Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > jhebane bierzmowanie.
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

bierzmowanie.

elo

nie wiem co robic wiec prosze was o pomoc

na moje nieszczescie moi bliscy naleza do grupy wierzacych co odbija sie rowniez na mnie. jako, ze brakuje mi troche do doroslosci chca decydowac o moim dalszym rozwoju duchowym (sic!). jako, ze nie widze siebie w roli dzieciaka uskuteczniajacego bierzmowanie czy tez bioracego udzialu w jakimkolwiek innym katolskim obrzadku prosze was o pomoc: czy jest jakis sposob przekonania starych o nieslusznosci tegoz by jakos uniknac udzialu m.in w bierzmowaniu? za wszelka pomoc bylbym bardzo wdzieczny.

pozdrawiam, wiadro

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Edytowane przez [FPP]Krypton dnia 04-09-2002 o godz. 14:40

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 15:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ex00
Pan Prezes :S



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: jhebane bierzmowanie.

quote:
Napisane oryginalnie przez suchy staszek
elo

nie wiem co robic wiec prosze was o pomoc

na moje nieszczescie moi bliscy naleza do grupy wierzacych co odbija sie rowniez na mnie. jako, ze brakuje mi troche do doroslosci chca decydowac o moim dalszym rozwoju duchowym (sic!). jako, ze nie widze siebie w roli dzieciaka uskuteczniajacego bierzmowanie czy tez bioracego udzialu w jakimkolwiek innym katolskim obrzadku prosze was o pomoc: czy jest jakis sposob przekonania starych o nieslusznosci tegoz by jakos uniknac udzialu m.in w bierzmowaniu? za wszelka pomoc bylbym bardzo wdzieczny.

pozdrawiam, wiadro


nie

chociaz jak cie juz wybierzmuja to chyba potem odpuszcza

__________________
Nie szukaj drogi, znajdziesz ją w sercu, smutna jest knajpa byłych morderców... Niech Cie nie trwożą gdy do niej wkroczysz, płonące w mroku morderców oczy...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Ex00 Znajdź więcej post'ów przez  Ex00 Dodaj Ex00 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Ex00 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

No w sumie jesli mialbys tolerancyjnych rodzicow to po rozmowie z nimi powinni sobie odpuscic, jednal jesli sa oglopieni przez religie to rozmowa z nimi nic nie da. Jest jednak szanasa (ale starzy sie wqrwia). Nie pamietam co jest wymagane do tej "ceremoni", ale mozesz jeszcze zostac nie dopuszczonym przez samego "ksiedza prowadzacego" Dowiedz sie co jest wymagane

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

a powiedzenie, ze nie jestem psychicznie na to gotowy () - tak jak radzil mi qmpel z gg zdaloby egzamin? jak uwazasz :F

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez suchy staszek
a powiedzenie, ze nie jestem psychicznie na to gotowy () - tak jak radzil mi qmpel z gg zdaloby egzamin? jak uwazasz :F


no way man
starzy i tak nie odpuszcza, ale potem to juz bedziesz mial spokoj :o
chyba, ze masz liczna rodzine i czesto Ci e beda brali na swiadka, albo chrzestnego

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lesio
KOSZ




Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Leżajsk/Kraków

Shooler yz rajt.
Z tego co pamietam to trzeba wykuc na pamiec jakie stam definicje i potem to pozdawac. Moze poprostu tego nie zdawaj ale ten kto cie uczy reli bedzie sie pewnie plul. Przed bierzmowaniem daja tez jakiest tam karteczki pod nazwa: "niewolno zgubic bo niezostanie sie dopuszczonym do bierzmowania".Cokolwiek dostaniesz to wywal Posluchaj tego kto cie uczy reli i zrob odwrotnie, moze wyjdzie Innych pomyslow nie mam

__________________
...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lesio Znajdź więcej post'ów przez  Lesio Dodaj Lesio do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lesio prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
bizonek
def



Zarejestrowany: Dec 2000
Lokalizacja: 53°07'14.6" N 23°06'10.2" E

quote:
Napisane oryginalnie przez Lesio
Shooler yz rajt.
Z tego co pamietam to trzeba wykuc na pamiec jakie stam definicje i potem to pozdawac. Moze poprostu tego nie zdawaj ale ten kto cie uczy reli bedzie sie pewnie plul. Przed bierzmowaniem daja tez jakiest tam karteczki pod nazwa: "niewolno zgubic bo niezostanie sie dopuszczonym do bierzmowania".Cokolwiek dostaniesz to wywal Posluchaj tego kto cie uczy reli i zrob odwrotnie, moze wyjdzie Innych pomyslow nie mam


Hieh; D
Wy to macie problemy
Ja miałem bierzmowanie zaraz po chrzcie ;D

__________________
Trzeba być gorszym, by potem stać się lepszym
Trzeba być głupim, by móc stać się mądrzejszym

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:49
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil bizonek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do bizonek Znajdź więcej post'ów przez  bizonek Dodaj bizonek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać bizonek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]bizonek

[...]
Ja miałem bierzmowanie zaraz po chrzcie ;D



jassne, a gdzie aureolka ???

jasio - olej to (niczego sie nie ucz) i bedzie po sprawie - a starym powiesz, ze Cie nie dopuscili, bo sie na Ciebie ksiadz uwzial :o

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

A ja nie mialem bo stwierdzilem ze to gloopota. (nie dopuscili mnie bo nie chcialem czegos tam robic) poza tym uwazam ze religia to bzdura (kazda).

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Lesio
KOSZ




Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Leżajsk/Kraków

quote:
Wy to macie problemy

Ja nie mam problemow, prubuje cos łirdowi doradzic

quote:
Ja miałem bierzmowanie zaraz po chrzcie ;D

Fajoo Pewnie byles taki rozwiniety juz od urodzenia i niebylo poco czekac

__________________
...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Lesio Znajdź więcej post'ów przez  Lesio Dodaj Lesio do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Lesio prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Lipas
I'm a l33t Mover :)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: 18°38'E-54°22'N (3Miasto)

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
[...]poza tym uwazam ze religia to bzdura (kazda).


Jedyna sluszna religia jest quake !!!

__________________
'Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!'

'Uśmiechnij się, właśnie jesteś w ukrytym KillFile...'

[L]ipas | GG: 917123

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 16:58
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Lipas Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Lipas Dodaj [FPP]Lipas do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Lipas prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

Tak Shooler tylko pomysle bedziesz chcial isc do ożenku (chyba ze nie chcesz) no i twoja wybranka bedzie chciala ślub w kościele jej rodzina też twoja też ciekawe jak to bedzie wyglądało

Ja mialem bierzmowanie w 8 klasie i mialem szczescie wystarczyło przyjsc powiedziec jakie sie wybiera imie i po sprawie , ale teraz po tym co miala moja siostra , zauwazylem ze tym klechom cos odj.ebalo i pytać zaczeli. Odradzał bym wszystkim ktorzy mysla zeby nie isc do bierzmowania sam jestem nie praktykujacym katolikiem ale bierzmowanie mam Bo wiem ze glupio wyglada 20-25 letni (albo i wiecej) facet idacy do bierzmowania z gropka mlodzikow

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 17:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
religia to bzdura (kazda).


quote:
Tak Shooler tylko pomysle bedziesz chcial isc do ożenku (chyba ze nie chcesz) no i twoja wybranka bedzie chciala ślub w kościele jej rodzina też twoja też ciekawe jak to bedzie wyglądało
idiotyczny argument

watpie bym chcial za zone kogos kto nie podziela moich pogladow na wiare etc. ktos kto odrzuca partnera z tak blahego powodu imo nie zasluguje w ogole na slub

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 18:31
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

fsumie masz racje

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 18:39
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Ex00
Pan Prezes :S



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Bydgoszcz

quote:
Napisane oryginalnie przez suchy staszek


idiotyczny argument

watpie bym chcial za zone kogos kto nie podziela moich pogladow na wiare etc. ktos kto odrzuca partnera z tak blahego powodu imo nie zasluguje w ogole na slub


Coz, wydaje mi sie, ze poglady wiary nie sa najwazniejsze. No wez przestan, zrezygnujesz z dziewczyny we wszystkim sie zgadzacie tylko nie w kwestiach wiary...to jest dopiero idiotyczny argument Zreszta tolerancyjnosc idzie w obie strony, jednak jesli chodzi o najwazniejsze kwestie w zyciu czy ja wiem czy tolerancja wchodzi w gre? Po prostu jak kazdy facet musisz odwalic swoje

__________________
Nie szukaj drogi, znajdziesz ją w sercu, smutna jest knajpa byłych morderców... Niech Cie nie trwożą gdy do niej wkroczysz, płonące w mroku morderców oczy...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 18:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Ex00 Znajdź więcej post'ów przez  Ex00 Dodaj Ex00 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Ex00 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Ja sie juz na ten temat wypowiedzialam i powtorze jeszcze raz : wasz upor niczego w swiecie nie zmieni - jedynie sobie mozecie zaszkodzic

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-09-2002 18:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
killertowa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: warszawa

A ja myślę, że wogóle nie macie pojęcia o czym mówicie i wasza postawa wynika z całkiem normalnej kolei rzeczy - osiągnięcia wieku, w którym odrzucacie wszystko to co próbuje przekazać starsze pokolenie.
Ja cieszę się, że byłem bierzmowany jeszcze w podstawówce. Po bierzmowaniu całkiem się od Boga odwróciłem bo uznałem, że to wszystko to bzdura. Że buddyzm, zen i innne wschodnie założenia są lepsze, a potem, że najlepszy to jestem ja sam. Tylko z tego jedna wielka kupa wyszła.
Po pewnym czasie poznałem fajną dziewczynę, której zależało na kościelnym ślubie i bym na nowo zaczął wierzyć. Robiłem to dla niej, aż pewnego dnia odkryłem, że robię to już dla siebie i cała moja dotychczasowa postawa była bezsensowna.

__________________
killer towa
"Niech przeciwnik muśnie twą skórę gauntletem, ty przywal mu shotgunem. Niech przeciwnik przywali ci shotgunem, ty przywal mu RL. Niech przeciwnik przywali tobie RL, a ty zabij go z RG. Nie koncentruj się na bezpiecznym uniknięciu - połóż swe życie przed nim"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 08:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil killertowa Znajdź więcej post'ów przez  killertowa Dodaj killertowa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać killertowa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
Ja sie juz na ten temat wypowiedzialam i powtorze jeszcze raz : wasz upor niczego w swiecie nie zmieni - jedynie sobie mozecie zaszkodzic


Tak? Lepiej sie podac nurtowi, i sprzeniewierzyc swoje idealy i przekonania? Nie wyobrazam sobie takiego opurtunistycznego zycia, w ktorym jedyna wartoscia bylo by brak wartosci, nawet tych ktore sami sobie ustalamy. Jesli ktos pragnie wierzyc w Mysz, to niech wierzy, Mi to lata kolo ptaka... Nie ochodzi mnie czy jestes deista, ateista, czy nawet *******onym ortodoksyjnym katolikiem. Liczy sie jakim czlowiekem jestes. Pomijajac fakt, ze religia okresla czlowieka, po czesci jego sposob zycia, i system wartosciowo moralny. Znam bardzo roznych ludzi, od katolikow, po szatanistow ( ), i wiem, ze wielu mowi, ze oni maja racje, ale tak naprawde kazdy ma racje. Zyja we wlasnym swieci, i niezaleznie co im bedizecie mowili, oni i tka nie sluchaja, bo wiedza ze ich Allah zbawi, bo ich Bog jest lepszy/sluszniejszy/prawdziwy niz drugiego czlowieka. Tak to dziala. Co do bierzmowania... Ja nie dostapilem tego zaszczytu z wlasnej, nieprzymuszonej woli. Nie mam ochoty brnac przez hipokryzje ludzi, i kosciola. Kolejny sakrament, kolejne klamstwo. Ja powiedzialem rodzicom, ze nie mam ochty isc do bierzmowali, i nic mnie do tego nie zmusi... I co? Nie polazlem, bo nie dalem sie sprzedac... Wokol mowili mi, ze jestem glupi, i jak ja mam zamiar pozniej ozenic sie... A ja powiem tak... Jesli kiedykolwiek bede chcial sie ozenic to bardzo watpliwe, aby znalazl sobie osobe, ktora byla by tym czego nienawidze najbardziej... Slepo zapatrzona w swoja religii. Jest to idiotyczne, i sanatycznie glupie, oraz... Nielogiczne. Jesli Bog istnieje, watpie, zeby by chcial abysmy czciligo w sposob jaki sie robi teraz... Religie jest to bezsensowny podzial na kasty... Robotnikow, burzujow itp, itp... Buha... Kazda religia to bzdura. Jest jeden Bog... I kazdy ma racje.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 12:36
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Ja to szczerze mowiac pojmuje tak :

bierzmowanie jest jak matura... zeby sie wszyscy odczepili wyrabiasz sobie papierek.. poza tym pamietaj ze jesli ty nie bedziesz mial bierzmowania to ucierpi na tym twoje dziecko ktore nie bedzie mialo chrztu, nie pojdzie do komunii... nie dosc ze bedzie inne niz reszta dzieci i moze miec przez to troche niemilo w klasie to do tego co jesli bedzie bardzo wierzacym katolikiem? Do 18 roku zycia nie moze samemu decydowac o sobie wiec nie moze samemu isc wypelnic tych sakramentow ktore moga byc dla niego takie wazne.

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 12:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Hmmm... Jaki racjonalny argumnet... Zyjemy w kraju, gdzie jest wolnosc wyznaniowa, teoretycznie, ale jest. Kazdy ma prawo wierzyc w to co chce. Wiec... Jesli odrazu na starcie dam dziecku swoja religie, przekaze to co ja wierze, to co wtedy? Przeciez takie male dziecko nie potrafi stanowic o tym kim chce byc, a nawet o tym czy chce srac czy jesc. Moze za pare lat to sie unormuje, kiedy papierz kopnie w kalendarz a klechy dostana po dupie od ludzi, bo ja osobiscie mam juz dosyc tego co sie w tym kraju wyprawia. Kosciol wscibia nos we wszystkie sprawy panstwa. Kosciol powinien byc w 100% nautralny. Denerwujem nie religia w szkolach... Te, wrecz nachalne, przekazywanie wiary, ktora kiedys wspanialy Mieszko I nam ofiarowol robi sie nudne. Uwazam, ze o wlasnym sobie mozna stanowic po 18 roku zycia, i dlatego wszelkie sakramenty mam zamiar "ofiarowac" dziecku dopiero wtedy... Ale powaznie... Przy mnie by sie wychowal katolik? :>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 13:00
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

Imo wiara niczego oprocz bezsensownych ograniczen nie wnosi do mojego zycia.Dlaczego mam poscic w piatek? Dlaczego mam isc do kosciola w niedziele? Jesli ktos tak naprawde wierzy to poco mu posrednicy (kosciol)?

Od 12 roku zycia nie chodze do kosciola. Potrafilem to logicznie uargumentowac rodzica i sie zgodzili nie zmuszac mnie do brania udzialu w tym.

Kazda religia narzuca nam jakis styl zycia. Dlaczego mam zyc, wedlog zasad ustalonych przez innych ludzi? Nie moge samemu decydowac o tym, co jest dla mnie dobre a co zle? czy ktos jest w stanie w sensowny sposob odpowiedziec na te pytania?

Podobno wiara czyni cuda, daje ludzia sile. Naprawde jestescie tak slabi, ze musicie wierzyc w jakies nie stworzone rzeczy? Nie lepiej uwierzyc w siebie?

Jesli chodzi o dzieci... nie mam zamiaru mieszac dzieciakowi w glowie. Wole po krotce przedstawic mu historie wszystkich religi i wlasne zdanie na ten temat. Dopoki nie bedzie w stanie samemu wybrac drogi, nie bede zmuszal do niczego. Jesli bedzie mial 12-14 lat i sesnsownie wytloomaczy swoj wybror to moze sobie byc zarowno buddysta jak i katolikiem.

Dziecko bedzie "miec nie milo w klasie"? Od 6 klasy podstawowki wyklocalem sie z ksiedzem, od 8 klasy nie chodze na religie do teraz. Nigdy z tego powodu nie bylem ponizany/obrazany w szkole. W podstawowce raczej patrzyli ze podziwem ze mam wlasne zdanie i tolerancyjnych starych.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 13:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Pan Wielki Modernator, ktory jest osobiwstym dawca opa dla Deadpool'a, ktorego Dead nie lubi ma racje. Nic dodac nic ujac. Jestem dumny, ze potrafie zyc wedlug wlasnych zasad, tak jak ja chce, tak jak ja potrafie, a reszte mam w dupie.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 13:09
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Shooler
Jesli bedzie mial 12-14 lat i sesnsownie wytloomaczy swoj wybror to moze sobie byc zarowno buddysta jak i katolikiem.


W dziewiatym roku zycia dzieci zazwyczaj maja komunie. Jest to dla nich wielkie przezycie i bardzo tego oczekuja - widze po moich malych braciach. Wtedy zaczniesz mu tlumaczyc religie i te sprawy? Takie dziecko jeszcze tego nie rozumie

A tak serio to robta co chceta ale pozniej nie mowcie ze nie ostrzegalam

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 13:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

ja tam olałem całą sprawę, ale chyba sie zapisze razem z nową klasą bo Alienek mówił że jest całkiem zabawnie

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 13:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Jasne ze jest - zwlaszcza jak ktos nie wie nic o patronie swoim a ksiadz zapyta

poza tym imprezka, prezenty, rodzinka sie cieszy

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 14:13
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
ucierpi na tym twoje dziecko ktore nie bedzie mialo chrztu, nie pojdzie do komunii...

eeee... moja starsza nie miala bierzmowania a jakos jestem ochrzczony (chyba?) mialem tez komunie...

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
nie dosc ze bedzie inne niz reszta dzieci i moze miec przez to troche niemilo w klasie


to argument za zaklamianiem zaplutych jezusowych "owieczek" a nie za nieslusznoscia niewybierania religii dla dziecka. czy jesli kazaliby ci biegac nago przed palacem kultury by zdobyc szacunek u grupy zrobilabys to?

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
to do tego co jesli bedzie bardzo wierzacym katolikiem? Do 18 roku zycia nie moze samemu decydowac o sobie wiec nie moze samemu isc wypelnic tych sakramentow ktore moga byc dla niego takie wazne.
jesli moje dziecko bedzie chcialo zostac katolikiem to nie mam nic przeciwko. sam nie bede w tym uczestniczyl ale jesli moja zona wyrazi ochote na prowadzanie dziecka na msze etc to nie mam nic przeciwko.

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Saari
W dziewiatym roku zycia dzieci zazwyczaj maja komunie. Jest to dla nich wielkie przezycie i bardzo tego oczekuja - widze po moich malych braciach. Wtedy zaczniesz mu tlumaczyc religie i te sprawy? Takie dziecko jeszcze tego nie rozumie
co nie znaczy, ze trzeba je oglupiac tym gownem. i'll do my best jesli chodzi o wytlumaczenie wszystkiego - nie mozna isc na latwizne i poslac syna/corke na pranie mozgu bo tak robia wszyscy. chcialem jeszcze cos powiedziec o niby-tolerancji dla innych wyznan i 'wlasnych przekonaniach' ale mnie Patryk ubiegl

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 14:25
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
killertowa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: May 2001
Lokalizacja: warszawa

Tak samo jak uważacie, że wpajanie małemu dziecku zasad (w tym religii) jest bezsensowne, tak samo bezsensowne są wasze biadolenia.
Dlaczego kwestionujecie zasady religijne i martwicie się, że macie "żyć według zasad ustalonych przez innych ludzi" nie kwestionując zasad ustalanych przez innych ludzi a dotyczące spraw świeckich? Z kąd ta niekonsekwencja?
Jeśli jesteście w swym postępowaniu konsekwentni to czemu nie zakwestionować wszelkich innych przepisów?

__________________
killer towa
"Niech przeciwnik muśnie twą skórę gauntletem, ty przywal mu shotgunem. Niech przeciwnik przywali ci shotgunem, ty przywal mu RL. Niech przeciwnik przywali tobie RL, a ty zabij go z RG. Nie koncentruj się na bezpiecznym uniknięciu - połóż swe życie przed nim"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 14:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil killertowa Znajdź więcej post'ów przez  killertowa Dodaj killertowa do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać killertowa prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

Spowiadanie to psychiczne i seryjne gwałcenie dziecka!!!!

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 14:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

a czy ja mowie, ze podoba mi sie na tym swiecie wszystko *poza* religia? z tym, ze na nieuczestniczenie w kosciele katolickim mam jakas szanse a na zmienienie niesprawiedliwych w/g mnie przepisow/postanowien na calym swiecie raczej nie za bardzo

quote:
Napisane oryginalnie przez MaslaV
Spowiadanie to psychiczne i seryjne gwałcenie dziecka!!!!
fajnooooo, kolejny faktyimity.pl kiddie

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 15:17
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
suchy staszek
clone kid (dke)



Zarejestrowany: Aug 2002
Lokalizacja: Poz

moj pierwszy post

Edytowane przez [FPP]Krypton dnia 04-09-2002 o godz. 16:40

moge prosic o wyjasnienia?

__________________
W trakcie studium słowa Bożego unikaj podejścia typowego dla wielu tak zwanych biblistów. Nadmiernie skupiają się oni na analizowaniu tekstu, jak gdyby Biblia pochodziła od człowieka.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-09-2002 15:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil suchy staszek Znajdź więcej post'ów przez  suchy staszek Dodaj suchy staszek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać suchy staszek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 00:13.    Strony (2): [1] 2 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions