Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Początki
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Początki

wczoraj przegladajac cd-ra z siakimis starymi grami (glebokie mroki DOSu) trafilem na mordercza gierke: KEEN (bodajże)
powalajaca swoim wygladem platformowka, gdzie strzela sie do slimaczkow, pileczek, zbiera klejnociki ... jednym slowem miod-czysty.
i teraz czas na pointe: na liscie plac panowie Romero, Blachowiak i Carmack, a producentem znana chyba skadinad firma id.
to mi nasunelo pytanie: jakie byly poczatki tej chwalebnej kompani?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 09:11
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Cali
słodki chłopak :]



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

Do szkoly ( czyli 1 klasa podstawówki ) poszedlem w roku 92/93 bodajze i wtedy zagralem poraz pierwszy w KEEN'a hmm to znaczy ze jakies lata 90

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 12:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Cali Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Cali Znajdź więcej post'ów przez  Cali Dodaj Cali do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Cali prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Hakan
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

Chodzi o to: http://www.idsoftware.com/games/vintage/ck-vorticons/ ? Mozna kupic za jedyne $15.00

__________________

Nieważne, kim jesteś I co z tobą zrobiono. Prędzej czy później zyskasz
prawo wyboru. Jesteś czymś więcej niż tylko sumą swoich części...
Nieważne jak doszło do twoich urodzin, jak do tej chwili toczyło się twoje życie!
Masz oczy, masz mózg i skalę wartości. Nie pozwól, by ktokolwiek cię oszukał,
nawet ja. A kiedy nadejdzie czas, jeśli nadejdzie, upewnij się, że wybierasz
samodzielnie. Nic co działo się wcześniej,nie będzie wtedy miało znaczenia.

Roger Zelazny „Książe chaosu”

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 14:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Hakan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Hakan Znajdź więcej post'ów przez  Hakan Dodaj Hakan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Hakan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

albo sciagnac z www.staregry.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 14:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

znaczy się Comandor Keen? ja grałem w dwie części (2 i chyba 4), pamiętam jak na pc-speakerze brzydkie potforki robiły turulip!
a także adrenalinę jaka towarzyszyła grze...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 15:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Atari
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: k/Katowic

PC

stare gry

http://www.thehawk.dk/
http://www.the-underdogs.org/
http://www.freeoldies.com/

Amiga

emulator
http://www.classicamiga.com/emulation.htm
WinUAE jest najlepszy

kickstart
http://www.emulatorium.cnet.pl/amiga/p/d/dod.htm

gry
http://www.amiga.elbi.pl/
http://klasyka.gery.pl/gry.php?wysw...ra&ide=1117
(storna otwiera sie na grze Franko kto niegral musi to zrobic najlepszy polski klasyk )

w keen'a nie gralem najlepsze gry to wg mnie

1. moonstone - zajebista gra swietnie sie gra(ło ) w 4 na dowch joy'ach
2. the settlers
3. sensible world of socer - najlepsza pilka nozna na swiecie ma wszytkie ligi swiata i swietny tryb kariery

a z gier jeszcze starszych to bardzo dobrze pamietam gre z commodore 64 micro proce socer zagrywalem sie w nia z bratem do 5 nad ranem

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-11-2003 18:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Atari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Atari Znajdź więcej post'ów przez  Atari Dodaj Atari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Atari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

mnie zawsze rozwalaly 3 gry na c64:
1. Giana sister gold < -0- MIAZGAA!!! ile czasu nad nia siedzialem to trudno policzyc.. i ostatnio odpalalem na pcecie ;}
2. boulder dash - zrotflowana gra :}
3. [tytulu nie pamietam (**** szkoda bo z checia bym ja znalazl:/)] - chodzilo siem ludzikiem po ruchomych platformach z otworami na koncu kazdej z nich.. zadaniem bylo ustawic te platrofrym tak by moc przejsc z jednego miejsca na drugie albo ulozyc w odpowiedni wzorek.. moze ktos to pamieta?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 00:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
r00ster
Stronger than Death



Zarejestrowany: Nov 2002
Lokalizacja: Eternal

quote:
Napisane oryginalnie przez Atari

(storna otwiera sie na grze Franko kto niegral musi to zrobic najlepszy polski klasyk )



pamietam ta gierke
te chamskie teksty 'wąchaj" i rozkwaszanie babć maluchem..
To byly czasy...

__________________
homepage ]

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 08:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil r00ster Kliknij tutaj by wysłać e-maila do r00ster Znajdź więcej post'ów przez  r00ster Dodaj r00ster do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać r00ster prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Fausto
kto mi tu zmienia :< lame



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: rl low -> RA + MH

hehe moim zdaniem najlepszy jest Betrayal at Krondor Z historia Feista i w ogole kozi grafa 3d pod dosa; z roku 92-93 Podstawa kazdego rpg :>

__________________
Redaktor naczelny http://qw.fpp.pl || Autor www.psychomod.tk || Clan Leader www.EIDclan.org || Admin mp3.wsisiz.edu.pl || Admin sexy.frag.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 15:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Fausto Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Fausto Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Fausto Dodaj [FPP]Fausto do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Fausto prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

temat w topiku ulegl, jak zawsze, drobnej modyfikacji...

a pamieta ktos mordercza gierke pt. sopwith ?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 17:20
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Atari
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: k/Katowic

nie pamietam gra wyglada jak wings of fury tylko widac jak przez klisze :@
a pamietacie gre w chowanego albo dwie kreski na przeciw siebie odbijaja kulke
niewiem co to byl za komp ale to byly pierwsze gry w jakie gralem

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 21:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Atari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Atari Znajdź więcej post'ów przez  Atari Dodaj Atari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Atari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ulraunt
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

To byl bodajze PONG, pamietam ze mialem takie cudenko w formie konsolki podlaczanej do telewizora z dwoma kontrolerami, takie 2 sloiki z obracanymi denkami Maszynka gdzies przepadla... tata oddal ja komus...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-11-2003 21:25
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
G.mbit
kawoHolik



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Chodzież

Talking Re Re Kum Kum :P

Hmm ... nie pamiętam nazwy kompa (ale chyba był to atari) bo byłem jeszcze wypierdkiem co dreptał do podstawówki ale dziergałem czasami u starego w pracy w Ikari, Fruits oraz Saboteur (czy ktoś wie w ogóle o co chodziło w tej grze, bo udało mi się tylko dotrzeć do śmigłowca oraz zgubić się w piwnicach )

__________________
"Nie śpiesz się z ujawnianiem swojego sądu. Skryty osąd czasem bywa potężniejszy. Może wywołać reakcje, których skutki ujawnią się dopiero wtedy, kiedy jest już zbyt późno, by im zapobiec" - Dune
|

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-11-2003 01:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil G.mbit Znajdź więcej post'ów przez  G.mbit Dodaj G.mbit do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać G.mbit prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DEiMOss
sharimurai



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: wies

Czasy Atari, tzn. tysiace polamanych joystickow, godzinne wczytywanie gier na kasetach magnetofonowych, cudowny, niepowtarzalny klimat to i ja pamietam. Szkoda, ze nazwy gier mi pouciekaly z glowy. Takie Spy VS Spy to bylo cos... chlip, chlip.

__________________
Some days, some nights. Some live, some die. In the way of the samurai.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-11-2003 02:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DEiMOss Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DEiMOss Znajdź więcej post'ów przez  DEiMOss Dodaj DEiMOss do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DEiMOss prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
$corcerer
Mad WildCat driver



Zarejestrowany: Nov 2002
Lokalizacja: Częstochowa

Mój panteon na C64:

1. Giana sisters WYPASS!!!! (druga byla Giana Heavy) pamietam jeszcze ze byl taki kod: podczas gry naciskalo sie razem bodajze 4 klawisze (Z, Y, M, A chyba) i byl skok do nastepnego lvl-u....
2. Pit Stop II --cool wyscig ze zjazdem do boxu, wlasnoreczna wymiana opon i tankowanie... MIODZIK!
3. Ricky Dangerous: wyyypas!!!!!! (to bylo tak trudne, ze dopiero teraz przeszedlem cala, pozatym to mialem czesc drugom z gieldy kompowej (od pirata )

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-11-2003 18:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil $corcerer Znajdź więcej post'ów przez  $corcerer Dodaj $corcerer do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać $corcerer prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 02:48.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions