Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Znaki zodiaku - prawda czy mit
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Ven3
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Znaki zodiaku - prawda czy mit

.

Edytowane przez dnia 11-04-2003 o godz. 19:27

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:32
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ulraunt.
ULRAUNT



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Częstochowa

Nie - IMHO są to totalne pierdoły. Taki wymysł ludzki aby uatrakcyjnić sobie życie.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Ulraunt. Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Ulraunt. Znajdź więcej post'ów przez  Ulraunt. Dodaj Ulraunt. do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Ulraunt. prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ven3
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

.

Edytowane przez dnia 11-04-2003 o godz. 19:27

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:40
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]xen0m
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lublin

glupoty...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]xen0m Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]xen0m Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]xen0m Dodaj [FPP]xen0m do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]xen0m prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

Ja jestem szczelec i zawsze mam ubaw jak czytam horoskopy
takie wyjątkowe głupoty czasem (no oczyiwscie przypadki sie zdarzają i coś sie sprawdzi)....
raczej w to nie wierze =]

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ven3
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

.

Edytowane przez dnia 11-04-2003 o godz. 19:28

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 21:56
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

Też jedna wielka ściema

chyba ze ze mną coś nie tak i mam siakies fluktuacje =]

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

Re: Znaki zodiaku - prawda czy mit

quote:
Napisane oryginalnie przez Ven3
"Wierzycie" w znaki zodiaku? Ja ostatnio trochę o nich rozmyślam. A jestem wodnikiem.


Jestes pedalem a nie wodnikiem.

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Horoskop z gazety.
Znaki Zodiaku moim zdaniem sa jak najbardziej wiarygodne, ale w naszym zyciu za duzo jest szmatlawych horoskopow w ktorych podaja tak samo prawdopodobna przyszlosc jak w szmatlawych gazetach informacje. Wiekszosc ludzi po czytaniu horoskopow w stylu "Dzis bedziesz mial szczescie. Moga czekac Cie pieniadze. W milosci nieciekawie." wysmiewa cale zalozenie nie skupiajac sie na tym ze opiera swoja opinie o niewarygodne zrodlo.

Twoj zodiak = twoj charakter.
No tak to jest jeden z najlepszych argumentow przeciw horoskopom lecz tez jest oparty o nieznajomosc tematu. Po pierwsze znaki na siebie wplywaja. Jesli jestes urodzony w srodku okresu danego zodiaku to prawdopodobnie Twoj charakter bedzie w duzej mierze odzwierciedleniem znaku. Np. ja = 3.marzec. Ryba absolutna. W kazdej powaznej ksiazce z zodiakami znajdziecie prawie idealna moja charakterystyke Natomiast moja mama ktora tez jest z marca lecz juz 15, ma w sobie cechy zarowno ryby jak i barana.
Mimo to czesc z was nadal moze powiedziec - a ja jestem ze srodka a mam charakter zupelnie inny. Fakt, zdarzaja sie tez takie przypadki. Ma na to duzy wplyw tzw. ascendent oraz descendent. Oblicza sie to w oparciu o dokladna date urodzin wraz z godzina i miejscem urodzenia. Mam znajomego Lwa ktory nigdy nikomu lwa nie przypominal (osoba bardzo lagodna i ulegla), jednak gdy obliczono jgo ascendent wyszlo szydlo z worka. Byl to po prostu jeden z takich wyjatkow, ktore nie zdarzaja sie czesto dlatego w niewielu miejscach mozna o tym przeczytac.

Horoskop a przyszlosc.
Kolejny mit, ktory jest czestym argumentem przeciw. Zaden powazny horoskop nie podaje nikomu przyszlosci. Przyszlosc kazdego czlowieka jest rzecza absolutnie indywidualna i nie da sie jej tak latwo okreslic. Horoskopy zajmuja sie cechami charakteru oraz laczeniem tych cech w przypadq planowanego partnerstwa. Kiedys probowalam sprawdzic kilka par wg. ksiazki i prognozy jakie zapowiadali na te malzenstwa zgodzily sie w 100%. Jedna para ktora byla w sumie z pozoru szczesliwa, a ktorej zodiak nie dawal zadnych szans, rozpadla sie bardzo szybko.

Generalnie w naszych czasach, kiedy technika jest dominujaca, niewiele osob jeszcze w cokolwiek takiego wierzy, a wszystko z tym zwiazane wsadza sie w historie o duchach. Ale czy wsrod tego wszystkiego nie gubimy tej metafizyki to nie wiadomo do konca. Sama mam takie opowiesci, ktorych nie latwo logicznie skomentowac

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

Mowimy o znakach (usposobienie ludzi) czy horoskopach (takie *******y)???

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:21
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
giBBeR
dr. giBBeRs+eiN



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Wrocław

Fakt faktem ostatnio tez mi sie to rzucilo w oczy dzieki kolezance. Musze przyznac ze to co przeczytalem na temat mojego znaku zodiaku bylo odbiciem mjego charakteru.
Co sie zas tyczy horoskopow to wiekszosc ich jest robiona na podstawie wyboru karteczki z pojemnika. Horoskp jest zabawka uprzyjemniajaca zycie, ot zeby nudno nie bylo. Szkoda tylko ze sa osoby ktore traktuja je bardzo powaznie. :p

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil giBBeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do giBBeR Znajdź więcej post'ów przez  giBBeR Dodaj giBBeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać giBBeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Dokladnie. Horoskopy ktore mamy na codzien sa wymyslem redaktorow gazety ktorzy czesto po prostu zamieniaja je miejscami.

A kazdemu kto mowi "glupota" bez zadnego zglebienia tematu polecam wziac ksiazke i poczytac o wlasnym znaku...potem porozmawiamy

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]xen0m
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lublin

Saari udaj sie do pierwszego lepszego psychologa i powiedz zeby Ci cos powiedzial o Tobie. potem powiedz, ze masz taki a taki znak zodiaku i niby wszystko bedzie pasowac... glupota jedna wielka data urodzenia o niczym nie swiadczy a znaki sa wymysle jakiegos pewnie astrologa czy innego debila

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 22:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]xen0m Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]xen0m Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]xen0m Dodaj [FPP]xen0m do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]xen0m prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Jak to nie swiadczy? Czytales kiedys o swoim znaku zodiaku? Psycholog musi Cie zobaczyc zeby powiedziec cala prawde o tobie a tu masz ja na kartce papieru naprawde

Masz podejscie do tego osoby wspolczesnej ktora nie wierzy w nic poza technika A swiat naprawde pelny jest i innych rzeczy

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 23:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

Nie wierze by wszystkich ludzi na swiecie mozna bylo podzielic na 12 kategorii. Czysta bajka. Pozatym europejczycy maja inne znaki niz np. Chinczycy. I podejrzewam, ze wedlug ich konstelacji zodiakalnej (ktorej kolo nie bazuje na 12 miesiacach) mialbym przypisany zupelnie inny zestaw cech.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 23:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lucas
esports.pl



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Gdańsk

Dobry horoskop to taki gdzie uzywa sie trybu przypuszczajacego i takiego stopnia ogolnosci, ze kazdy cos dopasuje

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 23:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lucas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Lucas Znajdź więcej post'ów przez  Lucas Dodaj Lucas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lucas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]2*loop
Nie wierze by wszystkich ludzi na swiecie mozna bylo podzielic na 12 kategorii. Czysta bajka.


Nie czytales dokladnie. Mowilam ze w kazdym znaku trafiaja sie wyjatki a takze ze osoby z pogranicza znakow maja cechy laczone. To stwarza duzo wiecej kombinacji prawda?

Poza tym kiedys mialam horoskop chinski czy jakis taki gdzie zamiast naszych znakow byly rozne egzotyczne ptaki, a zestaw cech byl praktycznie identyczny.. przykro mi

Dla niedowiarkow wyjatkowa jedyna w swoim rodzaju charakterystyka Lucasa:

14 Listopad Skorpion - despota, pamietliwy (zarowno w dobrym jak i zlym) , wielkie ambicje, podejrzliwy, uparty i niezmordowany.

Ktos ma jeszcze watpliwosci?

__________________
saari.deviantart.com

Edytowane przez [FPP]Saari dnia 11-04-2003 o godz. 00:13

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-04-2003 23:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

jakos kiedys zmusila mnie do tego kolezanka by przejrzec swoj horoskop, swojej osoby.. i jakos takos powiem ze tylko w polowie byl on prawdziwy...

btw: strzelec

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 00:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]xen0m
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lublin

Saari, tak jak mowi Luc, horoskopy pelne sa rzeczy, ktore da sie podpasowac pod kazdego.

a "swiat jest pelen roznych innych rzeczy". hmm, swiat pelen jest oszustow, ktorzy chca na ludzkiej glupocie pieniadze robic. sam mam stycznosc z takimi oszustmi bo moj tata walczy z roznymi "medycynami naturalnymi"... klamstwo jakich malo a jednak ludzie w to wierza... nie moja wina :/

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 00:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]xen0m Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]xen0m Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]xen0m Dodaj [FPP]xen0m do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]xen0m prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
Nie czytales dokladnie. Mowilam ze w kazdym znaku trafiaja sie wyjatki a takze ze osoby z pogranicza znakow maja cechy laczone. To stwarza duzo wiecej kombinacji prawda?

Poza tym kiedys mialam horoskop chinski czy jakis taki gdzie zamiast naszych znakow byly rozne egzotyczne ptaki, a zestaw cech byl praktycznie identyczny.. przykro mi

Dla niedowiarkow wyjatkowa jedyna w swoim rodzaju charakterystyka Lucasa:

14 Listopad Skorpion - despota, pamietliwy (zarowno w dobrym jak i zlym) , wielkie ambicje, podejrzliwy, uparty i niezmordowany.

Ktos ma jeszcze watpliwosci?


Rownie dobrze mozna to samo powiedziec chociazby o Majesie (mam nadzieje, ze nie jest skorpionem bo jak jest to poleglem ), Ex00 czy chociazby moim Starym (a jest strzelcem).

A z bardziej naukowych dowodow to nie da sie pominac tego, ze Ziemia zmienila przez ostatni tysiac lat znacznie swa trajektorie i wszystkie znaki zodiaku przesunely sie znaczaco w czasie a jednak nie weryfikuje sie tego tylko pozostaje przy starej formie datowania zodiakalnego.

__________________

Edytowane przez [FPP]krzysiek dnia 11-04-2003 o godz. 00:42

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 00:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

Znaki zodiaku to jak juz POZ wspomnial proba urozmaicenia ludzkiego zycia, a wywodza sie tylko i wylacznie z "dawnej" fascynacji ludzi astronomia / strologia.

Prosty przyklad. Dla czego naukowcow (glownie genetykow i psychologow) tak interesuja blizniaki? Ludzie ktorzy maja identyczny material genetyczny i ktorych data urodzenia rozni sie tylko o kilka godzin czesto maja zupelnie rozne charaktery. Jest to szczegolnie zauwazane w przypadku rozdzielenia blizniaqf po urodzeniu i wychowywaniu ich w dwooch osobnych "srodowiskach" I nie mowcie, ze to tylko "przypadek" bo ilosc takich "przypadkow" (oddzielone blizniaki = rozne charaktery) przekracza granice pradwopodobienstwa, tak wiec jest dowodem bardzo wiarygodnym

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 07:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
G.mbit
kawoHolik



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Chodzież

Talking Re Re Kum Kum :P

Astrologia i tym podobne rzeczy są ciekawe ale Saari ma rację, że społeczństwo za bardzo wierzy w technologię.
Czasami jak się przeczyta pożądny horoskop coś tam można się dowiedzieć.
Z tym że tego typu rzeczy są pisane tak bya można było to dopasować do siebie albo tak aby działały na podświadomość
Z regóły ja już to czytam to z przymróżeniem oka

Poza tym mój znak zodiaku to lew z tym że nie zanm bardziej zaawansowanych informacji o sobie (Saari coski o tym pisała ).

__________________
"Nie śpiesz się z ujawnianiem swojego sądu. Skryty osąd czasem bywa potężniejszy. Może wywołać reakcje, których skutki ujawnią się dopiero wtedy, kiedy jest już zbyt późno, by im zapobiec" - Dune
|

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 08:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil G.mbit Znajdź więcej post'ów przez  G.mbit Dodaj G.mbit do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać G.mbit prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]xen0m
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lublin

Shool, astronomia to nauka scisla i nie ma nic wsponego z astrologia = szarlataneria.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 09:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]xen0m Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]xen0m Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]xen0m Dodaj [FPP]xen0m do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]xen0m prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Quisatz Haderah
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Apr 2003
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
Saari udaj sie do pierwszego lepszego psychologa i powiedz zeby Ci cos powiedzial o Tobie. potem powiedz, ze masz taki a taki znak zodiaku i niby wszystko bedzie pasowac... glupota jedna wielka data urodzenia o niczym nie swiadczy a znaki sa wymysle jakiegos pewnie astrologa czy innego debila


Jako mający niejakie pojęcie o sprawkach psychologów, powiem, że dzisiaj, wbrew wiedzy potocznej nie są to ludzie zamknięci na wzór dziadka Freuda czy behawiorystów, na wszelkie "ezoteryczne" czy mające związek z astrologią sposoby patrzenia na człowieka.
Moim zdaniem profesjonalna astrologia jest jak najbardziej prawdziwa i nie zawsze kłóci się z tradycyjnym psychologicznym, bądź medycznym postrzeganiem zachowania ludzkiego.
Natomiast prawdą jest, że duża część społeczeństwa ma do czynienia z astrologią jarmarczną i nieprawdziwą, w istocie szmatławymi horoskopami wymyślanymi na potrzeby czasopism. Praktyki takie istniały zawsze. Ważne, żeby nie pomyliść gwiazd z odbiciem na powierzchni wody (czy jak tam to było).

__________________
Quiz

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 09:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Quisatz Haderah Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Quisatz Haderah Znajdź więcej post'ów przez  Quisatz Haderah Dodaj Quisatz Haderah do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Quisatz Haderah prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
swiat pelen jest oszustow, ktorzy chca na ludzkiej glupocie pieniadze robic. sam mam stycznosc z takimi oszustmi bo moj tata walczy z roznymi "medycynami naturalnymi"...


Ogladales kiedys taki program co sie nazywa "Usterka"? Bardzo polecam. Pokaza ci tam ze w kazdym zawodzie masz na peczki szarlatanow, oszustow i naciagaczy. Taka jest niestety prawda. A ze na rzeczach metafizycznych bardzo latwo zarobic przez to ze ludzie sie na tym nie znaja wogole to fakt.

Natomiast jak juz mowilam ludzie obecnie wierza w technike i wiele rzeczy im unika. Np. duzo osob jak slyszy ze moj dziadek wykopal wszystkie studnie w swoim miasteczku to sie puka w glowe. Tez bym pewnie nie wierzyla gdybym sama nie miala takich zdolnosci

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 11:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]xen0m
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lublin

hmm, ale po co te horoskopy? zeby sie weselej zrobilo? zeby sie nimi kierowac? po co? ktos to sobie po prostu po pijaku wymyslij a ludzie w to wierza.

tyle, ze np. taki hydraulik chce po prostu kase zarobic. byc moze po prostu nie umie czegos tam wykonac. a taki astrolog KLAMIE!!! wymysla teorie i probuje OSZUKAC czlowieka.

a "usterke" ogladam i zdaje sobie sprawe jak to wyglada. dlatego mam to tego negatywny stosunek, do medycyny naturalnej szczeglolnie, ale jeszcze jakies jasnowidzienie, astrologia, metafizyka ogolnie... jedna wielka GLUPOTA i OSZUSTWO.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 12:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]xen0m Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]xen0m Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]xen0m Dodaj [FPP]xen0m do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]xen0m prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

quote:
Napisane oryginalnie przez AlieneK
(no oczyiwscie przypadki sie zdarzają i coś sie sprawdzi)....



idź ty... nie pamiętasz jak na obozie próbowaliśmy sie z automatu wchaczyć na 0700, a potem wieczorem odpalamy Bravo i co pisało przy moim znaku....

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 12:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

/me byc dumny z tego, ze urodzil sie w marcu i jest baranem

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 13:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

quote:
Napisane oryginalnie przez MaslaV
idź ty... nie pamiętasz jak na obozie próbowaliśmy sie z automatu wchaczyć na 0700, a potem wieczorem odpalamy Bravo i co pisało przy moim znaku....

ee nie pamiętam

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 16:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Napisane oryginalnie przez [FPP]xen0m
hmm, ale po co te horoskopy? zeby sie weselej zrobilo? zeby sie nimi kierowac?

Kierowac? Boze...ty chyba w ogole nie czytasz moich postow. Mowilam Ci juz ze horoskopy to zbiorek cech. Mozesz sobie przeczytac dla wlasnej ciekawosci po prostu czy sie sprawdzi. Choc mozem miec tez zastosowanie inne. Tak jak ty pojdziesz do psychologa i na podstawie roznych badan twoich cech moze ci wynalezc jakie masz predyspozycje tak samo tutaj czesto jak spojrzysz to zawody pasujace sa odpowiednie z twoimi zainteresowaniami.

mam to tego negatywny stosunek, do medycyny naturalnej szczeglolnie, ale jeszcze jakies jasnowidzienie, astrologia, metafizyka ogolnie... jedna wielka GLUPOTA i OSZUSTWO.

Ehhh... to sie nazya skrajnosc... miales kiedys z czyms takim do czynienia? Pewnie nie bo niewiele osob moze, a reszta po prostu nie wierzy w cos czego nie moze dotknac. Podam Ci kilka przykladow, nie zaslyszanych, ale takich ktore zdarzaly sie przy mnie.

1 - W momencie kiedy umarla moja prababka, zarowka w pokoju zgasla na kilka minut po czym sie wlaczyla samoczynnie (wiem przypadek)

2 - Mama pokazuje kobiecie do ktorej poszlysmy zdjecie wujka trzymajacego na kolanach malenkie dziecko. Kobieta od razu mowi ze to nie jest jego, tylko mojej mamy najmlodszy syn.

3 - Jak juz jestesmy przy zodiaku to ta sama kobieta widzac mojego tate po raz pierwszy w zyciu i nie uslyszawszy od niego ani slowa zachwyca sie ze to blizniak i podaje jego date urodzenia z jednodniowa pomylka. Widzac moje zdjecie w portfelu mamy stwierdza od razu ze ja napewno musze byc ryba.

4 - Moj najmlodszy brat kiedys zwierza sie mamie ze widzial w domu wielkiego pana i opisuje przy mnie pradziadka zmarlego kilka lat przed moimi narodzinami, o ktorym w zyciu nie slyszal?

5 - Trzymana przeze mnie czy przez mame obraczka na nitce nad jakas rzecza o negatywnym dzialaniu jak papieros zaczyna samoczynnie hustac sie wzdluz tego przedmiotu.

Sprobuj logicznie wytlumaczyc kazdy z tych przypadkow to moze ci uwierze.. a moze myslisz ze ja tez jestem oszustem i szarlatanem? Niestety ja na tym nie zarobie wiec nie mam takich intencji ...

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-04-2003 18:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 01:39.    Strony (3): [1] 2 3 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions