Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > TWEAKING WOLFA - czyli jak podkręcić Hansa
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (4): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb TWEAKING WOLFA - czyli jak podkręcić Hansa

Chciałbym otworzyć nowy temat związany z różnymi, pomocnymi udogodnieniami, które mogą nam wszystkim ułatwić a czasami wręcz umożliwić w ludzkich warunkach grę w „Wolfa”.

Staram się ostatnio zgłębić ten temat od czasu gdy szperając po różnych stronach za nowymi mapkami trafiłem na garść informacji, które mi usprawniły różne drobiazgi – np. kwestie połączenia sieciowego w RTCW.

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych zawarte tu informacje mogą okazać się delikatnie mówiąc nieświeże dla innych nieprzydatne, ale tak jak ja ucieszyłem się z ich odnalezienia, tak myślę że jakaś część z nas uzna je za pomocne. W wypadku jeśli nawet u jednej osoby wprowadzone dzięki tym informacjom zmiany ustawień i lepsza w konsekwencji gra będą wynikiem tego topiku – cel został już osiągnięty w 100%!!! Szczególnie że niektórzy uczestniczą czynnie w międzynarodowych ligach RTCW i grając na zachodnich serwerach borykają się z róznymi połączeniowymi problemami, których część da się jeśli nie wyeliminować to chociażby zmniejszyć. Po co później jakieś lamy z Holendrii z pingiem 50 mają się czuć mega graczami, kiedy nawet mój 7-mo letni syn wykończyłby ich w Warroomie krzesełkiem .

Zastanawiałem się czy nie zostawić tych informacji tylko na naszym boardzie klanowym [POISON]. Myślę jednak, że najważniejszą rzeczą jest dobrze się bawić czego życzę wszystkim, dlatego zamieszczam je dla ogółu polskiej sceny RTCW. (oczywiście nie będzie tu żadnych tajemnic i wielu, a może większość z Was to zna jak własną kieszeń, są jednak na pewno i tacy, którym coś się z tego przyda.

Chciałbym również otwierając ten temat prosić wszystkich tych, którzy mają jakieś ciekawe i istotne informacje dla reszty aby dorzucali takie newsy w tym topiku, żebyśmy wszyscy mogli z nich skorzystać.

Prosiłbym również o prostowanie ewentualnych błędów czy komentarze do moich (w przyszłości może też Waszych) informacji odnośnie:

· Poleceń konsoli systemu RTCW (Q3 chyba też?)

· Ustawień parametrów w pliku „wolfconfig_mp.cfg” (wszelkiego typu i maści – przydatnych do usprawnienia gry)

· Użytecznych skryptów, które warto stosować

· Innych ciekawych informacji z tej dziedziny



O tym że jest to ważne świadczy myślę garść pierwszych informacji które zamieszczam (w oddzielnych topikach aby było łatwiej) – chociażby kwestie usprawnień połączenia sieciowego i jego „podkręcania” i dostosowywania do własnych potrzeb.

Poszczególne posty będą traktowały oddzielne tematy, żeby łatwiej się to czytało.

Edytowane przez dnia 28-03-2002 o godz. 14:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-03-2002 14:21
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb

PODKRĘCANIE POŁĄCZENIA SIECIOWEGO

Nie muszę chyba nikogo oświecać jak ważna jest to sprawa, jeśli chcemy (a czasem musimy – oficjalny mecz) grać na jakimś serwerze a tu – kiepski PING i do tego PACKET LOST-y, że aż człowieka skręca! Niestety nie ma cudów i czasem bez super łącza (kogo na to stać?! L) się nie obejdzie. Czasem i to nawet nic nie da jeśli przyczyną są jakieś niezależne od drogi z Twojego komputera do Twojego ISP (Internet Service Provider) tylko dalsze fragmenty łącza.

Mimo to można usprawnić trochę proces komunikacji: klient – serwer, jaki odbywa się w trakcie naszej zabawy! Jest szereg parametrów w konfiguracji RTCW, które za to odpowiadają. Częściowo ustawiane są one automatycznie w miejscu gdzie w trybie MP wybierasz rodzaj połączenia ale ręczny „tweaking” daje najlepsze reultaty! (Wierzcie mi sprawdziłem na własnej skórze i rezultaty mnie bardzo zadowoliły!!!). Oto konkretne informacje, a potem konkretne przykłady dla danego rodzaju połączenia.

· Ustawienia parametru /seta cl_maxPackets warunkuje ile „pakietów” informacji Twój komp wysyła do serwera. Standardowo jest to wartość – „30”, maksymalna to „100”. Poprzez zwiększanie tej wartości uzyskujemy znaczną poprawę płynności w trakcie gry co daje się łatwo odczuć. Niestety zbyt wysoka wartość będzie miała negatywny wpływ na „PING”, zawsze jednak można poeksperymentować w celu dobrania „złotego środka”.

· Jeśli macie dużo Packet Lost-ów podczas połaczenia (objawia się to lagami i urywanym obrazem w trakcie gry) dobierzcie się do parametru /seta cl_packetdup celem sprawdzenia czy macie ustawiony parametr „1” co jest wtedy koniecznością. Przy dobrym połączeniu należy go zmienić na „0” co z kolei poprawi przepustowość łącza (BANDWITH) co ma jeszcze dodatkowy, korzystny wpływ na PING.

· Jeśli głównym Waszym zmartwieniem są z kolei PING-i zainteresujcie się z kolei linijką /seta cl_timenudge. Przy bardzo wolnym połączeniu ustaw jego wartość na „-30”, to sprawi że gra będzie bardziej płynna (poniżej wartości „-50” pograsz sobie za to już tylko w „Sapera” )

Oto konkretne ustawienia w zależności od rodzaju połączeń:

1. połączenie typu LAN:

/seta cl_maxpackets „100”

/seta cl_packetdup „0”

/seta snaps „40”

/seta rate „25000”

/seta cg_predictItems „0”

/seta cl_timenudge “0”



2. połaczenie typu ADSL-Kabel Modem (“AsterCity”)

/seta cl_maxpackets „60” (max „100”)

/seta cl_packetdup „0” (ew. „1” – czyt.wcześniej)

/seta snaps “40”

/seta rate „25000”

/seta cg_predictItems „0”

/seta cl_timenudge „-10” (ew. „0”)


3. połączenie typu ISDN:

/seta cl_maxpackets „60”

/seta cl_packetdup „1”

/seta snaps „40”

/seta rate „7000”

/seta cg_predictItems „0”

/seta cl_timenudge „-30” (ew. „-20”)


4. połączenie typu 56K MODEM:

/seta cl_maxpackets „30”

/seta cl_packetdup „1”

/seta snaps „20”

/seta rate „5000” (a nawet „4000” jeśli trzeba)

/seta cg_predictItems „0”

/seta cl_timenudge „-50”



Oczywiście nie są to wartości z którymi też czasem nie należy w drobnym zakresie poeksperymentować celem uzyskania optimum (różne rodzaje transferów w zależności od pakietów w „AsterCity” chociażby)

Polecam również korzystanie z przydatnej funkcji, która uruchamia małe okienko - Lagometer - /seta cg_lagometer "1" – od razu widać na czym stoimy !!

HAVE FUN!!!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-03-2002 14:21
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb

PRZYDATNE POLECENIA KONSOLI (COMMANDS)


Często zapominamy o używaniu konsoli podczas gry, a szkoda bo to pożyteczne i niekiedy niezbędne narzędzie!

Ten topik będzie nieustająco otwarty, staram się wyszukiwać i poznawać w praktyce nowych komend konsoli w RTCW i mam nadzieję że Wy rówież dołączycie się „podrzucając” przydatne komendy z których korzystacie i warto się nimi podzielić.

Oto pierwsza garść:


· /quit + enter = Windows (czy też inne operacyjne tałatajstwo)

· /kill + enter + enter = respawn w nowym wcieleniu - rzucanie się na własny granat jest wolniejsze i nieeleganckie i dżentelmeni (ladies okz też) tak nie robią (WAŻNE!! : dwa razy enter – czasem pałęta się obok jakiś medyk z „moriną” z wyrazem błogiego idiotyzmu na swej narkomańskiej twarzy gotów podzielić się z Tobą „towarem” i – OOPS – staty cierpią!

· /ping + enter = najrzetelniejsza forma sprawdzenia aktualnego PING-u

· /reconnect + enter = zalagowało? Automatyczne wyjście I ponowne połączenie z serwerem, bez żadnych dodatkowych atrakcji

· /condump „XXX” + enter = zapisanie informacji które przewijały się w otwartej konsoli (w tym również tekstów graczy) do pliku tekstowego „XXX”

· /clientinfo + enter & /serverinfo + enter & /systeminfo + enter = otrzymanie wszyskich potrzebnych (i nie) informacji o swoim statusie jako gracz i parametrach serwera na którym grasz (dostępne mapy, skiny, adres IP, itp.)

· /gfxinfo + enter = wykaz Twoich aktualnych ustawień graficznych, niektórych nie można ustawić z gry, a tylko w konfigu lub z konsoli

· /vid_restart + enter = zmieniałeś coś przy pomocy konsoli w ustawieniach grafiki albo coś ci się „krzaczy” z obrazem – przeładuj grafikę bez resetowania połączenia z serwerem


To byłoby na razie na tyle, pracuję nad dalszymi komendami i zapraszam do współpracy!!

PRACUJCIE W WOLFA KONSOLI, AŻ WAS D... ROZBOLI!!!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-03-2002 14:22
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb

USTAWIENIA PAMIĘCI W CONFIG-u I KONSOLI

Znalazłem i zastosowałem następujące modyfikacje ustawień parametrów pamięci operacyjnej dla poprawienia wydajności i zwiększenia ilości FPS w grze:
Interesujące nas parametry to:

· Com_hunkMegs

· Com_soundMegs



A optymalne wartości to:

· Dla 128mb RAM - /seta Com_hunkMegs „72” i /seta Com_soundMegs „24”

· Dla 192mb RAM - /seta Com_hunkMegs „112” i /seta Com_soundMegs „32”

· Dla 256mb RAM - /seta Com_hunkMegs „160” i /seta Com_soundMegs „32”

· Dla 512mb RAM - /seta Com_hunkMegs „320” i /seta Com_soundMegs „32”


Wystarczy odnaleźć takie linijki w pliku wolfconfig_mp.cfg w katalogu /Main w Twoim „Wolfie” dokonać zmian i uzyskujemy optymalne wykorzystanie pamięci dla potrzeb gry. Oczywiście można też wpisać odpowiednią linijkę w konsoli, a potem dla pewności uzyć komendy: /writeconfig

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-03-2002 14:22
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[PGr] Iscariot
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

wiem, ze komenda:
/r_displayrefresh x
gdzie x zadana wartosc odswierzania
mozemy zmienic odswierzanie naszego kochanego wolfa. Aby zmiany zaszły trzeba jeszcze wpisac:
/vid_restart
i juz mamy ustawiona rozdzeilczaosc, taka jaka dusza zapragnie ( a monitor i karta wyciagna )

jezeli chcemy usunac "cienie" naszych stop to wpisujemy w konsoli:
/cg_shadows x
gdzie x ma wartosc 0, 1, 2
pokombinujcie, moze szybciej bedzie chodzil wolfik?
komenda:
/cg_drawfps
pokazuje nam ilosc klatek wyswietlanych na sekunde, ale to chyba kazdy zna
Jezeli sie nie myle to komenda:
/quit powoduje rozlaczenie sie z serwerem i wyrzuca nas do glownego menu, ale teg nie jestem pewien
To tyle, jak cos jeszcze znajde, to napisze!

__________________
Pozdrowił

[PGr] Iscariot

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-03-2002 01:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [PGr] Iscariot Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [PGr] Iscariot Znajdź więcej post'ów przez  [PGr] Iscariot Dodaj [PGr] Iscariot do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [PGr] Iscariot prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]PaRoWa^^
Psychol



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Pytanie do Maziomira: do czego sluzy com_zonemegs (czy jakos tak )

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-03-2002 12:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]PaRoWa^^ Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]PaRoWa^^ Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]PaRoWa^^ Dodaj [FPP]PaRoWa^^ do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]PaRoWa^^ prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
spanzik
fear the newbie



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Wuwua

Post

com_zonemegs jest to komenda odpowiedzialna za przypisanie pamieci elementow mapy.

widze ze jednak nie wszyscy wiedza iz wolfa mozna "dokrecac" przez tweaking konsoli

dla slabszych kompow , a zarazem zabronione w lidze (IMHO nieslusznie) rozmycie textur - r_picmip X gdzie wartosc 5 jest tzw "skrajna" gra wyglada jak na amige

w dokumentacji punkbustera znalazlem jedna z komend ktora sprawdza punkbuster czy nie ma ona skrajnych wartosci jest to r_picmip2 XX - nie testowalem nie wiem co to

wiekszosc komend potrzebnych do ustawienia wolfa miziomir juz wypisal , wiecej nie ma sesnu wypisywac gdyz sa zbedne aczkolwiek kazdy moze sprawdzic sobie wpisujac /cmdlist - wywali pelna liste dostepnych komend konsoli okolo 300 chyba

__________________
Newbie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-03-2002 19:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil spanzik Znajdź więcej post'ów przez  spanzik Dodaj spanzik do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać spanzik prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[SPECNAZ]Ger
nyga joint



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: zej wsi

ja mialem P2 266 96 RAM karta graf. INTEL740 i przeszedlem wolfa, coz w niektorych mometach bylo 1 fps ale mowi sie trudno, gralem z

-(cl?) cg_drawgun 0
-ustawienia najgorsze, rozdzielczosc (niepamietam dokladnie) 640 na 480 lub mniej jesli sie da
-cg_drawfps 1
-cos tam z niebem
-cos z texturami
-i full innych ustawiem ktorych nie pamietam bo tera komp Celek 1 z czyms giga herca Geforce2 200 mx z 64 mb monitor 15" z 98 roku (piszczy ze starosci), mysz z marketu, 256+128 (ile to jest?) ramu (nie chce mi sie liczyc)

__________________

[email protected]
gg: 1006057

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-03-2002 20:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [SPECNAZ]Ger Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [SPECNAZ]Ger Znajdź więcej post'ów przez  [SPECNAZ]Ger Dodaj [SPECNAZ]Ger do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [SPECNAZ]Ger prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Lightbulb

CZEŚĆ WOLFY


Po paru dniach testów i poszukiwań przynoszę Wam kolejną garść ustawień, które mogą się niektórym spodobać i przydać. Dziękuję za pomoc Gazorowi bo szczypta Jego porad i wiadro doświadczenia z Q3 to lekarstwa na wiele moich potrzeb w RTCW. Od razu też chciałbym dodać, ze nie jestem żadnym "guru" w sprawach ustawień i trudno mi odpowiedzieć na konkretnie postawione pytania o problemy z którymi się jeszcze nie zetknąłem - to co Wam prezentuję jest efektem poszukiwań na stronach WWW albo też kompilacją Waszych informacji podaną (mam nadzieję) w czytelnej formie.



KILKA RAD OGÓLNYCH:


- poukładałem sobie linijki typami - seta cg_... razem, seta_r... razem itd. - łatwiej znaleźć później szybko jakiś parametr!

- najlepiej edytuje mi się konfig "Wordpadem", który elegancko wyświetla każdy parametr w oddzielnej linijce. (Ameryka nie?!? )



KONKRETNE USTAWIENIA KONFIGURACJI W "wolfconfig_mp.cfg":


- dzięki tym komendom ekran przestanie lub znacznie zmniejszy kolysanie podczas biegania i strzelania

seta cg_bobroll "0"

seta cg_bobpitch "0"

seta cg_bobup "0.005"
(chcialo by sie "0" - niestety - "PunkBuster" drze japę)

seta cg_runroll "0"

seta cg_runpitch "0"




- zwiększa pole widzenia

seta cg_fov "105" (ta wartość może być wyższa)


- wyłączenie wyświetlania widoku broni (lepiej jest strzelać co sam sprawdziłem)

seta cg_drawGun "0"


- chcesz wreszcie widzieć wyraźnie wrogów nawet z dużej odległości?

seta r_ignorehwgamma "1"

seta r_gamma "2.9999"

seta r_intensity "1.3"



- gracze poruszają się płynniej (przydatne grając przy dużym pingu)

seta cg_smoothplayers "1"


- limbo menu nie otwiera się po śmierci automatycznie (przydatne kiedy coś piszemy...) THNKS Zen!

seta cg_popupLimboMenu "0"


- półprzeźroczysty HUD


seta cg_hudAlpha "0.5"


- zmienia fizykę skoków, ułatwia wskoczenie na wyższe półki, podesty itd.

seta pmove_fixed "1"


- Ustawienie częstotliwości odświeżania w grze (ważne: jeśli ją zmieniasz sprawdź czy monitor i karta sobie poradzi z nowymi ustawieniami i najlepiej zastosuj takie same we wlaściwosciach dla swojego pulpitu) THNKS Iscariot

seta r_displayrefresh "100" (gdzie "100" to 100Mhz ofkz)



THATS ALL FOLKS (for today ofkz)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-04-2002 10:25
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Vergesen
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

rcon

a co trzeba wpisać w configu, żeby ustawić rcona i jakie są ciekawe komendy do zdalnego zarządzania, np jak nadać przy pomocy rcona hasło na serwer wolfa

pzdr
Vergesen

P.S. tak przy okazji to miał się pojawić na stronkach fpp jakiś poradnik do stawiania serwa RTCW np na linuksie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-04-2002 12:53
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Question

HELP

JAK POPRAWNIE WPROWADZIĆ SKRYPT DO WOLFA I JAK WPISAĆ JEGO URUCHAMIANIE W KONFIGU?

Pracuję teraz nad skryptami do RTCW - znalazłem kilka bardzo fajnych i moim zdaniem ciekawych skryptów, które mogą się przydać w grze (szbyki rzut granatem i automatyczny powrot do pistoletu maszynowego pod jednym klawiszem, czy sprint bez konieczności trzymania klawisza itp.). Same skrypty mam i działają naprawdę w porządku, ale nie umiem sobie poradzić z wpisaniem poleceń do konfigu tak aby można je było wyegzekwować. Za każdym razem po skończeniu gry i rozpoczęciu nowej gra nadpisuje mi konfig i wycina linijki, które moim zdaniem powinny być informacją dla niej o uruchomieniu skryptów.

Czy mógłby mi ktoś kto używa już jakichś skryptów dokładnie napisać gdzie umieścić skrypt, jakie informacje są potrzebne do pracy w samym skrypcie i jak opisać go w mpconfig.cfg (lub gdzie indziej - może autoexec?) tak żeby był do uruchomienia w każdej chwili podczas gry.

Będę wdzięczny za te informacje i jak tylko je otrzymam opiszę Wam kilka pożytecznych skryptów które znalazłem na różnych stronach o RTCW i od kilku dni z różnym skutkiem używam i sprawdzam.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-04-2002 16:18
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Re: rcon

quote:
Napisane oryginalnie przez Vergesen
a co trzeba wpisać w configu, żeby ustawić rcona i jakie są ciekawe komendy do zdalnego zarządzania, np jak nadać przy pomocy rcona hasło na serwer wolfa

pzdr
Vergesen

P.S. tak przy okazji to miał się pojawić na stronkach fpp jakiś poradnik do stawiania serwa RTCW np na linuksie



Co prawda znalazłem pełny zestaw komend i mnóstwo różnych parametrów, które służą do ustawiania konsoli w Quaku i RTCW, ale jestem dopiero na początku ich rozpracowywania i to na pewno potrwa. Spróbuj zwrócić swoje pytanie do któregoś z administratorów istniejących już serwerów (może FPPKag Ci odpowie?). Oni mają te sprawy w "małym palcu". Na stronie FPP.PL o RTCW masz zestawienie polskich serwerów i ich "bossów".

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-04-2002 16:23
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[PGr] Iscariot
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

Cool

Czy mógłby mi ktoś kto używa już jakichś skryptów dokładnie napisać gdzie umieścić skrypt, jakie informacje są potrzebne do pracy w samym skrypcie i jak opisać go w mpconfig.cfg (lub gdzie indziej - może autoexec?) tak żeby był do uruchomienia w każdej chwili podczas gry.

Musisz w autoexec.cfg wpisac:
exec xxxxxx
gdzie xxxxx to nazwa skryptu, ktory chcesz aby zostal uruchomiony podczas kazdorazowego uruchamiania gry!


A tak przy okazji czy ktos umie napisac skrypt, ktory by sam mi ustawial odswierzanie 100Hz? jest komenda r_displayrefresh, ale ja trzeba wpisywac w konsoli przy kazdym uruchomieniu, ale mnie to juz nie bawi!!! Pomocy!

__________________
Pozdrowił

[PGr] Iscariot

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-04-2002 17:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [PGr] Iscariot Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [PGr] Iscariot Znajdź więcej post'ów przez  [PGr] Iscariot Dodaj [PGr] Iscariot do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [PGr] Iscariot prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
oferma
TheFartIsStrongWithThis1



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: WaWa

A tak przy okazji czy ktos umie napisac skrypt, ktory by sam mi ustawial odswierzanie 100Hz? jest komenda r_displayrefresh, ale ja trzeba wpisywac w konsoli przy kazdym uruchomieniu, ale mnie to juz nie bawi!!! Pomocy! [/B][/QUOTE]

hmm ..
wklep :
seta r_displayrefresh "100"
do pliku wolfconfig_mp.cfg

powinno pomoc

pozdrawiam

__________________
"Niech CO Krwawy Hegemon?!"
Paulinus/AEonFlux aka zboojcesh Oferma =]
C4 clan n00b member :/

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-04-2002 17:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil oferma Kliknij tutaj by wysłać e-maila do oferma Znajdź więcej post'ów przez  oferma Dodaj oferma do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać oferma prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez [PGr] Iscariot
Czy mógłby mi ktoś kto używa już jakichś skryptów dokładnie napisać gdzie umieścić skrypt, jakie informacje są potrzebne do pracy w samym skrypcie i jak opisać go w mpconfig.cfg (lub gdzie indziej - może autoexec?) tak żeby był do uruchomienia w każdej chwili podczas gry.

Musisz w autoexec.cfg wpisac:
exec xxxxxx
gdzie xxxxx to nazwa skryptu, ktory chcesz aby zostal uruchomiony podczas kazdorazowego uruchamiania gry!


A tak przy okazji czy ktos umie napisac skrypt, ktory by sam mi ustawial odswierzanie 100Hz? jest komenda r_displayrefresh, ale ja trzeba wpisywac w konsoli przy kazdym uruchomieniu, ale mnie to juz nie bawi!!! Pomocy!



Dzięki za pomoc! Tego mi brakowało!

A tak przy okazji to w tym topiku pare postow wczesniej opisałem tą zmienną w konfigu o częstotliwości odświeżania.

Poza tym jeśli wpisujesz w konsoli polecenie używając komendy :

/seta.... (ważne jest to a na końcu)

to ten parametr, który zmieniłeś zostanie automatycznie zapisany do "mpconfig.cfg". tym różni się to polecenie od polecenia /set, które ustawia daną wartość tylko do wyłączenia gry.

Pozdrawiam

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-04-2002 18:42
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Słuchaj Maziomir

Nigdy ale to przenigdy nie wpisuj skryptów do wolfconfig_mp.
No chyba że nadasz mu atrybut read only. Wolf poprostu lubi zmieniać w pliku wolfconfig_mp rzeczy, które nie powinien zmieniać. Zawija zbyt długie linijki skryptów, przez co te przestają działać itp. Skrypty poprostu umieszczaj w dowolnym pliku który będziesz execował

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-04-2002 16:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Garść skryptów z moje ręki

Zanim zaczniecie czytać moje skryptowe wypociny najpierw parę słów wyjaśnienia. Gram na klawiszach awsd dlatego że z tych klawiszy ręka może bardzo szybko przejść na sąsiednie obok. Jeśli ktoś gra np na kursorach ( nie na klawiaturze numerycznej) to ma spory kawał odległości do innych klaiwszy. Co to oznacza ??
To oznacza że podczas gry na dość długi czas będzie odrywał się od sterowania kierunkiem, gdy zechce uruchomić jakieś skrypty lub zmianę broni - o ile nie używa do tego kółek na myszce.

Nie używam myszki z kółkami chociaż wiem jakie to wielkie ułatwienie. Po prostu przyzwyczaiłem się
Dlatego ja klawiszem q przełączam się pomiędzy broniami , klawiszem e pomiędzy np apteczką lub strzykawką. Gdybym musiał zbindować sobie każdą funkcję z osobna, jakimś dalej leżącym klawiszem to przełączanie zajęłoby mi za dużo czasu. A dla mnie kilkadziesią ms to sporo czasu - może to zadecydować o moim fragu.

Dobra koniec tego przynudzania. Teraz parę skryptów


set mous bind MOUSE1 "+attack"
set m "-movedown;-attack;vstr mous;set snipe vstr snipeon"
bind b "vstr m"

set weapon2 "vstr m;bind q vstr weapon3;weaponbank 2"
set weapon3 "vstr m;bind q vstr weapon2;weaponbank 3"

set weapon5 "-attack;vstr mous;bind e vstr weapon6;weaponbank 5;bind q vstr weapon3"

set weapon6 "-attack;vstr mous;bind e vstr weapon5;weaponbank 6;bind q vstr weapon3"

bind 5 "-attack;weaponbank 5;vstr mous;bind e vstr weapon6"
bind 6 "-attack;weaponbank 6;vstr mous;bind e vstr weapon5"
bind q "vstr m;vstr weapon2"
bind e "-attack;vstr weapon6;vstr mous"
bind 4 "vstr m;weaponbank 1;bind q vstr weapon3"

// Skrypt dla snajpera
// Pozwala po naciśnięciu c od razu przejść w tryb snajperski i
// kucnąć
// bind c "weapalt"
set snipeon "vstr kuc1;weapalt;set snipe vstr snipeoff"
set snipeoff "vstr kuc2;weapalt;set snipe vstr snipeon"
set snipe "vstr snipeon"
bind c "vstr snipe"


// Sktypt do granatow
// Pierwszym przyciskiem myszy wyjmujemy zawleczkę , drugi raz
// nacisnę i wyrzucam granat
// Pozwala mi to na swobodęruchów - nie muszę cały czas trzymać
// przycisku myszy, od kiedy stosuję ten skrypt wyraźnie lepiej
// zacząłem grać granatami

set gren1 "+attack; set gren vstr gren2"
set gren2 "-attack; set gren vstr gren1"
set gren "vstr gren1"
set gron "weaponbank 4;bind mouse1 vstr gren"
set groff "weaponbank 4;vstr mous"
bind 2 "vstr gron"


// Skrypt do wylaczania skryptu granatow
// Jeśli chce granat rzucić baardzo daleko i od razu to lepiej
// wyłączyć powyższy skrypt , do tego jest poniższy skrypt

set gr1 "-attack;echo ^2GRENADE ^2SCRIPT ^1ON;set gr vstr gr2;bind 2 vstr gron"

set gr2 "-attack;vstr mous;echo ^2GRENADE ^2SCRIPT ^1OFF;set gr vstr gr1;bind 2 vstr groff"

set gr "vstr gr1"
bind 7 "vstr gr"


// Skrypt do kucania
// Sprawa prosta jak drut - nie trzeba cały czas trzymać klawisza
// kucania

set kuc1 "+movedown;set kuc vstr kuc2"
set kuc2 "-movedown;set kuc vstr kuc1"
set kuc "vstr kuc1"
bind CTRL "vstr kuc"


// A teraz coś dla maniaków pancerfaustów - jak to niektórzy
// mówią - lam z pancerami
// Naciśnięciem myszy uruchamiami pancera, jeśli uważamy że
// odpalany pocisk nie osiągnie celu to możemy powtórnym
// naciśnięciem fire przerwać odpalanie. Wykorzystuje się tu fakt
// że podczas odpalania pancera , przełączenie broni powoduje
// przerwanie odpalania. Trzeba pamiętać że pancer odpala się
// przez 0.75 sekundy i tyle czasu mamy na zastosowanie tego
// skryptu

set pzon "+attack;bind mouse1 vstr pzoff"
set pzoff "-attack;weaponbank 2;bind mouse1 +attack"
bind mouse1 vstr pzon
bind q "-attack;weaponbank 3;bind mouse1 vstr pzon"


// Demo Script
// Po prostu skrypt do nagrywania dem

set don "echo You are currently ^2Recording a demo"

set doff "echo You are currently ^1Not ^1Recording a demo"

set demoon "g_syncronousclients 1;record;g_syncronousclients 0;vstr don;set demotoggle vstr demooff"

set demooff "stoprecord;vstr doff;set demotoggle vstr demoon"

set demotoggle "vstr demoon"
bind PAUSE "vstr demotoggle"


// Volume Script
// plusem i minusem numerycznym zwiększam sobie/ zmniejszam
// sobie głośność

set vol00 "set s_volume 0.0;set voldown vstr vol00;set volup vstr vol01;echo Volume ^2O^7=========="
set vol01 "set s_volume 0.1;set voldown vstr vol00;set volup vstr vol02;echo Volume =^2O^7========="
set vol02 "set s_volume 0.2;set voldown vstr vol01;set volup vstr vol03;echo Volume ==^2O^7========"
set vol03 "set s_volume 0.3;set voldown vstr vol02;set volup vstr vol04;echo Volume ===^2O^7======="
set vol04 "set s_volume 0.4;set voldown vstr vol03;set volup vstr vol05;echo Volume ====^3O^7======"
set vol05 "set s_volume 0.5;set voldown vstr vol04;set volup vstr vol06;echo Volume =====^3O^7====="
set vol06 "set s_volume 0.6;set voldown vstr vol05;set volup vstr vol07;echo Volume ======^3O^7===="
set vol07 "set s_volume 0.7;set voldown vstr vol06;set volup vstr vol08;echo Volume =======^1O^7==="
set vol08 "set s_volume 0.8;set voldown vstr vol07;set volup vstr vol09;echo Volume ========^1O^7=="
set vol09 "set s_volume 0.9;set voldown vstr vol08;set volup vstr vol10;echo Volume =========^1O^7="
set vol10 "set s_volume 1.0;set voldown vstr vol09;set volup vstr vol10;echo Volume ==========^1O^7"
set volup vstr vol05
set voldown vstr vol05
bind KP_PLUS "vstr volup"
bind KP_MINUS "vstr voldown"


Jest jeszcze kilka skryptów ale jest to raczej materiał na stworzenie strony www niż pisanie o tym na boardzie. Np zrobiłem kilkubajtowy skrypt do szybkiego wybierania serwerów.
Naciskasz klawisz i łączysz się z podanym serwerem do tego ściąga z przewijaniem w obydwie strony w konsoli.



Jest bardzo pomocny skrypt do zassania z www.cowboyscripts.org do wyboru klasy żołnierza i miejsca respawnu. Nie trzeba mówić że kiedy do respawnu pozostają 3 sekundy i potrzebujemy zmienić klasę lub miejsce respawnu to w limbo menu nie zdążymy tego zrobić . Za pomocą skryptu robimy to w 1 sekundę.
Nie zamieszczam go tu bo jest troszkę rozbudowany

Teraz coś dla tych co rozumieją pojęcie strafe jumpu ( czyli chyba wszystkich którzy kiedykolwiek grali w Quakea)
Maziomir coś wspominał o skrypcie do sprintu. Osbiście zamiast sprintu używam strafe jumpów razem ze sprintem lub ich zmodyfikowanej wersji sprint jumpów razem ze sprintem .

Jeden koleś grający w Quake'a 3 powiedział mi że można zbindować strafe jumpa. Sory nie znam sie na tym bo ostani raz skryptami zajmowałem się jeszcze za czasów QuakeWorlda (1997 rok ). Ok skoro można zbindować rocket jumpa to strafe jumpa pewno też. Niestety kontakt z gościem urwał się .I tutaj apel z mopjej strony do Wolfowców którzy grają/grali w Quake 3 ( Ja niestety nmie gram i nie grałem z powodu braku czasu - ledwo na Wolfa wystarczy ). Gdyby ktoś mi podesłał taki skrypt to z mojej strony wielkie thx.

I na koniec jeszcze jedno pytanie . W Wolfie jest komedna wait
Np wait 200 to jakby zamrożenie gracza na 1 sekundę. Problem w tym że gdy wpiszemy to wait 200 to w tym czasie nic nie możemy zrobić. Wpiszcie sobie w konsoli "+forward;wait 10000" to zrozumiecie o co chodzi.Szukałem róznych komend w konsoli na chybił trafił ale nic nie znalazłem. A szukałem takiego rodzaju wait , które nie powodował zamrozenia gracza. Gdyby ktoś wiedział coś na ten temat to wielkie dzięki

I jeszcze jedno pytanie - komendy z serii cg_bobxxx
i cg_runroll i cg_runpitch . Bob-y ustawione na zero nie powodują kołysania celownika co ma duże znaczenie podczas strzelania w ruchu na duże odległości. Pamietam że w Kwakach runrolle odpowiadały za wychylanie figurki gracza podczas strafeowania. ALe u mnie runroll i runpitch zmieniony nic nie powoduje . Gdyby ktoś powiedział dokładnie do czego są te komendy ( chyba do dupy )

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-04-2002 19:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

I jeszcze jenda sprawa (przepraszam zapomniałem)

Czy cg_predictitems nie powinien być zawsze ustawiony na 1. Chyba ustawienie tego na zero ma sens tylko przy pingu 0 . Tak mi się wydaje.
I jaka jest faktycznie różnica pomiędzy cl_rate i rate . Cl_rate jak sam przedrostek cl wskazuje dotyczy clienta. Czyli faktycznie rate ustawiamy komendą cl_rate a nie rate ???

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-04-2002 19:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Glazer
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Poznan

Mam pytanko, ktore pewnie wielu uzna za lekkopolsmieszne

Jak wylaczyc miganie ekranu na czerwono i odrzut do tylu kiedy dostaje kulke?

Edytowane przez Glazer dnia 08-04-2002 o godz. 13:46

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-04-2002 23:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Glazer Znajdź więcej post'ów przez  Glazer Dodaj Glazer do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Glazer prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
!THC!Pain
THE HEROIC CLAN



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Łódź

Thumbs up

Dobre rzeczy sie tu znajduja ale do zmniejszenia pigow to lipa nie dziala (((((((A takto lux Mam pytanko a jak zrobic inny kolor konsoli (~) bo mnie denerwuje to a nie ma w wolfie zasady ze sie nie strzela do piszacych tak jak w q3 Help

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-04-2002 16:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil !THC!Pain Znajdź więcej post'ów przez  !THC!Pain Dodaj !THC!Pain do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać !THC!Pain prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[POISON]Maziomir
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez !THC!Pain
Dobre rzeczy sie tu znajduja ale do zmniejszenia pigow to lipa nie dziala (((((((A takto lux Mam pytanko a jak zrobic inny kolor konsoli (~) bo mnie denerwuje to a nie ma w wolfie zasady ze sie nie strzela do piszacych tak jak w q3 Help



Nie !THC!Pain! Nie masz racji!

po pierwsze: komendy i zmienne do mp_config.cfg ktore podawalem nie sa do zmniejszenia pinga albo nie to ich jest glownym zadaniem. Czasem ping jest niski a mimo to masz lagi, nie prawda? Jest kilka roznych parametrow ktore charakteryzuja Twoje polaczenie w sieci z serwerem i do pewnego stopnia determinuja jakie ono bedzie. Na pewno jednym z nich jest wysylanie pomiedzy Twoim kompem a serwerem gdzie grasz "packetow" i czesto zdaza sie ze mamy "packet losty". Wine ponosi na pewno tez jakosc naszych polaczen, ale ustawiajac optymalnie parametry mozna w tym pomoc i poprawic sobie zycie. Odkad ustawilem sobie nowe parametry czesto moi znajomi na ByRy maja laga, ja mam taki sam jak oni ping a u mnie dziala (wiem ze uzywaja tej samej sieci i jej parametrow - Aster City)! Oczywiscie czasem nic nie pomoze ale chodzi nawet o to troche.

po drugie: poza tym te ustawienia byly przykladowe i mozna z nimi poeksperymentowac - zobacz przykladowe ustawienia dla opcji Cable Modem z mojego posta na poczatku tego topiku i popatrz na ustawienia ktore mam u siebie:

seta snaps "40"

seta rate "25000"

seta cl_timenudge "-20"

seta cl_packetdup "0"

seta cl_maxpackets "45"

seta cg_predictItems "0"


mimo ze lacze z "AsterCity" jest z gatunku cable modem to jego przepustowosc przy 128kb/s i ilosci kompow na jednym laczu jest stosunkowo mala w zwiazku z tym troche "odpuscilem" zeby bylo lepiej (metoda prob i bledow). Pamietaj jeszcze ze wiele z tych komend po zmianie dziala tak ze obnizajac ping zmniejszasz przepustowosc (bandwith) lacza i bedzie wiecej packet lostow i odwrotnie, tak wiec nalezy zachowac umiar i sprawdzac po zmianach laczac sie z roznymi serwerami na jakis czas zeby ocenic polaczenie.

Czasem jednak pomoze tylko lacze 1Mb/s i to nie dzielone z innymi! Czego i Tobie, i Wam, i wszystkim wogole zycze!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-04-2002 20:38
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BK]THoR
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Punkbuster a pewne ustawienia

[seta r_intensity "1.3"[/b][/red]

Niestety to ustawienie powoduje od niedawna, ze punkbuster nas wykopie z serwa. Ustawienie na 1.29 tez niestety nic nie daje, wiec chyba pozostaje te linijke ominac.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2002 01:09
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bel
sYnth/C4



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: 19-300

"skrypt" do kucania...
+ z przodu znaczy, ze cos jest nacisniete i nie puszczone
a z tym kucaniem to troche lipa jest. Kiedys bawilem sie snajperka (cos ostatnio wyglada na to, ze teraz tez bede musial :> ) to mnie na snipers hill mierzilo trzymanie shifta nonstop a takie cosik odciaza nam palucha . Wpisalem sobie te pare linijek +/- movedown i bylo milo. Bylo, do pooki nie zginalem. :>
do czego zmierzam:
zginiesz: nie nacisniesz spacji (trzeba byc idiota zaby czekac na snipers hill na medyka ); nie nacisniesz (jesli kucales ofkoz) i panika czas leci 3, 2 sec faaak przelecial reinforsemnets time! lol
a tak serio trza jeszcze raz nacisnac binda od kicania (zeby odkucnac ) i wtedy luzik.
sprawa kolejna: ja mam do kazdej klasy oddzielny cfg (jakiem multi class ) kicanie ma only snajp... to sie robi lol jak zgine podczas kucniecia, zmienie klase-wczytam inny cfg i sie zrespawnuje np jako med . wszyscy stoja w respie tylko ty "siedzisz" i malo tego wstac nie mozesz. wtedy jeszcze raz bind klasa snajp-wstac-bind klasa med. ufff
zreszta uwaga na przyszlosc: zawsze jak sie czyms pobawicie w cfgu to wpierw sobie na lokalu polatajcie zebyscie lola na public serverku nie mieli
Pzdr
pees Swiety: wiem skad ta regulka snd , ja to sobie chociaz suwaczek zmienilem (tamten sux)
zreszta echo wreszcie odzylo i ma znowu sens od ver 1.30 hip hip hoora

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2002 14:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bel Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bel Znajdź więcej post'ów przez  bel Dodaj bel do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bel prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

To znowu ja - maniak Wolfowej konsoli

Dzisiaj na kolacje serwuje skrypt do przewijania/zwalniania dema

// Przewijacz dema

set demko "vstr dnormal;vstr dstop;vstr dleft;vstr dright"

set d00 "set timescale 0.01;set ddwon vstr d00 ;set dup vstr d01;echo ^2Min ^1speed"
set d01 "set timescale 0.1 ;set ddwon vstr d00 ;set dup vstr d02"
set d02 "set timescale 0.2 ;set ddown vstr d01 ;set dup vstr d03"
set d03 "set timescale 0.3 ;set ddown vstr d02 ;set dup vstr d04"
set d04 "set timescale 0.4 ;set ddown vstr d03 ;set dup vstr d05"
set d05 "set timescale 0.5 ;set ddown vstr d04 ;set dup vstr d06"
set d06 "set timescale 0.65;set ddown vstr d05 ;set dup vstr d08"
set d08 "set timescale 0.8 ;set ddown vstr d06 ;set dup vstr d1 "
set d1 "set timescale 1 ;set ddown vstr d08 ;set dup vstr d120;echo ^2Normal ^1speed"
set d120 "set timescale 1.2 ;set ddown vstr d1 ;set dup vstr d145"
set d145 "set timescale 1.45;set ddown vstr d120;set dup vstr d175"
set d175 "set timescale 1.75;set ddown vstr d145;set dup vstr d205"
set d205 "set timescale 2.05;set ddown vstr d175;set dup vstr d250"
set d250 "set timescale 2.5 ;set ddown vstr d205;set dup vstr d300"
set d300 "set timescale 3.0 ;set ddown vstr d250;set dup vstr d360"
set d360 "set timescale 3.6 ;set ddwon vstr d300;set dup vstr d430"
set d430 "set timescale 4.3 ;set ddwon vstr d360;set dup vstr d515"
set d515 "set timescale 5.15;set ddwon vstr d430;set dup vstr d620"
set d620 "set timescale 6.2 ;set ddwon vstr d515;set dup vstr d745"
set d745 "set timescale 7.45;set ddwon vstr d620;set dup vstr d890"
set d890 "set timescale 8.9 ;set ddwon vstr d745;set dup vstr d1070"
set d1070 "set timescale 10.7;set ddwon vstr d890;set dup vstr d1070;echo ^2Max ^1speed"

set dup "vstr d1"
set ddown "vstr d1"

set dnormal "bind UPARROW vstr dup"
set dstop "bind DOWNARROW vstr ddwon"
set dleft "bind LEFTARROW vstr d00"
set dright "bind RIGHTARROW vstr d1"

Ponieważ pod strzałkami mam zazwyczaj zbindowane co innego to skrypt wykonuje komendą /vstr demko


Załączam jeszcze plik z komednami konsoli i krótkim opisem
Jeśli ktoś wie to doczego służy komenda którą nie opisałem to proszę o wyjaśnienie

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-04-2002 16:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jano
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Warszawa

Potrzbna pomoc

Oto tresc mojego skrypciku ktory wymodzilem w oparciu o skrypt cowboya ustawilem zmiane klasy pod efami razem z powiadomieniem druzyny o owej zmianie. Niestety calosc nie dziala poprawnie a mianowicie dodaje /par na koniec kazdej wiadomosci i nie chce wybrac enga????. Jak ktos by mial na tyle cierpliwosci zeby zerknac i poweidziec co jest nie tak to bede bardzo szczesliwy.

bind F1 "set mp_playertype 0; mp_weapon 10; say_team ^1<<--^6Soldier^1-->> with a ^3Flame ^3Thrower"

bind F2 "set mp_playertype 0; mp_weapon 9; say_team ^1<<--^6Soldier^1-->> with a ^3VenomGun"
bind F3 "set mp_playertype 0; mp_weapon 8; say_team ^1<<--^6Soldier^1-->> with a ^3Panzerfaust"
bind F4 "set mp_playertype 0; mp_weapon 6; say_team ^1<<--^6Soldier^1-->> with a ^3Mauser"

bind F5 "set mp_playertype 3; mp_weapon 5; say_team ^1<<--^4Lieutenant^1-->> with a ^3Sten"
bind F6 "set mp_playertype 3; mp_weapon 4; say_team ^1<<--^4Lieutenant^1-->> with a ^3Thompson"
bind F7 "set mp_playertype 3; mp_weapon 3; say_team ^1<<--^4Lieutenant^1-->> with a ^3MP40"

bind F9 "set mp_playertype 2; say_team ^1<<--^5Engineer^1-->>"
bind F8 "set mp_playertype 1; say_team ^1<<--^7Medic^1-->>"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-04-2002 00:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jano Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jano Znajdź więcej post'ów przez  Jano Dodaj Jano do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Jano prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Graszew
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja:

Re: Potrzbna pomoc

Spróbuj "wyrzucić" z bind'a instrukcję set. U mnie dziala coś takiego:
bind F6 "mp_playertype 3; mp_weapon 4; say_team ^1<<--^4Lieutenant^1-->> with a ^3Thompson"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-04-2002 12:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Graszew Znajdź więcej post'ów przez  Graszew Dodaj Graszew do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Graszew prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]PaRoWa^^
Psychol



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

ja mam tak:

bind F1 "set mp_playertype 0; mp_weapon 10; say_team ^1<<--^3Jestem ^6Soldier^1-->> z ^3Flame ^3Thrower"
bind F2 "set mp_playertype 0; mp_weapon 9; say_team ^1<<--^3Jestem ^6Soldier^1-->> z ^3VenomGun"
bind F3 "set mp_playertype 0; mp_weapon 8; say_team ^1<<--^3Jestem ^6Soldier^1-->> z ^3Panzerfaust"
bind F4 "set mp_playertype 0; mp_weapon 6; say_team ^1<<--^3Jestem ^6Soldier^1-->> z ^3Mauser"
bind F5 "set mp_playertype 3; mp_weapon 5; say_team ^1<<--^3Jestem ^4Lieutenant^1-->> z ^3Sten"
bind F6 "set mp_playertype 3; mp_weapon 4; say_team ^1<<--^3Jestem ^4Lieutenant^1-->> z ^3Thompson"
bind F7 "set mp_playertype 3; mp_weapon 3; say_team ^1<<--^3Jestem ^4Lieutenant^1-->> z ^3MP40"
bind F8 "set mp_playertype 1; say_team ^1<<--^3Jestem ^7Medic^1-->>"
bind F9 "set mp_playertype 2; say_team ^1<<--^3Jestem ^5Engineer^1-->>"

I wszystko dziala =]

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-04-2002 17:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]PaRoWa^^ Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]PaRoWa^^ Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]PaRoWa^^ Dodaj [FPP]PaRoWa^^ do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]PaRoWa^^ prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BadIdea
Profi



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Warszawa

A o co biega z 43/73 FPS?

__________________
WrathOfGod alias BadIdea C4

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 14:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BadIdea Znajdź więcej post'ów przez  BadIdea Dodaj BadIdea do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BadIdea prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
!THC!Pain
THE HEROIC CLAN



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Łódź

Angry

Pare dni mnie nie było i ciekawe rzeczy sie tu znalazły
a ja teraz znoow prosze o Pomoc :... Ostatnia Działa server !THC! na łączu 1MB i jest git Ale sa Lagi straszne i wogole Jak ktos zna sie na Serverach na Windowsie toprosze o kontakt i o pomoc bo moim zdaniem server jest zle skonfigurowany

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-04-2002 17:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil !THC!Pain Znajdź więcej post'ów przez  !THC!Pain Dodaj !THC!Pain do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać !THC!Pain prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Cain
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kraków

quote:
Napisane oryginalnie przez !THC!Pain
Pare dni mnie nie było i ciekawe rzeczy sie tu znalazły
a ja teraz znoow prosze o Pomoc :... Ostatnia Działa server !THC! na łączu 1MB i jest git Ale sa Lagi straszne i wogole Jak ktos zna sie na Serverach na Windowsie toprosze o kontakt i o pomoc bo moim zdaniem server jest zle skonfigurowany



hmm no lagi to sa prawdopodobnie przez to ze na laczu 1mb stoji....nie wiem na ile osob jest postawiony ale przy 16 os gra na nim napewno nie bedzie wygladala ciekawie....

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-04-2002 19:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Cain Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Cain Znajdź więcej post'ów przez  Cain Dodaj Cain do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Cain prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 12:15.    Strony (4): [1] 2 3 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions