FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=8)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=10312)


Posted by [FPP]Shooler on 15-04-2003 09:12:

Integracja z UE

Wiem, ze ten temat byl juz walkowany, ale do referendum coraz blizej i dostepnych jest coraz wiecej faktow zwiazanych z naszym czlonkostwem w uni itp itd

Chcialbym znac wasze obecne zdanie na temat UE. Wydaje mi sie, ze u niektorych sie to troche zmienilo

Przed odpowiedza na to pytanie polecam zapoznanie sie z trescia arta z najnowszego WPROST "Przeklenswo manny z nieba".

__________________


Posted by d4 on 15-04-2003 10:45:


TAK

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *


Posted by [FPP]glan on 15-04-2003 11:17:

me two tak :}


Posted by [FPP]xen0m on 15-04-2003 16:18:

a ja ciagle jestem na nie imo nie ma szans abysmy stali sie druga Irlandia. a ten wspanialy socjalizm UE jakos mi sie srednio podoba. moze potem napisze wiecej, ale musialbym na dluzej przysiasc...

btw, nie wiem czy ktos z was slyszal lub byl na III Polskiej Konferencji Uniosceptycznej organizowanej przez UPR. byl JKM, Stanislaw Michalkiewicz, Tomasz Sommer i wielu innych oraz gosc specjalny Wlodzimierz Bukowski - najwiekszy wrog komunizmu i socjalizmu, autor m.in. "I powraca wiatr". bardzo fajna konferencja byla...


Posted by MaslaV on 15-04-2003 16:55:

widzia�em Europ�

jestem za

__________________
Ka�dy �adnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja te� je wymieni�, co tak b�d� g�upio sta� to: pieni�dze, forsa i oczywi�cie szmal.


Posted by Lucas on 15-04-2003 17:15:

Tak.

Wiecej nie napisze - bo tak zaraz znowu uslysze jakies idealistyczne, teorytyczne bzdety.

__________________


Posted by AlieneK on 15-04-2003 17:32:

A wiecie, �e jak wejdziemy do uni to z waszych pieni�dzy b�d� sponsorowani homoseksuali�ci i inni zbocze�cy?
Potem wrzuce skan zajebistej ulotki antyunijnej hardocre =]

Ale vote yes

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa


Posted by Hakan on 15-04-2003 17:48:

TAK po takim kierunku jak moj pracy w Polsce raczej nie znajde <- jezeli bede chcial pracowac jako ten na ktogo sie ucze

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by SweepeR on 15-04-2003 18:09:

Tak. Bo po prostu nie mamy innego wyjscia - jesli nie wejdziemy do EU to niedlugo organizacja ta otoczy nasz kraj ze wszystkich stron i po prostu zabije nasza gospodarke. Mimo iz ostatnio roznie sie dzieje co do "jednosci" 15.

Ale nie chce mi sie na ten temat dyskutowac.

__________________


Posted by [FPP]xen0m on 15-04-2003 18:28:

quote:
Napisane oryginalnie przez Lucas
Wiecej nie napisze - bo tak zaraz znowu uslysze jakies idealistyczne, teorytyczne bzdety.

teoretyczne bzdedy to "bedzie lepiej" i "to jedyna droga" wyglaszane bez zadnej wiedzy na ten temat... ale ok, mi sie tez nie chce dyskutowac... na 99,9% do UE wejdziemy i mam tylko nadzieje, ze nie staniemy sie "Europa" z Holandii czy innych Niemiec, gdzie 90% ludzi to "podnieceni kretyni", gdzie jesli nie jestes homoseksualista to jestes "inny", gdzie mozesz sobie spokojnie aborcje wykonywac, gdzie nie mozna zabijac mordercow (i oczywiscie Polska nie moze miec kary smierci bo prawo unijne tego zabrania - LOL), gdzie moralnosc ludzi juz zupelnie wyginela.

ale spox, nie chce mi sie gadac.


Posted by [FPP]Lipas on 15-04-2003 19:16:

Jak zwykl mawiac Kuba W.: 'Jestem na TAK!' :>

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'U�miechnij si�, w�a�nie jeste� w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123


Posted by Lucas on 15-04-2003 19:30:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
na 99,9% do UE wejdziemy

Jestes tego pewien??? Ja powyzje 80% nie wychodzilbym... Polska teraz juz nic nie robi w kierunku przystapienia, nawet kampani porzadnej nie mamy...

__________________


Posted by glover on 15-04-2003 19:39:

Jak to podali w sondarzach: na Tak zaglosuja ludzie bedacy z SLD, PO i PIS , na Nie zwolennicy PSL LPR Samoobrony...
Procentowo 55 do 35 na tak. pozostali niezaglosuja.

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-


Posted by [FPP]xen0m on 15-04-2003 19:39:

wydaje mi sie, ze tak. wies tez ma ograniczona ilosc glosow. Lepper nie namnozy ludzi do glosowania, wiec wejdziemy. chciaz zeby na zlosc Lepperowi zrobic to mozemy wchodzic


Posted by on 15-04-2003 19:57:

A mialo byc bez 'idealistycznych teoretycznych gadek'...

Jestem przeciw Uni (na tych warunkach), ale vote yes... Hipokryzja? Moze tak, ale cos sie zmieni...


Posted by [FPP]glan on 15-04-2003 20:00:

a kto wam powiedzial ze tylko zwolennicy i przeciwnicy patrii beda glosowac w referendum? duzo osob ma polityke gleboko wiec takie badania statystyczne to sobie o kant dupy mozecie rozbic


Posted by Lucas on 15-04-2003 20:09:

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
Jak to podali w sondarzach: na Tak zaglosuja ludzie bedacy z SLD, PO i PIS , na Nie zwolennicy PSL LPR Samoobrony...
Procentowo 55 do 35 na tak. pozostali niezaglosuja.


Ale ja nie mowilem o sondarzach... Za rok nasz kraj bedzie tak zdegradowany, ze wcale nas nie beda chcieli...

__________________


Posted by bizonek on 15-04-2003 22:51:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
UPR.

Dzisiaj u mnie w LO by�a debata.
Eurosceptycy LRP + URP vs Euroentuzjaci SLD + PO.
LPR + URP m�wi� �e Polska to nadal komuna. ;-) Pan z UPR wygarno� dla pos�a PO �e s� zbyt entuzajstyczni i walcz� tylko o swoj� kas�. ;-)
A UPR przecie� w ostanich wyborach parlamentarych by� na listach PO. ;-)
I wdupi�.
JA g�osuje na TAK.
Jak �e widzia�em Europe, i wiem jak tam jest.
EDIT
A pan z UPR m�wi� �e nasz� szans� nie jest UE, tylko NAFTA ;-)
A LPR chce budowa� drug� Uni� z Bia�orusi� i Rosj�.

__________________
Trzeba by� gorszym, by potem sta� si� lepszym
Trzeba by� g�upim, by m�c sta� si� m�drzejszym


Posted by [FPP]Shooler on 16-04-2003 07:48:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]bizonek
A pan z UPR m�wi� �e nasz� szans� nie jest UE, tylko NAFTA ;-)

A LPR chce budowa� drug� Uni� z Bia�orusi� i Rosj�.



LPR i Samoobrona to wiocha, przeczytajcie sobie w Newsweeku najnowszym krotka "relacje" z sejmu. Kolesie sie zachowuja jak na jakims wiejskim posiedzeniu rolniczym (nie obrazajac normalnych rolnikow).

UPR i Korniw nie lubia Francji i glownie dla tego nie chca do UE W zasadzie z NAFTA to nie gloopi pomysl, tylko to troche daleko my idziemy do "EFTA"

__________________


Posted by [FPP]Saari on 16-04-2003 08:41:

chyba tak.

pomimo wszelkich wad tego pomyslu... to u nas zyje sie juz naprawde tragicznie, coraz wiecej osob ma problemy, a nic sie nie poprawia jedynie na gorsze zmienia.. wiec mysle ze moze jednak...

__________________
saari.deviantart.com


Posted by glover on 16-04-2003 09:49:

jak to powiedzial pewien znany profesor...
Przestanmy probowac ratowac Trzeci� Rzeczpospolit� a pomy�lmy jak utworzy� Czwart�...
...nowe pokolenie przecierz widzi ten ich wyscig po kase, mlodzi moga sie zjednoczyc i utorzyc ruch ktory zrzuci ze stolkow babrajacych sie w kasie.

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-


Posted by Lucas on 16-04-2003 11:10:

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
mlodzi moga sie zjednoczyc i utorzyc ruch ktory zrzuci ze stolkow babrajacych sie w kasie.

A ja prosilem bez idealistycznych bzdetow...

__________________


Posted by insmac*1337 on 16-04-2003 12:23:

Tak, nie mamy wyjscia.

Pomyslcie, co bedzie, jesli nie wejdziemy do UE. Z kim w takim razie mozemy sie "zjednoczyc"? Z biednym Wschodem? Z Rosja? Buahaha. Lepiej zyc w skorumpowanym, ale bogatym kraju, niz w nie skorumpowanym i bardzo biednym ...

Oczywiscie nie jestem euro-fanatykiem, podchodze do sprawy raczej z duzym dystansem, aczkolwiek na dzien dzisiejszy i tak nie bardzo mamy lepsze wyjscia niz wejscie do UE ....


Posted by [FPP]Krypton on 16-04-2003 12:28:

Ja jestem za. I tyle


Posted by AlieneK on 16-04-2003 13:18:

Ulotke zeskanowa�em,

Ulotka

Kolega mi m�wi, ze Polska b�dzie musia�a przyj�� unijn� konstytucje itp.
Ze Polska b�dzie musia�a zalegalizowa� homos�w itd, �e Unia d��y do jednolito�ci kulturalnej..... :/ i on w to wierzy

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa


Posted by [FPP]xen0m on 16-04-2003 15:16:

hmm, wiadomo, ze nikt na nas nic nie wymusi (chociaz prawa kary smierci nie mozemy wprowadzic), ale to nic nie znaczy. Bush np. nie zniesie legalizacji w pewnym stopniu aborcji bo zaraz by mial przed bialym domem idiotow skandujacych... po prostu bedziemy sukcesywnie zblizac swoje prawo do prawa UE.

poza tym tu nawet nie chodzi o prawo w Pl. po prostu bedziemy sie jednoczyc z krajami, ktore te rzeczy popieraja... to tak jakby zakladac interes ze zlodziejem...

Bizonek: UPR poszlo do wyborow z PO liczac na sukces laczony. a, ze byl to olbrzymi blad to UPR to zaraz po, a nawet przed wyborami mowilo.


Posted by [FPP]glan on 16-04-2003 16:11:

jak zwykle... jeden temat i juz gadka o polityce.. idzcie gadac na tematy polityki gdzie indziej? tutaj tylko miales odpowiedz czy TAK czy NIE. a nie dlaczego.. mam dosc klutni na temat czy za czy przeciw unii.. nie ma kurde odpowiedzi pomiedzy.. sa i za i przeciw.. wiec darujcie przekonywanie jeden drugiego bo gowno z tego bedzie.


Posted by [FPP]xen0m on 16-04-2003 17:49:

Shool pytal o "zdanie na temat UE".

zapewne po wejsciu do UE niewiele sie u nas zmieni... ani nie bedzie mniejszej korupcji, ani wiecej miejsc pracy. imo bedzie bardzo bardzo podobnie, a koszty poniesione na reklame (!) UE to kasa wyrzucona w bloto...

gdyby moc wrocic do 89r. i zeby przy ograglym stole zostaly podjete dobre dla Pl decyzje to bysmy teraz spokojnie przewyzszali Niemcy gospodarczo... zdrowy ustroj polityczno-gospodarczy oparty na wspolpracy ekonomicznej (a nie jakims lolowym "jednoczeniu" i tworzeniu zbiegowiska) z USA przynioslby duzo dobrego. oczywiscie imo nadal mamy droge otwarta, ale do tego potrzeba 100% zmiany obecnego rzadu, wladz, ludzi zwiazaych z polityka... a na to sie nie zanosi :/


Posted by Lucas on 16-04-2003 18:03:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m

gdyby moc wrocic do 89r. i zeby przy ograglym stole zostaly podjete dobre dla Pl decyzje to bysmy teraz spokojnie przewyzszali Niemcy gospodarczo... zdrowy ustroj polityczno-gospodarczy oparty na wspolpracy ekonomicznej (a nie jakims lolowym "jednoczeniu" i tworzeniu zbiegowiska) z USA przynioslby duzo dobrego.


Bla, bla... Mialo byc bez sloganow i idealistycznych teorii...

__________________


Posted by [FPP]xen0m on 16-04-2003 20:05:

no sorry, ale wlasnie na takich sloganach opiera sie nasza integracja... wiemy cos napewno? nie wiemy... liczymy (!) na to, ze bedzie lepiej... ja rowniez wierze, ze bedzie lepiej, ale nie dlatego, ze Guenter Verheugen tak mowi...


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 23:45.