Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > jak to jest?
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
[FPP]RAPTOR
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Evesham, England

jak to jest?

Na pewno to nie jest duze odkrycie, ale na pewno zadziwia mnie i nie tylko mnie. Otoz zauwazylem, ze po niedlugim czasie robienia pewnej czynnosci (zalezy co sie robi) mozliwosci nasze wzrastaja znaczaco bardziej niz robilibysmy to samo po krotkim odpoczynku. Podam banalny przyklad. Grasz w CS regularnie po 1.5h w ciagu dnia przez jeden tydzien, pozniej robisz sobie przerwe 4 dniowa i zaczynasz grac znowu. Okazuje sie ze robisz to prawie dwa razy lepiej niz gralbys dzien pozniej, traktujac to jako rutyne. Inny przyklad: chodzisz na silownie codziennie przez dwa tygodnie, a pozniej robisz sobie 4-5 (mniej wiecej) dni przerwy. Ponownie wracasz do cwiczen i co sie okazuje? Robisz to cholernie dobrze, dokladnie i odkrywasz nowe mozliwosci. Jezeli nie zrobilbys tej przerwy to prawdopodobnie rutyna weszlaby ci w nawyk i mimo, ze efekty by wzrastaly to nie bylyby one tak wyrazne jak po tych kilku dniach przerwy. Nie watpie, ze zdarzaja sie wyjatki od tej zasady, ale dosc czesto tak jest mimo naszej woli. Jest to zaskakujace i dosc przyjemne, bo dowiadujesz sie czegos nowego o samym sobie.

Tutaj troszke mnie to jakos tak miesza, bo wyglada na to, ze bycie wszechstronnym nabiera na znaczeniu. Lubie robic pewne rzeczy bardzo dokladnie i perfekcyjnie. Zabieram sie do pewnej czynnosci i robie to najlepiej jak tylko moge. Jednak najlepszym sprawdzianem bedzie to, ze jak zrobie sobie przerwe i po paru dniach powroce do danej czynnosci to bez zastanowienia wiem co dalej robic i uda mi sie (po malej rozgrzewce) zrobic to lepiej niz dotychczas.

Aby troszke rozbudowac temat sprobojemy przelozyc to na inne horyzonty - Malzenstwo... non stop z ta sama osoba i codzienna rutyna moze byc nudna i w pelni niesatysfakcjonujaca obustronnie... nie wydaje wam sie ze cos tu wypadaloby pozmieniac i pokombinowac by zycie w ciaglym kontakcie moglo nabrac nowych mozliwosci? Nie jest to latwe i wymaga cholernie "pospolitego ruszenia" szarych komorek, bo jak tu nagle zrobic wypad, skok w bok lub czegos nowego co mogloby zadowolic wspolmalzonka i urozmaicic caly zwiazek? Oczywiscie "skok w bok" to nie ma byc zdrada tylko jakis taki romansik nie majacy fizycznego znaczenia tylko takie cos lightowego. To tylko jeden z przykladow rozwiazywania takich problemow, bo uznaje swoja zasade "Wszystkie ruchy dozwolone byle by z umiarem". To juz tylko zalezy od wyobrazni i wlasnego opanowania w tym co sie robi.

Jeszcze tak mi sie troche skansen w mozgu wlacza, ze jezeli wpadniemy w rutyne, to jezeli ja przerwiemy i im dluzej ta przerwa bedzie trwala tym bardziej za tym bedziemy tesknic. I jeszcze dosc konkretny przyklad: pijesz w weekendy (nie wazne co byleby nie sok, no chyba ze to popita ), a myslisz sobie potem, ze przeciez mozna miec faze przez caly tydzien to rozpoczynasz libacje codziennie. Jest spoko przez pare tygodni, ale pozniej rutyna cie dopada... przyzwyczajasz sie i wlasciwie nic cie nie rusza (oprocz uzaleznienia ). Az w koncu tesknisz do tych chwil kiedy wyczekiwales caly tydzien (od pon do piat) na weekend kiedy to pojdziesz z kumplami zaimprezowac. Niektorzy robia tak, a inni tak, wiec co jest lepsze?

Pisze to tak minimalnie podpity, bo mialem mala okazje wczesniej i w ten sposob mam pare trybow w mozgu odblokowanych. Mam nadzieje ze glupot nie pisze, a w sumie w dupie mam to jak to sie przyjmie indywidualnie dla kazdego. Jak juz cos robie to robie to tak by bylo w miare dobrze (czyli mam pewnosc ze przyniesie to korzysci) i jeszcze jedna zasada "lepiej nic nie robic, niz zaczac to robic byle jak i tym bardziej doprowadzic byle jak do konca".

Moze dla paru osob przydaloby sie pare dni przerwy od boarda i ponowny powrot (oj zatesknicie, zatesknicie ).

__________________
Nic nie jest szkodliwe liczy się dawka...
Przejmujący się człowiek rzeczami jest słaby
Sztuką jest odróznienie prawdy od kłamstwa
Problemy trzeba rozwiązywać, a nie stwarzać!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-12-2001 19:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]RAPTOR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]RAPTOR Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]RAPTOR Dodaj [FPP]RAPTOR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]RAPTOR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

mysle, ze ze wydaje ci sie. Jak zrobilem sobie tydzien przerwy od treningu, to wydawalo mi sie, ze cwicze po prostu jakbym byl senseiem ;-)
Jednak pod wplywem analizy cwiczen po zajeciach, doszedlem do wniosku, ze tak nie bylo.

Mialem po prostu wiekszy zapal i to sprawialo, ze cwiczenia dawaly mi wieksza satysfakcje...

Jednak wole nie robic sobie takich dluzszych prerw.
To "wpadanie w rutyne" oczywiscie w tym konkretnym przypadku wyrabia charakter i sile woli, wiec staram sie cwiczyc regularnie.

Co do uzywania.
To juz ma sie roznie, co za duzo to niezdrowo. Po prostu Ci sie znudza imprezy na jakis czas i trzeba dac sobie na wstrzymanie, zeby moc znow sie w pelni cieszyc zabawa.

co do grania, sprawa ma sie jak z treningami...

A co do malzenstwa, to srednio sie moge wypowiadac w tej sprawie

W kazdy mrazie nie bralbym sie nawet za ten "lajtowy romansik", bo nie akceptowalbym tego u mojej kobiety.
Z natury jestem zazdrosnikiem, jesli mi na kims zalezy, wiec nie wiem, co bym zrobil, gdyby moja panna zaczela flirtowac z innym kolesiem, bo chce zmiany <-- LOL

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-12-2001 19:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
acidboost
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Merkury

...bardzo ciekawe nigdy sie nad tym nie zastanawiałem ale ja zrobilem sobie przerwe od tego boarda(conajmniej poł roku)i to sie w tym przypadku nie sprawdza,pewnie przez czynniki takie jak zmiana pogladów,nie grałem pol roku w q3 a dzisiaj se odpaliłem demko(bo wszystko wykasowałem)i wyszłem z wprawy i to bardzo(nie róbcie zbyt długich przerw jak juz)nie zamierzam juz grac w q3(tylko rekreacyjnie jak juz)wracam do starych zainteresowań i nowych mam kilka i wcale nie brakuje mi tej gry,nawet mi to wyszło na korzyśc,dostrzegam same plusy od kied zaprzestałem grac...ale dzisiaj miałem nieodparta ochote se pomielic
zobaczcie moj obrazek co narysowałem,powiedzcie co sadzicie...

__________________
blah blah pif paf masz w*******

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-12-2001 20:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil acidboost Znajdź więcej post'ów przez  acidboost Dodaj acidboost do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

hiehie
to jest twoj stosunek do skate'ow ?

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-12-2001 20:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]RAPTOR
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Evesham, England

na rysunku nauczyciel od historii ?

__________________
Nic nie jest szkodliwe liczy się dawka...
Przejmujący się człowiek rzeczami jest słaby
Sztuką jest odróznienie prawdy od kłamstwa
Problemy trzeba rozwiązywać, a nie stwarzać!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2001 14:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]RAPTOR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]RAPTOR Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]RAPTOR Dodaj [FPP]RAPTOR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]RAPTOR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Szczerze mowiac zgadzam sie w tym przypadku z Ziumem calkowicie. Jezeli zaprzestanie sie trenowania w cokolwiek to wychodzi sie z wprawy ale za to ma sie wiekszy zapal i dlatego wydaje nam sie ze jest lepiej niz bylo ... a nie jest.

Co do malzenstw - no nie wiem ..jakos wydaje mi sie z tego co wiem to malzenstwa ktore sie kochaja nie nudza sie soba a te ktore bawia sie w "lajtowe" rzeczy przechodza kryzysy i predzej czy pozniej sie rozpadaja. Po prostu cos takiego nie przejdzie - mozesz miec RAPI dziewczyne ktorej nie zalezy na tym czy od czasu do czasu zrobisz sobie jakis wypad czy nie ale raczej nie znajdziesz takiej ktora chcialaby miec takiego meza - po prostu kobieta musi miec zaufanie i pewnosc w stosunku do swego partnera.

Osobiscie nie toleruje zadnych skokow w bok, jestem chorobliwie zazdrosna, ale przy tym wierna.. dla mnie to najwazniejsza rzecz w zwiazku

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2001 18:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
acidboost
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Merkury

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]ZimZum
hiehie
to jest twoj stosunek do skate'ow ?



skejtów nie lubie po *******y gadaja i udaja że cos wiedza o hip-hopie którego sam słucham,a to mój autoportret w krzywym zwierciadle

__________________
blah blah pif paf masz w*******

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2001 19:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil acidboost Znajdź więcej post'ów przez  acidboost Dodaj acidboost do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

quote:
Napisane oryginalnie przez acidboost


skejtów nie lubie po *******y gadaja i udaja że cos wiedza o hip-hopie którego sam słucham,a to mój autoportret w krzywym zwierciadle



no to

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2001 21:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
acidboost
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Merkury

...a patrzcie to

__________________
blah blah pif paf masz w*******

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 10:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil acidboost Znajdź więcej post'ów przez  acidboost Dodaj acidboost do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

moze bys nam sprezentowal jakiegos arta na rtcw.fpp ?

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 11:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
acidboost
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Merkury

...kiedyś byl mój obrazek na serwisie o q3a wirtualnej polski,był xearo ale juz nie rysuje postaci z q3,ta gra mi sie znudzila zreszta,ostatnio se troche pykam ale nie ciągnie mnie ten "sport".
To jest ten Xearo moze ktos mnie pamięta(pana mnóstwo postow bez sensu,cieakwe kto zgadnie)...obrazek nie najwyzszych lotów.....

__________________
blah blah pif paf masz w*******

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 17:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil acidboost Znajdź więcej post'ów przez  acidboost Dodaj acidboost do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

mech rox
btw - ciekawe rzeczy robisz na matematyce

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 17:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
acidboost
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Merkury

na matematyce nie raczej na polskim,albo na WOS'ie
a te robilem w domu

__________________
blah blah pif paf masz w*******

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 17:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil acidboost Znajdź więcej post'ów przez  acidboost Dodaj acidboost do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]RAPTOR
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Evesham, England

Fajnie ze to cos ma zwiazane z tematem ...

__________________
Nic nie jest szkodliwe liczy się dawka...
Przejmujący się człowiek rzeczami jest słaby
Sztuką jest odróznienie prawdy od kłamstwa
Problemy trzeba rozwiązywać, a nie stwarzać!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 18:21
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]RAPTOR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]RAPTOR Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]RAPTOR Dodaj [FPP]RAPTOR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]RAPTOR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

ZimZum I Saari maja po czesci racje, ale (jak zwykle ) nie do konca sie z wami zgodze. Zeczywiscie po jakiejs przerwie w trenowaniu czegos itp czlowiekowi wydaje sie, ze jest w tym leprzy, niz byl poprzednio. Racje, ze to tylko zloodzenie, ale po analizie tego "spadku formy" mozna dostrzec bledy, kotre sie popelnialo wczesniej i o ktorych nie wiedzielismy. Takie przerwy przydaja sie chociac by do tego. Rutyna wcale nie jest taka wspaniala - poprostu przez nia, nie zauwazamy popelnianych bledow.

(jak zwykle ulokowalem sie po srodku )

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 18:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

korygujesz niektore bledy ale w euforii nie zauwazasz masy nastepnych

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 18:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
L0b0
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Suffffałki

Re: jak to jest?

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Raptor
"lepiej nic nie robic, niz zaczac to robic byle jak i tym bardziej doprowadzic byle jak do konca".



Swięte słowa

__________________
Eat shit and die

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-12-2001 23:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil L0b0 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do L0b0 Znajdź więcej post'ów przez  L0b0 Dodaj L0b0 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać L0b0 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 17:11.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions