Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > Hardware/Software > problemy z GTA3
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Dr Greenthumb
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: wawa

Exclamation problemy z GTA3

dzisiaj poraz pierwszy odpalilem na swoim sprzecie GTA 3!

przed odpaleniem gry przeczytalem plik readme.txt, zeby zapoznac sie z wymaganiami gry
i tak bylo napisane:

Recommended Hardware Requirements
700(+) MHz Intel Pentium III or AMD Athlon processor
128(+) MB of RAM
8 speed CD / DVD drive
700 MB of free hard disk space
32(+) MB DirectX 8.1 hardware video card
DirectX 8.1 compatible sound card with surround sound
Gamepad (USB or Joystick Port)
Keyboard
Mouse


spoko, moj sprzet to: ahtlon 1ghz, 256 ramu, gf2 200mx 32mb, wiec miesci sie w okreslonych wymaganiach

zainstalowalem gre i bez problemu ja odpalilem

klikam na 'start game' - intro i gramy
okazuje sie, ze gra skacze nawet przy wylaczonych wszystkich opcjach i najgorszej rozdzielczosci

cos tu nie tak - sprzet mam calkiem mocny
od razu sprawdzilem czy mam najnowszego dircetx'a i sciagnalem najlepsze detonatory do mojej karty, ale gó*** - dalej to sam
granie jest praktycznie niemozliwe

to samo ma moj kumpel [identyczny komputer]

co robic?
tez tak macie?
w czym problem?


z gory thx za pomoc

__________________
???

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 21:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dr Greenthumb Znajdź więcej post'ów przez  Dr Greenthumb Dodaj Dr Greenthumb do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dr Greenthumb prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

Problemem może być GF2MX200, bo to nie czarujmy się, słaba karta na dzisiejsze czasy i może powodować najwięcej problemów w tej grze :/ Pozatym pomóc może włączenie frames limiter`a. Kumpel coś mi mówił takiego w liście :

quote:

hej w gta pomaga wylaczenie obslugi agp w directx
wpisujesz dxdiag i wylaczasz


Może Tobie pomoże, sam tego nie stosowałem :)

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 21:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
jasio14
clone kid (dke)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: wiadro

gfmx400 - na oko od 5,10 klatek gdy pojawi sie wiecej niz 3 samochody

zenada!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 21:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil jasio14 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do jasio14 Znajdź więcej post'ów przez  jasio14 Dodaj jasio14 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać jasio14 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez jasio14
gfmx400 - na oko od 5,10 klatek gdy pojawi sie wiecej niz 3 samochody

zenada!



Celeron 600 niekręcony + GF2MX400 niekręcony i około 20-35 fps jest podczas gry.

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 21:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

Re: problemy z GTA3

Czasami mozecie miec problemy w tej grze, jesli macie zapuszczonego w tle eDonkey'a !!!

Wystarczy tylko obnizyc mu priorytet i klopot zniknie ...

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-06-2002 21:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
kag
fenix



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja: Kielce

no i wylaczcie trails

__________________
...inside/outside seeking the presence of the God...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2002 22:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil kag Kliknij tutaj by wysłać e-maila do kag Znajdź więcej post'ów przez  kag Dodaj kag do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać kag prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
jasio14
clone kid (dke)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: wiadro

update:

po wylaczeniu agp dziala *bardzo dobrze*. gg ogo!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-06-2002 22:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil jasio14 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do jasio14 Znajdź więcej post'ów przez  jasio14 Dodaj jasio14 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać jasio14 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Insmac_old
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Jeśli chodzi o GTA3, to problem nie jest w samej grze, o ile w optymalizacji kodu. Mianowicie gra źle współpracuje zarówno z WinXP (trzeba instalować patch) i GeForce'ami 1-2. U mnie na GeForce 2 Gts Ti chodzi bardzo dobrze (87 fps 1024*768) aczkolwiek na mocnym sprzecie (1,33 Ghz athlon, 768 MB ram PC 2100 DDR). Testowałem GTA 3 na Duronie 900, 192 MB ram, i wlasnie na GeForce 2 Gts Ti i też chodziło bardzo dobrze.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2002 13:59
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dr Greenthumb
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: wawa

quote:
Napisane oryginalnie przez Insmac_old
Jeśli chodzi o GTA3, to problem nie jest w samej grze, o ile w optymalizacji kodu. Mianowicie gra źle współpracuje zarówno z WinXP (trzeba instalować patch) i GeForce'ami 1-2. U mnie na GeForce 2 Gts Ti chodzi bardzo dobrze (87 fps 1024*768) aczkolwiek na mocnym sprzecie (1,33 Ghz athlon, 768 MB ram PC 2100 DDR). Testowałem GTA 3 na Duronie 900, 192 MB ram, i wlasnie na GeForce 2 Gts Ti i też chodziło bardzo dobrze.
no dobra widze, ze sie znasz na sprawie
a co bys mi polecil? co mam zrobic, zeby ta cholerna gra zaczela normalnie chodzic, bez zadnych problemow?
jakies cracki, pliki, czy co?
sprzet jak juz pisalem wyzej mam calkiem niezly i na pewno nie jest to wina mojego komputera

update: jak sie okazalo, nie mam gf2 200mx, lecz gf2 400mx, a to juz jest spora roznica


wczoraj rozmawialem z kumplem i okazala sie dosyc ciekawa rzecz
mianowicie kiedy mial win98 gra chaczyla potwornie, jego sprzet to duron 800, 192 ramu, tnt2, wiec nie pierwszej [i nie drguiej ] mlodosci
natomiast kiedy zainstalowal win xp i patcha, zaczela mu pieknie chodzic w najwyzszej rozdzielczosci i wlaczonymi wszystkimi opcjami "upiekszajacymi"
wniosek: jest to wina systemu i musze przesiasc sie z win 98 na win xp :S
problem w tym, ze nie mam xp i jakos za bardzo nie chce mi sie go instalowac, wole pozostac przy starym i wysluzonym win 98, dlatego musze znalezc siakies inne rozwiazanie
TYLKO JAKIE?!

__________________
???

Edytowane przez Dr Greenthumb dnia 11-06-2002 o godz. 16:24

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-06-2002 16:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dr Greenthumb Znajdź więcej post'ów przez  Dr Greenthumb Dodaj Dr Greenthumb do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dr Greenthumb prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
CybeR
pr0-wokator



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Crack / LE

Exclamation

mi na procku 1Ghz i grafice geforce 2mx400 64ramu na systemi win2000 tez gra troche trwala ale po zainstalowaniu najnowszych detonatorow (pod ktore GTA3 bylo pisane) sytuacja sie poprawila jednak nie jest to, to co powinno byc
Probowalem win98 ale

Mowicie ze na XP lepiej? jakiego patcha trzeba miec?

__________________
"I always wanted to be somebody, but now I realize I should have been more specific."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 09:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil CybeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do CybeR Znajdź więcej post'ów przez  CybeR Dodaj CybeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać CybeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez CybeR
mi na procku 1Ghz i grafice geforce 2mx400 64ramu na systemi win2000 tez gra troche trwala ale po zainstalowaniu najnowszych detonatorow (pod ktore GTA3 bylo pisane) sytuacja sie poprawila jednak nie jest to, to co powinno byc
Probowalem win98 ale

Mowicie ze na XP lepiej? jakiego patcha trzeba miec?



LOOKNIJ TU http://xp.korba.st/forum/viewforum.php?f=1
-> moze cos znajdziesz, a jak nie, to poszukaj na polksiej stronie microsoftu

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 10:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dr Greenthumb
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: wawa

Exclamation

quote:
Napisane oryginalnie przez CybeR
ale po zainstalowaniu najnowszych detonatorow (pod ktore GTA3 bylo pisane)

a mozesz mi podac linka do tych detonatorow?
sciagnalem najnowsze detonatory z nivida.pl, ale zbytnio duzo to nie dalo i za bardzo nie wiem, ktore to sa specjalnie pisane pod GTA 3
z gory thx

__________________
???

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 10:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dr Greenthumb Znajdź więcej post'ów przez  Dr Greenthumb Dodaj Dr Greenthumb do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dr Greenthumb prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Insmac_old
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Zeby to wyjasnic powiem:

1. Szybkość działania GTA 3 w bardzo małym stopniu zalezy od sprzetu (oczywiscie jesli spelnia wymagania), raczej od *******ow typu drivery i ich wersje itd. Polecam Detonatory od 28.33 w gore, koniecznie referencyjne...do tego directx 8.1 w wersji takiej
2. Pod 98 GTA3 cholernie haczy, na to nie ma rady ... wylacz wszystkie opcje w "Settings >> Grafika" na OFF i wtedy troche pomoze ... a zwlaszcza daj OFF "Frame Limit" ... jedyna rada w 100% użyteczna to przesiadka na Win XP ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 13:02
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
jasio14
clone kid (dke)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: wiadro

moze mi ktos powiedziec jak odpalic gta3 w xp?

znalazlem patcha Q306676 do xp ktory rzekomo likwiduje blad z niewyswietlaniem tekstu ale nie ma go do wersji polskiej xp i tym samym nie da sie go zainstalowac

insmac, Ty chyba masz xp?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 19:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil jasio14 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do jasio14 Znajdź więcej post'ów przez  jasio14 Dodaj jasio14 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać jasio14 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
neRufus
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja: Warszawa

jasio: pszukaj tutaj: http://www.microsoft.com/downloads/...&LangDIR=PL

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 20:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil neRufus Kliknij tutaj by wysłać e-maila do neRufus Znajdź więcej post'ów przez  neRufus Dodaj neRufus do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać neRufus prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
jasio14
clone kid (dke)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: wiadro

przez searcha nie da sie

mnie sie udalo dopiero kiedy na stronie jakiegos kolesia byl dokladny link do fixa na serwerze ms.

dziala *troche szybciej* niz w windzie me - niewielka roznica ale w/g mnie przesiadka na nowy system byla dobrym pomyslem - stabilniejszy, szybszy... troche czasu zajelo mi skonfigurowanie go (np. znalezienie nvidia refresh rate fixa by ztn) ale oplacalo sie

thx ogo za motywacje [;

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-06-2002 20:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil jasio14 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do jasio14 Znajdź więcej post'ów przez  jasio14 Dodaj jasio14 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać jasio14 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez jasio14
thx ogo za motywacje [;


No problem.

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-06-2002 00:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
CybeR
pr0-wokator



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: Crack / LE

quote:
Napisane oryginalnie przez Dr Greenthumb
a mozesz mi podac linka do tych detonatorow?
sciagnalem najnowsze detonatory z nivida.pl, ale zbytnio duzo to nie dalo i za bardzo nie wiem, ktore to sa specjalnie pisane pod GTA 3
z gory thx



w ostatnim chipie chyba jest...
jak znajde linka to zapodam

__________________
"I always wanted to be somebody, but now I realize I should have been more specific."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-06-2002 20:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil CybeR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do CybeR Znajdź więcej post'ów przez  CybeR Dodaj CybeR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać CybeR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MLS
Strange one



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Somewhere out there

Heh... A ja zawsze jak czytam takie tematy to mi się śmiać chce jakie Wy macie problemy... Ja nie wiem co to jest, ale u mnie wszystko chodzi bez żadnych łatek, etc. pod XP z nowymi detonatorami na ch.. tnt2 (zasięg widoczności ustawiony na minimum)... Spokojnie da sie pojeździć (tudzież porozjeżdżać ), nic nie zwalnia z powodów nie-karto-graficznych (-> od karty graf. a nie od kartografów )...

Zzz... chyba już głupoty piszę... idę spać

__________________
MLS
/Banner wkrótce wróci /
Scotch me tea who you yeah Bunny

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-06-2002 00:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MLS Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MLS Znajdź więcej post'ów przez  MLS Dodaj MLS do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MLS prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 10:38.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions