Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > Prawdy i mity o Astercity
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (7): « First ... « 5 6 [7] Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

quote:
Napisane oryginalnie przez Mierzej
Hmm, ja tam nie zauważtłem od lutego ŻADNYCH problemów z ACN. A muszę dodać, że mam modemik po usb... W Wolfa nie grywam tylko mohaa (+dodatek) i cs ale średnio tak 100 serwów na całym świecie z pingiem poniżej 80 znajdę w cs'a i jakieś 50 mohaa, a wtym kilka polskich serwów cs'a na których mam pingi po, uwaga, 10 - 15! Tylko że przez ACN trza się umieć łączyć Aha mam najtanszą wersję (ACN Twój Dom), 99,- net + kablówka / miesiąc. A jak się łączyć?
1 OBOWIĄZKOWO zewnętrzne I.P.
2 Tylko i wyłącznie podpinamy się z a friko do proxy ACN



W wolfie są trochę wyższe pingi niż w Cs-ie ale to tak na marginesie.

Co to znaczy że przez ACN trzeba umieć się łączyć ?? Co tu ma do rzeczy sposób łączenia ? Albo firma ma z****** łącza albo dobre, albo jedni użytkownicy są routowani lepiej albo gorzej. Nie sądzę też żeby jakieś proxy ACN dawało lepszy ping.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-11-2002 17:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez Swiety
W wolfie są trochę wyższe pingi niż w Cs-ie ale to tak na marginesie.

Co to znaczy że przez ACN trzeba umieć się łączyć ?? Co tu ma do rzeczy sposób łączenia ? Albo firma ma z****** łącza albo dobre, albo jedni użytkownicy są routowani lepiej albo gorzej. Nie sądzę też żeby jakieś proxy ACN dawało lepszy ping.


swiety co ma do rzeczy ping do rodzaju gry ping (przypomne ci bo zapewne wiesz) to okres czasu w ktorym pakiety przechodza miedzy poszczegolnymi routerami w sieci

kolejna sprawa to pod ktory router acn jestes podpiety ma znaczenie tak mi sie wydaje przynajmiej
jesli ja mam ping 30 a gosciu z acn ma 150 to ta roznica da sie zauwazyc a wielokrotnie sie takie sytuacjie zdazaly i nie bylo w tym winy mapenwo takiej ze goscie akurat mieli cos ustawione na sciaganie albo cos w tym stylu
wydaje mi sie ze to ma zwiazek z klasa ip publiczne/prywatne zauwazylem ze goscie z wewnetrznej maja wyzsze pingi od tych z publicznymi zewnetrznymi ip
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-11-2002 18:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Po pierwsze sorry wielkie ale wkurwiaja mnie ci ktorzy podlaczaja sie do neta (tutaj ACN) na gape albo/i sciagaja caly dzien divxy.
Przez nielagalne lacza ACN nie moze czesto zapewnic uzytkownikom takiego poziomu sygnalu jaki im sie nalezy z tytulu podpisanej umowy (u mnie bodaj 75 dB). Czy 15 zeta to az tak duzo ze nie mozna sie laczyc legalnie ??? ludzie :/ W jednym miejscu jest mniej lewych polaczen w innym wiecej - ludzie maja czasem diametralnie rozne pingi.
Co do IP niepublicznych i serverow maskujacych - tragedia i powiem ze mialem z tym duzy problem. Jeszcze 2 tygodnie temu mialem IP niepubliczne i juz po tej wielkiej poprawie pingow w ACN nadal mialem z****** lacze. Winne bylo oczywiscie IP i servery maskujace jednak helpdesk upieral sie ze rodzaj IP nie ma najmniejszego wplywu na jakosc polaczenia i oni moga mi je zmienic na publiczne ale to nic nie da...kilka godzin pozniej mialem tak zajebisty net jak w momencie kiedy kupilem ACN =]
Chyba ACN jednak dobrze wie o servach maskujacych wiec niedawno moglismy przeczytac:
http://home.astercity.net/komunikaty/newsy/58.shtml
Co do Modemu polaczonanego via USB - zbrodnia i nadal nie pewna sprawa. Jesli komus na tym dobrze dziala net to chyle czola i gratuluje uporu/szczescia...lol
O klopotach z USB informuje sam ACN:
http://home.astercity.net/pomoc/pol_8.shtml

Edytowane przez C4|Bols dnia 20-11-2002 o godz. 23:00

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-11-2002 20:37
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

hehe
dzieki bols bo cie musze ******** sciagam ile wlezie acn to lacze glownie na sciaganie wiec sie nie dziw co do laczenia na gape to moze mnie uswiadomisz jak sie mozna wpiac w siec bezposrednio bo jest wilga ktora powinna to blokowac mozna oczywiscie routerek postawic ale i tak masz lacze za ktore zaplaciles i nic wiecej
co do usb faktycznie slyszalem najbardziej zjeb*** pomysl na jaki mozna wpasc podobno transfery pingi wszystko leci w dol poza tym ze sie net ma w zwyczaju wukrzaczac co chwila pisane bylo na ten temat wielokrotnie na grupach dydkusyjnych
co do serverow maskujacych to pod nimi siedzie grypa najbardziej wkurwiajacycjh mnie ludzi a wewnetrznej mam co chwila skan w poszukiwaniu trojanow ataki i inne goofna sadza goscie ze sa uktyci a to g. prawda sama idea routerow maskujacych jest do bani bo maja one chronic userow przed atakami ciekaw jestam jak moga zapewnic ochrone wlam na taki komp nie sprawia raczej wiekszej trudnosci
widze ze w koncu ktos sie zgodzil ze mna ze ip publiczne daje cos wiecej poza mozliwoscia laczenia sie p2p itp
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-11-2002 05:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

quote:
Napisane oryginalnie przez juzef
swiety co ma do rzeczy ping do rodzaju gry ping (przypomne ci bo zapewne wiesz) to okres czasu w ktorym pakiety przechodza miedzy poszczegolnymi routerami w sieci




To ja doskonale o tym wiem. Tylko sprawdz sobie ping w grze i za pomocą jakiegoś zewnętrznego progsa do pingowania - zazwyczaj dwie różne wartości.
Znaczenie też ma kod samego programu odpowiedzialny za komunikację klient-serwer. Dlaczego na serwerach Q1 są zazwyczaj niższe pingi niż w innych grach ?? Serwery Q1 stoją na szybszych łączach ? nie - poprostu kod QuakeWorlda jest mniejszy i ma już kilka lat (jest dopracowany)

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 27-11-2002 07:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

hmmdo pingowania serverow zwykle uzywam eye z tego wzgledu ze wikszosc serverow stoi za firawalami routerami itp wiec trochy trudno je pingnac
hmm mozliwe jest jeszcze jedno rozwiazanie tego co mowisz niektore servery maja mniejsze wymagania co do przepustowaosci lacza tak wiec jak postawisz server na 20 os na laczu 1mb do sof2 to pingi beda znosne natomiast jak postawisz na tym samym laczu server na 40 os to raczej nie ma sensu taka gra z tego wzgledu ze lacze bedzie zapchane a pingi kosmiczne co do innych gier podejrzewam ze poprostu maja mniejsze wymagania co do lacza
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-11-2002 01:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Przecinek
Trejning ( Enforser)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Krakow

Grajac w wolfa zawsze warto dodac 20% do wartosci otrzymanej w EyE aby potem sie nie zdziwic . W innych grach faktycznie jest roznie raz lepiej raz gorzej , ale zawsze troche wyzej niz w Eye'u

__________________
robrzmiewa opętana harmonia
w dysharmonii dni.

Trash

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-11-2002 10:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Przecinek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Przecinek Znajdź więcej post'ów przez  Przecinek Dodaj Przecinek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Przecinek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez Przecinek
Grajac w wolfa zawsze warto dodac 20% do wartosci otrzymanej w EyE aby potem sie nie zdziwic . W innych grach faktycznie jest roznie raz lepiej raz gorzej , ale zawsze troche wyzej niz w Eye'u

jesli masz tego rodzaju problemy proponuje ponownie kazac eye wykryc rodzaj lacza zwykle pomaga
ja mam czasem raczej odwrotny problem w momecie zaciagania dlugiej listy serverow pingi skacza czasem nawet 4X dopiero odswiezenie pojedynczego servera badz pingniecie daje rzeczywisty rezultat aczkoliek niemoge sie niezgodzic ze czasem wystepuja roznice lecz zwykle jesli jest ping skokowy do servera
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-12-2002 15:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Bylo dobrze... 4 miesiace. To i tak niezle jak na firme AsterCity... A teraz? Od dwoch tygodni, 30% - 50% packet lost na zachod. Od dzis, moj ping na toadie.eu.org, na serwer na ktory ACN ma przejsciowke prawie LAN-owa (osobna linie laczaca aster z internetia), z pingu 30 skoczylo do 100...

Rzygac sie chce. I tyle.
HWDACN

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-01-2003 21:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Squall
[SPEC]Squall



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja:

http://forum.future-net.pl/viewtopic.php?t=24

Topic był kasowany kilkadziesiąt (!!!) razy przed modernatora, aż wreszcie postanowili zostawić i formalnie chociaż się zainteresować. Usuwając go zapewne nikt się nie spodziewał, iż zawsze trzymam kompię bezpieczeństwa na wypadek awarii netu przy wysyłaniu .

Co do stowarzyszenia - jeżeli rozwinąłby się wątek, to jestem za.

Update: ups... chyba coś wygrzebałem sprzed pół roku...

Edytowane przez Squall dnia 18-07-2003 o godz. 16:21

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-07-2003 16:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Squall Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Squall Znajdź więcej post'ów przez  Squall Dodaj Squall do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Squall prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chinczyk2
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jul 2003
Lokalizacja: Lublin

sorki ze sie wtracam

moze troche nie na temat bedzie, ale mam taki problemik (delikatny jestem na razie)
mam neostrade i od kiedy ja mam, pingi przestaly byc problemem
a mianowicie, wchodze sobie na jakis serwer, wlaczam sie do gry i sie zaczyna: krok w przod i j... w lakas sciane, chce sie obrocic - skacze krece sie w znowu wale lbem w co popadnie, nie moge pobiegac, a co mowic o celowaniu? a nawet jak sie nie poruszam, to i tak zmieniam pozycje
moze dla kogos ping>100 to zyciowy problem, ale ja w ogole nie moge grac
dla scislosci dodam, ze podlaczenie jest przez dodatkowy router, ktory rozdziela lacze na 4 komputery i nie ma zadnej roznicy, czy chodza sobie jakies kaazy czy osiolki
wczesniej mialem sdi i pingi byly od 20 do 1000 bez reguly niestety
moze ktos wie o co chodzi?

__________________
życie to oczekiwanie na nieśmiertelność

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-08-2003 14:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chinczyk2 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chinczyk2 Znajdź więcej post'ów przez  chinczyk2 Dodaj chinczyk2 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chinczyk2 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Pysiu
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Re: sorki ze sie wtracam

quote:
Napisane oryginalnie przez chinczyk2

moze ktos wie o co chodzi?


Zpinguj jakis serwer np programem Winmtr- zobaczysz w ktorym miejscu pojawia sie problem. Bardzo mozliwe ze masz duza strate packetow gdzies pomiedzy Toba a serwerem. Jesli tak jest w istocie to ten program to wykryje a Ty bedziesz mogl sie klocic z Tepsa... :-)

__________________
GG:44743

Know your limits

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-08-2003 05:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Pysiu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Pysiu Znajdź więcej post'ów przez  Pysiu Dodaj Pysiu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Pysiu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
chinczyk2
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jul 2003
Lokalizacja: Lublin

ping pong

przelecialem pare serwerow i najwiekszy packet loss znalazlem chyba 25 na jakims polskim serwie, ale generalnie jest zero, pingi wychodza od okolo 50 do o ho ho, ale to akurat dalo by sie zniesc, chociazby treningowo, do tego mojego routera ping jest prawie caly czas ZERO, testowalem na 32, 64 i 128 kilo
dalej jest to samo w necie, lokalnie jest w porzasiu
a tak przy okazji to da sie pograc na laczu radiowym z Freewaya? bo zdaje sie, ze to jedyne co moglbym w domu sobie zalozyc...

__________________
życie to oczekiwanie na nieśmiertelność

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-08-2003 08:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil chinczyk2 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do chinczyk2 Znajdź więcej post'ów przez  chinczyk2 Dodaj chinczyk2 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać chinczyk2 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 09:16.    Strony (7): « First ... « 5 6 [7] Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions