FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=1)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=10111)


Posted by Zyga on 20-03-2003 18:42:

ups a fps

cze, mam problem
gram troche czasu w q3 i nadal nie moge przeskoczyc z rl do raila na dm6 (skakalem z 1000 razy i w teorii wiem jak skoczyc ale w praktyce zonk)
dowiedizalem sie ze to moze byc spowodowane tym, ze mam stary komp (po grzebaniu w configu, wylaczeniu prawie wszystkiego, picmip 5 doszedlem do 25-30 fps - wiecej sie nie da).
podobno jest zwiazek ups z fps, ale da sie to "przeskoczyc" jakas komenda w configu, ale nie wiem jaka
moj quake to 1.32, osp 1.03. cpma 1.0, glownie gram vq3, cpma marginalnie, wiec ewentuanie prosilbym o komende ktora bedzie dzialala wszedzie, a nie np tylko w cpma, albo na odwrot


Posted by Spider on 20-03-2003 19:25:

nie ma takowej
pozatym nie zrobisz tego tricku na tylu fps'ach

__________________
araneus
spider


Posted by Zyga on 20-03-2003 19:37:

Smile

hmm, dzieki za odpowiedz, nie powiem zeby mnie ucieszyla (tresc, nie odpowiedz), ale life is brutal


Posted by Blue on 20-03-2003 20:47:

Gucio prawda!! Dalem sobie com_maxfps 20 i zarowno na cpma jak i na vq3 [pr 1.32] wyskakuje tam bezproblemowo. Moze nienacikasz jednoczesnie z udezeniem rakiety jumpa??? .

__________________
1361524


Posted by Zyga on 20-03-2003 22:07:

Talking

" Moze nienacikasz jednoczesnie z udezeniem rakiety " Tu NIE chodzi o rocket jumpa!!!!!!!!. Mozna przeskoczyc tam normalnie, strafe jumpem, obejrz jakies demko na dm6, a zobaczysz o co chodzilo.


Posted by n1KinG on 20-03-2003 22:14:

przy twoim sprzecie jedynym sposobem jest wlaczenie pmove

/callvote pmove 1

__________________
n1KinG


Posted by Spider on 21-03-2003 06:06:

blue: ale i tak 'naturalne' ograniczenie fps to co innego niz com_maxfps
king: i tak to niewiele pomoze

__________________
araneus
spider


Posted by Zyga on 21-03-2003 08:40:

dzieki za podpowiedz z pmove dopisalem: seta pmove_fixed "1"
i skoczylem , co prawda raz w ciagu 15 minut nieustannego skakania, ale zawsze to 1 raz heh
przynajmniej wiem ze sie da (przynajmniej wiem ze potrafie i przy odpowiednich warunkach - sam zakladam i nie ma nikogo poza mna , skocze, jak jest wiecej ludzi to mi wszystko spada)
w kazdym razie jeszcze raz dzieki


Posted by Q on 21-03-2003 14:35:

to po co tam skaczesz ?

__________________
"Poland the spirytual homeland of C PMA"
G�wno chodzi po ludziach
3091589


Posted by Blue on 21-03-2003 18:32:

Bo chce sie czego� nauczyc Q jak dzieciak sie zachowujesz- go�� postawi� sobie cel - przeskoczyc po rj a ty mu sie jeszcze przypierniczasz- masz jakis cel w �yciu??? Nie?? Tak mysla�em ofc ten cel nie byl zyciowy ale by� celem chwili

__________________
1361524


Posted by Q on 21-03-2003 18:51:

no toz moj poprzedni post byl delikatna sugestia. To mialo brzmiec tak: "chlopie po co Ci to? co da Ci to ze przeskoczysz po tego rl? czy da Ci to spelnienie? poczucie nasycenia ? szczescie? musisz czerpac z zycia to co najlepsze stawaic sobie bardiej ambitne cele! zrob skok z tele do ya na cpm1 "

__________________
"Poland the spirytual homeland of C PMA"
G�wno chodzi po ludziach
3091589


Posted by MAr-n on 21-03-2003 18:56:

quote:
Napisane oryginalnie przez Q
stawaic sobie bardiej ambitne cele! zrob skok z tele do ya na cpm1 "


a co to takie trudne jest ???

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
M�j avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce b�dzie jeszcze ta�sza w�dka"


Posted by Zyga on 21-03-2003 19:46:

heh, po to zeby umiec - szczegolnie ze na moim niskonakladowym kompie nic nie jest latwe
95% meczy jest na dm6, 1v1 jak i tdm i przeskok tam zaoszczedza cenne sekundy, a to sie liczy -szczegolnie w 1v1, a w tdm po dobrym responie na rl mam rl i rg i wtedy jest prosciej hehehehe, a dla przeciwnika trudniej hehe
a po drugie czulem sie jak sierotka, jak ten pajacyk z akcji pajacyk bo nie umilalem skoczyc i to weszlo mi na ambicje


Posted by Blue on 21-03-2003 21:18:

hmm spx... ja juz jestem blisko bo sam tego tricku nigdy nie robilem... jestem samouk-nawet zadnego demka nie widzialem...jzu mi tylko troszke brakuje...ale czuje ze to nie kwestia wybicia z krawedzi tylko cos wczesniej rabie

__________________
1361524


Posted by Zyga on 21-03-2003 21:50:

Blue zobacz: http://cyberfight.org/offline/strategy/88/
tam u gory jest "schemat" w teorii, sa tez demka, po tym powinienes juz wiedziec co robisz nie tak
powodzenia


Posted by ShreQ on 21-03-2003 23:38:

quote:
Napisane oryginalnie przez Zyga
Blue zobacz: http://cyberfight.org/offline/strategy/88/
tam u gory jest "schemat" w teorii, sa tez demka, po tym powinienes juz wiedziec co robisz nie tak
powodzenia



QWA nie wiedzia�em, �e takie jumpy z u�yciem plasmy mo�na na dm6 robi�. Ile trzeba mie� ups �eby przeskoczy� na pro-q3dm6 od mostka z rg na drug� stron� (z miejsca, nie stref�) ??

__________________
Boroweq HomePage PST



My stock Alfa Romeo 145 *sports suspension *TSW HockenHeim R wheel range *Dunlop SP Sport 2020E 195/50R15 tyres *Zender BodyKit


Posted by Zyga on 22-03-2003 08:26:

quote:
Napisane oryginalnie przez ShreQ
QWA nie wiedzia�em, �e takie jumpy z u�yciem plasmy mo�na na dm6 robi�. Ile trzeba mie� ups �eby przeskoczy� na pro-q3dm6 od mostka z rg na drug� stron� (z miejsca, nie stref�) ??

1. co do plazmy to mozna, ale calkowicie nieprzydatne na p-dm6, jedyna mapa (na ktorej sie gra w necie, chodzi mi o vq3) na ktorej plazma jump mozna zastosowac z sensem to ztn (skok po ra, a nie mamy rl to biezemy plazme i siup po scianie)
2. z miejsca sie nie da, to jest trick ze straf; zeby przeskoczyc trzeba miec z 580 ups i po to wlasnie jest straf zeby sie "napedzic", gosc z ktorym gadalem na necie mowil, ze trzeba miec ponad 600 ups i wtedy w 99% skoczysz, ale jak widac na demku skaczacy nie ma 600 a przeskakuje;
cos mi sie jeszcze przypomnialo, przyszlo mi do gloowy (nie sprawdzalem) mozna przeskoczyc z miejsca, wystarczy zwiekszyc szybkosc ups z 320 do 600, ale napewno nie o to Ci chodzilo


Posted by ShreQ on 22-03-2003 09:03:

Widzia�em chyba na jakim� demku jak kto� przeskakuje do rg na pro-qdm6 z miejsca. Zyga ja nie gram na vq3 tylko na cpma i tam chyba da si� przeskoczy� bez strafy. Tak jak m�wi�e� to trzeba mie� chyba dok�adnie 520ups. S�ysza�em, �e niekt�rzy po pierwszym jumpie maj� ju� 600ups to napewno da si� tam przeskoczy� z miejsca. No niestety pozostaje mi trenowa� tego jumpa. Nie mierz� sobie ile mam upes�w tak�e nie wiem jak� pr�dko�� maj� moje jumpy.

__________________
Boroweq HomePage PST



My stock Alfa Romeo 145 *sports suspension *TSW HockenHeim R wheel range *Dunlop SP Sport 2020E 195/50R15 tyres *Zender BodyKit


Posted by Hakan on 22-03-2003 10:29:

Ja mam inny problem z tym skokiem :/
Nie moge z miejca przeskoczyc a jak chce w dwoch skokach to skacze za daleko z mostu i go przeskakuje

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by [FPP]Lipas on 22-03-2003 10:37:

quote:
Napisane oryginalnie przez Q
to po co tam skaczesz ?


pewnie po to, zeby nie lazic na okolo

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'U�miechnij si�, w�a�nie jeste� w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123


Posted by Zyga on 22-03-2003 10:55:

quote:
Napisane oryginalnie przez ShreQ
Nie mierz� sobie ile mam upes�w tak�e nie wiem jak� pr�dko�� maj� moje jumpy.


ShreQ, zacznij mierzyc. nie dla bajeru, ale zeby wiedziec nad czym popracowac. jak masz 600 fps to musisz popracowac nad technika lotu (trzeba trafic na ta mala "wypustke", nie zachaczajac o slup), jak mniej to popracuj nad strafem.
mozna przeskoczyc na mniejszych fps, ale to trzeba miec wszystko obcykane na max, a nie zaczyna sie przeciez skakania jako mastah
ja na poczatku zeby wypracowac technike zwiekszylem szybkosc i gravity i przeskakiwalem, potem skakalem przy noramlnych ustawieniach i zonk, po prostu mam za malo fps i nie przeskocze tego na meczu. ale u siebie w chacie zdarza mi sie (skutecznosc 5%), ale i tak mam swego rodzaju radoche hehehe


Posted by ShreQ on 22-03-2003 11:00:

Ostatnio zacz��em trenowa� tego jumpa i ze stref� przeskakuj� ale z miejsca jeszcze nie umiem.
Hakan ja te� mam czasami taki problem, za jednym jumpem przeskakuj� mostek

__________________
Boroweq HomePage PST



My stock Alfa Romeo 145 *sports suspension *TSW HockenHeim R wheel range *Dunlop SP Sport 2020E 195/50R15 tyres *Zender BodyKit


Posted by Blue on 22-03-2003 11:36:

Hmmm kurde musze sie dzisiaj tego nauczyc hehehe =] na plazmie to sam te sztuczki "odkry�em" i pare innych tez ... ale akurat o skoku ze strafe po raikla nigdy nie pomyslalem =]
EDIT: Shit ;( mam problemuy z rozpedzieniem sie nawet o 500 ups a co dopiero do 600 ;/

__________________
1361524


Posted by oxygen on 25-03-2003 17:11:

quote:
Napisane oryginalnie przez Blue
mam problemuy z rozpedzieniem sie nawet o 500 ups a co dopiero do 600 ;/


to zacznij lepiej grac w inna gre bo jestes 100 lat za murzynami

__________________


Posted by Blue on 25-03-2003 17:19:

heh dzieciak :"P

__________________
1361524


Posted by oxygen on 25-03-2003 17:25:

21 lat a ty?

__________________


Posted by Blue on 25-03-2003 18:49:

17 ale nie chodzi o twoj wiek a o poziom postu ktory wyzej waln��es lubisz ponizac innych??? yestes lepszy or smg?? ka�dy kiedy� zaczyna� ya gram dopiero ok 2 miechow od przerwy ok 1,5 roku... tzn przy ok 3 skokach rozpedzam sie do 500 bez problemu.... ale np kiedys jak wcczesniej gra�em to 1 skokiem sie rozpeczalem do ok 460.... forma mi spad�a bo dawno nie gra�em .

__________________
1361524


Posted by Q on 25-03-2003 19:20:

blue ty jakis *******niety jestes czy jak? bardzo dobry post i 100% racji dla oxygena ; ja na twoim miejscu zaczal bym juz na demie dooma III zaiwaniac; zanim do tych 600 dociagniesz to q3 juz bedzie w zlotej serii za 19 zl
sie mi pojebalo

__________________
"Poland the spirytual homeland of C PMA"
G�wno chodzi po ludziach
3091589


Posted by fajnygosc on 25-03-2003 19:56:

Wlasnie blue, lepiej wogole nie graj w gry komputerowe

__________________
jestem vipem pokaz cipe


Posted by Blue on 25-03-2003 20:43:

heh kurna 600 zrobie ale nie zawsze czizyss ludzie uparliscie sie czy jak ??? Pozatym mam takie zarabiste warunki ze gram only z botami a najlepszego gracza jakiego z nam w q3 osobiscie jestem sam ja hehehe =] tyko ram z qmplami gra�me i coz... wyniki byly takie ze moi qmple mieli po 0 ;/ wiec widzisz... nie mam sie od kogo uczyc ...zreszta Q ty tesz w cale mastah nie jestes =]

__________________
1361524


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 22:15.