FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=91)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=11773)


Posted by boski *PL* on 30-11-2003 03:24:

Exclamation moze jakies urozmaicenie w lidze...

mam propozycje do graczy bioracych udzial w lidze.
mozna by urozmaicic mecze ligowe poprzez wprowadzenie jakichs regul?

proponuje okreslic specjalonosci np. dla 8 graczy w druzynie:
2 gunnerow
4 CQB
2 medykow lub snajperow (do wyboru)

co sadzicie o takiej idei?


Posted by rodrigez on 30-11-2003 10:34:

Post Re: moze jakies urozmaicenie w lidze...

proponuje okreslic specjalonosci np. dla 8 graczy w druzynie:
2 gunnerow
4 CQB
2 medykow lub snajperow (do wyboru)

co sadzicie o takiej idei?
to ciekawa propozycja, lecz widze co bedzie sie dzialo dalej, podniesie sie raban ze liga wprowadza kolejne nieuzasadnione ograniczenia. z drugiej strony druzyny zdyscyplinowane i rozsadne wiedza na ktorej mapie potrzeba im wiecej cqb,snip,med kosztem ilosci ganerow. wedlug mnie zamiast wprowdzac sztuczne ograniczenia profesji w druzynie, ktore zaogni atmosfere na scenie, dobrze byloby uswiadomic ludkow ze druzyna nie musi sie skladac wylacznie z kolesi z m60, moze nie wiedza ze mozna inaczej

__________________
"...kto mieczem wojuje, od pochwy ginie..."


Posted by on 30-11-2003 10:36:

zaraz us�yszysz �e ka�dy gra tym czy lubi i �e to zale�y od mapy i inne takie ble,ble.
Sam pomys� jest nieg�upi.


Posted by on 30-11-2003 10:48:

Re: Re: moze jakies urozmaicenie w lidze...

quote:
Napisane oryginalnie przez rodrigez
(...)wedlug mnie zamiast wprowdzac sztuczne ograniczenia profesji w druzynie, ktore zaogni atmosfere na scenie, dobrze byloby uswiadomic ludkow ze druzyna nie musi sie skladac wylacznie z kolesi z m60, moze nie wiedza ze mozna inaczej


No to ju� zacznij u�wiadamia� a jak b�dziesz dobry to mo�e pojedziesz na misj� do innych kraj�w ?


Posted by rodrigez on 30-11-2003 11:04:

Smile Re: Re: Re: moze jakies urozmaicenie w lidze...

quote:
Napisane oryginalnie przez Radzioo(PL)
No to ju� zacznij u�wiadamia� a jak b�dziesz dobry to mo�e pojedziesz na misj� do innych kraj�w ?

a nie chcesz mi pomoc, powstanie wtedy szkolka niedzielna armii zbawienia dla graczy bhd

__________________
"...kto mieczem wojuje, od pochwy ginie..."


Posted by on 30-11-2003 11:29:

co� a`la krzy�acy ? Nios�c dobre s�owo b�dziemy wycina� w pie�


Posted by rodrigez on 30-11-2003 13:10:

quote:
Napisane oryginalnie przez Radzioo(PL)
co� a`la krzy�acy ? Nios�c dobre s�owo b�dziemy wycina� w pie�

dokladnie jak krzyzacy! jesli nie wiesz to wszyscy krzyzacy to PACYFISCI- o specjalizacji:pacyfikacja miast i wsi.

__________________
"...kto mieczem wojuje, od pochwy ginie..."


Posted by Tomcat27 on 01-12-2003 01:07:

Zmiany?

Witam.
Odno�nie urozmaice� to proponowa�bym nie gra� tak jak na MOST.PL g��wnie chodzi mi o niewchodzenie do bazy przeciwnika...to jest bezsensownu gdy gra 8 na 8. Takie rzeczy mozna "akceptowa�" na MOST.PL gdy gra �acznie 40 os�b! A skoro m�wimy o Lidze, kt�ra w/g mnie powinna by� presti�owa to powinien by� jaki� punkt w regulaminie na ten temat. Tu chodzi poprostu o ladn� gra a nie QUAKE!! Wiem �e zaraz sie "rozkrzycz�" mi�o�nicy nabijania stat�w, zaczn� sie teksty typu: ka�dy gra tak jak potrafi, jak przeciwnik pozwala itd.
Powiem szczerze: Gdybym chcia� gra� w Lidze tak samo jak na MOST.PL to nie pisa�bym sie do Ligi.To jest moje zdanie.
Pozdrawiam

P.S. A skoro Liga powsta�a na wz�r zachodni to trzymajmy sie tego, na zachodnich serwerach baserape jest bardzo nie mile widziany...tam poprostu ceni� sobie �adn� gra.

__________________
hehehe


Posted by *|SLS|*Pit on 01-12-2003 09:16:

Re: Zmiany?

quote:
Napisane oryginalnie przez Tomcat27
Witam.
Odno�nie urozmaice� to proponowa�bym nie gra� tak jak na MOST.PL g��wnie chodzi mi o niewchodzenie do bazy przeciwnika...to jest bezsensownu gdy gra 8 na 8. Takie rzeczy mozna "akceptowa�" na MOST.PL gdy gra �acznie 40 os�b! A skoro m�wimy o Lidze, kt�ra w/g mnie powinna by� presti�owa to powinien by� jaki� punkt w regulaminie na ten temat. Tu chodzi poprostu o ladn� gra a nie QUAKE!! Wiem �e zaraz sie "rozkrzycz�" mi�o�nicy nabijania stat�w, zaczn� sie teksty typu: ka�dy gra tak jak potrafi, jak przeciwnik pozwala itd.



No dobrze. Ale to chyba tez zalezy od specyfiki mapy np. Co mam zrobic w Rampage jesli zdobede PSP ? Biegac dokola niego ? Kampowac przy budynku az wyjdzie przeciwnik ? Co innego w Panic Atak tam jest kilka wyjsc i PSP sa w roznych miejscach. Ale w Rampage jest tylko jedna linia ataku wiec sie idzie do przodu.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z ta ladna gra. Dla mnie ladna gra to szacunek do przeciwnika i kultura w grze. A nie bluzganie i obrazanie (Jesli chcesz podesle ci kilka screnow z meczu ligowego jakimi slowami okresla sie przeciwnika). Jesli ja gram marnie i trace punkty ( a narazie gram marnie ) to dostaje ochrzan od swoich kolegow z druzyny ale jakos nie moge zaakceptowac ze przeciwnik ktory moglby byc moim synem wyzywa tak ze az glupio tu pisac.

Pozdrawiam

*|SLS|*Pit


Posted by boski *PL* on 01-12-2003 09:43:

Re: Re: Zmiany?

quote:
Napisane oryginalnie przez *|SLS|*Pit
... w Rampage jest tylko jedna linia ataku wiec sie idzie do przodu.



"jak ktos jest do przodu to mu z tylu czasem brak"

quote:
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z ta ladna gra.


"baserape" - pomysl troche... to nie sprawia bolu, u innych jest to naturalne


Posted by *|SLS|*Pit on 01-12-2003 10:02:

Re: Re: Re: Zmiany?

quote:
Napisane oryginalnie przez boski *PL*
"jak ktos jest do przodu to mu z tylu czasem brak"



A jak to mam rozumiec ?

quote:

"baserape" - pomysl troche... to nie sprawia bolu, u innych jest to naturalne



Ok taka sytuacja.. Zabralem PSP. Nie wchodze do bazy przeciwnika. Po lewej przeciwnik ma snajper�w po prawej tez. W srodku podklada miny. no to czekam na niego ona na mnie i .. nie ma gry. Teoretyzuje teraz ale tak to wyglada.

*|SLS|*Pit


Posted by d�ery on 01-12-2003 10:32:

Oho, widze ze jest ciekawy temat wiec dodam cos od siebie. Bardzo sobie cenie kulture w grze a szczegolnie jej przejaw w postaci szacunku dla innych graczy (nie licze tutaj przypadkow odpowiedniego potraktowania zlosliwych perfidnie graczy). Bluzgi leca najczesciej za mordowanie lub podejrzenia o cheaty/lagi. Niechciany mord zdazyl sie juz kazdemu, a ja nie spotkalem sie jeszcze na szczescie z przypadkiem mordu zamierzonego. Fakt, warto czasem ostro upomniec kogos kto "olewa" kolegow z druzyny i strzela na oslep. Podejrzenia o cheaty wynikaja raczej z lagow. To ze ktos strzela czy przechodzi "przez sciane" to pewnie efekt tzw. teleportu, ktory czesto mozna zaobserwowac na moscie. Ja np. wczoraj mialem taka sytuacje ze celujac z M21 ok. 5 metrow obok biegnacego kompana postrzelilem go i za chwile to sie nawet powtorzylo. Jesli mamy takie lagi na serwerze to moga sie przydarzyc dziwne przywidzenia. Co sie tyczy samych lagow to maja je chyba wszyscy na moscie (czesciej, rzadziej, mniejsze, wieksze) i na to nic nie poradzimy,tak jak na dziurawe drogi. Mieszkamy w Polsce, lacza jakie mamy takie mamy i trza sie z tym pogodzic.
Sprawa baserap'u: to trudne do uregulowania, bo gdzie wyznaczyc granice gdzie zaczyna a gdzie konczy? do jakiej odleglosci do bazy mozna podejsc? kiedy juz mozna strzelac? takiej granicy nie ma, a jak jej nie ma to metr po metrze gracza bedzie sciagalo tam gdzie moze spotkac przeciwnika. Nie gralem jeszcze na zachodnich serwerach i nie wiem jak to tam wyglada, ale pisza ludzie ze tam baserap'u nie, wiec moze jest jakas granica...

ps. mnie osobiscie drazni jak ktos chamsko sie do mnie odnosi na moscie, ale co takiemu zrobic? scigac sie w bluzgach? straszyc sie? najlepiej ignorowac ewentualnie jest regulamin i jego punkt 2 - obrazanie jest niemile widziane a logi z czatu w grze sa zapisywane...


Posted by lame on 01-12-2003 11:22:

�wi�ta racja... Je�li chodzi o baserape to na zachodzie te� jest, natomiast wszyscy wiedz�, �e to jest gra, i oni te� mog� to samo zrobi� przeciwnikom. Kultura gry bardzo wysoka, gracze przyja�ni, mo�na sp�dzi� naprawd� mi�e chwile w Holandii, Danii lub w Niemczech I nikt nie p�acze �e ma lagi, ostatnio na Normandy*PR gra� Australijczyk (!) z pingiem ponad 700 i mimo tego ani on nie uskar�a� si� na jako�� po��czenia, ani nikomu innemu nie przysz�o do g�owy �eby z tego powodu marudzi�.
A co do zasad w lidze, to my�l� �e najpotrzebniejsze s� rzeczywi�cie zasady savoir-vivre'u

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Posted by d�ery on 01-12-2003 11:38:

Jeszcze mi sie przypomnialo cos "kulturalnego" IMO. Widzialem, kilka razy chyba nawet, ze jak na moscie jakis zagraniczny gracz kopal tylki tutejszym "wymiataczom" to wyganiano go do domu, z serwera i z Polski wogole. Wstyd taki dla nas ze po prostu glowa w piasek
Niestety anonimowosc w necie zacheca do wyzbycia sie hamulca wewnetrznego, kazdemu mozna dokopac prawie bezkarnie.


Posted by boski *PL* on 01-12-2003 11:39:

quote:
Napisane oryginalnie przez lame
(!) z pingiem ponad 700 i mimo tego ani on nie uskar�a� si� na jako�� po��czenia, ani nikomu innemu nie przysz�o do g�owy �eby z tego powodu marudzi�.


jeden austarlijczyk... a co powiesz, ze na meczu ligowym na serwerze jest 8 graczy w jednej druzynie z czego 7 ma ping w zakresie 450-900... co sadzisz o czyms takim? chyba nie jest to normalne?!


Posted by lame on 01-12-2003 11:57:

quote:
Napisane oryginalnie przez d�ery


wstyd i ha�ba...

quote:
Napisane oryginalnie przez boski *PL*
(...) chyba nie jest to normalne?!


tak po prawdzie to tylko gry lanowe s� ok... Taka jako�� internetu naszego, wi�c chyba normalne... Nie mo�na nikogo wini� za to �e ma taki ping, jaki ma i �e chce gra� w DF czy cokolwiek innego.

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Posted by *|SLS|*Pit on 01-12-2003 12:08:

quote:
Napisane oryginalnie przez lame
tak po prawdzie to tylko gry lanowe s� ok... Taka jako�� internetu naszego, wi�c chyba normalne... Nie mo�na nikogo wini� za to �e ma taki ping, jaki ma i �e chce gra� w DF czy cokolwiek innego.


Mozna ;-) Niech wylaczy kaze, jakies emule i inne badziewia i poprosi sasiada zeby sie wstrzymal z downloadem.
Ja nawet gg wylaczam na czas gry ;-)

*|SLS|*Pit


Posted by lame on 01-12-2003 12:20:

quote:
Napisane oryginalnie przez *|SLS|*Pit
(...)
Ja nawet gg wylaczam na czas gry ;-)
(...)



ja wy��czam wszystko ��cznie z explorerem windowsowym, a o kazaach i innych emu�ach nawet nie ma mowy To jest w�a�nie ta kultura gry, kt�rej �akn� wszyscy jak kania d�d�u... A chodzi�o mi tylko o biedulk�w na modemach

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Posted by on 01-12-2003 12:33:

Wg mne �atwiej jest chyba okre�li� granic� bazy czy jak ja mawiam wyl�garni ni� okre�li� granice kultury i chamstwa w grze. Wyl�garnie s� na og� w jaki� spos�b os�oni�te (murem, budynkiem) wi�c mo�na przyj�� �e to jest w�a�nie granica bazy. Co do kultury tu jest gorzej. S� oczywi�cie prostaki i chamy ale te� s� ludzie kt�rzy graj� fair - niestety taki typ gry potrafi wykrzesa� z najporz�dniejszego cz�owieka niez�ego bydlaka je�eli co� notorycznie psuje mu dobr� gr� i nawet najspokojnieszy ludzik mo�e pokaza� r�ki - R�znica b�dzie taka �e on si� b�dzie p�niej tego wstydzi� i raczej nie b�dzie tego zbyt cz�sto stosowa� a cham pozostanie chamem.
Sprawa pingu ? No c�, powinno by� raczej tak �e jednak gdy gracz ma za wysoki ping to nie powinien by� wpuszczany na taki serwer z tego w�a�nie prostego wzgl�du �e psuje innym gr� a �e serwer�w do BHD jest naprawd� sporo to ka�dy mo�e znale�� kilka o dobrych parametrach ��cza.


Posted by *|SLS|*Pit on 01-12-2003 13:01:

quote:
Napisane oryginalnie przez Radzioo(PL)

Wg mne �atwiej jest chyba okre�li� granic� bazy czy jak ja mawiam wyl�garni ni� okre�li� granice kultury i chamstwa w grze. Wyl�garnie s� na og� w jaki� spos�b os�oni�te (murem, budynkiem) wi�c mo�na przyj�� �e to jest w�a�nie granica bazy.


No to niech bedzie taki wpis w regulaminie lub admini klanow uzgodnia przez walka i bedzie ok. Jesli nie jest zabronione ani nikt o tym na poczatku nie wspomnial to o co sie czepiac ?

quote:

Co do kultury tu jest gorzej. S� oczywi�cie prostaki i chamy ale te� s� ludzie kt�rzy graj� fair - niestety taki typ gry potrafi wykrzesa� z najporz�dniejszego cz�owieka niez�ego bydlaka je�eli co� notorycznie psuje mu dobr� gr� i nawet najspokojnieszy ludzik mo�e pokaza� r�ki - R�znica b�dzie taka �e on si� b�dzie p�niej tego wstydzi� i raczej nie b�dzie tego zbyt cz�sto stosowa� a cham pozostanie chamem.



Ja nie wiem kto jest prostakiem i chamem a kto pokazuje rozki. Wiem natomiast, ze czasem wystarczy powiedziec: "Przepraszam kolegow z klanu tego i tego za swoje zachowanie" i bedzie po sprawie. Wtedy sie jasno okresli, ze jest wporzadku.

quote:

Sprawa pingu ? No c�, powinno by� raczej tak �e jednak gdy gracz ma za wysoki ping to nie powinien by� wpuszczany na taki serwer z tego w�a�nie prostego wzgl�du �e psuje innym gr� a �e serwer�w do BHD jest naprawd� sporo to ka�dy mo�e znale�� kilka o dobrych parametrach ��cza.



To o ile mnie pamiec nie myli na Moscie tak jest ze powyzej 500 wyrzuca z servera ? Ja mam sam SDI ping od 150 do maksymalnie 400 i mnie nie wyrzucilo nigdy.

*|SLS|*Pit


Posted by lame on 01-12-2003 13:07:

quote:
Napisane oryginalnie przez *|SLS|*Pit

To o ile mnie pamiec nie myli na Moscie tak jest ze powyzej 500 wyrzuca z servera ? Ja mam sam SDI ping od 150 do maksymalnie 400 i mnie nie wyrzucilo nigdy.



Ja mam od 40 do 500+ i ju� nieraz mnie wyrzuci�o.

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Posted by on 01-12-2003 13:10:

No w�a�nie ten z "tymczasowymi r�kami" na og� przeprosi A z tym pingiem to tak r�znie bywa - timeout jest dosy� du�y wi�c jak komu� skoczy ping do 2000 na 10 sekund to gra nie zareaguje a efekt tego skoku b�dzie taki �e go�� kt�rego chcia�e� odstrzeli� przy PSP nagle znajduje si� za Twoimi plecami i w�a�nie podrzyna Ci gard�o
P.S.Najlepiej po prostu unika� takiego typu sytuacji i ugry�� si� w j�zyk.


Posted by d�ery on 01-12-2003 13:26:

Ja np. mialem do czynienia z "tymczasowymi rozkami", raz wlasnie zdarzylo sie ze juz, juz bylo blisko do malej draki, mi udalo sie powstrzymac epitety choc juz cisnienie skoczylo. Druga osoba rzucila troche miecha ale zaraz przeprosila i wszystko bylo OK. Bardzo mnie sie to podobalo


Posted by Tomcat27 on 02-12-2003 00:00:

Witam.
Ty Pit masz jaki� problem ze zrozumieniem podstawowych wyraz�w!! Idz do lekazra z tym p�ki nie jest za pozno.!!!
Czy ja wytyka�em komu� gre na tym forum? Ja tylko zasugerowa�em pewne zmiany w Lidze to wszystko, a je�eli zaczynasz wytyka� palcami to teraz ja Ci wytkne:

Dok�adnie..grasz kiepsko i bedziesz gra� kiepsko jezeli bedziesz sie stosowa� do baserap�w by jakies poj**** staty nabijac kt�re naprawde Wam jako klanowi poprzewraca�y w g�owie.

Nie umiecie walczy� jak m�czyzni z jajami, tylko wejsc do bazy i t�uc po plecach, ale juz mnie to nie dziwi bo w tym wieku zda�aj� sie problemy z prostat�.

Wyja�nij mi poj�cie GGA skoro t�uczesz w bazie zdezorientowanych graczy kt�rzy sie dopiero odrodz�, chyba Ci sie pomyli�o z QUEKE!!!

Na koniec nie mam zamiaru by� Twoim synem, bo jestem w wieku takim ze sam go mam i gre traktuje jako przyjemno�� a nie obowi�zek nabijania stat�w, a Ty mi�dzy innymi mi psujesz TE przyjemno��.

Pozdrawiam

__________________
hehehe


Posted by boski *PL* on 02-12-2003 00:10:

DOBRZE POWIEDZIANE


nieraz w grze "mozna dostac ataku" przez "statmanow".

jesli na kogos cos napisalem (bez powodu raczej tego nie robie) to przepraszam... nie obiecuje, ze to sie wiecej nie powtorzy

pzdr wszystkich... z wyjatkiem "baserapmanow"


Posted by Jaro(PL) on 02-12-2003 00:12:

Je�li komu� naprawd� zale�y na prawdziwej zabawie, mam prost� rad�. Dajcie sobie spok�j z MOST. To miejsce jest zara�one chorob� w�ciek�ych stat�w. Przy odrobinie cierpliow�ci znajdziecie serverek kt�ry Wam spasuje. Pogracie na luzie, pogadacie , zapalicie fajk� w bazie. A� si� chce gra�.
Co do ustalenia pewnych zasad to jest to orka na ugorze. Mo�na ustali� najlepsze zasady. Problem w tym by po stronie odbiorc�w tych norm by� imperatyw moralny by je przestrzega�. Za przeproszeniem , pr�dzej wody braknie w Wi�le, ni� to si� stanie.


Posted by lame on 02-12-2003 00:52:

quote:
Napisane oryginalnie przez boski *PL*
(...)nieraz w grze "mozna dostac ataku" przez "statmanow"(...)


Same si� nabijaj�

quote:
Napisane oryginalnie przez Jaro(PL)
(...)Problem w tym by po stronie odbiorc�w tych norm by� imperatyw moralny by je przestrzega�. Za przeproszeniem , pr�dzej wody braknie w Wi�le, ni� to si� stanie.


__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Posted by boski *PL* on 02-12-2003 03:16:

quote:
Napisane oryginalnie przez lame
Same si� nabijaj�


to fakt!


Posted by patryk pl on 02-12-2003 09:00:

Zgadzam si� z tomcatem cho� nie doko�ca moim skromnym zdaniem gra to nie prawdziwa wojna i zdobycie bazy nie ma takich samych skutk�w co na wojnie. W grze po obstawienu bazy nie mo�na wezwa� posi�k�w z zewn�trz a tylko odradza� si� w bazie a przeciwnik ma za du�o czasu na dobre ustawienie si� bo przecie� odrodzenie nie nast�puje od razu lecz po jakim� czasie i to w obrebie ma�ego terenu. Obstawienie go powoduje �e taka zamkni�ta dru�yna nie ma szans si� wydosta�. W grze chodzi przeciz nie o zdobywanie bazy po potym gra musia�aby si� sko�czy� lecz w zale�no�ci od typu rozgrywki na zdobywaniu PSB lub te� utrzymywaniu okre�lonego terenu (strefy) przez jak najd�u�szy czas. Proponuje wi�c �eby atakowanie bazy by�o jednak dozwolone ale po jej zdobyciu atakuj�cy wrucili i dali czas na wznowienie gry odradzaj�cym si� bo g��wnym celem gry nie jest zapanowanie nad baz� (nie widzia�em nigdy takiego typu gry) lecz takie jak wy�ej a mordowanie ludzi w "szpitalu" nawet na wojnie jest niemile widziane i karane za zbrodnie wojenne.
WI�C PROSZE DAJCIE POGRA� A NIE DOPROWADZAJCIE DO RZE�NI !!!
Je�li chodzi o ping to ju� wiele razy m�wi�em �e nie wszyscy mog� mie� cudne ��cza cho�by niewiem jak chcieli ja zawsze mam ping od 300 - 700 i my�licie �e mi si� dob�e gra jestem za�amany ale co mam nie gra� skoro to lubie. Jak ci szcz�cia�e kt�rzy krzycz� wywala� tych z du�ymi pingami s� tacy m�drzy to niech przyjad� do mojej dziury pod Ostrowm Wlkp. i za�o�om mi dobre ��cze to mu bardzo podzi�kuje anawet dam buzi.


Posted by lame on 02-12-2003 09:28:

quote:
Napisane oryginalnie przez patryk pl
(...)anawet dam buzi.




Jeszcze raz powt�rz� - to tylko gra, a wydostanie si� z obl�onej bazy jest du�ym wyzwaniem i mi osobi�cie sprawia sporo rado�ci, oczywi�cie nie w momencie kiedy wszyscy lec� przed siebie z ogniem w oczach, bez os�ony, bez pomys�u... Bo brak przede wszystkim fajnej, kulturalnej gry (jak to jest, �e tam po lewo na mapie go�cie kt�rych nie znasz s� dla Ciebie mili nawet jak robisz -300 punkt�w? wyobra�acie sobie reakcje u nas - "won z dru�yny, lamo" itp...) A pingi to w naszym pi�tknym kraju nadwi�la�skim kwestia przypadku, a ch�tnych do zak�adania ��cza zapraszam r�nie� do mnie

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - p�atne xxx
domek


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 11:33.