Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Counter-Strike > Spadające fpsy
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Spaicy
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Spadające fpsy

Może ktoś będzie mógł mi pomóc. Mam karte gf4 mx420 64 ddr, i w akcji spadają mi fps-y do 42. Może ktoś będzie wiedział dlaczego. Z góry dzięki za odp.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-12-2002 22:22
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

po pierwsze to witam na board.fpp.pl

a co do tematu....to zalezy. Czy soadały ci zawsze, czy ostatnio zauwazyleś ze ci spadają. Jesli to drugie to wywal jak najwięcej syfow pracujących w tle
(start-->uruchom-->msconfig-->autostart)
powinno być więcej pamięci no i FPSów
wyłącz także synchronizacje pionową.

Jesli spadają zawsze to sam nie wiem bo mam to samo...jakstoje i nic sie nie dzieje to mam 99. Ale jak jest jakaś akcja to tez mam 40 - 50 :/

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-12-2002 22:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Beniu
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Heyka
Mam podobny problem, mam G4Ti 4400 128RAM, komp tez w miare, z timerfreash-a stojac w miejscu mam do 1500fpsow ale czesto zdaza sie ze klatki spadaja mi do 40-50(przewazne w czasie akcji itp). Probowalem juz roznych detonatorow, problem tez zaczol sie po zmianie systemu z w98SE na wXP Pro(robilem reinstalke-nie pomaga). Niemozliwe zeby byla to wina kompa(na w98 smigalo az milo), sprawdzalem juz chyba wszystkie mozliwe detonatory do XP i ciagle to samo. Ktos moze mial podobna sytacje?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 12:19
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Emzor
cs.fpp.pl
cs.fpp.pl




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Okolice Łodzi

1500fps? Hm... ciekawe... Ale odpowiedz mi na jedno pytanie: jak osiagnales 1500fps'ow na 100 mozliwych??

Spaicy: GF4, ale MX... Zalezy tez ile maz pamieci...
Mam gorsza karte i tez 99fps'ow stale, niestety w dymku spadaja do 50...

__________________
[email protected] | ICQ 153347516 | GG 1567728

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 15:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Emzor Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Emzor Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Emzor Dodaj [FPP]Emzor do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Emzor prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Beniu
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

ello
net_graph moze pokazac tylko 100 to prawda, ale wpisz sobie w consoli : timerefreash (nie jestem pewien czy dobrze napisalem, wpisz time i nacisnij TAB) i wtedy pokazuje realna(?) liczbe klatek.
Moj max to 3200.
Wracaja do pytania, nikt nie mial podobnego problemu, badz nie wie jak go rozwiazac?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 15:51
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[SPEC]Dzordz!!!
PING MASTA!



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja: Wroclaw

Wy to macie problemy... Ja na d700 i rivie 32 mam max 40, a w walce czasem spada nawet do 22-23 wiec nie marudzcie mi ze macie 50 fps A poza tym to Cs jest straszna gra. Jakies Gta3 chodzi mi podobnie do cs'a w najgorszych warunkach TO jest talent zeby zrobic taka gre ktora po 7(?) latach dalej nie chodzila idealnie na nowych kompach

__________________
a co tam ja tez kce miec sygnaturke

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 18:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [SPEC]Dzordz!!! Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [SPEC]Dzordz!!! Znajdź więcej post'ów przez  [SPEC]Dzordz!!! Dodaj [SPEC]Dzordz!!! do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [SPEC]Dzordz!!! prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[e!]MWK
l ll l l lll ll l lll ll



Zarejestrowany: Dec 2002
Lokalizacja: Rzeszów

A ja takich problemow nie mam bo mam intelka i810 a co za tym idzie u mnie 50 klatek to szczyt mozliwosci :>
HA!

JOU!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 19:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [e!]MWK Znajdź więcej post'ów przez  [e!]MWK Dodaj [e!]MWK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [e!]MWK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Korvax
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Nov 2002
Lokalizacja: Warszawa

Talking

[QUOTE]Napisane oryginalnie przez [SPEC]Dzordz!!!
[B]Wy to macie problemy... Ja na d700 i rivie 32 mam max 40, a w walce czasem spada nawet do 22-23 wiec nie marudzcie mi ze macie 50 fps Ja nie mam stalki (bede mial za miecha) i gram z przezabawnymi botami. Patrzac na sciane mam 30-40 fps, a w akcji 10-15fps(wylaczajac detale). I mimo to taka gra mnie bawi!! Gdzies tak w lutym kupie 512ramu i geforce 4200tit 128mb i wtedy bede mogl powiedziec jak to jest "ja normalnie mam 100, a podczas akcji 70

__________________
@mail: [email protected]
GG: 8540
|<0rV4><
!!!6R455 r u l e z !!!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-12-2002 19:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Korvax Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Korvax Znajdź więcej post'ów przez  Korvax Dodaj Korvax do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Korvax prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
!ns3int
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2002
Lokalizacja: warszawa

elo elo

elo wszystkim!

ja mam taka sprawe!
mam kompa athlon 1.7 ghz ge2 400 mmx 64 .
i 256 ram ddr
. zawsze jak gralem to fpsuw mialem od 50-100 a zazwyczaj 70 .od jakiegos czasu choc nic niezmienialem mam zazwyzcaj 13 fps a czasem nawet 5!
niemam pojecia co to jest! prosba jest do was abyscie pomogli bo przez to odechciewa mi sie grac w cs!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-12-2002 18:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil !ns3int Kliknij tutaj by wysłać e-maila do !ns3int Znajdź więcej post'ów przez  !ns3int Dodaj !ns3int do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać !ns3int prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

1. wywal jak najwiecej programow z autostartu, ktore zrzerają pamięc
(start -> uruchom -> msconfig -> autostart)

2. najlepiej ściągnij sobie program Ad-ware (nie pytaj skąd tylko poszukaj)
wywali co on rozne syfy automatycznie

3. Wywal CSa i zainstaluj go jeszce raz (mi troche pomoglo ) (tylko pamietaj o zgraniu cfg'a i niestandardowych map)

4. zrob defragmentacje dysku

5. wyłącz synchronizacje pionową (ustawienia monitora -> zaawansowane -> zakladka z twoją kartą graf -> ustawienia urządzenia ->synchronizacja pionowa zawsze wyłączona)

6.

code:
mam kompa athlon 1.7 ghz ge2 400 mmx 64 .

podejzewam ze chodzi ci o Gforce'a
ściągnij najnowsze sterowniki (http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=drivers)
A jesli nie to, to adres z aktualizacją sterownikow napewno gdziesz tam jest. (znaczy sie w ustawieniach twojego monitora)

7. jak chcesz mozesz zrobić format

Mam nadzieje, ze wszystko jasno wyjasniłem

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-12-2002 18:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
wilam
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

mam pytanko jak sprawdzic ile ma sie klatek???

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-12-2002 19:00
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

wpisz w konsoli
cl_showfps "1"

albo net_graph 3 i tam masz tez

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-12-2002 21:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jotemi
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Talking ...LOL...

Ehh... Ja mam pentiuma 3, 550 mhz, riva tnt 64mb i adi i najwiecej fpsow umnie to 20 w akcji 13 - 4.
I co ja mam dopiero powiedzieć.
O jeszcze coś jeżeli ktoś zna sposub na zwiekszenie fpsow na moim sprzecie niech pisze tu na bordzie lub na e mail [email protected].

Z góry dzieki )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 27-12-2002 22:44
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

niestety w twoim przypadku nie da sie zwiekszyc liczby fps
poniwaz firma Id (ta ktora wydala quake) podpisala takie tajne porozumienie z producentem kart riva tnt 64mb na mocy ktorego wszystkie gry firmy Valve dzialajace na engine halfa maja miec najwiecej 20 fps a w akcji od 13-4. nikt o tym nie wiedzial bo to byla tajna informacja ale mysle ze nie bendziecie sie chwalic ta wiedza ktora wam przekazalem bo zrobi sie wielki skandal i co wtedy...???

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-12-2002 22:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jotemi
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Unhappy ale jaja

A czy z innymi kartami riva jest tak samo?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-12-2002 18:05
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Emzor
cs.fpp.pl
cs.fpp.pl




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Re: ale jaja

quote:
Napisane oryginalnie przez Jotemi
A czy z innymi kartami riva jest tak samo?

czlowieku, dobrze sie czujesz?? czy do kazdego posta musisz dodawac bezsensowny zalacznik ?

__________________
[email protected] | ICQ 153347516 | GG 1567728

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-12-2002 18:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Emzor Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Emzor Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Emzor Dodaj [FPP]Emzor do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Emzor prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

Re: ale jaja

quote:
Napisane oryginalnie przez Jotemi
A czy z innymi kartami riva jest tak samo?


tak ze wszystkimi... niestety...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-12-2002 21:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Re: Re: ale jaja

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Emzor
[....]czy do kazdego posta musisz dodawac bezsensowny zalacznik ?



Kiedys (dawno temu ) tez tak robilem

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-12-2002 19:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

niektorzy ludzie mondrzeja, a niektorzy nie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-12-2002 21:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

ty to byś zmądrzał najpier do pisania

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-12-2002 23:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jotemi
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

dodalem je dla jaj

dodalem je dla jaj nigdzie niema zakazu dodawania zlacznika

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 31-12-2002 14:51
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Pilsener
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jul 2003
Lokalizacja: Olsztyn

U mnie zrobiłem tak...

Mam celerona 400Mhz i 256 RAM, karta graficzna zintegrowana, na początku miałem 10FPS, a jak coś się działo to praktycznie spadało to do zera...
Rozwiązałem problem w następujący sposób modyfikując swój config:
max_smokepuffs "0" - ilość dymków po kulach
max_shells "0" - liczba widocznych łusek
fastsprites "1" - jakość dymu ze smoke'a
fps_max "35" - im mniejsza, tym mniejsze obciążenie procka
mp_decals "10" - max ilość detali, dziur po kulach itp.
hisound "0" - zmienia jakość dzwięku
loadas8bit "1" - dzwięk 8 bitowy, równie dobrze można posłuchać radia
bgmvolume "0" - wyłącza CD audio
gl_smoothmodels "0" - wyłącza wygładzanie modeli (tylko w lepszych kartach graf.)
gl_round_down "1" - wygładzanie tekstur - jak wyżej
gl_picmip "2" - poteżnie przyśpiesza działanie gry, ale UWAGA!!!! Drastycznie pogarsza grafikę (praktycznie wyłącza tekstury)

Bez tej ostatniej opcji wyciągam 30 fps, niestety "rzuca" w czasie gwałtownych akcji...
Jak ktoś ma jeszcze jakieś praktyczne uwagi, mile wskazane...
Dziękuję za uwagę!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-07-2003 08:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Pilsener Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Pilsener Znajdź więcej post'ów przez  Pilsener Dodaj Pilsener do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Pilsener prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
lewy.
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

wpisz w consoli

fps_max 100
fps_modem 100


A jak nie podziała to sie zgłoś do mnie dam ci strone jak zrobiś więcej fps w cfg

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-07-2003 13:16
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Clank
Knight



Zarejestrowany: Dec 2003
Lokalizacja: Rzeszów

Wy to macie takie problemy ze na chefty mnie bierze...ja mam grafe 640x480 sothere 16 bit nie widze broni i mam okolo9 35 fps
a nie gram zle... JETEM PRO

__________________
Paanie daj pan spokoj

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-02-2004 16:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Clank Znajdź więcej post'ów przez  Clank Dodaj Clank do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Clank prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
mAJKiEL
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: Polska (Warszawka)

ja ci powiem dlaczego - Bo to jest cs 1.6

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-03-2004 16:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil mAJKiEL Kliknij tutaj by wysłać e-maila do mAJKiEL Znajdź więcej post'ów przez  mAJKiEL Dodaj mAJKiEL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać mAJKiEL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

Majki dobrze prawi.

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-03-2004 01:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 04:54.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions