Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > Prawdy i mity o Astercity
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (7): « 1 2 [3] 4 5 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
yashina
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: wawa

Wuasnie, wuasnie, pkt. dla Kabu. Z chello bywa roznie, raz poprzecznie, raz podluznie, generalnie nie jest tak rozowo. Z czystym sumieniem moge polecic neo - pingi w Polsce ponizej 80, w Europie roznie, ale Niemcy i Skandynawia 40 - 100. W Anglii tez nienajgorzej. Tylko ta oplata instalacyjna - ehhhhh. Coby was troszku zdenerwowac rozmawialem z providerem holenderskim - lacze ADSL 12Mb - miesiecznie 39 euro, instalacja 1 euro, limit na download 8 Gb dziennie. I niech ktos powie ze Polska nie jest zacofanym krajem Wrrrrrrrr

__________________
Hail Iron Cross

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-09-2002 09:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil yashina Kliknij tutaj by wysłać e-maila do yashina Znajdź więcej post'ów przez  yashina Dodaj yashina do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać yashina prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
spanzik
fear the newbie



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Wuwua

guten tag heh coz od jakiegos czasu a mianowicie od tygodnia ponownie podjalem batalie o przywrocenie jakosci polaczen mojego modemiku zobaczymy co z tego wyjdzie, jako ze jestem w sprawach polaczen i sieci pod sieci internetowych zupelnym laikiem moze ktos bedzie umial mi wytlumaczyc co to jest ? a wiec....

w wyniku trace route'a do servera FF i kazdego innego pojawia sie jedno 'dziwne' miejsce

================================================
=== VisualRoute report on 2002-9-11 10:53:51 ===
================================================

Real-time report for 150.254.65.142 [mic.amu.edu.pl] (50% done)

Analysis: '150.254.65.142' [mic.amu.edu.pl] was found in 10 hops (TTL=120). Connections to UNKNOWN port 27960 are being refused.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Hop | %Loss | IP Address | Node Name | Location | Tzone | ms | Graph | Network |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 0 | | 62.179.19.180 | szu.chello.pl | * | | | | chello Poland |
| 1 | | | | | | | | |
| 2 | | 10.128.3.2 | - | ... | | 355 | -x---- | (private use) |
| 3 | | 10.128.3.5 | - | ... | | 7 | x | (private use) |
| 4 | | 193.219.28.73 | c7-icm-fe2-0.icm.edu.pl | ?Warsaw, Poland | +01:00 | 10 | x | Public Internet services network |
| 5 | | 212.191.224.97 | z-icm.lod.poznan-gw.622.pol34.pl | Poznan, Poland | +01:00 | 13 | x | National ATM Network POL34 |
| 6 | | 212.191.224.18 | z-poznan-gw-Gb.pozman.pol34.pl | Poznan, Poland | +01:00 | 45 | x | National ATM Network POL34 |
| 7 | | 150.254.210.253 | css9-ATM5-0-0-100.man.poznan.pl | Poznan, Poland | +01:00 | 63 | -x | Educational users of |
| 8 | | 150.254.64.10 | z-pozmanu.amu.edu.pl | ?(Poland) | +01:00 | 53 | x- | Address space for Adam Mickiewicz Univercity |
| 9 | | 150.254.71.17 | amur.amu.edu.pl | ?(Poland) | +01:00 | 48 | x- | Address space for Adam Mickiewicz Univercity |
| 10 | | 150.254.65.142 | mic.amu.edu.pl | ?(Poland) | +01:00 | 25 | x | Address space for Adam Mickiewicz Univercity |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Roundtrip time to 150.254.65.142, average = 25ms, min = 17ms, max = 41ms -- 2002-9-11 10:53:51

a mianowicie chodzi o pozycje 2 i (private use)

http://www.isi.edu/in-notes/rfc1918.txt

adres strony jaka widnieje pod w/w tajemniczym 'private use'
co dziwne ten wlasnie private use powoduje najwieksze wachniecia pingow ostatnio gralem na FF z pingiem 30 - 130 w przeciagu 2ch sekund ... wtf? pozatym dziwna sprawa , w moim eye servery zagraniczne 'wyprzedzaja' polskie ... od czego to zalezy? inna sprawa wiecie czemu all pingery pokazuja rozne pingi w np: eye i w wolfie ?? bo dziwi mnie ze ping 30 a na servie 50 , wogole to all jest po****** ale to normalne zyjemy w polsce :/ jak patrze na ludzi z zachodu , chocby ze skandynawii , oni maja pingi do anglii europy na poziomie 40 w polsce 100 na wszystkich znanych serverach graja sobie bez bulu :/ a my heh 3 servy na krzyz :/ pozostaje nam jedynie wolac o pomste do nieba lub pozostac we wspomnieniach ..kiedys na meczu na holenderskim servie gralismy z klanem z holandii oni mieli pingi 100 sztywne , ja 45-50 i pytaja sie jakie mam lacze , ja na to ze chello oni shock bo chello w holandii to shit , a ownzow na temat mojego pinga wysluchalem wiele , do tego zero PL gralo sie jak w polsce :/ praktycznie szlo sie tam i tam sie pykalo .... pozostaje jedynie marudzic ehh co i ja uczynilem

fragment mojego maila do servisu , dla tych ktorzy nie wiedza jak go napisac lub co w nim zamieszczac

Szanowny Panie

Kontaktowalem sie jakis czas temu z serwisem chello odnosnie gorszej jakosci polaczen w polskiej sieci, od tamtej pory jakosc polaczen ulegla poprawie co odczuwalne jest mam nadzieje przez wiekszosc uzytkownikow , niestety okolo 2 tygodni temu zauwazylem razacy spadek jakosci , polaczen zagranicznych , o ile polaczenia te utrzymuja prawidlowe wartosci transferu o tyle wystepujacy 'Packet Lost' jest bardzo uciazliwy. Dolaczam wyniki 3ech przykladowych trace route'ow do wybranych losowo serverow. wystepuje na nich wyrazny PL. osiaga on czasem takie wartosci iz sluchanie radia z shoutcasta staje sie nie mozliwe. ponadto w wynikach trace pojawila sie pozycja 2 | | 10.128.3.2 | - | ... | | 35 | x--------- | (private use) , ktora jest dla mnie calkowicie nie zrozumiala a generujaca najwieksze skoki pingow na wszelakich serverach , przypomina to efekt 'mexykanskiej fali' wachanie pingu od 30 od 130. Polaczenia z serverami polskimi w ktorych wykorzystywany jest ATMMAN , rowniez wykazuja tendencje do nie trzymania wlasciwosci pingowych czytaj , nagle skoki nie majace okreslonego powodu. Sytuacja poprawila sie chwilowo po niedzielnej awarii chello w moim rejonie , okolo godzinna przerwa w dostawie sygnalu , po czym jeszcze dwie trwajace okolo 20-30 min.

polaczenia do polski godzina 16:03

Throughput (2)
27173 Bps
bytes per second

Modem speed
217 kbps
kilobits per second



polaczenia do belgii

Throughput (2)
3769 Bps
bytes per second

Modem speed
30 kbps
kilobits per second


polaczenia do holandii

Throughput (2)
4258 Bps
bytes per second

Modem speed
34 kbps
kilobits per second


polaczenia do niemiec

Throughput (2)
4395 Bps
bytes per second

Modem speed
35 kbps


wyniki z www.2wire.com

Status:
Test completed...
Bandwidth = 207.3 Kbps
Run Test Again Close Window

What does this test represent?


Na zakonczenie dodam iz wszystkie testy wykonane byly o godzinie 16 z wylaczonymi wszelakimi programami uzywajacymi polaczenia z internetem. prosze o jakas odpowiedz na moj mail ze stwierdzeniem co moze byc przyczyna w/w faktu, i kiedy nastapi ewentualna poprawa. Z gory dziekuje za pomoc

na koncu podajemy numer MAC , KLIENTA , IP

__________________
Newbie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-09-2002 10:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil spanzik Znajdź więcej post'ów przez  spanzik Dodaj spanzik do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać spanzik prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kabu
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Ehh a ja dalej mowie ze chello nie oplaca sie zbytnio brac teraz mam 2 serwy z pingiem , 100 (bia, c4) i bedzie jeszcze gorzej (prawdziwe mozliwosci chello pokaze dopiero w lisopadzie-wtedy zaczna sie jazdy a co do tych 12 mbit za 40 euro-dalbym za nie 400 euro gdyby mozna bylo w polsce takie kupic

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-09-2002 18:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kabu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Kabu Znajdź więcej post'ów przez  Kabu Dodaj Kabu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kabu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Mija kolejny dzien w ktorym praktycznie nie moge sobie nigdzie pograc... Czekam tydzien i zjebuje ACN na funty a potem pozostaje mi tylko rozwiazanie umowy. Pojde do nich na mala wizyte z lomem w lapce i troche sobie pogadamy (strat w ludziach nie przwiduje bo to sa zwykle s*****syny - nazywajac po imieniu). Jezeli ktos zamierza zakupic ACN musi sie liczyc z objawami silnej nerwicy i depresji juz po ok. miesiacu uzywania. Pamietajcie przyjaciele jedna madra rzecz : ASTERCITY NiET :/

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-09-2002 23:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
alf
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: raciąż

Ale wy marudzicie, ja mam SDI i nie mam zadnej ale to zadnej mozliwosci na zamiane na cos szybszego Przez jakis czas mailem pingi 200-300 o kazdej poze dnia albo nocy, teraz sie troszke poprawilo 80-200. I kto tu ma prawo nazekac. Ciekaw jestem jak ja bym mial ping 30-50 .................????? Własnie mozna zauwazyc ze my nie walczymy z soba ze tak to nazwe na serverach ale z pingiem i lagami, i nie ma tu zadnego fairplay jesli chodzi o mecze bo patrzac na pingi zygac mi sie chce.

__________________
ALF

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 09:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil alf Kliknij tutaj by wysłać e-maila do alf Znajdź więcej post'ów przez  alf Dodaj alf do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać alf prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Alf. Ale Ty bulisz za SDI, ja bule za ADSL 256k ktore dziala jak 56k. I wlasnie jego niepoprawne dzialanie jest niejako motywem przewodnim tego topicu...

Na pocieszenie, podam Ci pewna informacje. W slawetnym, remisowym meczu C4 - LANZONE na CB, uzytkownicy ACN (polowa skladu C4) mieli ping okolo 600 przez caly czas, kiedy Shizo na SDI z Hrubieszowa notowal 100 - 120.

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 13:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[BSM] Eladamari
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Gdańsk

Alf nie wiem od czego to zalezy jaki masz ping na SDI ale to lacze jest stworzone do gier to raz a dwa jesli nie masz lacza dzielonego na kilka oso to nie powinienes miec takiej mozliwosci ze 200-300 a tydzxien/miech wpisz co chcesz masz 80-300. SDI jest laczem o przpustowosci 124kb chyba co daje nam mozliwsc sciagania do 10kb i graniem z niskimi pingami (chociaz tez slyszalem podobno opinie)
Swiety to zdanie o tym ze maze o pingach 200-30 mialo na celu podkreslenie ze moja lacze to syf ale mam zamiar to zmienic (przedemna lezy telefon i dzwonie zaraz do admina) i zmusze go jakos (moze nawet petycja) o zablokowanie wszystkich portow kazzy (tyle ze wiesniaki odemnie z sieci pewnie sie nie beda chcieli zgodzic. No ale jak byl za tepy i sam jeden zapychal cale lacze to teraz bedzie mial upsa).

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 15:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [BSM] Eladamari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [BSM] Eladamari Znajdź więcej post'ów przez  [BSM] Eladamari Dodaj [BSM] Eladamari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [BSM] Eladamari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Codzienny raporcik.

Na zachodzie bez zmian. 7 serwerow.

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 18:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Hmmm

Bubi Bols jeśli nie chcecie stracić do końca swoich nerwów znajdzcie sobie jakąś dobrą kafejke tak jak ja, z której gram najważniejsze mecze. Rozumiem was bo mam jeszcze gorsze łącze w domu i jeszcze gorsze perspektywy na jego polepszenie.
Nie zmieniajmy tego topicu w codzienne narzekania na temat providerów, szansa na polepszenie jest znikoma dlatego trzeba szukać czegoś zastępczego.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 19:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Jest to ciezka sprawa z tym netem :/ Kilka godzin temu byl u mnie kolo z Astercity - w sprawie kablowki ale zagadalem ofkoz o neta... takiego palenia glupa jeszcze nie widzialem
Mowil mi tak jakby poprawienie pingow polegalo jedynie na telefonie do nich i "przekierowaniu sygnalu" :> Przy zasugerowaniu ze lagi powstaja w Warszawie kolo stwierdzil ze powstaja przez nielegalnych uzytkownikow ACN, ktorzy sie masowo podlaczaja bez wiedzy firmy - moja wina ;> Umowie wizyte na pomiar sygnalu i troche sie pochwale swoim netem
Ogolnie kolo powiedzial tak : To niedpuszczalne zeby placic tyle pieniedzy i miec takie slabe polaczenie, przeciez na laczu 128 takie pingi sa niemozliwe...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 19:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
JohnnyR
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Ja mam SDI i jeśli chodzi gre na Polskich serwerach nie moge narzekać. Oczywiście mam je tylko dla siebie bo jak miałem jeszcze 2 gosci podpiętych to się nie dało grać bo albo kazza albo audiogalaxy i lipa. I niby sie umawialiśmy że po 21 nic nie sciagaja a i tak sciagali az zaczalem wtyczki z huba wyciagac i w koncu dali sobie na luz ale tylko na kilka dni i znow sie zaczelo no to ich wylaczylem na stale i po klopocie. Oczywiście ping tez zalezy od serwera bo nawet jesli wejde i mam w pozadku ping (przez w pozadku rozumiem 50-70) to jak wejdzie sporo ludzi na serwer zaczyna sie problem i rosnie co oznacza ze łacze serwera jest zapchane i na to sie juz nic nie poradzi Współczuje ludziom z pingami od 200 w zwyż bo wtedy to sie już nie da sensownie grać (chyba tylko pfem albo mauserem)

__________________
JohnnyR

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 19:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil JohnnyR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do JohnnyR Znajdź więcej post'ów przez  JohnnyR Dodaj JohnnyR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać JohnnyR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kabu
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

JohnnyR, a wiesz ze niektorzy tak potrafia sdi zrobic ze graja 3 osoby i nie maja lagow (pibg ponizej 80), znajomy tak ma, graja w 1 klanie (ale to cs, a on ponoc ma lepszy kod zrodlowy czy cos tam bo w wolfie maja od 70 do 200 pingi w 3) i sa zadowoleni

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-09-2002 13:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kabu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Kabu Znajdź więcej post'ów przez  Kabu Dodaj Kabu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kabu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
JohnnyR
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Być może w CS tak się da ja tego niewiem. Co do tego czy 3 osoby w wolfa na jednym sdi mogą grać tego teżnie wiem nie sprawdzałem lecz ja mówiłem o przypadku kiedy ja gram a 2 gości ściąga z kazaa. CS jest mało wymagający co do łącza a wolf niestety nie. Poza tym nie chodzi tutaj o konfigurację,( router sam konfigurowałem na linuxie i w zasadzie nie ma tam zbyt wiele kombinacji , można ewentualnie na sztywno ustalić maksymalny transfer dla jednego usera. Czyli na przykład dla trzech osób około 3-4 kbs/osobe (~10-12kbs maksymalny transfer całego łącza) bo tyle na łączu 115 kb można osiągnąć. Oczywiście przy ściąganiu Bo w drugą strone to inna bajka. Ale dla jednej osoby SDI jest rewelacyjne do grania. W tym miejscu chciałbym pochwalić TPSA ( hehehehe) . Naprawdę od samego początku miłą obsługa, czekałem na SDI 2 tygodnie od złożenia zamówienia (tylko dlatego tak długo że osoba która się tym zajmuje była akurat na urlopie bo trwałoby to około 2-3 dni !!! ) Ale to jest oddział TPSA w Stargardzie Szczecińskim, ale np w Szczecinie już jest zupełnie inaczej , wogóle nie można się tam z nimi po ludzku dogadać i na SDI trzeba czekać minimum 3 miesiące. To tyle o kochanej TPSA jak widać nie wszędzie są bezmózgi.
PS. Nie pracuje w TPSA ani nikt z mojej rodziny , nie dostałem za tą REKLAME??? ani złotówki hiehie

__________________
JohnnyR

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-09-2002 14:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil JohnnyR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do JohnnyR Znajdź więcej post'ów przez  JohnnyR Dodaj JohnnyR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać JohnnyR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

JohnnyR nie kus mnie bo sobie jeszcze SDI kupie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-09-2002 19:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DOKTOR
doktorek :P



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: Augustów

Ja od tygodnia jestem szczęsliwm posiadaczem "Tepsowskiego"
SDI na którym gra się swietnie
Pingi mam od 50-200 z czego ciągle ping wacha mi sie pomiedzy 50-70 a na zagranicznym serwerach ping 100-150 czasami 200
Przy ściąganiu mam transfer 10-12 z dobrym zagranicznych serwów dochodzi do 15
to tyle co moge narazie powiedzieć o SDI
Zachęcam do nabywania naprawde warto

__________________
d0ktOr
www.ridclan.prv.pl

Jest jedna rzecz dla której warto żyć........ HIP-HOP i nie zmienia sie nic
Peja- rocznik 1976

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-09-2002 19:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DOKTOR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DOKTOR Znajdź więcej post'ów przez  DOKTOR Dodaj DOKTOR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DOKTOR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

oj czy ja wiem czy tak warto za 140 zl miesiecznie jezeli chodzi o wolfa to pingi sa na sdi niezle gorzej z q3 nie wiem ale tam mam kosmiczne pingi

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 00:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kabu
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez JohnnyR
CS jest mało wymagający co do łącza a wolf niestety nie.


Czyli jednym zdaniem tworcy wolfa poszli na latwizne, popierdalajac uzytkownikow, zakladajac ze skoro gra dobrze chodzi na lepszych laczach to wystarczy-bo przeciez mamy postep i wshscy predzej czy pozniej takie beda miec

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 12:37
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kabu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Kabu Znajdź więcej post'ów przez  Kabu Dodaj Kabu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kabu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Skopany kod gry to jedno a notoryczne rypanie nas przez providerow to drugie :/ Poprostu wielu ludzi w Polsce placi duze pieniadze za gowno i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Ten kto ma wszelkiego rodzaju "osiedlowki" musi sie praktycznie pogodzic z wysokimi pingami :/ Problemem jest taki Astercity gdzie kupuje DLA SIEBIE okreslone lacze, placac kupe kasy za modem i bule kilkaset zeta/miech. Co otrzymuje w zamian ? Mozliwosc gry jedynie na polskich serverach (zachod to tragedia :/) Do tego wszyscy dyspozytorzy/technicy z ACN staraja sie zrobic ze mnie debila ktory wymysla sobie jakies lagi
Poziom sygnalu mam wlasciwy, nie mam zadnego hakera z Rumunii na laczu, nie uzywam programow typu p2p a mam pingi jak przez modem 56 kbps Pingi zaczynaja sie jebac zawsze kiedy z neta korzysta duza ilosc osob... czyli praktycznie zawsze kiedy gram :/ Wiekszosc lagow powstaje w Warszawie na servach firmy (bodajze) PRONETCOM. Powtarzam jeszcze raz : Astercity nie jest zadnym wyborem, jest zlem koniecznym dla tych ktorzy nie moga miec nic innego. Masz wybor ? to wez sobie COKOLWIEK innego - bedzie NAPEWNO lepiej.
A ja wlasnie zapoznaje sie z warunkami rozwiazania umowy...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 15:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
JohnnyR
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Zawsze jak siędecydujemy na instalację łącza u jakiegoś providera najważniejszą rzeczą nie jest wielkość łącza jakie oferują (zwykle jest to 256 kb z tym że musimy pamiętać że jest to maksymalna przepustowość takiego łącza czyli w praktyce jest to łącze do 256kb) a należy zwrócić uwage jaki transfer jest gwarantowany i czy wogóle provaider gwarantuje jakąkolwiek prędkość. Najczęściej włąśnie nie jest nic zagwarantowane. Firma w której pracuje również zakłąda internet i wyygląda to u nas w ten sposób że: przy łączu do 256 kb gwarantowane jest 64 kb (oczywiście do pierwszego routera brzegowego) dalej już nikt nie zagwarantuje transferu. W sumie sieci osiedlowe nie działąłyby tak źle gdyby nie ludzie którzy wiecznie ściągają coś przez kazaa itp. W takiej sieci w której jest załużmy 100 użytkowników wystarczy 5 takich typków żeby zapchać łącze 2 MB i tutaj leży wina wysokich pingów. Nic tak nie zapycha łącza jak kilku osłów którzy mają wiecznie odpalone kazaa i ciągną co się da : filmy, mp3 bez opamiętania. Co do łącza to najlepiej zorganizować sobie samemu kilku ludzi z bloku lub kilku bloków i wziąść łącze 2 MB z Polpak-T i na routerze przyciąć port do kazaa do np 128 kb dla wszystkich userów i gwarantuje że nikt nie będzie narzekał że ma wysokie pingi. Ewentualnie całkowicie zablokować kazaa itp ale to by było zbyt brutalne

__________________
JohnnyR

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 18:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil JohnnyR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do JohnnyR Znajdź więcej post'ów przez  JohnnyR Dodaj JohnnyR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać JohnnyR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mr.X
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja:

i wy tu mowicie ze macie wysokie pingi ja ostatnio mam w granicach 500-700 co uniemozliwia mi gre tyle ze firma u ktorej mam internet obiecala ze niedlugo to naprawi i jestem jednak dobrej mysli

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 20:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Mr.X Znajdź więcej post'ów przez  Mr.X Dodaj Mr.X do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Mr.X prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Dzis padl kolejny rekord...

4 serwery z pingiem ponizej 100.

Pozdrawiam ACN!

Sff.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 22:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Cztery servy to to ja mialem w q3 :> W wolfie only C4&BiA...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-09-2002 23:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

To ja też pnarzekam

Aktualnie teraz 3 serwery z pingiem poniżej 200 (C4 Bia Hunter)
Zresztą i tak moge grać tylko na tych 3 serwerach - nawet jak na Bia mam ping 50 to np na FF IC lub Poison mam 300.
Jakbym miał zagwarantowany ping poniżej 100 przez cały dzień to bym skakał z radości. Żeby sobie pograć na normalnym pingu (poniżej 100) to muszę albo grać w takiej porze, kiedy większośc ludzi pracuje lub jest w szkole, wstawać bardzo wcześnie lub kłaść się spać bardzo późno. Czasami ping w słoneczne wolne dni, kiedy większość ludzi nie siedzi w domu spada do 50 i juz wtedy jestem całkowicie happy.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-09-2002 08:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Pozostaje tylko czekac i liczyc na glupi fart :/
BTW. Czy dojdzie do tego ze klany zaczna przyjmowac, nie obiecujacych graczy, tylko byle kogo z zajebistym laczem by takiego pacjenta szkolic ?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-09-2002 12:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Nie sadze Bols.

Za to niedlugo bedziesz musial sie przerzucic na strategie turowe.

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-09-2002 15:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Hmmm

quote:
Napisane oryginalnie przez C4|Bols
Pozostaje tylko czekac i liczyc na glupi fart :/
BTW. Czy dojdzie do tego ze klany zaczna przyjmowac, nie obiecujacych graczy, tylko byle kogo z zajebistym laczem by takiego pacjenta szkolic ?



To jest chyba normalne w naszym pięknym kraju. Ten kto ma lepsze łącze ma lepiej. Pamiętam jeszcze ze sceny Q1 że niektórzy ludzie nie błyszczeli na sieci ale mogli pokazywać co potrafią tylko na różnych ogólnopolskich Lan-Party. Pamiętam gości którzy byli dobrzy tylko dlatego że mieli wypasione łącza i wypasione pingi.
Ze względnu na dużą ilość modemiarzy ligi dzielono wtedy na ludzi HPB i LPB,
tak samo Klany.
Ten pomysł na dzisiejsze czasy jest bzdurny ale czasami grając z kosmicznym pingiem i widząc ludzi jeszcze z gorszym zastanawiam się czy aby napewno.

Do tego dochodzi jeszcze inny problem - słabe komputery. Kto wie czy w naszym pięknym kraju nie jest więcej "ukrytych talentów" którzy nie mogą rozwinąć skrzydeł nie dlatego, że mają słaby ping tylko dlatego że mają Celerona z Riva TnT i aktualnie nie stać ich na zakup lepszego sprzętu.
Ping jest najważniejszy ale zaraz za nim idą fps-y.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-09-2002 21:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kabu
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

ehh pozostaje nam czekac i modlic sie o wieksza konkurencje (bo watpie aby firmy same tak z siebie powiekszaly przepustowosc swoich lacz) no a teraz wszyscy do Czestochowy modlic sie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-09-2002 23:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kabu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Kabu Znajdź więcej post'ów przez  Kabu Dodaj Kabu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kabu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Ja nie umiem sie modlic :/

Pzdr.,
Sff

P.S. Trzy serwery wczoraj. Mamy nowy rekordzik...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-09-2002 09:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Sorry ze post po poscie, ale mam nowe dosc ciekawe informacje.

Otoz, ACN mam obecnie awarie. Jestem swiezo po rozmowie z helpdeskiem (bardzo sympatyczna, zagubiona panienka, az mi przykor bylo jak po niej jezdzilem), ktora wyjasnila mi ze:

- cos tam podlaczyli co juz krancowo przeciazylo serwery (nowa dzielnica, bloki?)

- wiec radosne obcieli transfer zeby dalo sie w ogole z internetem polaczyc

- zaawocowalo to tym, ze lacza "zatykaja" sie co chwila, powodujac "chwilowe", "drobne" utraty pakietow (czytaj 100%).

Efekt jest nastepujacy: laczysz sie z serwerem, grasz minute (udalo mi sie nawet kogos zastrzelic w tym czasie!), dostajesz jedna dluga wtyke jak przy zmianie mapy i po chwili serwer Cie kickuje. Bo gubisz 100% pakietow, a Twoje lacze nie wstaje w ciagu defaultowej pol minuty. Wedlug panienki, awaria jest usuwana, ale nie moga powiedziec, czy dzis, czy jutro, czy za tydzien. Wiedzac, ze "naprawa" bedzie wymagala upgrade serwerow (nowy hardware) badz lacz (wieksz przepustowosc), stawiam ze stan taki jak dzisiaj utrzymywac sie bedzie co najmniej miesiac. O ile w ogole zostanie to naprawione. Czyli podczas zwiekszonego ruchu w sieci (stawiam na godziny 16:00 - 23:00) granie bedzie NIEMOZLIWE.

To czarny scenariusz, zgadzam sie. Ale dotychczasowa polityka firmy AsterCity Net nauczyla mnie, ze nalezy spodziewac sie najgorszego.

Tylko cieszyc sie, ze te s*****syny bankrutuja (czytaj elektrim)

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-09-2002 18:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

eee tam

Akurat bankructwo elektrimu chyba mało wpłynie na ACN. W portfelu Elektrimu jest pare elektrowni, znaczący udział w Erze GSM i ACN. Poprostu zmieni się właściciel, ale czy zmiana właściciela coś da (jak np w TPSA z panśtwa Polskiego na żabojadów). Najlepiej by było gdyby całą infrastrukture przejęła inna firma.

A tak wogóle to już nie chce mi się czytać narzekań na providerów. Jest tak jak jest, jak ktoś chce to zmienić to niech uzgodni coś z innymi użytkownikami a nie pisze codzienny raport na temat "Jak mi źle"

Ale skoro wszyscy narzekają to ja też
Jest godzina 3.30 - od kilku dni w końcu mam ping na Bia poniżej 100. Szkoda że nikt o tej porze nie gra.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-09-2002 02:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 14:22.    Strony (7): « 1 2 [3] 4 5 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions