Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Delta Force : Black Hawk Down > Problem z BHD pod Win XP
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

Unhappy Problem z BHD pod Win XP

Witam

Mam mały problem. Odkąd zainstalowałem XP (z SP1) to gra strasznie laguje, co chwile coś doczytuje z dysku :/ ...wtedy gra po prostu staje, ping rośnie i czasami wywala mnie z serwera. Jak miałem Win98 to takie coś nie miało miejsca.

Sprzęt jakim dysponuję to: Athlon 2000XP, 256MB RAM, GeForce XF5600...

PS. przed odpaleniem gry wyłączam wszystkie pracujące aplikacje (antyvira, firewalla, gg itp...).

PS.2. Tak wogóle to na BHD się nie kończy... wszystko się móli... np. wypalając płytkę w Nero otwarcie lub przejście do innej aplikacji powoduje rzężenie dysku i ogólny LAG :|

__________________
I'm bad, but I feel good

Edytowane przez OLO_c dnia 03-03-2005 o godz. 13:47

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 13:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MacieX >> -ABU-
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Hmmm... Zmień łącze i dodaj troche ramu (powiedzmy drugie tyle)
Wydaje mi się, że to tyle, chociaż informatyk ze mnie zaden.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 13:54
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Zeo
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jun 2004
Lokalizacja:

Proponuje nowe sterowniki do grafiki i nowy direx ale to pewnie już masz. Może masz dysk twardy zdefragmentowany (ten na którym jest gra) defragmentacja nigdy nie zaszkodzi. Dodatkowo możesz odpalić gre z wyższym priorytetem. Czyli gdy jest gra uruchomiona to menadżer zadań prawym na delte i ustaw priorytet na wysoki. Spróbuj zainstalować SP2 i pozostałe updaty to też może pomóc.

__________________
:::::||:::::

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 14:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Zeo Znajdź więcej post'ów przez  Zeo Dodaj Zeo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Zeo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jokos
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2004
Lokalizacja: Warszawa

jaki xp?

to tez sprawa chyba XP
ja mam XP profesional orginala delta chodzi bez problemu to zanczy amm lagi ale to sprawa lacza
ja sobie nie wylaczam anyvirow gg a ni nic :/
nie wiem u mnie wszystko jest okej to chyba cos u ciebie w srodku :/
(zrob to co mowi abu i zeo sprobwac nie zaszkodzi a jezeli to nie przejdzie to wyslij mejla do novaworld... moze cos wymysla
)

__________________
Wszyscy którzy myślą że myślą powinni nad tym pomyśleć...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 15:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jokos Znajdź więcej post'ów przez  Jokos Dodaj Jokos do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Jokos prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

Sterowniki wszystkie mam najświeższe, SP2 nie zainstaluję... bo nie a priorytetu nie da się ustawić, bo ALT TAB nie działa tak jak powinien :/ (widać menu gry, kursor windy, i migające raz na jakiś czas okienka)

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 18:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
dżery
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Nov 2003
Lokalizacja: Siedlce

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
(...)a priorytetu nie da się ustawić, bo ALT TAB nie działa tak jak powinien :/ (widać menu gry, kursor windy, i migające raz na jakiś czas okienka)

O ile pamiętam to ten problem jest spowodowany różnicą odświeżania albo rozdzielczości między grą a pulpitem windows.

__________________
*|SealS|* III miejsce w edycji jesiennej 2004 pucharu TKOTH CLANBASE

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 19:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil dżery Znajdź więcej post'ów przez  dżery Dodaj dżery do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać dżery prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
legolas
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Aug 2003
Lokalizacja: Kwidzyn

RAM, RAM i jeszcze raz RAM. WIn XP ma duże wymagania, jeśli chodzi o pamięć operacyjną, a z opisu wynika, że stale wykorzystuje pamięć wirtualną utworzoną na dysku

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 19:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil legolas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do legolas Znajdź więcej post'ów przez  legolas Dodaj legolas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać legolas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
legolas
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Aug 2003
Lokalizacja: Kwidzyn

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Sterowniki wszystkie mam najświeższe, SP2 nie zainstaluję... bo nie a priorytetu nie da się ustawić, bo ALT TAB nie działa tak jak powinien :/ (widać menu gry, kursor windy, i migające raz na jakiś czas okienka)


Zmień jakość kolorów na 16 bit i po problemie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 19:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil legolas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do legolas Znajdź więcej post'ów przez  legolas Dodaj legolas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać legolas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
lame
lamanizinnaszybkaizwinna



Zarejestrowany: Nov 2003
Lokalizacja: ptuj-ptuj-ptuj (pozostało 213 znaków)

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Sterowniki wszystkie mam najświeższe, SP2 nie zainstaluję... bo nie a priorytetu nie da się ustawić, bo ALT TAB nie działa tak jak powinien :/ (widać menu gry, kursor windy, i migające raz na jakiś czas okienka)


spróbuj wtedy wcisnąć windows+d (zrzut wszystkich aktywnych okien na taskbar) albo zaraz po delcie odpal inną aplikację, która załaduje się dopiero po tym, jak delta ruszy. A ogólnie możesz też przetestować z poziomu gry ctrl+shift+esc - bezpośrednie wywołanie taskmgra

__________________
zazwyczaj offtopiclink1 - domlink3 - płatne xxx
domek

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2005 20:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil lame Kliknij tutaj by wysłać e-maila do lame Znajdź więcej post'ów przez  lame Dodaj lame do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać lame prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

Lipa... pozostaje mi tylko RAMu dokupić

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-03-2005 16:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jaro(PL)
Goldmember



Zarejestrowany: Sep 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Lipa... pozostaje mi tylko RAMu dokupić
nigdy nie zaszkodzi, generalnie trzeba zrobić porządki, defragmentacje dysku , oczyszczanie ze śmieci i opróżnij sobie katalog prefetch, win pakuje tam kupę zbędnego syfu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-03-2005 20:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jaro(PL) Znajdź więcej post'ów przez  Jaro(PL) Dodaj Jaro(PL) do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Jaro(PL) prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Zeo
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jun 2004
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Sterowniki wszystkie mam najświeższe, SP2 nie zainstaluję... bo nie a priorytetu nie da się ustawić, bo ALT TAB nie działa tak jak powinien :/ (widać menu gry, kursor windy, i migające raz na jakiś czas okienka)


To wciśnij ALt+ctrl+delete nie wiem czy to działa w wersji home ale w pro napewno. Jeśli po alt+ctrl+delete wyskakuje ci odrazu menadźer zadań to wejdz w panel serowania konta urzytkowników i zmień sposób logowania to znaczy odchacz tam ptaszka. Teraz pisze z pamięci więc nie powiem dokładnie napisz jesli nie znajdziesz to napisze jak krowie krok po kroku. To sprawi że się delta zminimalizuje nawet jak masz tą samą rozdzielczość.
jeśli nie bardzo chcesz(umiesz) zminimalizować w ten sposób co opisałem delte to ją odpal z przełącznikiem ustawiającym priorytet ale też teraz niestety nie pamiętem jakim ale w google wpisz priorytety procesów albo w pomocy windows to się dowiesz. Ignorancja co do SP2 może być właśnie przyczyną tego wolnego chodzenia kompa ponieważ masz tam pewnie mnustwo dziur a co za tym idzie jakieś robaczki se chodzą i żrą pamięć .Notabene mógłbyś pochwalić się ile procesów ci chodzi po uruchomieniu windows znaczy nie licząc gg i takich bzdetów . Do przyjęcia jest około 20 - 22 choć można ograniczyć do 16 jak masz ich ze 30 to właśnie przez nie ten windows ma mało pamięci bo pewnie niektóre to poprostu milutkie trojanki .

__________________
:::::||:::::

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-03-2005 13:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Zeo Znajdź więcej post'ów przez  Zeo Dodaj Zeo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Zeo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

* Ctrl Alt Del nie działa
* 4 znajomych miało SP2 i nic dobrego na jego temat nie mówili, zamiast przyspieszyć tylko spowalniał kompa :/
* Liczba procesów = 22, trojanów brak, virów brak
* Katalog Prefetch - nie istnieje ...wogóle wszystkie pierdoły typu przywracanie systemu mam powyłączane.

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-03-2005 14:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jaro(PL)
Goldmember



Zarejestrowany: Sep 2003
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c

* Katalog Prefetch - nie istnieje .


CWINDOWS\Prefetch

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-03-2005 20:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jaro(PL) Znajdź więcej post'ów przez  Jaro(PL) Dodaj Jaro(PL) do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Jaro(PL) prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

LOL, no niby jest, a w nim całe 4 MB plików Niech sobie siedzą.

OK, dzięki za rady.

E.O.T.

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-03-2005 23:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ulwefa
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2004
Lokalizacja: Białystok

Po kolei: Witamina C:, przeinstaluj Deltę(z łatami), daj nowe stery do grafy i muzy(zgodne z whql), Directx 9.0c. Powinno pomóc, grałem na gorszym sprzęcie od Twojego i nie potrzebowałem do Delty większego ramu niż 256. Jeśli to nie pomoże, to znaczy, że masz konflikt na sprzęcie, albo coś totalnie wykrzaczone.
Nera

__________________
"... i choć kroczę przez ciemną dolinę śmierci, złego się nie lękam..."... Bom gorszy sukinsyn od niego.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-03-2005 13:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ulwefa Kliknij tutaj by wysłać e-maila do ulwefa Znajdź więcej post'ów przez  ulwefa Dodaj ulwefa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ulwefa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

Delty przeinstalowywał nie będę, łatki wszystkie mam, sterowników nowszych od tych co mam też nie ściągnę... bo nowsze jeszcze nie wyszły , to samo z DX.

Jak już wcześniej wspominałem... BEZ ODBIORU!

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-03-2005 22:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Radzioo(PL)
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Delty przeinstalowywał nie będę, łatki wszystkie mam, sterowników nowszych od tych co mam też nie ściągnę... bo nowsze jeszcze nie wyszły , to samo z DX.

Jak już wcześniej wspominałem... BEZ ODBIORU!



To bez odbioru

Co do sterów to lepsze byłyby detonatory starsze z serii 5x.xx

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-03-2005 05:15
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ulwefa
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2004
Lokalizacja: Białystok

quote:
Napisane oryginalnie przez OLO_c
Delty przeinstalowywał nie będę, łatki wszystkie mam, sterowników nowszych od tych co mam też nie ściągnę... bo nowsze jeszcze nie wyszły , to samo z DX.

Jak już wcześniej wspominałem... BEZ ODBIORU!


To nie narzekaj, że gra Ci nie chodzi

__________________
"... i choć kroczę przez ciemną dolinę śmierci, złego się nie lękam..."... Bom gorszy sukinsyn od niego.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-03-2005 10:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ulwefa Kliknij tutaj by wysłać e-maila do ulwefa Znajdź więcej post'ów przez  ulwefa Dodaj ulwefa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ulwefa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
OLO_c
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2005
Lokalizacja: Kielce

LOL, co się okazało, winny był wszystkiemu Norton Internet Security, który lagował nawet przy wyłączonej ochronie
Wywalenie go z menadżera zadań załatwiło sprawę

Teraz to już naprawdę >>EOT<<

__________________
I'm bad, but I feel good

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-03-2005 14:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil OLO_c Kliknij tutaj by wysłać e-maila do OLO_c Znajdź więcej post'ów przez  OLO_c Dodaj OLO_c do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać OLO_c prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 10:45.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions