Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Rzeźnia
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Rzeźnia

Tak się składa że wczorajesze Pod Napięciem było kręcone w Żelistrzewie opodal mojej metropolii . Śmiać mi się chciało jak widziałem wczorajszy program, argumenty tych tam śmiechowych obrońców praw zwierząt były conajmniej beznadziejne. Po kolei:

1) W czasie ogłuszania prądem w ciągu 7 sekund umiera mózg. Świnia której mózg jest martwy nic czuć nie może.
2) Świnia powieszona z przekutą tętnicą MOŻE się ruszać, nie znaczy to jednak że coś czuje. Takie machanie łapami jakie było ukazane to odruch łopatkowy. Mam na działce kórnik, i wiem że kóra z odrąbaną głową czasami się rusza.
3) Świnia w oparzalniku się nie ruszała - poruszały nią wałki w oparzalniku. Świnia krzyczeć nie mogła, bo nie miała krwi - wątpię żeby ktokolwiek wrzucał ukrwioną świnie do oparzalnika, w interesie rzeźni jest, żeby mięso nie było krwiste.

Inaczej mówiąc panowie i pani z animalsu się popisali, a to dlaczego program był naprawde beznadziejny:

1) Komentarze pana prowadzącego były jednostronne, nie dał dokończyć zdania weterynarzowi.
2) Program był nakręcony dla sensacji samej w sobie, jakby tym z animalsu zależało na dobru świń (lol), to by zgłosili ten fakt weterynarzowi.
3) Jak można oceniać przystosowanie Rzeźni do standardów unijnych na podstawie półtorarocznego filmu?
4) Wmieszanie w to filmu o koniach i tej cipy z Vivy! to było lekkie przegięcie - co ma piernik do wiatraka?

Jak ktoś nie chce, to niech mięsa nie je, ja będę dalej jadł. A jak ktoś ma wątpliwości co do metod stosowanych w rzeźniach, to niech sam spróbuje zabić jakieś żyjątko tak żeby nie cierpiało, bezsens.

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 12:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]ZonK
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Kontener na makulature

swinska sprawa

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 12:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]ZonK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]ZonK Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]ZonK Dodaj [FPP]ZonK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]ZonK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
insmac*1337
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Idea programow typu "Pod napieciem" i "Uwaga" polega w glownej mierze na wyszukiwaniu sensacji i pokazywaniu jej w koloryzowany sposob. Wiadomo, ze TVN musi czyms przyciagnac widzow do ogladania tego, co nadaje. Nie dotyczy to tylko tych codziennych magazynow, wystarczy popatrzec na szeroko reklamowany "Dla Ciebie wszystko", w ktorym ludzie wykonuja dla swoich bliskich rzeczy stanowiace zagrozenie dla zdrowia i zycia. A wszystko to dla zwiekszenia ogladalnosci i w konsekwencji zyskow z emisji programow.

Pamietacie zapewne jeden z odcinkow "Uwagi", traktujacy o grach komputerowych i ukazujacy graczy w jak najgorszym swiecie, jako przyszlych mordercow, zlodziei i innych typow spod ciemnej gwiazdy. Jako autorytet w dziedzinie gier pokazano 12-13 latkow, ktorzy wypowiadali sie o grach jako "rzezni i masakrze". W ktoryms ze starych numerow CD-Action Smuggler przytoczyl tez artykul o graczach i gierkach z jakiegos polskiego, zadnego sensacji brukowca. Chyba nie musze mowic, jaka byla tresc owego artykulu.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 13:36
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Niech sobie robią co chcą, mówią o dresach, grach komputerowych etc., guzik mnie to obchodzi, ale jak uderzają w konkretną firme, mogą spowodować nawet jej splajtowanie - u nas już nosi się plota o planach zamknięcia tej rzeźni, i chociaż właściciel otwarcie o niczym podobnym nie mówi, to jednak presja społeczna robi swoje .

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 13:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
insmac*1337
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Takie programy maja duza ogladalnosc i niestety wielu ludzi bezgranicznie wierzy w tresci, ktore tam sa przekazywane. Miedzy innymi stad biora sie stereotypy i obiegowe opinie. Pol biedy, jesli dotyczy to tylko sfery psychicznej, np. opinie o graczach komputerowych, ale tak, jak mowisz, presja spoleczna powoduje wymuszone dzialania typu zamkniecie tej rzezni.

Tak czy inaczej, jedno jest pewne: telewizja robi papke z mozgu.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 13:58
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Fausto
kto mi tu zmienia :< lame



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: rl low -> RA + MH

Ta, czasem te programy nie sa warte uwagi, ale pod napieciem z dresami [jak sie typ pytal dresa co to kradziez etc] - no ro******o mnie to totalnie... "Przyszlosc naszego narodu" troche nas zmiazdzy :> "najchetniej lubie skrajac takich studentow" (C) jeden z dresow, reszta glupkowato przytakiwala :>>>

__________________
Redaktor naczelny http://qw.fpp.pl || Autor www.psychomod.tk || Clan Leader www.EIDclan.org || Admin mp3.wsisiz.edu.pl || Admin sexy.frag.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 13:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Fausto Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Fausto Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Fausto Dodaj [FPP]Fausto do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Fausto prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

quote:
Napisane oryginalnie przez insmac*1337
Tak czy inaczej, jedno jest pewne: telewizja robi papke z mozgu.


Dlatego ja oglądam tylko filmy i ew. programy które ktoś mi polecił (trudno było nie obejrzeć tego Pod Napięciem jak całe miasto trąbiło ) lub gdy nie mam co robić (a to się często nie zdarza ).

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 14:02
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Fausto
Ta, czasem te programy nie sa warte uwagi, ale pod napieciem z dresami [jak sie typ pytal dresa co to kradziez etc] - no ro******o mnie to totalnie... "Przyszlosc naszego narodu" troche nas zmiazdzy :> "najchetniej lubie skrajac takich studentow" (C) jeden z dresow, reszta glupkowato przytakiwala :>>>


ej ten program byl krecony na gdanskiej zaspie.. dzielnicy na ktorej kiedys mieszkalem, i o dziwo nie wiem skad oni wytrzasneli tych wszsytkich ciolkow, bo ja przez kilkanascie lat swojego zycia tam ich nie widzialem ;}

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 14:54
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]glan
ej ten program byl krecony na gdanskiej zaspie.. dzielnicy na ktorej kiedys mieszkalem, i o dziwo nie wiem skad oni wytrzasneli tych wszsytkich ciolkow, bo ja przez kilkanascie lat swojego zycia tam ich nie widzialem ;}


Po podstawiali autobusy, i ich przywiezli z calego Gdanska...

Aaaaa... Zapomialbym. Co do telewizji to staram sie jej ogladac jak na mniej. Dziennik na zydowskim TVN, lub jakis film. Telewizja jest tendecyjna, stronnicza, i nieobiektywna. Robi papke z mozgu juz dziecia w wieku 4 lat i ludzia starszym po 50. :S

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 15:08
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ulraunt
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Anouaar
Telewizja jest tendecyjna, stronnicza, i nieobiektywna. Robi papke z mozgu juz dziecia w wieku 4 lat i ludzia starszym po 50. :S


LOL Przynajmniej slusznie krytykuja to co sie dzieje w polsce!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 15:33
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

Kiedy w Uwaga byl program jak to przemysł farmaceutyczny organizuje lekarzom rozrywki w zamian za polecanie leków.
Mówili o zawodach wędkarskich które zostały organizowane i zasponsorowane przez firme Hexal. Ze byly alokohole i striptiz itp.
LOL
A teraz fakty:
Zawody zostaly organizowane przez jakiegoś lekarza z Gliwic, a Hexal na nich dokonał tylko prezentacji swoich produktów, i dodatkowo strip.
LOL ?

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 15:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

coz ja sam nie ogladalem tego programu ale przekazalem spostrzerzenia Nea redakcji "Pod napieciem"

oto odpowiedz jaka otrzymalem:

"Witam!
Nasza opinia jest całkowicie inna od tej wyrażonej w odnalezionej przez Pana w sieci wypowiedzi.
1) nie wiem ile umiera mózg świni. ogłuszenie zwierzęcia można przeprowadzić jednak skutecznie lub nie. wiele zdjęć ekologów udowadnia,że zwierzęta głuszono byle jak w związku z czym odzyskiwały czucie na hakach nim spłynęła z nich cała krew.
2) świnia z przekłutą tętnicą może wykonywac różne ruchy przedśmietne. ale gdy ma ją przekłutą źle to wykrwawia się dłużej niż działa często słabe ogłuszenie. Wtedy cierpi. Zbędnie i o to chodzi.
3) świnia w oparzalniku próbowałą wydostać się z oparzalnika kwicząc. Wyła jak poparzona, dosłownie. Racicami tłukła w pokrywę oparzalnika, nie chciała dać się wrzucić do wewnątrz. To po prostu widać na zdjęciach i już. Ja z faktami nie dyskutuje.

Do tego wszytskiego ważne jest, żeby świnie idące na ubój nie widziały przed swoją śmiercią tego, co dzieje się z innymi osobnikami obok nich. Wszędzie na zdjęciach tak się działo. I o tym był ten program. Nie o tym, że trzodę chlewną tuczoną na mięsko i wędliny się zabija, tylko że robi się to byle jak, rutynowo, bez śladu humanitaryzmu w brutalnym przecież działaniu. Można to robić lepiej, są konkretne procedury, ale po co sie ich trzymać? Polska bylejakość się kłania również.

Poza tym:
1) komentarze były osobiste, takie są, były i będą. na tym polega autorski program. wterynarz zamiast odpowiadać na konkretne pytania mówił o rzeczach kompletnie nieistotnych. Np jak tłumaczyli się ludzie nagrywający film albo kiedy go nakręcono. Nie odniósł się prawie wcale do konkretnie postawionych mu zarzutów. Wolał bronić się ideologią a nie faktami.
2) program był nakręcony by uświadomic ludziomw jakich warunkach w Polsce produkuje sie to, co potem jedzą. Sami wyciągną wnioski
3) nikt nie oceniał przystosowania rzeźni do warunków Unii. Chcieli o tym mówic niektórzy goście więc mówili. Nam nic do tego.
4) Traktowanie przed śmiercią zwierząt rzeżnych było tematem tego programu (patrz również wyjaśnienia wyżej). W Polsce są nimi także niestety konie. Także tam były nieprawidłowości. Dzięki akcji ekologów, w tym gościa programu oraz takich audycji takich ekstremó jak te pokazae na zdjęciach jest mniej. To chyba dość logiczne wytłumaczenie tego watku na samym końcu programu.

Osobiście jem mięso i jadł będę dalej. Bardziej świadomy tego jak ono powstaje nim je kupię w sklepie i jaki straszliwie w skutkach błędy przy tym można popełnić.
Tomasz Kubat
producent programu Pod Napięciem"

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 16:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Fausto
kto mi tu zmienia :< lame



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: rl low -> RA + MH

no i w sumie racja.

__________________
Redaktor naczelny http://qw.fpp.pl || Autor www.psychomod.tk || Clan Leader www.EIDclan.org || Admin mp3.wsisiz.edu.pl || Admin sexy.frag.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 16:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Fausto Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Fausto Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Fausto Dodaj [FPP]Fausto do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Fausto prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
nea*1337
Ciota komputerowa



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: $this ->

Co do tego czy świnia kwiczała i się ruszała nie będę polemizował, przed obejrzeniem programu słyszałem komentarze ludzi z okolic, i w tym też fachowe komentarze. Może jestem stronniczy, ale podczas oglądania tego filmu nie czułem się jakoś specjalnie zbulwersowany. Co do koni chodziło mi o to, że ukazanie materiału z tego trasnportu mogło się odbić na tych rzeźniach - człowiek myśli na zasadzie skojażeń, a po obejrzeniu wczorajszego programu może więc skojażyć wieprzowine z brutalnym transportem koni ukazanym w tym programie i w rezultacie będzie źle kojarzył wieprzowine (zakładając że materiał z rzeźni nie zrobił na nim wrażenia, konie raczej powinny), może takie działanie nie było zamierzone, a może było...

__________________

http://wow.allakhazam.com/profile.html?310690
Po ilu critach ty się uśmiechniesz?
Frozen do expansion packa.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-11-2003 17:06
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil nea*1337 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do nea*1337 Znajdź więcej post'ów przez  nea*1337 Dodaj nea*1337 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać nea*1337 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

Nea otrzymales ponownie odpowiedz, ale dosc juz tego nie bede sie bawil w posrednika w rozmowie o swinkach konikach i innych kielbaskach


----------------------------------------------------------------
Witam ponownie!

Ciężko mi odpowiedzieć na tego typu insynuacje. My jesteśmy pewni, że świnia kwiczała i wiemy po co pokzalismy materiał o koniach i z Warszawy pod Puck ściągaliśmy panią odpowiedzialną za tę akcję. Dorabianie do tego ideologii jest głupie i obraźliwe. Ale cóż - widz ma prawo do własnego odbioru prezentowanych mu treści. Świadczy to wtedy bardziej o nim niż o autorach programu i ich zamysłach.

Pozdrawiam Tomasz Kubat
producent programu Pod Napięciem

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-11-2003 10:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Co do bolu jaki czuje zwierze - jak mozna sie na ten temat wypowiadac skoro sie czegos takiego nie przezylo? Nie rozumiem zbytnio... nikt nie wie jak sie odczuwa smierc i co boli a co nie poki sie tego nie przezyje.. no a potem raczej trudno to opowiadac.. byc moze czuje sie nawet po smierci to co sie dzieje? nie wiadomo.. nie mam tu na celu propagowania zadnych idealow ani przekonywania nikogo do niczego ale po prostu chcialam zauwazyc ze wiele osob ma duzo do powiedzenie w kwestii czucia jak tak naprawde nie wie nic o tym :>

Co do jadania miecha - coz czlowiek tego potrzebuje i trudno nagle stac sie roslinojadem.. ale rzeczywiscie powinno sie zadbac o to w jakich warunkach zwierzeta sa trzymane i zabijane.. Np przeraza mnie standard europejski z wielkimi farmami ze zwierzetami trzymanymi w malych boksach, nie widzacych swiatla slonecznego, dostajacymi do jedzenia papke zlozona takze z innych zwierzat :/

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-11-2003 14:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

idioci którzy robią takie programy zwykle nie przejmują sie ludźmi tylko szukają biednych pokrzywdzonych zwierzątek. gdyby za każdym razem kiedy cierpi jakiś niewinny człowiek, robiono program w tv, to o tych świniach nikt by nawet nie usłyszał... ot, młyn na wodę dla współczujących pokrzywdzonym itd...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 18-11-2003 16:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 08:15.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions