Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > Piraci a sprawa polska (przeniesione z "PointR_1.32_wrazenia")
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

Talking Piraci a sprawa polska (przeniesione z "PointR_1.32_wrazenia")

no wiec odpowiadam Pannie że:
wszystko zgoda! hehe ale: (tak, gdyby nie to, nie zaczynałbym nowego topica)
Nie chodziło mi o reklamowanie albo rekomendowanie linuxa jako takiego tylko o pokazanie alternatywy *JEŚLI* kogoś nie stać na legalny system operacyjny wiadomej firmy (nazwy nie wymienię bo nie chce jej robić reklamy - stać ich na nią), i że nawet granie w UrT nie jest żadnym wytłumaczeniem ani usprawiedliwieniem do kradzieży jaką niewątpliwie jest używanie nielegalnego (czyli nie licencjonowanego) software.
Twoje porównanie gier pod linuxa i pod (tfu!) windowsa jest trafne jeśli chodzi o ilość ale już nie koniecznie (albo może lepiej powiedzieć "już nie") jeśli chodzi o jakość!
W moim konkretnym przypadku gry które udało mi się uruchomić pod linuxem "chodzą" pod nim znacznie lepiej (stabilniej i wydajniej) niż pod moim (legalnie zakupionym) (znowu tfu!) Windowsem 98 czy Windowsem XP którego testowałem w pracy (do domu nie kupiłem bo nawet tego "98" włącza tylko moja żona, i to tylko wtedy jak chce zagrać w swoich Settlersów3, których pod linuxem odpalić mi się jeszcze nie udało...)

Reasumując:
Stać cię? - to nie kradnij tylko kup!!!
Nie stać cię? to wysil się odrobinę i zminimalizuj koszty zakupu ulubionych gier poprzez używanie programów może nie tak zaawansowanych jak te z wiadomej firmy ale za to darmowych i zupełnie wystarczających do większości zadań które przed nimi stawiasz...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-10-2002 18:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

otóż to!

doskonała większość (jeśli nie wszystkie) windziane programy maja swoje FUNKCJONALNE odpowieniki na linuksa. wystarczy tylko sie odrobine wysilić i poszperac po sieci. jako początek proponuję http://freshmeat.net/ oraz http://linux.tucows.com/
to dobry punkt zaczepienia, aby odskoczyć dalej na http://sourceforge.net/ itd...

wystarczy: chcieć.
ale po co, skoro łatwiej jest narzekać :/

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-10-2002 20:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Re: Piraci a sprawa polska (przeniesione z "PointR_1.32_wrazenia")

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
no wiec odpowiadam Pannie że:
wszystko zgoda! hehe ale ...



Ekhm, ekhm .... tom się na strzał wystawił, mówiąc głośno to, co tak liczni myślą w duchu, w zaciszu swoich domów skanując sieć w poszukiwaniu różnych erzatzów cd-keya ...

Ja nie bronię piratów czy piractwa w ogóle, nie da się w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem udowodnić twierdzenia, że gra na piracie jest OK. Bo jak każda kradzież, tak i ta jest pod każdym względem naganna.
Zycie nie jest czarno-białe, jest szare. Istnieją zasady. Nie pal ziela. Nie przechodź na czerwonym. Nie obiecuj małżeństwa, kiedy masz ochotę ją tylko puknąć.Nie używaj lewego softu.
Taaa... a ludzie to wszystko od czasu do czasu robią...
Każdy sam dla siebie ustanawia jakieś zasady.Są rzeczy których nie zrobię nigdy, i są takie które robię, w pełni świadom ich ... charakteru.
To jest sprawa między mną,Istotą Najwyższą i Wymiarem Spra-wiedliwości.Coś jeszcze napiszę, jak sobie to przemyślę.
O Pingwinach też będzie.

Edytowane przez panNA dnia 27-10-2002 o godz. 22:30

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-10-2002 21:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

Re: Re: Piraci a sprawa polska (przeniesione z "PointR_1.32_wrazenia")

quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
[...]Zycie nie jest czarno-białe, jest szare. Istnieją zasady. Nie pal ziela. Nie przechodź na czerwonym. Nie obiecuj małżeństwa, kiedy masz ochotę ją tylko puknąć.Nie używaj lewego softu.
Taaa... a ludzie to wszystko od czasu do czasu robią...
Każdy sam dla siebie ustanawia jakieś zasady.Są rzeczy których nie zrobię nigdy, i są takie które robię, w pełni świadom ich ... charakteru.
To jest sprawa między mną,Istotą Najwyższą i Wymiarem Spra-wiedliwości.Coś jeszcze napiszę, jak sobie to przemyślę.
O Pingwinach też będzie.


Brawo! Więc po kolei:
1. Tu ja się z kolei wystawie na strzał ale: życie JEST czarno białe!!! to że czasem zapalimy ziele albo przjdziemy na czerwonym nie jest szare, jest po prostu złamaniem jakichś przepisów/prawa... To wymiar sprawiedliwości musi to przerobić na odcienie szarości oceniając to co bylo złego i dobrego etc...
2. Pełna zgoda - i tutaj chodzi mi o to że powinno tak zostać - to powinna być sprawa miedzy Tobą i "...Istotą Najwyższą i Wymiarem Sprawiedliwości..." Ale aby tak zostało nie możesz wymagać żeby ktoś Ci ułatwiał i pomagał łamać te zasady - łam je sam i po cichu, ale nie przyjmuj tego za normę i nie namawiaj do tego innych...
Sorki jeśli to zabrzmiało jak bym mówił o tobie PanNa - mówiłem tylko przykładowo...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 07:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

Re: otóż to!

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
wystarczy: chcieć.
ale po co, skoro łatwiej jest narzekać :/


No kiedy narzekać to nie wszystko - łatwiej niestety ukraść *I* narzekać że *drogo*!!! ;>>>

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 08:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Hmm, temat niby taki gorący, a jakoś się ludkowie nie pchają z własnym zdaniem. Zostawmy tego trupa na dnie szafy, niech se gnije :-&

A co do linuszka, napisz jak to robisz.Domyślam się że masz jakąś dystrybucję, na niej współczesny odpowiednik KDE (mogę bzdurzyć bo ostatnia moja z Pingwinami przygoda to SUSE 6.0 chyba), jakiś browserek, trochę toolsów do grafiki i edycji textu a wreszcie .... no właśnie co ?
Coś co udaje że dana aplikacja (gra) nurza się w środowisku Windows, i wtedy odpalasz LEGALA spod Wind? Czy ktoś wydaje darmowe albo dobrowolne wersje gier, odpowiedników tych z PC ? Słyszałem jedynie o Q3, aha i poprzednim, Q1 chyba ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 20:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Re: Re: Re: Piraci a sprawa polska (przeniesione z "PointR_1.32_wrazenia")

quote:
Napisane oryginalnie przez forever

... nie możesz wymagać żeby ktoś Ci ułatwiał i pomagał łamać te zasady - łam je sam i po cichu, ale nie przyjmuj tego za normę i nie namawiaj do tego innych...
Sorki jeśli to zabrzmiało jak bym mówił o tobie PanNa - mówiłem tylko przykładowo...



To dobrze ze mówiłeś przykładowo, a nie o mnie konkretnie, ja nikogo do niczego nie namawiam, ani też nie domagam się pomocy w łamaniu zasad. Ja tylko zgoła niewinnie zapytałem co znaczą zapisy w tych trzech linijkach ;)
A mogłem sobie sam przeczytać, gdyby nie to że id było takie oblężone.Na wypadek ponowniego obciążenia:

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 22:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
A co do linuszka, napisz jak to robisz.Domyślam się że masz jakąś dystrybucję, na niej współczesny odpowiednik KDE (mogę bzdurzyć bo ostatnia moja z Pingwinami przygoda to SUSE 6.0 chyba), jakiś browserek, trochę toolsów do grafiki i edycji textu a wreszcie .... no właśnie co ?
Coś co udaje że dana aplikacja (gra) nurza się w środowisku Windows, i wtedy odpalasz LEGALA spod Wind? Czy ktoś wydaje darmowe albo dobrowolne wersje gier, odpowiedników tych z PC ? Słyszałem jedynie o Q3, aha i poprzednim, Q1 chyba ...


Nie wiele jest do pisania
Tak - wystarczy mieć dystrybucje i odpalić tzw Xy.. ja akurat KDE nie uzywam bo to jest jak windoza "wielkie i ciężkie z żelaza i stali..." używam Open-Motifa jako window managera (KDE ładuje sie na moim PIII jakieś 10 - 15 sek. a motif około 0.5 sekundy) a zamiast gamespaya - XQF - http://xqf.sf.net/ do tego trzeba jeszcze qstata http://www.qstat.org/
Jeśli chodzi o qwaka to wystarczy odpalić instalator Point Releasa i potem skopiować packi z oryginała... Może być windziany...
Jeśli chodzi o poprzednie wersje to engine tych gier (q1 i q2) zostały opublikowane przez IDSoftware na licencji GPL czyli są rozwijane nadal przez OpenSource community (jeśli można to tak nazwać...) http://quakeforge.net - wystarczy skompilować i skopiować packi jak w poprzednim przypadku z oryginalnej płyty.
(packi z grami nie zostały opublikowane na GPL )
Jakbyś potrzebował pomocy - "chętnie pomogę"

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 10:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Oka, rozumiem, to już masz SYSTEM, UTILSY i któregoś KWAKA.
A jest coś jeszcze do grania, albo możliwość odpalenia gier z PC o jakich pisałeś wyżej (za wyjątkiem Sieddler3 oczywista)?

Thx za linki:)

W chwilę potem: hmm, co te linuxowe strony takie przaśne ?

Edytowane przez panNA dnia 15-10-2002 o godz. 17:26

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 17:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
Jeśli chodzi o poprzednie wersje to engine tych gier (q1 i q2) zostały opublikowane przez IDSoftware na licencji GPL czyli są rozwijane nadal przez OpenSource community (jeśli można to tak nazwać...) http://quakeforge.net - wystarczy skompilować i skopiować packi jak w poprzednim przypadku z oryginalnej płyty.
(packi z grami nie zostały opublikowane na GPL )
Jakbyś potrzebował pomocy - "chętnie pomogę"




hm, ja w kwestii formalnej....
bo wydaje mi się, że do POPRAWNEGo odpalenia gry, potrzebny jest pak0.pk3 (jakieś 500MB), znajdujący się na ... windzianej płytce Q3. (rozumiem, że na nim się skupiamy).
Tak więc... nadal trzeba kupić/ukraść płytkę/plik.....

sam zaś kod do Q3 nawet gdzieś Buczek kiedyś wydobył ...
nawet cośtam chciał w niego wkompilować ale ... nie było madrych acz zdolnych :/

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 23:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
hm, ja w kwestii formalnej....
bo wydaje mi się, że do POPRAWNEGo odpalenia gry, potrzebny jest pak0.pk3 (jakieś 500MB), znajdujący się na ... windzianej płytce Q3. (rozumiem, że na nim się skupiamy).
Tak więc... nadal trzeba kupić/ukraść płytkę/plik.....

sam zaś kod do Q3 nawet gdzieś Buczek kiedyś wydobył ...
nawet cośtam chciał w niego wkompilować ale ... nie było madrych acz zdolnych :/


No przecie tak napisalem ?! Co bylo zle?

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 08:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
Oka, rozumiem, to już masz SYSTEM, UTILSY i któregoś KWAKA.
A jest coś jeszcze do grania, albo możliwość odpalenia gier z PC o jakich pisałeś wyżej (za wyjątkiem Sieddler3 oczywista)?


Mi się udało odpalić na linuxie HalfLife, Counter Strike (bo w przypadku odpalania z wine okazalo sie to nie jednoznaczne w moim przypadku) oraz jakies gry edukacyjne mojej córki które lepiej pod winem działały niz pod wingrozą....
Unreal jest juz wydany pod linuszka więc nie trza emulowac syfa na kompie, co jeszcze... No tyle mi narazie przylazlo do glowy - w nic innego szczerze mowiac nie gram....
quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
W chwilę potem: hmm, co te linuxowe strony takie przaśne ?

Bo tam jest ważna treść a nie estetyczne odczucia zwiedzaczo-klikaczy...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 08:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
Bo tam jest ważna treść a nie estetyczne odczucia zwiedzaczo-klikaczy...



niema pop-upów...

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 09:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
niema pop-upów...

... i ślicznej okrąglastej grafiki, nie ma głosowanek, a forum nudne jak flaki z olejem hehehe tylko o programowaniu i bugach...
co za nuda...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 10:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
... i ślicznej okrąglastej grafiki, nie ma głosowanek, a forum nudne jak flaki z olejem hehehe tylko o programowaniu i bugach...
co za nuda...



niema ActiveX'ów, nie ma błędów w skryptach na stronie ("gotowe, ale wystąpiły błędy" - kto to w ogóle słyszał aby sobie stronki nie zw3validować?!).....

nuda panie, nic się nie dzieje....

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 12:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
niema ActiveX'ów, nie ma błędów w skryptach na stronie ("gotowe, ale wystąpiły błędy" - kto to w ogóle słyszał aby sobie stronki nie zw3validować?!).....

nuda panie, nic się nie dzieje....


Buuuhahahahahahaha
i jak to mówią moi koledzy z pracy:
"linux save us from gates from hell"
I niech tak zostanie - te stronki są piękne w swojej prostej funkcjonalności.
Co szukasz - to znajdziesz - czyż nie była to pierwotna idea internetu? :>

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 13:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
Buuuhahahahahahaha
i jak to mówią moi koledzy z pracy:
"linux save us from gates from hell"
I niech tak zostanie - te stronki są piękne w swojej prostej funkcjonalności.
Co szukasz - to znajdziesz - czyż nie była to pierwotna idea internetu? :>




a nie, bo pierwotna ide to miało być text, mnóstwo textu, "nudnego jak flaki z olejem" (chyba, że ktos naukowo się zajmuje badaniem zdarzeń w świecie cząstek elementarnych) z odnośnikami pomiędzy nimi. nooo, a jeśli ktoś był guru, to zapamiętywał lub na karteczce sobie nosił adresy "warezowych" FTP serverów - np. ftp.sunet.se, sunsite.fi, ftp.cdrom.com i tym podobne.
Ech... czasy, gdy cała Polska miała jedyne 512kilo na świat...
och tak, było oczywiście drugie, 2megowe łącze na świat... przez satelite lagi się robiły że nie dało się nic interaktywnie zrobić
A te 512kilo było akurat przez moją szkółkę, z Hożej wprost do Wiednia

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 13:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
[...]Ech... czasy, gdy cała Polska miała jedyne 512kilo na świat...
och tak, było oczywiście drugie, 2megowe łącze na świat... przez satelite lagi się robiły że nie dało się nic interaktywnie zrobić
A te 512kilo było akurat przez moją szkółkę, z Hożej wprost do Wiednia


No ... super... a z ciekawości - pomijając NASK (czyli zostaje tepsa) - to ile teraz mamy na ten "świat"???

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 13:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
a nie, bo pierwotna ide to miało być text, mnóstwo textu, "nudnego jak flaki z olejem"

No oki - źle się wyraziłem - powinno być:
Co szukasz to musisz wiedzieć "co i gdzie"...
czyli nie było durnego klikania w co bądź i te 512 jakoś musiało starczyć )))

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 13:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
No ... super... a z ciekawości - pomijając NASK (czyli zostaje tepsa) - to ile teraz mamy na ten "świat"???


eee... pytasz się ile polska ma linków naświat i jakich przepustowości?
oj, powiem Ci że od groma i strasznie duże są to przepływności.
problem lagów "zagranicznych" leży jednak (moim skromnym zdaniem) gdzie indziej: w 'core' sieci.
jeśli korzystacie z tepsy - to tam jest całkiem niezły overbooking. czyli przykładowo do jednego 2megowego portu na routerze zostaje przyłączone na przykład: miasto Radom (witaj scalator ) 2megowym łączem, komercyjny (a więc płacący grubą kasę za to łącze) klient na 1 mega, jakas wymiana ruchu do np. jakiegos innego providera (powiedzmy pół mega), jakiś inny klient na 1mega itd. taki port nie ma siły - MUSI być zapchany. overbooking wynosi po kilkaset procent

wracając do tematu - moja firma daje klientom używającym TCP/IP jakieś 400mega do węzła Sprint'a w Berlinie, backupowo jakieś 300mega do węzła GTS w Pradze (czeskiej ) nie licząc 'clear channel' (jakie dane, jakim protokołem sobie ktos puszcza to nie nasza broszka) też jakieś 200mega na to idzie.
Po Polsce w ringu corowym mamy już 155mega (ring jest już _prawie_ zamknięty), peeringi z innymi polskimi providerami (czyli wymiana ruchu międzyoperatorskiego) są na poziomie, na jaki stać tych operatorów (zapłacić) Po co np. abonenci Pagi mają wysyłac swoje pakiety do nas przez łącza międzynarodowe Pagi i nasze międzynarodowe - skoro można puścić kabelek na skos i już pakiety ida bezpośrednio i znaaaacznie szybciej. W ten sposób się wymieniamy ruchem z większością polskich operatorów, w WIXie (warsaw internet exchange).
Dodam tylko, że zapewniamy podłączenie do WP, Interii i Onetu ze świata.
Niewykluczone tez, że za niedługo będziemy mieli całkiem spora rure do Rosji oraz znaacznie obniżymy ceny na dzierżawki oraz że.. postawimy węzeł także i w Twoim mieście. (kilkadziesiąt miast w każdym razie)

np, dość tych przechwałek - trochę mnie poniosło

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 13:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
[...]oraz znaacznie obniżymy ceny na dzierżawki oraz że.. postawimy węzeł także i w Twoim mieście. (kilkadziesiąt miast w każdym razie)

np, dość tych przechwałek - trochę mnie poniosło


No i tu szlag mnie trafia...
bo choćby nie wiem co to tam gdzie mieszkam i tak nie będę mógł dostać takiego ślicznego łącza... a zamieszkuję Kraków stare miasto... i generalny kurw.... sorki - konserwator zbytków.. sorki ZAbytków nie pozwala na żadne nowe kable w tym miejscu - to dlatego nie bede miał nigdy kablówki a internetu od kogoś innego niż TPSA.... (niech ich koklusz i gruźlica... of course)...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 14:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
No i tu szlag mnie trafia...
bo choćby nie wiem co to tam gdzie mieszkam i tak nie będę mógł dostać takiego ślicznego łącza... a zamieszkuję Kraków stare miasto... i generalny kurw.... sorki - konserwator zbytków.. sorki ZAbytków nie pozwala na żadne nowe kable w tym miejscu - to dlatego nie bede miał nigdy kablówki a internetu od kogoś innego niż TPSA.... (niech ich koklusz i gruźlica... of course)...





a kto Ci powiedział, że nowe łącze MUSI być po kablu?

pozatym - Stare Miasto w Krakowie to nie byle jakie, prestiżowe miejsce. nie wiem, ale myślę, że znalazłoby sie wielu ludzi, którzy zamieniliby _dobre_łącze_ na taką lokalizację

P.S. zawsze możesz zrezygnowac z telefonu (o ile masz takowy) i na jego drutach puścić dzierżawę i podpiąć się do jakiegoś Providera (mam tu na myśli kogos oprócz tepsy)

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 17:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
a kto Ci powiedział, że nowe łącze MUSI być po kablu?

pozatym - Stare Miasto w Krakowie to nie byle jakie, prestiżowe miejsce. nie wiem, ale myślę, że znalazłoby sie wielu ludzi, którzy zamieniliby _dobre_łącze_ na taką lokalizację


Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile trzeba mieć kasy żeby takie mieszkanie na starym mieście było WYGODNE!!! albo nie... ZNOŚNE nawet....
quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa

P.S. zawsze możesz zrezygnowac z telefonu (o ile masz takowy) i na jego drutach puścić dzierżawę i podpiąć się do jakiegoś Providera (mam tu na myśli kogos oprócz tepsy)


No to też jest wyjście ale czy finansowo dostępne?!

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 17:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Taa... romantyczne wspomnienia z czasów raczkującego netu w Polsce ;) Far West normalnie, Wy, Wasze Stetsony, Wasze Winchestery i Wasze Colty ... slaughter modemers :D

4ever, jedno pytanie do Ciebie.Jaka jest różnica między emulowaniem Windy pod Linuxem a emulowaniem cd-keya w Q3?

PS. popatrz ile demek dla Ciebie, pod linuszka znalazłem
http://www.demo-files.com/linuxlist.php3

Edytowane przez panNA dnia 16-10-2002 o godz. 21:50

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-10-2002 21:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
4ever, jedno pytanie do Ciebie.Jaka jest różnica między emulowaniem Windy pod Linuxem a emulowaniem cd-keya w Q3?

PS. popatrz ile demek dla Ciebie, pod linuszka znalazłem
http://www.demo-files.com/linuxlist.php3


ad1. emulowanie windy nie łamie żadnych zasad licencji a emulowanie cd-keya TAK...
ad2. o dzieki zaraz sie rzucam w wir kiepskiego internetu - (jestem na delegacji w Pradze od tygodnia a tu takie chu**** proxy jest.... a nawet jak działa to czechy maja takie lagi do polski.....)

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-10-2002 08:11
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
leon
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Skoczy Dolki !!!

Talking :>

Kto jeszcze nie ma orginalnego Q3 a chce tanio kupic to zapraszam bijcie sie hehe http://www.allegro.pl/showitem.php?item=7770650

__________________
"Hard To Kill"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 00:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil leon Kliknij tutaj by wysłać e-maila do leon Znajdź więcej post'ów przez  leon Dodaj leon do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać leon prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

Re: :>

quote:
Napisane oryginalnie przez leon
Kto jeszcze nie ma orginalnego Q3 a chce tanio kupic to zapraszam :) bijcie sie hehe http://www.allegro.pl/showitem.php?item=7770650


Taaa, sporo się ostatnio naszych pokazało na Allegro, zwłaszcza w dziale gry FPP, jakaś nowa moda :))))

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 00:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez forever
[...]
ad2. o dzieki zaraz sie rzucam w wir kiepskiego internetu - (jestem na delegacji w Pradze od tygodnia a tu takie chu**** proxy jest.... a nawet jak działa to czechy maja takie lagi do polski.....)


Eeee kupa żadnego demo nie da się zciągnąć... wszystkie linki nieaktualne... no w każdym razie z tych co by mnie interesowały... (Civilization)

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 08:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
panNA
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Krakoff

quote:
Napisane oryginalnie przez forever

...sie rzucam w wir kiepskiego internetu...



Popatrz, popatrz, taki przaśny a jednak nie idealny ;)
Ani treść, ani forma ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 14:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil panNA Znajdź więcej post'ów przez  panNA Dodaj panNA do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać panNA prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
forever
r3surrection.net



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: /dev/urandom

quote:
Napisane oryginalnie przez panNA
Popatrz, popatrz, taki przaśny a jednak nie idealny
Ani treść, ani forma ...


treść chyba dlatego nie ze nie aktualizowana od lat ... tak to wyglada... ale strona ciagle hostowana przez kogos...

__________________
oczywiście się mylę i nie mam racji ani pojęcia o tym co piszę...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 19:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil forever Znajdź więcej post'ów przez  forever Dodaj forever do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać forever prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 17:57.    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
 

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions