Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > Prawdy i mity o Astercity
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (7): « First ... « 4 5 [6] 7 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Za te wlasnie dary niech Bog blogoslawi naszych Braci z TPsy, az im od blogoslawienstw dupy zsinieja.
AMEN

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-10-2002 22:41
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Hmmm

quote:
Napisane oryginalnie przez KKPhGS
Co prawda TP.sa *******i (po lewej napisalem p-i-e-r-d-o-l-i, gwoli scislosci) ok 10 milionow ludzi, ale to niemal evenement.


Nie jestem użytkownikiem Aster City ale z tego co widze to TPSA przy ACN jest dobrym wujkiem. Odsetek ludzi zadowolonych z neo i sdi jest dość duży, odsetek ludzi zadowolonych z ACN wręcz przeciwnie. Co prawda ja u mojego lokalnego providera mam warunki jeszcze gorsze niż ludzie z ACN ale tam się za każde 128 kB sporo mniej płaci. Gdybym musiał u siebie płacić za to co mam ,tyle co płąca w ACN lub płacą za SDI lub nawet Neo to zerwałbym umowę i jeszcze podał do sądu.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2002 05:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Swietego
z tego co widze to TPSA przy ACN jest dobrym wujkiem.

I tu sie niestety mylisz - firma posiadajaca 80 % rynku, ktora zostala oskarzona (o ile mi wiadomo) o nieuczciwa konkurencje, gdy wyszlo na jaw, ze niemal wszystkim swoim konkurentom, ktorzy korzystali z jej linii przesylowych (czy jak to zwa - chodzi o kable ) zanizala osiagi polaczen (np. o polowe), aby uatrakcyjnic swoje oferty, nie moze byc w zadnym przypadku uznawana za dobrego wujka a co najwyzej za starego (przepraszam, za to czego nie napisze) zlodzieja.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2002 12:29
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

dobra tydzien mija juz a gowniany acn dalej du*** daje wyjscia na swiat tak zje*** ze sie w pale nie miesci
co do propozycji
moze ktos zna kogos z wp onetu gazety lub innego popularnego portalu polskiego sadze ze wzmianka od wkur*** abonentow astercity by pomogla dosc szybko
ja nie mam zamiaru wysadzac siedziby astera starczy ja spalic to tez jest rozwiazanie a najlepiej zeby w srodku byl caly zarzad firmy
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 08-10-2002 16:20
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Poprawa ?

Czy ostatnio userom ACN nie poprawia się ? Ostatnio widuje że ludzie z ACN mają pingi na Bia, C4 czasami poniżej 20, ale coż te serwerki stoją w wawie i można powiedzieć że na nich userzy ACN grają jak na Lanie.
A może to jednak ktoś z ACN przeczytał ten topic i się użalił nad biednymi graczami .

Jednak w firmie Virtua Line (Łódź) pod którą jestem podłączony nikt sie nie użala. W tej chwili tylko na dwóch serwerach mam przez większość czasu ping poniżej 100. (17 thSS i nowy serwerek Poison ICP, z tym 17thSS jest o tyle śmieszna sprawa ze jest to najbardziej odemnie oddalony polski serwer a mam na nim najlepsze warunki do gry), serwery Bia, C4 i Hunter ping poniżej 100 tylko od święta (Boże Narodzenie i Wilekanoc). Zazwyczaj pingi 200-300, w nocy nawet mogą spaść poniżej 150. chociaż bywają dni kiedy pingi wynoszą 400-500.

Reszta serwerów przez cały dzień niegrywalna, o zagranicy to już nie mówie.

Doskonale wiem że możliwości techniczne łącza pozwalają na wyciąganie pinga 20 w kraju i 100 za granicą (kiedyś tak było),
tylko że polityka firmy polega na: Kupim łącze i podłączym tysiące juserów i bedziem udawać że nie jest przeciążone.
Już nawet w akcie desperacji kilku userów zaproponowało firmie darmową pomoc w ustawieniu sieci, gdyż niektóre rzeczy nie są winą zbyt słabego łącza, ale firma udaje że wszystko jest ok.

W firmie pracują idioci i całkiem rozsądni ludzie którzy tylko klientów uznają za idiotów. Większość rozmów nie ma sensu ale co innego pozostaje człowiekowi ?

Na uwagi co do najbardziej z******go hosta na którym jest największy skok pingów (właśnie te 200-300) firma odpowiada że nie może nic zrobić bo to nie ich sprawa. Tylko że ten host ma w nazwie nazwe własnie tej firmy.
z-virtualline.lodz.tpnet.pl - o to się głownie rozchodzi. i przez tego hosta przechodzą połączenia do prawie wszystkich serwerów Wolfa. Firma ma inne też inne łącza z tepsą (dobre) ale na moje nieszczęście żaden trace do wolfowych serwerów nie przechodzi przez te dobre hoop-y i


Kiedy dzwonie i mówie o jakimś problemie kłamią w żywe oczy i mówią że słyszą to pierwszy raz, chociaż z rozmowy na czacie z innymi użytkownikami dowiaduje się że już zgłaszali wcześniej ten problem.
Pan z serwisu coś mówi o awariach w USA podczas gdy ja zgłaszam problemy wyłącznie z łączami polskimi !!. Dla mnie zagranica to abstrakcja i nie rozmawiam na ten temat.

Firma ma napewno zwalony router (nie można nawiązać czasami żadnych nowych połączeń, chociaż stare usługi które chodziły do tej pory chodzą nadal) ale u adminów wszystko jest ok i nie mają żadnych "wtyczek"

Dla ludzi w firmie którzy przejawiają jakąś nikłą chęć do pomocy
znowu większość serwerów to jak mówią "obrzeża internetu" i nic nie mogą zrobić. Tylko że prawie wszyscy od innych providerów na tych "obrzeżach" mają dobre warunki.

Najgorsze że nie mam żadnej alternatywy. Płacę 80 zł miesięcznie za internet który chodzi niewiem 10 razy wolniej niż np Neo ???

Na Neo lub Sdi musiałbym długo poczekać. Jeśli Sdi to już lepiej dopłacić trochę więcej i wziąść Neo ale to bedzie 200 zł miesięcznie plus instalka prawie tysiąc - dla mnie dość sporo, tymbardziej ze niedawno przeprowadziłem się i nie mam jeszcze telefonu w mieszkaniu, czyli doszłaby jeszcze opłata za telefon.

W Łodzi jest Toya - płaci się tam 140 zł za 128 Kb generalnie pingi są ok ale za tą cenę można by było się spodziewać czegoś lepszego

RetSat - podobne warunki - jednak obydwie sieci nie działają tam gdzie mieszkam

Dialog i ISDN - 90 zł miesięcznie, raczej nie wyciągnie się super niskich pingów ale za tą kasę raczej bardzo dobre warunki.

Internet Cafe - No własnie kupiłem sobie net po to żeby nie zapieprzać codziennie do net cafe co czyniłem wcześniej. Po za tym na dłuższą metę poważne granie z cafe to spory wydatek, sporo czasu i sporo innych problemów, a większość komputerów w kafejkach pod względem grafiki ssie.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 03:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Swiety... to jest tak.

1. Ping ACN-owcow na C4/FF, Fuzz/BiA, Poison/IC. Pisales ze to niemalze LAN dla nas... i masz racje. ACN ma jakies bezposrednie polaczenie z Internetia, INNE niz reszta ich polaczen na swiat. Tak naprawde, to jest wlasnie lan tylko troche bardziej rozbudowany. Stad ping 15 - 30. Nie zmienia to faktu ze sa to JEDYNE serwery na ktorych mam dobry ping. Reszta Polski to od 150 do 999, Zachod ZACZYNA sie od 600... Download nie przekracza ostatnio zawrotnej szybkosci 2.5 kb / sec z zagranicy. W Polsce z ftp stojacym na laczu 10 MBit o 03:00 AM udalo mi sie wyciagnac 6 kb / sec. Mam "256k". Fajnie, nie?

2. Heh. To co opisales, mozna by dopasowac do ACN. JEST IDENTYCZNIE, zarowno gdy opisujesz reakcje obslugi technicznej, jak i nawet w takich szczegolach jak hop pingu na konkretnym serwerze. U mnie jest tak: albo lacza ida przez telie (ping 1300+ od razu gdy sygnal wychodzi z sieci ACN), oraz jakies inne, chyba sprint. Sprint idzie przez serwer, uwaga... z-astercity.pronetcom.pl. Ping rosnie tam z 10 do 400. Zawsze. Wytlumaczenie ACN? To jest poza ich siecia i nie moga z tym nic zrobic, poza tym lacza sa przeciazone, i, cytuje (DOSLOWNIE!): "jest im z tego powodu przykro". Niesamowita zbieznosc sytuacji...

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 10:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
JohnnyR
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Kurcze coście się tak tej TPSA uczepili. Miałem przez rok SDI z TPSY wszystko chodziło rewelacyjnie ( w ciągu roku raz nie miałem netu przez kilka godzin bo padły serwery DNS) Firma w której pracuję również podłącza do internetu. W tej chwili mamy 4MB Polpak-T i 2MB z Pro Futuro. To łacze z Pro futuro mamy od kilku tygodni a już leżało kilka razy a Polpak działa bez zarzutu, co więcej 2 MB Polpak działaja dużo szybciej niż analogiczne łącze w Pro Futuro. Owszem można bylo winić tepse w czasach modemów gdy kosztowny to był biznes i transfer nie był rewelacyjny ale w tej chwili uważam że TPsa jest najbardziej wiarygodnym dostawcą. Nie zmienia to co powiedziałem faktu że czasem z niektórymi ich ludzmi nie można sie dogadać vide ostatnio z kumplem planowaliśmy położyć sieć na jednym osiedlu i chcieliśmy wydzierżawić ich studzienki żeby poprowadzić kabel na co pan z TPsa popatrzył na nas nieprzychylnym okiem wymienił całą listę papierów jakie mamy mu dostarczyć po czym dodał że generalnie i tak będzie odmowa. Po prostu sąludzie i są c h u j e. przepraszam za słownictwo ale tak to wygląda.

__________________
JohnnyR

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 15:36
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil JohnnyR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do JohnnyR Znajdź więcej post'ów przez  JohnnyR Dodaj JohnnyR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać JohnnyR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sphere
Zjem cie



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: The One And Only Awesome City Of Poznan.

quote:
Napisane oryginalnie przez JohnnyR
(...) w tej chwili uważam że TPsa jest najbardziej wiarygodnym dostawcą. (...)


jest wiarygodna - nie mozna zaprzeczyć, ale jest droga

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 16:24
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sphere Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Sphere Znajdź więcej post'ów przez  Sphere Dodaj Sphere do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sphere prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kalem:PL
zzzz.......



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Lodz

Ciągle na topie :)

Mijają tygodnie a topic wciąż na top-ie

__________________
Czas leci a ja ciągle w to RTCW pykam ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 22:05
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kalem:PL Znajdź więcej post'ów przez  Kalem:PL Dodaj Kalem:PL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kalem:PL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

obawiam sie ze mina lata i pozostanie
gdyby nie to ze wlasnie liga sof2 otrzymala nowy server od kochanego sponsora to bym juz dawno spalil astercity
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-10-2002 23:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
KKPhGS
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez JohnnyR
W tej chwili mamy 4MB Polpak-T i 2MB z Pro Futuro. To łacze z Pro futuro mamy od kilku tygodni a już leżało kilka razy a Polpak działa bez zarzutu, co więcej 2 MB Polpak działaja dużo szybciej niż analogiczne łącze w Pro Futuro.

To w koncu ktory typ lacza ma te 2Mb, Polpak, czy Pro Futuro?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-10-2002 10:34
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

eee????

quote:
Napisane oryginalnie przez JohnnyR
Kurcze coście się tak tej TPSA uczepili.


Przeczytaj dokładnie cały topic ( troche tego jest .
Tutaj raczej nikt się nie użala na TPSA tylko na ACN i kilku pomniejszych providerów.

Sam jestem czasami gościem cafe z 2MB łaczem do Polpak-T i chodzi to porostu zajebiście. Gdybym miał od jutra SDI albo neo (ale nie moge mieć od jutra) to bym skakał z radości - taka byłaby poprawa warunków u mnie. Oczywiście TPSA też ssie ale ACN i mój dostawca ssie 10 razy bardziej.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-10-2002 17:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Dr.Mengele
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Warszawa

Przez rok mialem SDI....i dla graczy moge z czystmym sumieniem lacze to polecic.Jesli nie macie zamiaru sciagania z sieci duzej ilosci danych (filmy, gry, programy) a tylko pograc w wolfa ..SDI zupelnie wystarczy.Mozna sciagac co sie chce , ale mi sie osobiscie nie chcialo filmow z v 10kB/s sciagac :/
Pingi w Polsce 50-150(srednio kolo 50-80mialem)
zagranica 90-999(zalezy gdzie, Europa ~120)
....dla gracza moge polecic.

Przesiadlem sie na NeO+.Musze przyznac ze sie troszke zawiodlem.
Myslalem ze ping spadnie(512 to nir 115)...niestety spadl ale o jakies 3-4 ms :/
Mimo wszystkich trudnosci stwierdzam jednak ze NeO chodzi bardzo dobrze.Ping 40-60 w Polsce na okolo 15 serwach zadko skazce wyzej(chyba ze laguje caly serw).Zagranica jednaj jush chodzi nzacznie lepiej niz na SDI..zawsze mam okolo 100 serwowo z pingiem <100.Transfery rzadza....od 30-55kB/s...jestem bardzo zadowolony.

Jesli kogos stac polecam NeO+ z czystym sumieniem.


P.S.Ostatnio wystapily pewne problemy z laczeniem , ale mam nadzieje ze sa to przejsciowe klopoty.

__________________
coolczyk

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 02:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Dr.Mengele Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Dr.Mengele Znajdź więcej post'ów przez  Dr.Mengele Dodaj Dr.Mengele do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Dr.Mengele prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
JohnnyR
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

KKPhGS napisał: To w koncu ktory typ lacza ma te 2Mb, Polpak, czy Pro Futuro?

Napisałem wyrażnie 2MB Pro Futuro i 4MB Polpak-T z tym że przy porównaniu prędkości łącza porównałem Polpak 2MB do Pro Futuro 2MB

Swiety napisał: Przeczytaj dokładnie cały topic ( troche tego jest .
Tutaj raczej nikt się nie użala na TPSA tylko na ACN i kilku pomniejszych providerów.

Swiety czytam od początku ten topic i wiem o czym mowa z tym że było kilka głosów na tpse wiec postanowilem to wyjasnic co do ACN to sie nie wypowiadam bo nie widzialem jak to dziala.

Co do opini to sie zgadzam i podpisuje sie dwoma rekoma i nogami. Płacąc za łącze powinno się otrzymywać dobrej jakości produkt a nie jakiś shit. Niestety provaiderow interesuja tylko pieniadze.

Kolejna sprawa wyglada nastepujaco i podaje ja jako pewna ciekawostke. Poniewaz zmienilem mieszkanie nie mam obecnie lacza i postanowilem podlaczyc sobie net radiem bo tylko w taki sposob moge (wynajmuje mieszkanie i zadne kable nie wchodza w gre). Zadzwoniłem do firmy Telan która jest jedyna firma swiadczaca takie usługi w mojej dziurze. Poniewaz chcialem byc dobrze przygotowany na rozmowe telefoniczna z ich przedstawicielem zapoznalem sie dokladnie z ich oferta cenowa oraz regulaminem na stronie www. Zadzwonilem. Odebrała jakas pani o miło brzmiacym głosiku co było dużą zachetą i rokowało że rozmowa przebiegnie gładko i interesująco Pani zapytała o lokalizacje i pierwszy zgrzyt: cyt "Musi być kontak wzrokowy między anteną nadawczą a moim mieszkaniem" Zapytałem gdzie jest antena. Okazało się że dośc blisko bo niecałe 500 metrów od mojego mieszkania i to od strony gdzie między blokami jest duza przestrzeń. Czyli wszystko jak trzeba. Nastepnie zapytałem o warunki w zasadzie w kwestii formalnej ponieważ wszelkie informacje uzyskałem już wcześniej ze stony www. I tu kolejny zgrzyt: okazało się że cena usługi wzrosła z 400 zł netto (+22% VAT) do 600 zł netto czyli 732 zł brutto. Na moje pytanie dlaczego nie zgadza się to z oficjalną ofertą firmy umieszczoną na stronie www otrzymałem odpowiedz że webmajster jest chory i nie miał kto tego zmienić. Nie pozostało nic innego jak się pożegna. Śmieszna sytuacja nieprawdaż ?

__________________
JohnnyR

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 14:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil JohnnyR Kliknij tutaj by wysłać e-maila do JohnnyR Znajdź więcej post'ów przez  JohnnyR Dodaj JohnnyR do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać JohnnyR prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez Dr.Mengele

Jesli kogos stac polecam NeO+ z czystym sumieniem.



Dzieki

Wlasnie takiej opinii bylo mi trzeba... planuje wlasnie przesiadke z mego wiecznie zalagowanego lana na ktorym 99% ludzia sciaga non stop na neo+ ale w sumie nie wiedzialam jak z tym sie stoi

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 14-10-2002 22:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[=||=]Daniel
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja:

hyhyhy, po kolejnym moim mailu otrzymałem już pewne konkretu od ACN Ale i tak w to nie wierze

Oto oficjalny komunikat.
Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie odnotowujemy bardzo znaczny, przewyższający nasze prognozy, przyrost ruchu generowanego przez wąską grupę Klientów usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Tego typu sytuacja prowadzi do tymczasowego przeciążania serwerów obsługiwanych przez Aster City. Zapewniamy jednak, że sytuacja ta ma charakter przejściowy. Aster City poczyniło już odpowiednie działania w celu przywrócenia satysfakcjonującego poziomu funkcjonowania usług internetowych. Prace zakończą się w ciągu 2-3 tygodni
(tj. ok. 25 października br.).

z poważaniem
Piotr Szpiler
Departament Obsługi Klienta
tel 0800-114-114 lub 4-114-114
[email protected]
[email protected]

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 09:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [=||=]Daniel Znajdź więcej post'ów przez  [=||=]Daniel Dodaj [=||=]Daniel do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [=||=]Daniel prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez [=||=]Daniel
hyhyhy, po kolejnym moim mailu otrzymałem już pewne konkretu od ACN Ale i tak w to nie wierze

Oto oficjalny komunikat.
Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie odnotowujemy bardzo znaczny, przewyższający nasze prognozy, przyrost ruchu generowanego przez wąską grupę Klientów usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Tego typu sytuacja prowadzi do tymczasowego przeciążania serwerów obsługiwanych przez Aster City. Zapewniamy jednak, że sytuacja ta ma charakter przejściowy. Aster City poczyniło już odpowiednie działania w celu przywrócenia satysfakcjonującego poziomu funkcjonowania usług internetowych. Prace zakończą się w ciągu 2-3 tygodni
(tj. ok. 25 października br.).

z poważaniem
Piotr Szpiler
Departament Obsługi Klienta
tel 0800-114-114 lub 4-114-114
[email protected]
[email protected]




Na wstepie chcialbym powiedziec ze ten caly Piotr Szpiler i jego texty snia mi sie po nocach :> ACN jak kazda rozsadna firma zajmuje wobec tej "sytuacji o charakterze przejsciowym" stanowisko na zasadzie : "jest zle ale bedzie lepiej bo tak ma byc". Mam nadzieje ze ich naprawa bedzie miala charakter kompleksowy a nie chamskiej prowizorki. Moze tacy uzytkownicy jak Juzef beda mieli taki net jaki mieli jeszcze ok. 3 tygodnie temu.
Klopot w tym ze tacy ludzie jak moja skromna osoba czy Bubi, mieli 3 miesiace temu nie wiele lepiej niz teraz :/ Rodzi sie wiele pytan : Czy wszyscy ACNowcy moga liczyc na normalna jakosc uslugi po ukonczeniu napraw ? Ile czasu ten net bedzie dzialal poprawnie ? Czy wogule bedzie tak dzialal ?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 12:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Szpiler jest jedyna kompetentna osoba w tym calym burdelu, ale on niewiele moze. To tylko mis z obslugi klienta (zajmuje sie tym od strony technicznej). Szpiler nie byl w stanie nawet dotrzec do admina zeby wyjasnic co sie dzieje (ok, dotarl do niego, po 3 miesiacach). Poza tym, kiedys juz "poszerzyli lacza". Mieli to zrobic do dnia X, dzwonie X + 1 wkurwiony, bo ping mi skoczyl ze 150 do 250, a oni na to ze jak to, lacze zostalo wczoraj poszerzone...

Oto przyklad zlewow ze strony ACN (mail od admina ACN, zrodlo poufne)

A oto odpowiedź od Administratora.
Specyfika obydwu dostawców (Telia i Ebone) jest inna i inaczej objawia się saturacja łącza do danego operatora. W przypadku Telii jest to opóźnianie w nieskończoność pakietów, w przypadku
Ebone (a raczej już Sprint) jest to dropowanie pakietów. Gdy klient ma takie rezultaty jak poniżej w godzinach porannych (6-7am) to rzeczywiście coś jest nie tak. Jeśli jednak między 16-tą a 24-tą, to > ilość klientów ACN, którzy jednocześnie chcieliby mieć możliwość > wykorzystywania całego dostępnego pasma jest o wiele większa niż wykupione łącze. Nie jest możliwe, aby klient dostał gwarancję, że dany strumień pakietów IP skierowanych do jego komputera zawsze dotrze bez strat, musielibyśmy kupić taką ilość łącz jaką mamy klientów (czyli średnio jakieś 2-3Mbps dziennie więcej), a wtedy usługa ta kosztowałaby tyle, że nikogo nie byłoby na nia stać. Wydaje mi się, że klient powinien sprawdzić, czy to samo dzieje się rano/w ciągu dnia i jak to się zachowuje wieczorem. To, że to dobrze działa w godzinach biurowych sam sprawdziłem. Ostatnio zestawiałem tunel IPSec do Moskwy i St. Petersburga na Cisco,> które przypięte było do naszego modemu. Z drugiej strony wpiąłem cisc do centrali telefonicznej i bez problemu mogę wykręcając wewnętrzny na centrali rozmawiać z Rosją via Voice Over IP over ACN. Skoro więc działa u innych klientów w taki sposób, że nawet rozmowy> VoIP, które są bardzo czułe na RTT, działają bez opóźnień, to znaczy> że klient albo ma problem z komunikacją nawarstwie DOCSIS, albo ma tak samo jak wszyscy inni klienci, którzy problemu nie widzą, a ten jest "nadwrażliwy". Najlepiej byłoby wysłać do niego technika, który sprawdzi jak zachowuje się transfer plików z serwerów ACN, a jak ze świata. Jeśli z serwerów ACN ma dobrze, to znaczy, że jest OK .



Widzicie jakie ****e? Nie dosc ze wmawiaja mi ze normalny ping jest NIEMOZLIWY do uzyskania (nie mowiac o transferach); mimo ze zwykle SDI dziala lepiej od ACN - wedlug nich na usluge na tym poziomie "nikogo (...) nie stac". *****, jakim wiec cudem taka popularnosc SDI w Polsce? Sami pieprzeni milionerzy?! Oprocz tego maja czelnosc twierdzic zebysmy "jedli gowno, bo miliony much nie moga sie mylic". Gdzie tak twierdza? A tu: "ma tak samo jak wszyscy inni klienci, którzy problemu nie widzą, a ten jest nadwrażliwy". I na sam koniec, kwiatuszek: admin wydaje polecenie aby do klienta wyslac obsluge techniczna zeby wpuscila mu bullshit, ze jesli z serwerow ACN wszystko jest ok, to wszystko jest ok i nie jest to ich wina. A mnie zasoby "sieci ACN" **** obchodza, place za dostep do SWIATA a nie do zapyzialej kolekcji pornograficznych .jpg lezacych gdzies w podrzednej sieci jakiekos durnowatego 4-to swiatowego providera...

Pzdr.,
Sff
(wkurwiony)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-10-2002 16:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Kabu
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Eh niestety taka prawda -jak widac nadal najbardziej oplaca sie laczyc przez tepse-najlepiej jakims laczem 2mbtwym tylko ze tu z 10-15 osob potrzeba aby wydolic z $$$

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 21-10-2002 08:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Kabu Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Kabu Znajdź więcej post'ów przez  Kabu Dodaj Kabu do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Kabu prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

hej
hmm nie wiem jak inni ale ja musze przestac narzekac na acn transfery sie poprawily pingi rowniez czasem jest cos zwalone ale ogolnie z tego co widze to spox
inaczej sytuacja wrocila do "normy" zauwazylem jednak jedna prawidlowosc osobiscie kozystam z lacza ze stalym ip kilku kolegow moich rowniez natomiast znam takich co nie ale do rzeczy najlepiej to wyjasnie na przykladach siedzimy sobie na serverku u mnie ping 20 30 u kumpla na wewnetrznym ip 50 60
nie wiem czym to jest spowodowane czy to czysty przypadek ale z tego co widze to chyba nie jesli ktos to zauwazyl to bym byl wdzieczny za wypowiedzenie sie
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 31-10-2002 16:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

ta

Ciesze się że użytkownikom ACN poprawia się.
U mnie (z****** lokalny Vline-Łódź) jest coraz gorzej a może bedzie jeszcze gorzej. Ciesze się że coraz więcej ludzi zauważa jak bardzo ma z****** net co daje się wyczuć w rozmowach z nimi. Wcześniej wydawało się że moi współużytkownicy tego nei dostrzegali.
Tak czy siak jestem zmuszony zmienić providera (w tej chwili u mnei jest dostępne tylko SDI i chociaż na nadmiar kasy ostatnio nie narzekam to pozostaje mi tylko SDI). Mam nadzieję że SDI w mojej okolicy nie okaże się takim zjebem jak Virtua Line. Bo zaczynają dochodzić mnie głosy o tym że coraz więcej użytkowników SDI narzeka.

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-11-2002 00:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

Hmmm

Ostatnio w ACN sie poprawia.

Dziwnym trafem też w moim V-Line od tygodnia (biorąc pod uwagę cene jaką płace) są świetne warunki.
Ja ostatnio nie wydzwaniałem do serwisu firmy ale coraz więcej ludzi miało problemy - może w koncu coś poprawiono ?
Nie wiem czy to tylko chwilowy "problem" czy już będzie na stałe.
Ale jeśli będzie tak dalej to zwracam honor firmie. Co nie zmienia faktu że przez 2 miesiące trochę się wycierpiałem grając na kosmicznych pingach

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-11-2002 19:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
RD-Meskal
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Czesc.
Mieszkam w New Yorku i mam Road Runner najwiekszy internet kablowy w stanach.Mam jakies 2.5MBit/s transfery okolo 250kb/s za 50 dolcow.Gralem dzis w nocy na jakism polskim serwerze i mialem ping 160.Gralo sie calikiem niezle.I tu zaczynaja sie schody.W czwartek wracam do Polski na jakis czas.(musze jakos przemycic mojego compa).Mam stara w Warszawie.Na moim osiedlu jest aster.Juz przegladalem ich oferty i bylem gotowy kupic Moj Swiat jak tylko przyjade.Przypadkowo natrafilem na wasz board-i moge szczerze powiedziec ze uratowal mi doope i sporo kasy i nerwow.Z tego co tu widze to ACN ciagnie maxymalna lache.Mam pytanie.Czy gdy na moim osiedlu aster servuje kablowke moge wziac internet z Chello?Musze przyznac ze Neo+ wyglada calkiem niezle -jakie jest neo+ w porownaniu z chello.Czy znaczy to ze majac szerokopasmowy internet w Polsce o polaczeniach z serwerami w stanah moge zapomniec?Jakie macie na nich pingi?

Naleze do Red Dragon -pierwszego klanu Quake.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-11-2002 11:33
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[=||=]Daniel
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja:

Powiem ci teraz jako uzytkownik ACN, dla mnie (na Tarchominie) poprawilo sie znacznie i powiem tak ze pingi zagranica sa super, ok 400-500 serwerow ponizej pingu 100 i to o kazdej porze. Kuleje jeszcze troche Polska: wahania pingow do 200 czesto. Ale i tak jest o niebo lepiej niz bylo.
Serwery w Stanach to przewaznie ping od 120 w gore (wiekszosc ok 170). I o ile wiem to chyba nie ma operatora w Polsce by pingi z serwerow z USA byly lepsze.

Naleze do Iron Cross - jednego z lepszych klanow w RTCW w Polsce
Zacznij grac w wolfa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-11-2002 12:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [=||=]Daniel Znajdź więcej post'ów przez  [=||=]Daniel Dodaj [=||=]Daniel do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [=||=]Daniel prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
C4|Bols
Juz nie C4 :[



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja:

Hmm, to ja jestem glownym sprawca tej calej afery na tym boardzie i w to wcale nie bezpodstawnie =]. Poprostu przez kilka miechoof praktycznie nie moglem korzystac z neta (ani jednego serva z pingiem ponizej 100 i zajebiscie duze packet lossy). Do tego ACN obchodzil sie ze mna jak z debilem ktoremu wmawiano ze "u nich" wszystko jest ok a tak wogule to nigdzie w umowie nie mam zagwarantowanego niskiego pingu etc. od okolo 2 tygodni net sie poprawil (w koncu poszerzono lacza) i teraz net mi dziala zajebiscie. Znowu ja i moj klan mozemy grac z zachodnimi klanami na ich servie, czesto majac mniejsze pingi od nich =].
Jesli ACN juz nie bedzie bez opamietania przyjmowac nowych uzytkownikoof bez poszerzania lacz to ACN jest IMO obecnie najlepszym rozwiazaniem :O

BTW. Wykonalem przed sekundka 2 shoty z ASE... Po nocy w stanach wyciagnie sie i ping 60 a pozatym Wolf ma znacznie bardziej z****** kod sieciowy...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-11-2002 13:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil C4|Bols Kliknij tutaj by wysłać e-maila do C4|Bols Znajdź więcej post'ów przez  C4|Bols Dodaj C4|Bols do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać C4|Bols prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Bubi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja:

Poprawa jest, jak najbardziej.
Obecnie ACN dziala naprawde dobrze. Z tym ze...

przez pol roku (6 *******onych miesiecy) mialem:

ping < 100 na 3 serwerach (wszystkie stojace na 100 MB)
ping < 300 na 20 serwerach
ping ~ 999 na pozostalych 1200.

Transfery dochodzily (na laczu 256k) do zatrwazajacej wszystkich modemowcow szybkosci 2.5 kb/sec.

Teraz pozostaje Ci tylko odpowiedziec sobie na pytania: Jak wezme ACN, bo teraz jest ok, czy trafi mnie apopleksja kiedy znowu sie s*******i? Bo znajac tego kochanego providera, s*******i sie predzej czy pozniej na pewno. I czy bede sie wkurzal kiedy na moje telefony / maile do helpdesku odpowiadac bedzie banda chamskich i glupawych, granatem oderwanych od pluga burakow. I czy bede sie irytowal jesli wprost dadza mi do zrozumienia, ze sie nie znam, jestem glupi, a naprawa lacza oprocz tego ze jest fizycznie niemozliwa po prostu im sie nie oplaca.

A potrwa to pol roku.
Z gorka.

Jesli na powyzsze pytania odpowiedziales "nie", bierz AsterCity.

Pzdr.,
Sff

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-11-2002 14:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Bubi Znajdź więcej post'ów przez  Bubi Dodaj Bubi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Bubi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

witam
hmm od czasu jak wzielem acn to przez 1 miecha mialem problemy do zagranicznych serverow pingi kosmiczne okolo 1 sec do polskich lepiej ale nie cukierkowo
na transfery nigdy nie narzekalem poza jakimis extremalnymi sytuacjami jak aster mial zwalone servery z lacza ktore ma miec 512 downloadu wyciagam czasem 1 gb do 2 o upladzie nie wspomne bo jest tragiczny moi kumple z chello moga sie raczej pod wzgledem pingoof schowac bowiem do polskich serverow SOF2 ja mam ping 20 a on 200 wiec drobna roznice widze co do neo tobym sie obawial 17,5 cm ktorymi tpsa chciala by nas polaczyc hehe potocznie mowiac obawial bym sie ze zaruchaj** mnie w du**
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-11-2002 17:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Swiety
Veteran (Ogre)



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Łódź

TA

Moja sielanka trwała zaledwie 2 tygodnie. Znowu wszystko wróciło do normy (czyt. pingi 300 )

__________________
Swięty

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-11-2002 07:32
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Swiety Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Swiety Znajdź więcej post'ów przez  Swiety Dodaj Swiety do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Swiety prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
juzef
goraczka krwotoczna



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: warszawa

Re: TA

quote:
Napisane oryginalnie przez Swiety
Moja sielanka trwała zaledwie 2 tygodnie. Znowu wszystko wróciło do normy (czyt. pingi 300 )

swiety nie wiem ale ja mam wszystko spoko
nie wiem moze to ma znaczenie mam stale ip (zauwazylem ze ci z wewnetrznej maja zawsze wyzszego pinga)
w wolfa nie ciagne tylko w sof2 ale w sofie mam przyajmiej tak ze 200 to mam do usa 300 rowniez ale w polsce raczej ponizej 100 hmm na jednym takim serverku to czasem ponizej 20 ale stoi na ursynowie w tpsa
ponad 300 mam do australi
europa od 50 do 150 (srednio ponizej 100)
zupelnie nie rozumiem dlaczego masz taki syf
zadzwon do astera i pozawracaj im glowe czasem pomaga
pozdrawiam

__________________
per rectum

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-11-2002 07:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil juzef Znajdź więcej post'ów przez  juzef Dodaj juzef do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać juzef prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Mierzej
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja:

Hmm, ja tam nie zauważtłem od lutego ŻADNYCH problemów z ACN. A muszę dodać, że mam modemik po usb... W Wolfa nie grywam tylko mohaa (+dodatek) i cs ale średnio tak 100 serwów na całym świecie z pingiem poniżej 80 znajdę w cs'a i jakieś 50 mohaa, a wtym kilka polskich serwów cs'a na których mam pingi po, uwaga, 10 - 15! Tylko że przez ACN trza się umieć łączyć Aha mam najtanszą wersję (ACN Twój Dom), 99,- net + kablówka / miesiąc. A jak się łączyć?
1 OBOWIĄZKOWO zewnętrzne I.P.
2 Tylko i wyłącznie podpinamy się z a friko do proxy ACN

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 19-11-2002 19:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Mierzej Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Mierzej Znajdź więcej post'ów przez  Mierzej Dodaj Mierzej do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Mierzej prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 12:46.    Strony (7): « First ... « 4 5 [6] 7 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions