Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > Editing > witam i o map_makeing pytam :)
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
voytas
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: Ziemia

witam i o map_makeing pytam :)

Robie mape do UT i chcialbym zasiegnac nieco informacji na ten temat.
1. czy sa strony (polskie, zagraniczne) o robieniu map do UT? jesli tak to jakie sa ich adresy?
2. jakie programy sa do robienia map najlepsze (uzywam Gtkradiant 1.2.9)?
3. jesli masz jakies tutoriale to podziel sie :)

w miare prac pytan bedzie wiecej :)

pozdrawiam,

__________________
Voytas
audaces fortuna iuvat

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-06-2002 16:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil voytas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do voytas Znajdź więcej post'ów przez  voytas Dodaj voytas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać voytas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
F4+4L
F4+4Lny gość



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Talking

No nei wiem czy długo czekasz juz na odpowiedź ale powiem że jestem istną skarbnicą wiedzy co do mapek w UT... Robi się stronka (Shadow leń robi tak w tępie jednonogiego żółwia) dam ci linka www.q3arena.gry.wp.pl/pmt jest tam pare początkowych turtiali w jez. polskim a resztę można doczytać na www.the6thfloor.com wszelkie pytania mozesz kierować do mnie na gg 1263015, raczej zawsze ejstem to się chętnie podziele wiedzą...
A co do programów to uzywam juz dosc starego (ale znam go na wylot) Radianta202, nie jest zły jest to jakby inna wersja GTRadianta, albo na odwrót GTR to lepsza wersja R202 zresztą nie wnikam dalej robie w R202 i nie jest źle a mozna się nieźle nauczyć...
Co do textur to mam dość dużą bazę u siebie ale jakby co z 6-pietra sa linki do qupy dobrych stronek.. (mam nadizeje że język ang. nie jest ci obcy...) a tak pozatym to zapraszam do zadawania wszelkich pytań a ja postaram się na nie odpowiedizec

Edytowane przez F4+4L dnia 03-10-2002 o godz. 15:50

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2002 21:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil F4+4L Kliknij tutaj by wysłać e-maila do F4+4L Znajdź więcej post'ów przez  F4+4L Dodaj F4+4L do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać F4+4L prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
voytas
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: Ziemia

no to zaczynam sie wywiadywac :)

wpierw dzieki za odpowiedz i ciesze sie , ze trafilem na skromnego eksperta w tych sprawach.

przechodzac do rzeczy:
1.po skonwertowaniu (bsp2map)w mapie nie bylo dostepnej zadnej tektury. co zrobic by byly one widoczne przy edytowaniu
2. czy zawsze mape musimy zawrzec w wielkim szescianie, gdzie dolna powierzchnia jest 'ziemia'?
3. jakie rozmiary przyjac za rzeczywiste (np. chce wykonac swoje osiedle i nie wiem jaka skale przyjac)

to tyle , w miare pracy wyjdzie wiecej.

pozdrawiam,

__________________
Voytas
audaces fortuna iuvat

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 05-06-2002 22:52
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil voytas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do voytas Znajdź więcej post'ów przez  voytas Dodaj voytas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać voytas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
F4+4L
F4+4Lny gość



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Niestety taki jest radiant i po konwertacji bsp2map wypadają textury :< i niestety nie ma na to siły... dlategoż bardzo cięzko np. poprawić mapkę o zaledwie 1 texutre gdy nie masz jej w formacie map...

ad. 2. Jak masz scale (tą siatkę) w Radiantcie to odrazu mówie że to pole to może byc wielkości np. takiego osiedla jak praga północ więc naprawde nie bój się ze ta mapka bedzie zamała... Zreszta z tego co wiem można robić mapkę i poza scalą... a co do tego że zmienisz gravity nie koniecznie możesz zrobić przekrzywienie ale raczej staraj się robić mapki które odwzorowywują rzeczywistość, w końcu na tym polega piękność UT, Możesz zrobić z na dole bedzie przezroczysta sciana ale po co ? Powiedz co chcesz zrobić a ja się nad tym zastanowie bo chyba się niezbyt rozumiemy... (chcesz zrobić przestrzeń kosmiczną że nie chcesz mieć zemi ??)
ad 3. Mam nadzieję ze wiesz ile to jest stopa (dla przypomnienia to 0,3048 m) bo mozna przeliczyc ze 1 stopa = 10,66 (zakładaj że 11) unit w Radiancie... co w przeliczeniu oznacza ze model czlowieka w UT ma 64 unitsy wysokości 30 szerokości i 30 długości (takie mogą byc najwęższe przejscia) a głowa mieści się w ciele 7 razy
Podzielmy gdzie co ma tzn
nogi od kostek do kolan maja 18 unitów
od kolan do brzucha mają tyż 18 unitów
Torso (klata brzuch itp.) mają również 18 unitów
a głowa ma 9 unitów co razem daje 64 wysokości...
Torszke o rzeczach:
- 2,5 m mur bedzie miał 96 unitów
- stół ok 30-36 unitów
- krzesło 12-16 unitów (tam gdzie się siedzi, opracie wyższe)
- schody (jeden stopień) 8 unitów
- VAn (samochód dostawczy) 64 wysokości 80 szerokości 160 długośc

A tak apropo to porostu rób pokolei każdy wierzowiec itp... a nie odrazu walnij sciany gdzie co ma byc gdyż potem okaże się że się nie zmieścisz... Przyjmij że piętra maja ok 3,5 metra i bedzie dobrze (czyli 122.40814 unitów ~ 122)...
Aha obyś się nie denerowwał gdy zrobisz wyższą mapkę niż 1800 unitów bo wtedy najczesniecej się nie kompiluje (moze to poprawili w GTR ale nie sądze..)
Jak czegos potrzebujesz to pisz na gg 1263015
P.S przepraszam za blędne gg ale bylem juz zmeczony i dopiero teraz to zauwazylem

Edytowane przez F4+4L dnia 09-09-2002 o godz. 21:11

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-06-2002 13:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil F4+4L Kliknij tutaj by wysłać e-maila do F4+4L Znajdź więcej post'ów przez  F4+4L Dodaj F4+4L do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać F4+4L prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
voytas
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Jun 2002
Lokalizacja: Ziemia

Question GIF animowany

czy GIF animowany moze byc uzyty jako tekstura?

a tak przy okazji:
szukam programu, w ktorym mozna dodac do gif'a animowanego tlo w postaci obrazka. mam Ulead'a ale nie potrafi tego zrobic (jedynie po klatce - a ja mam 122 klatki)

__________________
Voytas
audaces fortuna iuvat

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-09-2002 15:40
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil voytas Kliknij tutaj by wysłać e-maila do voytas Znajdź więcej post'ów przez  voytas Dodaj voytas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać voytas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
F4+4L
F4+4Lny gość



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

Unhappy

Niestety q3ut przyjmuje tylko 2 rodzaje textur.. :/ JPG i TGA z tego radze jpg bo jest better (2 razy mniej zajumje )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 09-09-2002 21:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil F4+4L Kliknij tutaj by wysłać e-maila do F4+4L Znajdź więcej post'ów przez  F4+4L Dodaj F4+4L do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać F4+4L prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez F4+4L
Niestety q3ut przyjmuje tylko 2 rodzaje textur.. :/ JPG i TGA z tego radze jpg bo jest better (2 razy mniej zajumje )



Fatal, Ty lepiej zeznaj KIEDY mi dasz tę mapke z tymi drzewami zieleni, maryśką czy inna koką?

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-09-2002 11:21
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
GrEaTEyE
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja: Wasilków

hehe

Fatal ty to lubisz dużo pisac

__________________
-=veni vidi vici=-


GrEaTEyE

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-09-2002 21:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil GrEaTEyE Kliknij tutaj by wysłać e-maila do GrEaTEyE Znajdź więcej post'ów przez  GrEaTEyE Dodaj GrEaTEyE do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać GrEaTEyE prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: hehe

quote:
Napisane oryginalnie przez GrEaTEyE
Fatal ty to lubisz dużo pisac



Ty, a zobacz jaki on wypisany :d

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-09-2002 22:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 09:44.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions