczne oraz rodzaj amunicji-amunicję bezłuskową. Były plany, że G-11 wejdzie w 1990 r do uzbrojenia armii zachodnioniemieckiej. Niestety stało się inaczej. Miało miejsce zjednoczenie Niemiec i rząd niemiecki musiał znaleść pieniądze na pomoc wschodnim landom. Obcięto więc fundusze na obronę i rząd wycofał się z kontraktu na G-11. Zakupiono jedynie 1000 sztuk na użytek sił specjalnych. Brak zamówienia spowodował także upadek 'Heckler & Koch'-jednej z najlepszych firm tego typu na świecie. Firmę odkupiło brytyjskie przedsiębiorstwo 'Royal Drdnance', ale nie wskrzesiło to produkcji G-11, a szkoda.

Początki tej ciekawej konstrukcji sięgają aż lat 60-tych, kiedy to armia zachodnioniemiecka zamówiła projekt nowego karabinu. Warunek jaki musiał spełniać nowy karabin by taki: rozrzut pocisków przy krótkiej serii nie może być większy niż dwie tysięczne artyleryjskie. Wynika z tego, że maksymalny rozrzut z odległości 500 metrów trzech kolejnych strzałów (serii trzech strzałów) nie mógł przekroczyć 1 metra. Można to było osiągnąć zwiększając średnią szybkostrzelność do wartości ponad 2000 strzałów/minutę. Wtedy trzy pociski zdążą opuścić lufę zanim zejdzie ona z punktu celowania. Aby sprostać takiej szybkostrzelności trzeba było zaprojektować zupełnie odmiennie pracujące układy mechaniczne.

Zaczęto jednak od amunicji. Wspólnie z firmą 'Dynamit-Nobel' zbudowano amunicję bezłuskową. Jej zalety to: mała masa, oraz fakt, że zamek nie musi wyrzucać pustych łusek których po prostu nie ma. Pierwsze prototypowe naboje miały tendencje do samozapłonu w gorącej komorze nabojowej. Problem rozwiązano wprowadzając materiał miotający którego temperatura zapłonu jest o 100 stopni wyższa niż tradycyjnych materiałów nitrocelulozowych. Wykonanie takiej amunicji polegało na sklejeniu dwóch bloków nitrocelulozy wstawiając między nie z przodu pocisku a z tyłu spłonki.

Bardzo ciekawy jest układ mechaniczny karabinka. Zamek jest obrotowym walcem z wywierconą komorą. Obraca się on tak by oś pocisku pokryła się z osią lufy. Magazynek znajduje się nad lufą, za pomocą zewnętrznego uchwytu komora jest obracana i z magazynka jest pobierany jeden nabój, po ponownym obrocie jest on ustawiany na wprost lufy. Gdy naciśniemy na spust zbijana jest spłonka, materiał miotający ulega całkowitemu spaleniu, pociksk jest wyrzucony z lufy (a propos - jest to tzw. lufa poligonalna czyli taka której poprzeczny przekrój jest wielokątem o zaokrąglonych rogach i bokach będących najczęściej wycinkami koła). Zprzewodu lufy jest pobierany gaz którego energia wykorzystywana jest do "przeładowania"(nie jest wyrzucana łuska!) broni i przygotowania następnego strzału.

Tajemnicą objęty jest sposób uszczelnienia komory nabojowej by nie dochodziło do przecieków między obrotowym zamkiem a lufą. Podobno zastosowano tu taki sam sposób jak uszczelnienie w silnikach z tłokiem krążącym (silnik Wankla). Należy jeszcze dodać bardzo ważną rzecz, mianowicie gdy mamy konwencjonalną amunicję łuska nie tylko scala nabój, spłonkę i materiał miotający w jeden zespół, ale także uszczelnia podczas wystrzału komorę nabojową. Bardzo wysokie chwilowe ciśnienie powoduje ścisłe przyleganie łuski do komory nabojowej dzięki temu szczelność zostaje zachowana i gazy nie ulatują. Gdy nie ma łuski uszczelnienie należy zapewnić w inny sposób.

G-11 ma bardzo mały odrzut i podrzut dzięki temu, że mechanizmy wewnątrz obudowy poruszają się na niewielkich drogach max. 65 mm. Broń ma przełącznik na ogień pojedynczy, seriami po 3 strzały i ogień ciągły. Całość jest schowana w obudowie z tworzywa sztucznego, z raczką transportową wewnątrz której znajduje się celownik optyczny o małym powiększeniu i podświetlaną siatką celowniczą.

DANE TECHNICZNE

Kraj Niemcy
Kaliber 4,7 mm
Nabój 4,7x33 (bezłuskowy)
Masa 3,8 kg
Długość 752 mm
Długość lufy 540 mm
Szybkostrzelność 600 strz/min, 2000 strz/min seriami po 3 strzały
Zasilanie magazynek na 50 nb.
Zasada działania odprowadzanie gazów

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 22:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

FA MAS

FA MAS jest bronią zwartą, lekką i poręczną dzięki układowi bull-pup. Produkowany jest przez Wytwórnię Uzbrojenia w St.Etienne. Mała masa broni pozwala utrzymać pełną kontrolę w ogniu ciągłym. Rozrzut pionowy i poziomy 10 strzałów oddanych z 200 metrów nie przekracza 400 mm.Broń działa wykorzystując zasadę odrzutu zamka półswobodnego. Opóźnienie otwarcia zamka odbywa się kosztem przyśpieszenia ruchu suwadła. Steruje tym kątowa, dźwignia dwuramienna, której dłuższe ramie współpracuje z suwadłem a krótsze z zamkiem. Podczas wystrzału łuska usiłuje poruszać się wstecz i napiera na czółko zamka, ruch ten jest przekazywany na suwadło, ale gdy suwadło próbuje się cofnąć ramię dźwigni opóźniającej oparte jest o kołek i powstrzymuje ten ruch suwadła. Suwadło może się poruszać wstecz dopiero gdy ramię dźwigni obróci się o około 45 stopni-wtedy kołek przestanie je blokować. Ponieważ zamek jest otwierany z opóźnieniem w komorze wykonano rowki Revellego ułatwiające wysunięcie łuski.

Karabin wyposażony jest w lekki dwójnóg. Posiada także charakterystyczną rączkę do przenoszenia. Lufa na swoim wylocie ma zamontowany tłumik płomienia, a za nim znajdują się pierścienie służące do ustawiania położenia granatów nasadkowych.

Wiele części karabinu wykonano z tworzywa sztucznego i stopów lekkich. Broń jest na wyposażeniu armii francuskiej. Wśród żołnierzy ma przydomek "trąbka".

DANE TECHNICZNE

Kraj Francja
Kaliber 5,56 mm
Nabój 5,56x45 NATO lub M193
Masa 3,7 kg
Długość 757 mm
Długość lufy 488 mm
Szybkostrzelność 900-1000 strz/min
Zasilanie magazynek na 25 nb.
Zasada działania odrzut zamka półswobodnego

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 22:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

To wszystko co narazie widzialbym w tej gierce.

Macie jakies szkice czy nie??

No i sie zglaszam na alpha/beta testera =]

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-07-2001 22:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OGO
niema mnie



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

Jak wam mozna pomoc? Bo widze ze sporo roboty trzeba w to wlozyc =] A gra jest warta swieczki =]

__________________
Zrezygnowałem z boarda. Dowidzenia. Jeżeli admin może to niech skasuje/usunie/zablokuje to konto.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-07-2001 09:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OGO Znajdź więcej post'ów przez  OGO Dodaj OGO do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bLADE
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

eee... ja tu dorzyce cos od siebie =]

AK-47 - Jest to z pewnością legenda uzbrojenia. Nie ma innego tak znanego typu broni. Często widać go w telewizji a jego kształt zna chyba każdy. Wyprodukowano go w 50 milionowym nakładzie. Jest całkowicie niezawodny, a o trwałości chromowanej lufy krążą legendy. Jej trwałość dochodzi nawet do 64 HRC przy czym zastosowanie chromu zmniejsza tarcie. Prostota wnętrza karabinku jest powodem odporności na zakurzenia i zapiaszczenia: często możemy zobaczyć standartowy test gdy po zanurzeniu całkowitym w błocie broń strzela bez problemów. W wersji 74 dodatkowo poprawiono konstrukcję urządzenia wylotowego które osłabia odrzut broni i rozstrzał.

Dane Techniczne:
Kraj pochodzenia: Rosja
Kaliber: 7,62 mm (wz.47) / 5,45 mm (wz.74
Nabój: 7,62*39 / 5,45*39
Masa: 4,3 kg / 3,6 kg
Długość: 875 mm (z kolbą rozłożoną), 645 mm (ze złożoną) / 935 mm i 675 mm
Długość lufy: 415 mm / 415 mm
Szybkostrzelność: 600 strz./min. / 650 strz./min.
Zasilanie: Magazynek wymienny na 30 naboi / magazynek na 30 lub 40 naboi
Zasada działania: Odprowadzanie gazów

Załącznik: szeregowy_ cos.jpg
Załącznik został 571 razy przeglądany.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-07-2001 10:58
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bLADE
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

I jeszcze cos o czym nie mozna zapomniec:
STEYR AUG - Broń ma bardzo futurystyczny kształt. Jest jednak bardzo dobrze wyprofilowana: duży kabłąk, w którym mieści się cała dłoń. Broń łatwo i szybko można przystosować dla leworęcznych. Magazynki są wykonane z półprzeźroczystego materiału dzięki czemu widać ile nabojów pozostało w magazynku. Broń standardowo wyposaża się w tłumik wystrzału.

Dane Techniczne:
Kraj pochodzenia: Austria
Kaliber: 5,56 mm
Nabój: 5,56*45 NATO
Masa: 3,9 kg
Długość: 637 - 890 mm (w zależności od długości lufy)
Długość lufy: 350, 404, 508 lub 610 mm (w zależności od modelu)
Szybkostrzelność: 650 strz./min. Zasilanie: Magazynek wymienny 30 lub 40 naboi
Prędkość wylotowa pocisku: 920 m/s
Zasada działania: Odprowadzanie gazów

Załącznik: fabios1.jpg
Załącznik został 565 razy przeglądany.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-07-2001 11:04
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bLADE
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

wuhahaha... =]
M 60 - Wpierw znany był projektantom jako T161. Początkowo opornie był wprowadzany do uzbrojenia. Karabin wykonano przy użyciu nowoczesnych technik, opierając się w szerokiej mierze na wypraskach, gumie i plastikach, ale jego wygląd sprawiał wrażenie przeładowanego wymyślnymi szczegółami. Jedną z największych zalet M60 jest konstrukcja z lufą platerowaną chromem. Jako pierwszy miał wkładkę stellitową (na pierwszych 150 mm lufy). Stellit jest nieżelaznym stopem kobaltu, chromu, molibdenu i wolframu, a wkładka z niego przedłuża trwałość lufy i nadaje jej mniejszy współczynnik tarcia (zwiększa prędkość wylotową pocisku - 853 m/s). Wadą M60 jest to, że jak każdy chłodzony powietrzem KM może oddać ograniczoną liczbę strzałów, jako że lufa zbytnio się nagrzewa (ok. 500 C). Widoczne to jest przez zastosowanie wydzielonej i wyeksponowanej rączki na środku karabinu. Jego sylwetka jest bardzo charakterystyczna, z łatwością można też dostrzec składany dwójnóg, który na stałe jest przymocowany do broni.

DANE TECHNICZNE:
Kraj pochodzenia: USA
Kaliber: 7,62 mm
Masa: 10,43 kg
Długość: 1111 mm
Długość lufy: 647 mm
Szybkostrzelność: 600 strz./min.
Zasada działania: Odprowadzanie gazów

Załącznik: fabios1.jpg
Załącznik został 607 razy przeglądany.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-07-2001 11:09
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 13:46.    Strony (11): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions