FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=1)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=12047)


Posted by pionier on 30-12-2003 15:29:

refresh reat z voodoo

Jak ustawic odswierzanie wieksze jak 60Hz w q3 na voodoo3 - 3000 pod windows XP. r_displayrefresh jest na 85 a mimo to w q3 jest 60Hz.


Posted by Grzesioo on 30-12-2003 20:03:

Re: refresh reat z voodoo

quote:
Napisane oryginalnie przez pionier
Jak ustawic odswierzanie wieksze jak 60Hz w q3 na voodoo3 - 3000 pod windows XP. r_displayrefresh jest na 85 a mimo to w q3 jest 60Hz.


vid_restart nie pomaga?

gl man

__________________
Life is simple. Eat. Sleep. Play Quake.


Posted by pionier on 30-12-2003 20:17:

Raczej nie, ja mam takie ustawienia w cfg restart trybu graficznego nie pomaga, nie wiem gfdzie trzeba nagrzebac czy w q3 czy moze e systemie. mam najnowsze stery i wszystkie servispaki do xp , kurde nie wiem co jest


Posted by [FPP]ziel1na on 30-12-2003 20:29:

to nie jest wina voodoo tylko xp'ka...
masz tu rozwiazanie

__________________
everybody from the eFPiPi put you motherfuckin' hands up and follow me...
click!


Posted by Grzesioo on 30-12-2003 20:33:

quote:
Napisane oryginalnie przez pionier
Raczej nie, ja mam takie ustawienia w cfg restart trybu graficznego nie pomaga, nie wiem gfdzie trzeba nagrzebac czy w q3 czy moze e systemie. mam najnowsze stery i wszystkie servispaki do xp , kurde nie wiem co jest


Hmm... mam to samo pod XP tylko ze z ATI Radeon ale u mnie pomaga wlasnie vid_restart po wejsciu w Kwaka (mimo ze w cfg mam ustawione juz jak trzeba displayrefresch), dodatkowo moge to naprawic programikiem atirefreschfix ale go nie uzywam bo rownoczesnie ***** mi tv-out na karcie... Na Twoim miejscu poszukalbym jakiegos dodatkowego softu do v3 ale to moze byc trudne bo ta karta chyba nie byla juz produkowana jak wychodzil XP...
aha, kumpel pod WIN98 nie mial zadnych problemow z V3 i Q3

gl

__________________
Life is simple. Eat. Sleep. Play Quake.


Posted by ShreQ on 30-12-2003 21:48:

Ja u siebie mam voodoo 3 2000 i od�wie�anie mam 85HZ.
Sprawd� z jak� cz�stotliwo�ci� w danej rozdzielczo�ci mo�e pracowa� tw�j monitor !!!

__________________
Boroweq HomePage PST



My stock Alfa Romeo 145 *sports suspension *TSW HockenHeim R wheel range *Dunlop SP Sport 2020E 195/50R15 tyres *Zender BodyKit


Posted by pionier on 31-12-2003 04:48:

[FPP]ziel1na
Zaiste programik pomogl,(THX wielkie dla ciebie!) przy uruchomieniu gry nie zniemia mi sie display refresh, tylko teraz pojawil sie kolejny problem Chyba sterowniki nie potrafia obslugiwac takiego odswierzania w opengl bo pojawiaja sie paski na ekranie jak by monitor tego nie obslugiwal w kazdyej czestotliwosci oprucz 60Hz.
Moze zna ktos jakies sterowniki do voodoo3 3000 pod XP ktore poradza z tym sobie? ja mam obecnie najnowsze dostepne z www.voodoofiles.com przekleta karta

Co do 98 to ten problem wystepuje tylko z systemami NT, wiec tam tez chodzi mi dobrze, jednak nie tylko q3 mam na dysku a wiele rzeczy chodzi naprawde lepiej pod XP.

Mam monitor 17calowy sony trynitron poradzi sobie ze 85 Hz w 800/600


Posted by [FPP]ziel1na on 31-12-2003 09:53:

quote:
Napisane oryginalnie przez pionier
[FPP]ziel1na
Zaiste programik pomogl,(THX wielkie dla ciebie!) przy uruchomieniu gry nie zniemia mi sie display refresh, tylko teraz pojawil sie kolejny problem Chyba sterowniki nie potrafia obslugiwac takiego odswierzania w opengl bo pojawiaja sie paski na ekranie jak by monitor tego nie obslugiwal w kazdyej czestotliwosci oprucz 60Hz.
Moze zna ktos jakies sterowniki do voodoo3 3000 pod XP ktore poradza z tym sobie? ja mam obecnie najnowsze dostepne z www.voodoofiles.com przekleta karta

Co do 98 to ten problem wystepuje tylko z systemami NT, wiec tam tez chodzi mi dobrze, jednak nie tylko q3 mam na dysku a wiele rzeczy chodzi naprawde lepiej pod XP.

Mam monitor 17calowy sony trynitron poradzi sobie ze 85 Hz w 800/600



jak bylem w polowie twojego posta to chcialem ci napisac ze moze twoj monit ma max 60hz ale dobra...
sprobuj jak odpalisz q3 wejsc do konsoli i wpisac /r_mode 3 i dac /vid_restart
wtedy zmienisz rozdzielczosc w grze na 640x480...

__________________
everybody from the eFPiPi put you motherfuckin' hands up and follow me...
click!


Posted by pionier on 31-12-2003 13:44:

Obawiam sie ze zmiana rozdzielczosci nie pomaga, jak sie uruchamia OpenGL to jest 60Hz, i nie idzie tego za zadne skarby zmienic


Posted by zoom on 31-12-2003 15:12:

polecam kupic jakiegos ge2mx przeciez te karty sa takie jak kielbasa z rozna na dworcu w Gliwicach ;-D i bedziesz mial po klopocie ;-D

__________________
Zwykly cham i europejczyk to ja ;-)


Posted by [FPP]ziel1na on 31-12-2003 15:23:

quote:
Napisane oryginalnie przez pionier
Obawiam sie ze zmiana rozdzielczosci nie pomaga, jak sie uruchamia OpenGL to jest 60Hz, i nie idzie tego za zadne skarby zmienic


no ja jak podlaczylem kompa po inny monitor to takie cos mi pomoglo a jak nie to na 4 ustawialem..

a zoom mowi dobrze
nie wiem jak dobra jest ta v3 ale g2 jest tani bardzo i dziala wsysztko

__________________
everybody from the eFPiPi put you motherfuckin' hands up and follow me...
click!


Posted by pionier on 31-12-2003 18:03:

w sumie nie glupi pomysl ale niestety nie stac mnie na ten jak ty to nazywacie "tani barszcz" wiec musze sie z tym moim cudem meczyc i dlatego szukam pomocy...


Posted by pionier on 01-01-2004 17:19:

.


Posted by t0d on 02-01-2004 12:40:

najbardziej to Ci potrzeba tego: http://www.voodoofiles.com/getit.as...amp;s=134850681

a jezeli nei zadziala to poszukaj czegos takiego jak:

XP refresh rate FIX lub
nvidia refresh rate FIX

__________________

Art.226 �3. KK - Kto publicznie zniewa�a lub poni�a konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno�ci albo pozbawienia wolno�ci do lat 2.


Posted by pionier on 02-01-2004 12:53:

Co do nvidia refresh fix to juz to mialem ale to jest tylko do kart nVidi, przelecialem innego programu jak tego nvidi nie udalo mi sie znalesc, A co to tego linka co zapodales to niestety ale niedziala


Posted by t0d on 02-01-2004 12:59:

to co to za karta?? zawsze myslalem ze voodoo3 jest nvidii (lub przynajmniej na chipset'cie)

__________________

Art.226 �3. KK - Kto publicznie zniewa�a lub poni�a konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno�ci albo pozbawienia wolno�ci do lat 2.


Posted by pionier on 02-01-2004 13:10:

quote:
Napisane oryginalnie przez t0d
to co to za karta?? zawsze myslalem ze voodoo3 jest nvidii (lub przynajmniej na chipset'cie)


Otoz pewnego okropnego dzionka nvidia postanowila skozystac z pewnych rozwiazan 3dfx'a bez uprzedniej pisemnej zgody firmy, przez co firma 3dfx sie zdenerwowala i wyskoczyla z procesem do nvidi ci wiedzac ze przegraja taniej ich bylo kupic 3dfx'a niz bulic kare i tak oto zniknela najlepsze wtedy firma od akceleracji 3d. voodoo nie ma nic wspulnego z chipami nvidii, takze nie jest to karta supported przez nvidie, teraz sterami i innymi bajerami zajmuja sie zapalency.


Posted by t0d on 02-01-2004 21:17:

jakby to powiedzial w�gier: kesenem

dla osob ktore nie znaja wegierskiego (s� tu tacy? :> ) znaczy to dziekuje

__________________

Art.226 �3. KK - Kto publicznie zniewa�a lub poni�a konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno�ci albo pozbawienia wolno�ci do lat 2.


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 19:47.