Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > Nagrywanie dema do plików *.jpg
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Krzysiek1
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Dec 2003
Lokalizacja:

Nagrywanie dema do plików *.jpg

Niewiedziałem że można nagrywać demo do plików graficznych i tak oto znalazłem taki bind:
/bind ? "cl_avidemo 25" - zaczyna nagrywać demo
/bind ? "cl_avidemo 0" - kończy nagrywać demo
Ale niestety mam mały problem, otóż demo jest zapisywane do plików *.tga (jeden plik zajmuje 1.4 MB) co powoduje że nie moge grać z normalną płynnością (85 klatek) bo nie wyrabia mi dysk twardy. Policzmy 1.4 MB razy 25 klatek na sekunde = 35 MB na sekunde, to powoduje że mój dysk nie wyrabia (nie jest to wina powolnego dysku bo mam szybki dysk 7200 obrotów). I związku z tym mam pytanie, czy istnieje taka możliwość by te demo było zapisywane do plików *.jpg???

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 11:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Krzysiek1 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Krzysiek1 Znajdź więcej post'ów przez  Krzysiek1 Dodaj Krzysiek1 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Krzysiek1 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
GruBk4
_o/



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja: Gliwice

zdaje sie ze nie ma takiej mozliwosci najlepiej bedzie jak bedziesz nagrywał demo a potem odtwarzając je wcisniesz tego binda... tylko ze takowy bind bedziesz musiał miec ustawiony na klawiszach funkcyjnych przykładowo /bind F9 "cl_avidemo 25"
/bind F10 "cl_avidemo 0"
dlaczego? powniewaz przy nacisnięciu kazdego innego przycisku oprucz ~ i F* wyjdzie z dema do menu urt :>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 12:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil GruBk4 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do GruBk4 Znajdź więcej post'ów przez  GruBk4 Dodaj GruBk4 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać GruBk4 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Klakiers
r3surrection.net



Zarejestrowany: Feb 2004
Lokalizacja: Tychy

Exclamation Re: Nagrywanie dema do plików *.jpg

========================
Kshysiu podczas gry nagrywaj demo :

bind F9 "g_synchronousClients 1;record;g_synchronousClients 0" //start//
bind F10 "stoprecord" //stop//

Ofe demo zapisze się w katalogu demos ...Quake III\q3ut3\demos\demo0000.dm_68
------------------------
Aby je poozniej odtwoshyc wchodzisz do urt i i uruchamiasz swoje demko z zakladki demos.
I dopiero teraz robi się zrzuty .tga . Jesli bardzo ci zalezy na uzyskaniu .jpg z .tga polecam adobe photoshop'a.
------------------------
Zrzuty .tga są potshebne do tworzenia filmu np.avi
Okazuje się jednak, że loodzie wymyslili jush shybshy sposoob na wykonfertowanie wlasnego filmu na avi.
Mowa o programie Fraps . Wystarczy nacisnac jeden pshycisk w grze, aby zgrac filmik .avi na dysk. Jest to o wiele mniej pracochlonne nish zabawa z .tga.
Poozniej jush tylko zmniejshyc wage, pokleic roozne akcje, dodac muzyke, flash'a blablabla i mamy sfooj filmik : P. W tym celu kozystam z programu magix music & video maker ... polecam jednak adobe premier'a ; ]P . Pozdr.
========================

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 13:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Klakiers Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Klakiers Znajdź więcej post'ów przez  Klakiers Dodaj Klakiers do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Klakiers prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DARK_ANGEL
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja: JG

Re: Re: Nagrywanie dema do plików *.jpg

quote:
Napisane oryginalnie przez Klakiers

Okazuje się jednak, że loodzie wymyslili jush shybshy sposoob na wykonfertowanie wlasnego filmu na avi.
Mowa o programie Fraps . Wystarczy nacisnac jeden pshycisk w grze, aby zgrac filmik .avi na dysk. Jest to o wiele mniej pracochlonne nish zabawa z .tga.



Z tymze jak zrzucasz za pomoca tego programu FRAPS od razu w postaci .avi, to rowniez spadaja fps`y i to dosc powaznie ;p

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 14:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DARK_ANGEL Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DARK_ANGEL Znajdź więcej post'ów przez  DARK_ANGEL Dodaj DARK_ANGEL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DARK_ANGEL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Rombi
Jah is rEaL!!!



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: Tychy

Re: Re: Re: Nagrywanie dema do plików *.jpg

quote:
Napisane oryginalnie przez DARK_ANGEL
Z tymze jak zrzucasz za pomoca tego programu FRAPS od razu w postaci .avi, to rowniez spadaja fps`y i to dosc powaznie ;p


No spadają, ale podczas zgrywania na dysk. I tak i tak trzeba najpierw zrobić demo. Przy odpaleniu zgranego filmu już chodzi normalnie.

__________________
If You find a few minutes to pray, i know Jah will show You the way....



Właśnie słucham:

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 14:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Rombi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Rombi Znajdź więcej post'ów przez  Rombi Dodaj Rombi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Rombi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Klakiers
r3surrection.net



Zarejestrowany: Feb 2004
Lokalizacja: Tychy

Re: Re: Re: Nagrywanie dema do plików *.jpg

quote:
Napisane oryginalnie przez DARK_ANGEL
Z tymze jak zrzucasz za pomoca tego programu FRAPS od razu w postaci .avi, to rowniez spadaja fps`y i to dosc powaznie ;p

Dlatego najpierw zgrać demko ...dopiero poozniej z demka na avi [rombi ; D ].
Fps'y spadaja do liczby ustalonej w programie ... jak sie nie myle maxymalnie 30 klatek/s.
Po drugie bezsensem byloby zgrywanie .avi na zywca ... nie koniecznie z powodu 30 fps'oof ,ale chociashby dlatego ,ze ów plik .avi sporo waży [ konieczna kompresja ] .
blebleble pozdrawiam ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 21:10
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Klakiers Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Klakiers Znajdź więcej post'ów przez  Klakiers Dodaj Klakiers do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Klakiers prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Krzysiek1
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Dec 2003
Lokalizacja:

Re: Re: Nagrywanie dema do plików *.jpg

quote:
Napisane oryginalnie przez Klakiers
[B]========================
Kshysiu podczas gry nagrywaj demo :

bind F9 "g_synchronousClients 1;record;g_synchronousClients 0" //start//
bind F10 "stoprecord" //stop//



Dzięki za tego binda, kiedyś aby nagrać demko wpisywałem w konsoli to polecenie:
"g_synchronousClients 1"
i coś sie nagrywało ale podczas tego miałem takie małe zacięcia (być może było to spowodowane przez lagi 50), po prostu nie dało się grać. Po jakimś czasie znowu prubowałem wejść na jakiś serwer ale po przez to że wpisałem ta komende nie wpuszczał mnie żaden serwer i teraz nie wiem czy będzie tak samo, wieć mam pytanie czy wy nie macie problemów z tą komendą?, czy jeśli kończe grać to najpierw musze wyłączyć nadrywanie dema a później wyjść z gry?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-03-2004 23:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Krzysiek1 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Krzysiek1 Znajdź więcej post'ów przez  Krzysiek1 Dodaj Krzysiek1 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Krzysiek1 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
spanzik
fear the newbie



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Wuwua

no jak wyjdziesz z gry to demo samo sie zatrzyma :>

__________________
Newbie

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-03-2004 09:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil spanzik Znajdź więcej post'ów przez  spanzik Dodaj spanzik do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać spanzik prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
GrEaTEyE
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja: Wasilków

Cool aha

i jeszcze jedna pomoc ;d
g_synchronousclients 0.00000000000000000001 - przynajmniej mi to kiedyś pomagało...mam nadzieję, że Ci też pomoże.

Tutaj masz cały opis nagrywania/zgrywania demka - http://www.q3arena.gry.wp.pl/?id=18...a=323&kat=1

Miłej roboty

__________________
-=veni vidi vici=-


GrEaTEyE

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-03-2004 21:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil GrEaTEyE Kliknij tutaj by wysłać e-maila do GrEaTEyE Znajdź więcej post'ów przez  GrEaTEyE Dodaj GrEaTEyE do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać GrEaTEyE prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 01:41.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
 

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions