FPP BOARD (http://board.fpp.pl//index.php)
- (http://board.fpp.pl//forumdisplay.php?forumid=1)
-- (http://board.fpp.pl//showthread.php?threadid=8618)


Posted by fajnygosc on 11-10-2002 23:07:

kfjump

Witam. Mam pytanie, jaki jest skrypt na kfjumpa w cpma ? Chodzi mi o skrypt ktory sprawia ze obracasz sie o 180 stopnio w plaszczyznie poziomej i wystrzeliwujesz rakiete i znowu o 180 sie obracasz.


Posted by Hakan on 12-10-2002 10:09:

Nie ma tzn. nigdy sie z takim nie spotkalem mozesz sobie sam taki napisac kombinujac z komenda cl_yawspeed - szybkosc obracania sie dokola tak jak to sie robilo na poczatku w qw, W cpma nie ma zaimplementowanego forward jumpa jak w KTPro, nie ma tez komendy do obracania o dowolny kat. A poza tym nikt tego w CPM(a) nie uzywa

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by [FPP]Shooler on 12-10-2002 10:47:

Talking Re: kfjump

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
Chodzi mi o skrypt ktory sprawia ze obracasz sie o 180 stopnio w plaszczyznie poziomej i wystrzeliwujesz rakiete i znowu o 180 sie obracasz.


OMG. To moze jeszcze skrypt do biegania po poszczegolnych mapach? Rozumiem rjump'y oskryptowane, ale zeby odwracanie sie bindowac? wtf? Jak tak dalej pojdzie to boty za nas beda grac

__________________


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 10:51:

to nie jest topic bluzganie na skrypty wiec fak of


Posted by PizzaDriver on 12-10-2002 11:17:

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
to nie jest topic bluzganie na skrypty wiec fak of


Nie wiem ,czy bedzie chodzic na wszystkich kompach(u mnie dziala):

seta rox1 "cl_yawspeed 7200;+right;wait 5;+attack;wait 7;-right"
seta rox0 "cl_yawspeed 140;-attack"
bind X +vstr rox1 rox0

lub

seta rox2 "cl_yawspeed 7200;+right;wait 5;+attack;wait 7;-right;wait 3;cl_yawspeed 140;-attack"
bind Y vstr rox2

lub
napisz mod ,w ktorym zrobisz taka funkcje

Tylko po co?


Posted by beee on 12-10-2002 11:24:

nie da sie tego zrobi�.

__________________
Po co grac w siatk�wke? Lepiej id� sie powie� !


Posted by SweepeR on 12-10-2002 12:54:

quote:
Napisane oryginalnie przez HakaN
A poza tym nikt tego w CPM(a) nie uzywa


Nie? A rocket running to niby co? moumon zajebiscie swego czasu rocket jumpowal i runowal po CPM3. Widac to na demkach z ClanBase EuroCPMA.

__________________


Posted by Hakan on 12-10-2002 13:36:

Jezeli odbywa sie to zapomoca skryptow to przepraszam (o takie nieuzywanie mi chodzilo) wiem jak mozna sie rozpedzac na mapie uzywajac rakiety bo sam to robie z mniejszym lub wiekszym skutkiem ale nie uzywam zadnych skryptow do fjumpa sam macham mysza w lewo i w prawo

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 13:53:

Dobra, juz obaczai�em jak to zrobi�. Thx za natchnienie.


Posted by [FPP]Shooler on 12-10-2002 17:05:

quote:
Napisane oryginalnie przez HakaN
...ale nie uzywam zadnych skryptow do fjumpa sam macham mysza w lewo i w prawo


No i prawidlowo. Na tym polega cala przyjemnosc z grania. Nie widze sensu i przyjemnosci w oskryptowaniu sobie calej klawiatury na wszystkie mozliwe ewentualnosci!

Jako argument tekst MisYa: Skrypty

__________________


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 17:27:

A nie pomyslales ze niektorzy czerpi� przyjemnosc po kfjumpie i zapierdalaniu po calej mapie ?


Posted by [FPP]Shooler on 12-10-2002 17:30:

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
A nie pomyslales ze niektorzy czerpi� przyjemnosc po kfjumpie i zapierdalaniu po calej mapie ?


A nie pomyslales ze jak zrobisz to "recznie" to dochodzi jeszcze cos takiego jak "satysfakcja"? nie bawi mnie Frag zdobyty przez skrypty. Bez skryptow tez mozna zapierdalac po mapie.

__________________


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 17:36:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
nie bawi mnie Frag zdobyty przez skrypty.

Bawi mnie frag "zdobyty przez skrypty"
quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
Bez skryptow tez mozna zapierdalac po mapie.

Ale zawsze troche wolniej.
Rownie dobrze mozna polemizowac czy gra� z crosshair 1 czy crosshair 0.


Posted by [FPP]Shooler on 12-10-2002 18:02:

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
Rownie dobrze mozna polemizowac czy gra� z crosshair 1 czy crosshair 0.


crosshair nie jest elementem interaktywnym, daje jedynie punkt odniesienia.

quote:
Bawi mnie frag "zdobyty przez skrypty"


"nie chcia�bym ju� wtedy gra� w Quake" - przeczytaj dokladnie tekst MisYa to mnie zrozumiesz.

Z mojej strony EOT

__________________


Posted by Infinite on 12-10-2002 18:44:

to ja sobie zbinduje 100% celnosci z rg

__________________
�wiec p�omienie pr�no si� z�oc�... nie skrzypn� drzwi...


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 18:57:

Jasne.....................

Gdyby nie tacy ludzie jak rxr czy highlander czy azazello to byscie juz dawno zapomnieli o qw albo gralibyscie w nq niczym 5 lat temu. Zreszta infinite ty id� zabija� kumpli ktorzy kosza cie w vq3.

Shooler-> Rozumiem tw�j punkt widzenia i przyjalem go do swiadomosci. Ale nie musisz rozpoczyna� krucjaty przeciwko skryptom bo i tak nie zmienisz mojego zdania bo sie przyzwyczailem do kfjumpa i wali mnie czy uzywa go moj przeciwnik. Jak uzywa to dobrze a jak nie to zawsze mam przewage predkosci na nim. Zreszt� zobacz sobie demka insane vs Janne.

A co do celownika to wybralem najbardziej idiotyczny przyklad ulatwienia w grze ale TEZ to ulatwia.
"Gdybym mial celownik to bym cie trafil"
"Gdybym mial kfjumpa to bym cie dogoni�"


Posted by Hakan on 12-10-2002 19:17:

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
(...)
Gdyby nie tacy ludzie jak rxr czy highlander czy azazello to byscie juz dawno zapomnieli o qw albo gralibyscie w nq niczym 5 lat temu.(...)



chwala im za to !!!

quote:

Shooler-> Rozumiem tw�j punkt widzenia i przyjalem go do swiadomosci. Ale nie musisz rozpoczyna� krucjaty przeciwko skryptom bo i tak nie zmienisz mojego zdania bo sie przyzwyczailem do kfjumpa i wali mnie czy uzywa go moj przeciwnik. Jak uzywa to dobrze a jak nie to zawsze mam przewage predkosci na nim. Zreszt� zobacz sobie demka insane vs Janne.



Ale mozna tez podac przyklad Locktara i jego meczyki na dm2 czy dm6, gosciu szaleje i nie uzywa zadnych skryptow (powiedzial to w wywiadzie ktory jest na ch-tv)

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by [FPP]Lipas on 12-10-2002 20:25:

quote:
Napisane oryginalnie przez HakaN
[...]ale nie uzywam zadnych skryptow do fjumpa sam macham mysza w lewo i w prawo

no to masz zajefajna myche, ajk to wytrzymuje

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'U�miechnij si�, w�a�nie jeste� w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123


Posted by [FPP]xen0m on 12-10-2002 21:02:

quote:
Napisane oryginalnie przez fajnygosc
Jasne.....................

Gdyby nie tacy ludzie jak rxr czy highlander czy azazello to byscie juz dawno zapomnieli o qw albo gralibyscie w nq niczym 5 lat temu. Zreszta infinite ty id� zabija� kumpli ktorzy kosza cie w vq3.

Shooler-> Rozumiem tw�j punkt widzenia i przyjalem go do swiadomosci. Ale nie musisz rozpoczyna� krucjaty przeciwko skryptom bo i tak nie zmienisz mojego zdania bo sie przyzwyczailem do kfjumpa i wali mnie czy uzywa go moj przeciwnik. Jak uzywa to dobrze a jak nie to zawsze mam przewage predkosci na nim. Zreszt� zobacz sobie demka insane vs Janne.

A co do celownika to wybralem najbardziej idiotyczny przyklad ulatwienia w grze ale TEZ to ulatwia.
"Gdybym mial celownik to bym cie trafil"
"Gdybym mial kfjumpa to bym cie dogoni�"


zbot to tez jest skrypt... tez troche ulatwia... najleppiej sobie zbondowac na kazda mape inne skrypty zeby tylko pojedyncze klawisze wciskac... cpm1a, hmm.. to szlo tak... gsdlvgedrgcie i wygrywasz 20:-10. supergra


Posted by Q on 12-10-2002 21:07:

ciekawy skrypcior... heh ja nawet na r nie uzywam ufam swoim rencom

__________________
"Poland the spirytual homeland of C PMA"
G�wno chodzi po ludziach
3091589


Posted by Hakan on 12-10-2002 21:19:

Nie zaczeliscie troche przesadzac z tymi skryptami, w qw jest troche inaczej, tam rocket jump i forwad jump staly sie "normalnymi" komendami (krjump i kfjump) i masa ludzi ich uzywa ci najlepsi gracze tez, to juz jest na pozadku dziennym, w q3 skryp rjumpa tez jest w powszechnym uzyciu i nic tego nie zmieni (no chyba ze jakies ustawienia)

__________________

Niewa�ne, kim jeste� I co z tob� zrobiono. Pr�dzej czy p�niej zyskasz
prawo wyboru. Jeste� czym� wi�cej ni� tylko sum� swoich cz�ci...
Niewa�ne jak dosz�o do twoich urodzin, jak do tej chwili toczy�o si� twoje �ycie!
Masz oczy, masz m�zg i skal� warto�ci. Nie pozw�l, by ktokolwiek ci� oszuka�,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, je�li nadejdzie, upewnij si�, �e wybierasz
samodzielnie. Nic co dzia�o si� wcze�niej,nie b�dzie wtedy mia�o znaczenia.

Roger Zelazny �Ksi��e chaosu�


Posted by fajnygosc on 12-10-2002 21:26:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
zbot to tez jest skrypt... tez troche ulatwia... najleppiej sobie zbondowac na kazda mape inne skrypty zeby tylko pojedyncze klawisze wciskac... cpm1a, hmm.. to szlo tak... gsdlvgedrgcie i wygrywasz 20:-10. supergra

Mam nadzieje ze to nie jest twoj argument przeciwko skryptom.


Posted by [FPP]xen0m on 13-10-2002 10:38:

ja po prostu wale to czy ktos uzywa skryptow czy nie. ja gram dla przyjemnosci. to ze ktos nie umie czegos zrobic i musi sobie skrypty pisac do tego to nie znaczy, ze ja mam sobie zabawe psuc...

zalosne jest imho bindowanie wszystkiego...


Posted by fajnygosc on 13-10-2002 10:52:

Dobrze ze iyho. Zreszta widze ze straszna afera sie zrobila z powodu zbindowanego rjumpa ktorego np matr0x uzywa, on chyba nie narzeka na brak miodnosci w grze.


Posted by Q on 13-10-2002 21:22:

afera byla bo nie dlatego ze uzywal ale dlatego ze uzywanie bylo zabronione

__________________
"Poland the spirytual homeland of C PMA"
G�wno chodzi po ludziach
3091589


Posted by -->JuiCe<-- on 17-10-2002 22:05:

Lightbulb IMHO

Czym s� skrypty? Komendami konsoli (Mniej wi�cej- troch� niezr�czne sformu�owanie). Czym jest konsola? Cz�ci� programu (czyt: gry).

Skrypty to po prostu zaawansowane wykorzystywanie mo�liwo�ci jakie daje nam gra. Nie widz� w nich nic z�ego (w zbocie nie mniej widz� co� z�ego ). To po prostu jej integralny element. Ja osobi�cie skrypt�w nie u�ywam (nawet do rj)

A co do bieganie po mapie to kiedy� dla zabawy zacz��em pisa� skrypt, kt�ry pozwala� mi na dm4 (q1) przebiec po ca�ej "�cie�ce zdrowia". Ehh to by�y czasy ("po co mycha, mam klawisze"). M�j pomys�e nie sprawdzi� sie jednak w praktyce (i to mocno) tak si� nie da�o gra� (surprise!) Nie da si� obindowa� wszystkiego. A ja�eli co� si� da i to skutkuje to nie mam nic przeciwko temu!

__________________


Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 15:26.