Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Filmy
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (41): « First ... « 18 19 [20] 21 22 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]krzysiek
mogli sie tez walnac na 1000 innych sposobow podczas liczenia


ano panocku ano

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]krzysiek
i przeklamac nawet liczbe, ktora powinna np. wynosic -220 stopni c co powoduje juz zamrazanie w czasie 2 min. ale nie wiem. filmu nie widzialem wiec se moge tylko pospekulowac.



tylko ze taka temperaturka jest prawie nie do osiągnięcia (temperaturka minimalna w skali C to -273,15 , czyli w takiej temperaturze ustawają drgania cząsteczek (na ksiemżycu w slonecku jest +120 C a w wiecznym cieniu (na biegunach w kraterach) panuje temperatura około -230 C ) a co dopiero w filmie ktory pokazywał że niskie temperatury byly wywołane zstępywaniem ("schodzeniem"), nieogrzanych w górnych warstwach atmosfery, parti powietrza - a że one zapieprzały jak szalone moze byc dowodem na to ze na pewno nie były z okolic zera absolutnego - tarcie cząsteczka o cząsteczke troche też ogrzewa
-------------------

wracając do tematu:

Swept away - komedia romantyczna z Madonną - co tu duzo pisać (SPOJLER, jedna z nielicznych komedii romantycznych ktore nie konczą happy-endemSPOJLER napisze ze warto nawet obejzec, nie tylko dlatego ze Madonna, pomimo swoich latek, caly czas jest seksi

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-10-2004 19:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
driada
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Feb 2004
Lokalizacja: poznan

"kawa i papierosy". niech będzie pochwalony jim jarmush i jego genialne pomysły. bardzo zabawne, bardzo, bardzo, bardzo. w dodatku czarno - białe, dzieje się w jakichś obskurnych w większości wnętrzach, znani ludzie z sarkazmem z siebie samych się śmieją, muzyczka odpowiednia do każdej scenki. a scenek jest kilkanaście, kilkanaście dialogów przy kawie i papierosach. nie palę, ale kawy piję mnóstwo, i miłośc do niej wyzierająca z tego filmu podbiła moje serce. bardzo polecam.

__________________
"a słowa się po niebie włócza i łajdaczą, i udają, że znaczą coś więcej, niż znaczą..."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 11:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil driada Kliknij tutaj by wysłać e-maila do driada Znajdź więcej post'ów przez  driada Dodaj driada do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać driada prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

A whole ten Yards (Jak ugryźć 10 milionow 2) - Bruce Willis jako psychopatyczna gospodyni domowa - eks zabójca, troszcząca sie o swoje kury bardziej niz obecną żonę - nie widzialem jedynki wiec nie jestem w stanie stwierdzic czy jest to dobra kontynuacja - ale napisze wam tylko ze mi sie film podobal - humor całkiem całkiem - dla poprawy humoru

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 13:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Gazdzik
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Nordland

The Village - calkiem niezle. Jest klimacik. Cala ta osada az smierdzi strachem przez wieksza czesc filmu. Pomysl tez niezly. Duzo akcji, malo czasu.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 20:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Gazdzik Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Gazdzik Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Gazdzik Dodaj [FPP]Gazdzik do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Gazdzik prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

droznik

goraco polecam! film ani przeslodzony, ani za bardzo dolujacy. w klimacie bardzo wagabundzki. wreszcie film, gdzie karzel (nie wiem jak grzeczniej nazwac ludzi karlow) nie gra roli cyrkowej. koncepcja filmu tez bardzo fajna. no i te obrazy dzikich polaci usa, ktore kojarza mi sie wlasnie albo z pociagami albo z wielkimi tirami, super zobrazowane. film opowiada o pewnych losach liliputa zafascynowanego kolejnictwem, ktory po smierci swojego przyjaciela dostaje w spadku opuszczona stacje droznika kolejowego. przy owej stacji swoj kramik na kolkach z hotdogami rozstawil pewien bardzo gadatliwy latynos. gl. bohater jeszcze spotyka jeszcze jedna postac, pewna roztrzepana malarke, ktora o maly wlos nie przejechala go samochodem (i to dwukrotnie ). film swietny, o przyjazni, zmianach, "kolejach" losu. nie koniecznie na wieczor, ja obejrzalem rano i byl rownie magiczny co jakbym go obejrzal wieczorkiem zapewne. pozytywnie usposabia na najblizszy czas po seansie. no i raz jeszcze powiem, ze te obrazy. miodzio jak na produkcje usa.

witamy w mooseport

bardzo fajna komedia z tego roku, niedoceniona moim zdaniem przez opinie publiczna, przemknela sie jakby obok kin. a szkoda, bo poziomem gry i zartu przebija wiele innych "szlagierow" tego gatunku z tegorocznego repertuaru. w filmie konfrontacji ulegaja dwaj kandydaci na burmistrza zapyzialej nory, gdzies w stanach. jeden z nich to najbardziej popularny (fikcyjny) byly prezydent usa ostatnich czasow a drugi to lokalny "zlota raczka". w tych rolach hackman i romero (gwiazda jakiegos tam serialu, ktory bardzo mi zaimponowal tym, ze wypadl na tle hackmana bardzo rowno o ile nawet nie lepiej). zdecydowanie polecam obejrzec, nawet w gronie rodziny.

klatwa skorpiona

najnowsza chyba komedia woodyego a. no nie wiem, jakos mi nie podeszla. strasznie na nerwy dzialala mi postac gl. bohatera. watly, a wygadany. nawet w kryzysowych sytuacjach nie potrafil zamknac geby i przyznac sie do bledu. moze dlatego, ze do zludzenia przypomina mi mojego brata to tak bardzo mnie wkurza. tylko, ze bratu zawsze mozna przylac. na planie spotkalo sie jeszcze wiele innych gwiazd jak hellen hunt, charlize theron, czy dannie aykroyd (nie mam pojecia jak sie pisze to nazwisko ). zagrali przyzwoicie, ale nic nadzwyczajnego (no moze poza charlize). hellen hunt powinna nieco bardziej sie postarac w nowych rolach, wycwiczyc w sobie troche aktorskiej fleksyjnosci, zeby czyms widza zaskoczyc, a nie ciagle ten sam schemat aktorski. jej satyryczny usmieszek z pauza ruchowa juz mi sie tak opatrzyl ze naprawde tylko nudzi. sama fabula bardzo prosta, zeby nie powiedziec prozaiczna ale o to wlasnie chodzi w komediach w.a. i nie przeszkadza mi to. podobnie zreszta bylo z "drobnymi cwaniaczkami". ale tak jak mowie, wszystko popsula mi postac gl. bohatera. mi nie przypadl do gustu, ale moze innym przypadnie. tak wiec nie sugerowac sie za bardzo moja opinia bo film mimo wszystko niezly. to troche jak z n.g.evangelion. wiekszosci ludzi sie podoba, a mi nie bo drazni mnie straszliwie postac nieprzystosowanego do zycia shingiego, z kompleksem ojca.

28 dni pozniej

ktos tutaj chyba pisal, ze fajne ale slabo wykonane, czy cos takiego. czy ze duzo niedociagniec. nie pamietam, tak odebralem przynajmniej czyis komentarz. tak wiec nastawilem sie dosc sceptycznie. no i musze powiedziec, ze milo sie zaskoczylem. jak dla mnie film bardzo fajny. jakby tak spojrzec obiektywnie to gl. idea nieco glupkowata, ten caly wirus raczej smieszny przez zalosny, rozkminki jak ta z w. bryt. jako naturalna izolatka traca kiczem, czego raczej w filmach nie lubie. tak wiec nie mam pojecia czemu ten film mi sie spodobal. a (uzwyajac dla zobrazowania sytuacji, slangu pijackiego) wszedl gladko (hmmm, zabrzmialo troche jak slang pedalski nie pijacki, no ale slowo sie zeklo ). napewno po czesci przyczynil sie do tego gl. aktor, ktory mozen ie byl jakis nadzwyczajny w swej roli ale byl w jakis sposob "hipnotyzujacy". trudno okreslic slowami o co chodzi. powiem tylko, ze podobny efekt u mnie uzyskuje np. defoe. tak wiec film mi sie naprawde podobal moze dlatego, ze byl w sumie dosc oryginalny. poniewaz czesto jest porownywany do "switu zywych..." to dodam, ze "28 dni" sklasyfikowalbym wyzej. btw. brytyjskie kino, szczegolnie horrory sie chyba rozwija wiec mam nadzieje, ze zastapi wielki niewypal jakim bylo/jest azjatyckie kino horroru, ktore "kragiem" wiele obiecywalo ale poprzez stale powtarzanie niemal identycznego schematu zatrzymalo sie w miescu (dark water, krag 2, the spiral, one missed call [dzis na osloskopie skookalem, taki krag tylko zamiast kasety jest telefon :o, no normalnie zal tylek sciska]).

__________________

Edytowane przez [FPP]krzysiek dnia 08-10-2004 o godz. 23:35

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2004 23:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
johny_blaze
Da Greatest PlaYer



Zarejestrowany: Jan 2004
Lokalizacja: 3miasto

THE BUTTERFLY EFFECT - na pewno ktoś wczesniej wspominal o tym filmie, powiem tylko ze dawno nie widzialem czegos tak zajebistego,ostani raz sie tak jaralem filmem jak wyszedl matrix, polecam, tylko trzeba ze 3 razy dokladnie obejrzec zeby wszystko skumac...

__________________
..got no money got no style..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 13:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil johny_blaze Kliknij tutaj by wysłać e-maila do johny_blaze Znajdź więcej post'ów przez  johny_blaze Dodaj johny_blaze do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać johny_blaze prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

quote:
Napisane oryginalnie przez johny_blaze
THE BUTTERFLY EFFECT - (ciach) trzeba ze 3 razy dokladnie obejrzec zeby wszystko skumac...

rotfl ?

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 14:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
johny_blaze
Da Greatest PlaYer



Zarejestrowany: Jan 2004
Lokalizacja: 3miasto

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Jarek
rotfl ?


może troche przesadziłem ale oglądając pierwszy raz nie wszytsko zrozumialem,poza tym film naprawdę mi sie podobał

__________________
..got no money got no style..

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 17:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil johny_blaze Kliknij tutaj by wysłać e-maila do johny_blaze Znajdź więcej post'ów przez  johny_blaze Dodaj johny_blaze do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać johny_blaze prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

ja tam odrazu czaiłem baze =]

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-10-2004 21:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

slownik snow

po tytule myslalem, ze w filmie chodzi o interpretowanie snow. oj jakzesz sie pomylilem. najprosciej ujmujac sedno tytulu chodzi o to: gdzies w azji zylo dzikie plemie, ktore za swietnosci imperium brytyjskiego anglicy probowali "cywilizowac". w owym plemieniu panowala instytucja (w scisle socjologicznym tego slowa znaczeniu ) "slownika snow". czyli kobiety, ktora sypiala z nowo poznanymi pleminiami (w tym przypadku namiestnikami angielskimi) by nauczyc sie ich jezyka, bo wedle tego plemienia w lozku najlatwiej i najszybciej idzie sie edukowac lingiwstycznie. no coosh, koncepcja dosc oryginalna. nie wykluoczam mozliwosci, ze rzeczywiscie takie plemie istnialo, ale rownie dobrze moze to byc fikcja. sam film opowiada dosc zawila intryge miedzy nowo przybylym, mlodziutkim urzednikiem angielskim a tubylcami i starymi "wyjadaczami" jej krolewskiej mosci, ktorzy zalokowani byli juz na miejscu ladne pare lat. fabula im dalej w film tym bardziej przypomina brazylijska telenowele, wszyscy tam sa czyimis corkami lub kochankami. gl. tematem jest milosc. polemika miedzy miloscia nazwijmy ja tutaj "czysta" a z korzysci materialnych/prestizowych. caly film bylby taki w sumie przecietny jak dla mnie. ot taka przygodowka troche jak nasza rodzima powiesc "w pustyni i w puszczy". ale wszystko zmienia pojawienie sie w filmie pani jessici alby. szczerze mowiac srednio wczesniej kojarzylem te aktorke. z ostatnich filmow to wystapila w beznadziejnie nudnym "honey". orpocz tego w jakims tam serialu i innych niskich filmach. w roli ucywilizowanej dzikuski jednakze zrobila na mnie duze wrazenie. a troche dziwne to, bo urody nie ma jakies nadzwyczajnej na tle innych gwiazdeczek hollywoodzkich. a jednak jakos zauroczyla mnie kompletnie. zagrala imo bardzo kobieco i poki co jak dla mnie to jej zyciowa rola. podsumowujac: film raczej slaby a raczej nie nadzwyczajny jednak w pani abie sie zakochalem od pierwszego wejrzenia.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 08:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Don aliasS'o
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jul 2004
Lokalizacja: Warszawa

Thumbs up

Old Boy

Historia pewnego niczym nie wyrozniajacego sie mezczyzny w srednim wieku: Oh Dae-Su, ktory w dniu urodzin swojej corki zostaje, bez ewidentnych przyczyn, porwany i uwieziony na 15 lat.
Po czym zostaje wypuszczony w okolicznosciach rownie niejasnych jak jego zamkniecia. Napedzany zadza zemsty, wglebia sie w snuta przez jego oprawce intryge.

Inscenizacja powala. Obraz jest mroczny, tajemniczy, wrecz paranoidalny chwilami. Realizm i brutalnosc tego filmu sprawiaja ze ciezko zostac wobec niego obojetnym. Zawila intryga, ktorej rozwiazanie jest nam serwowane kropla po kropli, rownolegle do bohatera, nie daje nam sie oderwac. Niesamowity klimat i dobre aktorstwo.

Niby wszystko dobrze ale...
Jest to film o bezsilności człowieka w rozgrywkach z losem(" I jak sie teraz czujesz w tym wiekszym wiezieniu Oh Dae-su? "). Wartosci ktore nam chce przekazac Park Chan Wook, czasami sa przycmione przez groteskowosc i drastycznosc niektorych scen ktore w moim odczuciu sa zbedne... Ani nie sluza sublimacji tej ciemnej strony czlowieka wszechobecnej w filmie, ani nie sa one szczegolnie ciekawe same w sobie (nie no zawsze chcialem wiedziec jak wyglada zjedzenie zywej osmiornicy).

Poza tymi kruczkami, film jednak oglada sie z zapartym tchem i ciezko jest wyjsc obojetnym z kina. Jako dodatkowy smaczek mozna zaznaczyc nieliczne niesamowite sceny walki (scena w korytarzu powala).
Jak na moja pierwsza stycznosc z kinem koreanskim to jestem naprawde bardzo pozytywnie zaskoczony. Polecam bardzo.



"Ziarnko piasku czy kamień, tak samo idą na dno"
"Gdy się śmiejesz, świat śmieje się z Tobą, gdy płaczesz, płaczesz w samotności"

__________________
INSTANT IDIOT - Just add alcohol

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 11:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Don aliasS'o Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Don aliasS'o Znajdź więcej post'ów przez  Don aliasS'o Dodaj Don aliasS'o do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Don aliasS'o prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

ten film chyba zaznaczy nowa tendencje w kinematografii wschodu a moze i calego swiata, mianowicie ekranizacje mang. juz powstaje nge, tyle ze amerykanski wiec jak znam zycie zrobia z tego wielkie bum bang. pozatym ta manga nie nadaje sie akurat imo do ekranizacji, ale trudno sie mowi, bedziemy mieli kolejny hollywoodzki kicz. ale z tego co wiem japonce planuja tez ekranizacje "blame!". mam nadzieje ,ze wypali bo zapowiada sie cool widowisko.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 21:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

a czarodziejke z ksieżyca kiedy zrobią?

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 21:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

ekhem... juz dawno zrobili. ---> http://animesuki.com/series.php/262.html

i tak samo gto.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 10-10-2004 22:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Don aliasS'o
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jul 2004
Lokalizacja: Warszawa

Exclamation

Aniolowie Apokalipsy

Omijac szerokim lukiem! Uwaga na biegajacych mnichow po amfie.
Ten film jest tak plytki ze nawet z dobrym zapasem ziomow i piwa nie da rady czerpac z ogladania jakiejkolwiek przyjemnosci.
Jedyne co u mnie wywolal, to smutek z powodu gasnacego gwiazdorstwa/aktorstwa Jean'a Reno... Pamietnego przeciez z takich rol jak Leon Zawodowiec czy Wielki Blekit...
Nie ma w tym filmie absolutnie Niczego pozytywnego o co mozna by zaczepic.

__________________
INSTANT IDIOT - Just add alcohol

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2004 10:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Don aliasS'o Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Don aliasS'o Znajdź więcej post'ów przez  Don aliasS'o Dodaj Don aliasS'o do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Don aliasS'o prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
driada
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Feb 2004
Lokalizacja: poznan

"pręgi". ciekawa jestem jak na to zareagujecie.... ja byłam zachwycona niesamowicie czułą obserwacją różnych strasznych mechanizmów psychicznych, oraz grą żebrowskiego. zaskoczył mnie, naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył, grał tak, że aż dreszcze miałam. zupełnie co innego niż te mdłe role w superprodukcjach. film w ogóle ciekawy, smutny, wstrząsający, z ładnymi zdjęciami.

__________________
"a słowa się po niebie włócza i łajdaczą, i udają, że znaczą coś więcej, niż znaczą..."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2004 16:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil driada Kliknij tutaj by wysłać e-maila do driada Znajdź więcej post'ów przez  driada Dodaj driada do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać driada prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

dobra, jednak nie tylko ja tu jeszcze zyje wiec nie jest tragicznie.

1) egzamin dojrzalosci

wybralem bo w jednej z rol gra scarlett johannson. a jest to aktorka ktora ostatnimi czasy przykula ma uwage (miedzy slowami, dziewcze z perelka). po tym filmie troche sobie w myslach z poczatku ja skrytykowalem. znaczy zagrala przyzwoicie, ale w tym filmie, nie oszukujmy sie, nie bylo za bardzo co grac. stad me niezadowolenie. ale jak potem sobie pomyslalem: mloda jeszcze jest, dopiero sie rozkreca w zasadzie wiec pewnie chwyta sie kazdej roli aby miec jakies tam "portfolio" aktorskie, pokazywac sie w swiatku hollywood i zbierac szlify. dobrze, ze sie nie szufladkuje. sadze, ze czeka ja niezla przyszlosc. jak widac ciagle mowie o s.j. zamiast o filmie, i to chyba dobrze podumowuja ta pozycje. nie ma za bardzo co o niej pisac. kolejny film o "ciezkim" zyciu nastolatkow usa, gdzie poza imprezami raz w zyciu musza sie troche pouczyc. z drugiej strony niektore spostrzezenia co do standaryzujacego testu jakim u nas jest np. matura sa calkiem sensowne, ale walka z systemem przypominala by bardziej walke z wiatrakami.

2) zolnierze kosmosu 2

debiut rezyserski jakiegos tam gostka od efektow specjalnych co jak dobrze pamietam stworzyl efekty do parku jurajskiego. no i fajnie, tyle, ze jak park jurajski powstawal to efekty specjalne odgrywaly spora role w filmie. a teraz? teraz wiekszosc filmow ma niezle efekty specjalne. tak wiec opierac film na nich to imo glupota w dzisiejszych czasach. pozatym film ten chyba dosc dobrze ukazal kompletne beztalencie rezyserskie tego pana. mam nadzieje, ze nikt mu juz nigdy nie wylozy kase na produkcje takich gowien jakie zrobil. jak jedynka tego filmu byla zaskakujaco ciekawa (nie mowie ze dobra ale z jakiego powodu trzymala mnie przy fotelu) i dziala sie na otwrtych terenach, w wielu lokacjach, w miescie, na obozie treningowym, na obcej planecie, miala niezla obsade nawet, nawiazywala do gatunku sci-fi i przypominala klimatem star crafta. o tyle czesc druga byla nudna, dziala sie w klitkowatym "bunkrze", ciagle w tym samym miejscu, obsade miala totalnie nie wiadomo skad, gatunkowo blizej jej bylo do tanich horrorow a klimatu nie miala zadnego. tak wiec imo jedna wielka kicha z jedynym plusem, ktory nawet nie jest strikte plusem: aktorstwo gl. bohatera federacji przypominalo troche aranzacja i sposobem odgrywania scen, aktorstwo gl. bohatera filmu "army of darkness".

3) dodgeball

komedia glupia jak but, ale z zamierzenia. kumpel swietnie podsumowal, ze koncepcja humorystyczna przypomina "sposob na blondynke". taki sam, malo wyrafinowany humor, karmiacy sie glupota. srednio przepadam, ze takim poczuciem humoru. aczkolwiek tu bylo zjadalne (nie jakies swietne ale uszlo w tlumie tlumnych). co dalej... a, ben stiller chyba zaczyna robic za nowego nadwornego idiote hollywood, co juz mnie powoli zaczyna irytowac. kiedys choc od czasu do czasu grywal powazniejsze role (patrz np. film z nortonem i elfman co stiller gral rabina, nie pamietam tytulu). a ostatnio ciagle glupoty same. :/ jak niegdys carey. nawet podobnie wnerwiajacy sposob grania zaczyna sobie wytwarzac. ale, dosc o benie. to co sie podobalo to caly ten pomysl z gra w zbijaka. fajny sport w sumie o ile bylyby transmitowane jego rozgrywki. podoba mi sie w nim to, ze w kulturze amerykanskiej utozsamiany jest z pastwieniem sie starszych dzieci nad mlodszymi, lamusowatymi (patrz, odpowiedni odcinek dextera ). szkoda tylko, ze przedstawili te rozgrywki tak malo spektakularnie. wolalbym jakby przypominaly bardziej stylem shaolin soccer. czyli jakies wypasionie smieszne efekty specjalne, skoki, obroty kamer. no ale to tylko moj punkt widzenia. film raczej nie wart ogladania. chyba wolalbym zamiast tego 1,5 h. sobie pospac zrelaksowany na kanapie z psem w nogach.

tak wiec podsumowaujac, w zasadzie ostatnio obejrzalem tylko 3 gnioty. ale czasem trzeba sie odmozdzyc.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2004 22:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Dog Soldiers - filmik zapowiadal sie jako typowe horrozysko bez jaj. Pierwsze minuty nie zapowiadaja nic ciekawego, lecz po 25 minutach zaczyba sie rozkrecac. W swym glupim zalozeniu jednak mocno odstaje od innych tego typu filmow. Przedewszystkim za humor sytuacyjny, ktory momentami mnie poprostu powalal, oraz za to, ze trzyma forme do konca (choc wielu rzeczy mozna sie domyslic, nie psuje to zabawy). Szczegolnie podobal mi sie patent z 'There is no spoon'. Oczywiscie wszyscy wiedza z jakiego filmu to jest, lecz w wykonaniu anglikow nabiera to nowego znaczenia. Do tego zostalem zmiazdzony przez zone sierzanta.
Pitch Black - wersja rozszerzona, dvd. Jakby to powiedziec, oglada sie przyjemnie, tzn nie trzeba sie zastanawiac o co chodzi, bo w sumie nie chodzi o nic. Ogolnie nie polecam, no chyba, ze nie ma czegos lepszego do roboty. 2h z glowy, od tak.
Wiem, ze to generalnie stare filmy, ale jakos nie ciagnie mnie do 'nowosci'. :>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-10-2004 17:59
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

dawno nie pisalem - bo za bardzo nie mam czasu na ich ogladanie (caly czas nie mam matmy zaliczonej - a tu juz koniec pazdziernika :/ )

eniłej

Outland - odległy ląd / atmosfera zero (w zaleznosci od polskiego wydania) - gdzies wyczytalem ze jest to western sci-fi - mozna tak powiedziec do miasta (kopalnia na Io) przybywa nowy szeryf (Sean Connery) i postanawia zrobic porzadek - pomimo tego ze film stary (hehe starszy ode mnie film z 1981) to naprawde mozna go polecic fanom gatunku

podobnie

12 monkeys - nie trzeba chyba przedstawiac tego filmu ex-monty pythonowca Terryego Gilliama - fabuła tak zakrecona jak w najlepszych Dickowskich powiesciach - ale pod koniec mozna poczuc malutki niedosyt , moze tez z tego powodu na plycie dvd dorzucili 1:40h film o tworzeniu, wywiady z tworcami, aktorami itp

moze mi ktos powiedziec gdzie moge znalezc inny film Terrego Gilliama : "Brazil" <- szukam szukam i znalezc nie moge

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-10-2004 20:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

"u mnie" w wypozyczalni na przyklad. ale tylko na kasecie, bo na bank nie bylo polskiego wydania dvd, nie wiem jak z zagranicznymi ale tez jest taka mozliwosc ze nie bylo wiec male prawdopodobienstwo, ze znajdziesz na necie. a szkoda, bo film genialny w swojej klasie jak dla mnie.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-10-2004 23:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[SPECNAZ]Koras
jestem zajebisty



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Nowhere

Córka mojego szefa - polecam goraco, NAJGORSZY FILM JAKI W ŻYCIU WIDZIAŁEM, jesli ktos uwaza ze jakikolwiek film jest slaby niech porowna sobie to z 'corka mojego szefa'. ogladalismy to i kurwicy dostawalismy jak mozna bylo zrobic cos takiego, w ogole wstyd i hanba, biedni ludzie ktorzy poszli na to do kina :O polecam obejrzec tylko po to, zeby zawsze miec w zanadrzu najgorszy film swiata, przy ktorym np. x-man wydaje sie arcydzielem. MASAKRA

__________________
tu ---> (o tak tu) <---- jest miejsce na twoja reklame

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-10-2004 03:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [SPECNAZ]Koras Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [SPECNAZ]Koras Znajdź więcej post'ów przez  [SPECNAZ]Koras Dodaj [SPECNAZ]Koras do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [SPECNAZ]Koras prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DEiMOss
sharimurai



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: wies

Tos ty musial bardzo malo filmow widziec w zyciu jesli My Boss's Daughter i X-Men sa najgorszymi jakie widziales.
Smieszny jest ten opis.

__________________
Some days, some nights. Some live, some die. In the way of the samurai.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-10-2004 04:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DEiMOss Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DEiMOss Znajdź więcej post'ów przez  DEiMOss Dodaj DEiMOss do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DEiMOss prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

mi sie tam x-men podobal w odroznieniu od Milosc w rytmie Hip-Hop (bylem w kinie z kumplami, ktorzy mysleli ze sobie kolejna gangsterska opowiesc w stylu 8 mili obejza - a tu zonk!) - polecany na romantyczny wieczor zakonczony hmm bouncy-bouncy w lozeczku

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-10-2004 21:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

InterStella 5555 - Animek - teledysk powstaly ze wspolpracy zespolu Daft Punk i pana Leijiego Matsumoto. Poczatkowe kawalki chodzily kiedys jako osobne teledyski w tv. Calosc polaczona milo sie strasznie oglada, fakt tworcow troche w paru miejscach poniosla wyobraznia jesli chodzi o fakty, ale co tam Najwazniejsze ze jako efekt koncowy mamy fajnego animka z samym podkladem przyjemnej elektronicznej muzyki bez wypowiedzianego jednego slowa :> Calosc trwa 65 min - warto zobaczyc jesli lubicie anime/daft punk/techno i macie do tego dostep

btw - jakby ktos to sciagnal to niech da namiary bo ja mam wersje dvd a nie mam w kompie odgrywarki, a na soulseeku same Incomplete .~~.

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-10-2004 23:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Jarek
Pop Shop Boy :P



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: West Yorkshire

Wkoncu obejzalem sobie The Terminal - film ja najbardziej wart polecenia, momentami mozna sie dobrze posmiac Tylko konczy sie jakos tak... za szybko Chcialo by sie wiecej...

__________________
And as soon as I belong, than It's time I dissapear

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 00:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Jarek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Jarek Znajdź więcej post'ów przez  Jarek Dodaj Jarek do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
InterStella 5555 - Animek - teledysk powstaly ze wspolpracy zespolu Daft Punk i pana Leijiego Matsumoto. Poczatkowe kawalki chodzily kiedys jako osobne teledyski w tv. Calosc polaczona milo sie strasznie oglada, fakt tworcow troche w paru miejscach poniosla wyobraznia jesli chodzi o fakty, ale co tam Najwazniejsze ze jako efekt koncowy mamy fajnego animka z samym podkladem przyjemnej elektronicznej muzyki bez wypowiedzianego jednego slowa :> Calosc trwa 65 min - warto zobaczyc jesli lubicie anime/daft punk/techno i macie do tego dostep

btw - jakby ktos to sciagnal to niech da namiary bo ja mam wersje dvd a nie mam w kompie odgrywarki, a na soulseeku same Incomplete .~~.



to przeslij mi plytke dvd to Ci zrobie ripa acha gwoli scislosci - to jest house a nie techno

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 06:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez t0d
to przeslij mi plytke dvd to Ci zrobie ripa acha gwoli scislosci - to jest house a nie techno


Hmm plytka niestety nie jest moja wiec nie wiem czy moge takie cos zrobic

A co do wyjasnienia - dziekuje za sprostowanie, niestety muzyke dziele na disco,metal, hip hop, techno i wolne... jakos nie moge sie polapac w tych wszystkich rodzajach

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 08:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
weirdo
kontemplator bytu



Zarejestrowany: Jun 2001
Lokalizacja:

dobra, ja dodalem do sciagania, zobaczymy, moze cos z tego bedzie...

__________________
sort the flock (then, warn the "goats" & kill the "sheep");
kill them, dump qualms, shift moralities,
values aside, each one; die sheep! die to reverse the system
you accept (reject, respect);

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 09:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil weirdo Kliknij tutaj by wysłać e-maila do weirdo Znajdź więcej post'ów przez  weirdo Dodaj weirdo do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać weirdo prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
t0d
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Uluru

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
Hmm plytka niestety nie jest moja wiec nie wiem czy moge takie cos zrobic


szkoda, chetnie bym obejzal

__________________

Art.226 §3. KK - Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ RP,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 11:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil t0d Kliknij tutaj by wysłać e-maila do t0d Znajdź więcej post'ów przez  t0d Dodaj t0d do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać t0d prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

t0d - jest do sciagniecia z Soul Seeka - wlasnie ciagne 733 mb ... mam nadzieje ze jakosc bedzie ladna

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-10-2004 11:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 08:54.    Strony (41): « First ... « 18 19 [20] 21 22 » ... Last » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions