Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Off Topic > O niczym konkretnym w sumie > Jak przetrwać na ulicy - poradnik.
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Strony (4): « 1 [2] 3 4 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
deathcrush
łobuz



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja:

z zaczepkami o drobne, przynajmniej w Krakowie to jest tak, że prawie zawsze proszą o nie póngi w okolicach plant... niemyte, śmierdzące ścierwa z kolczykami, irokezami, kolorowymi glanami i nierzadko z dzieckiem na ręku... wtedy to ja się robię agresywny... :F

Infi, no dawaj... (:

__________________
pici-polo

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 09:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil deathcrush Kliknij tutaj by wysłać e-maila do deathcrush Znajdź więcej post'ów przez  deathcrush Dodaj deathcrush do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać deathcrush prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MAr-n
PROwokator



Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: Brzeg

quote:
Napisane oryginalnie przez Lesio
Ja sie szczeglnie po nocach nie szwedam, a jak juz to mniej wiecej wiem ktore miejsca omijac.



No ja sie tam zawsze w nocy szwedam to moja pora

__________________
You are not going to believe this story. But it is a true story, as true as I sit here writing it - as true as I will die in the morning.
Yes, this story ends with my end, with my death tomorrow

(c) Edgard Allan Poe - The Black Cat
(...)
Mój avatar pochodzi z gazety "NIE" z tematu "Czy w polsce będzie jeszcze tańsza wódka"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 10:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MAr-n Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MAr-n Znajdź więcej post'ów przez  MAr-n Dodaj MAr-n do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MAr-n prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
d4
* d r u n k *



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]Yarek
Mnie zawsze bardzo bawi jak ide sobie z jakimś znajomkiem przez "niebezpieczną" dzielnice i ten że znajomek idzie "zwinięty w kuleczke"...

Pamiętam rozmowę o tym podczas wyprawy "po zapasy" przed grillem u ld.

__________________
b * d r u n k * and b * p r o u d *

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 10:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil d4 Znajdź więcej post'ów przez  d4 Dodaj d4 do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

Co jest dobre na ulice? Jakie umiejetnosci pozwola wam przetrwac? Jak juz wczesniej spominalem po analizie kilku stylow uznalem kravmage za najbardziej uzyteczna, jesli chcesz nauczyc sie czegos co naprawde moze ci sie przydac w zyciu to polecam wlasnie te sztuke walki. Niestety dzisiejsze nauczanie samoobrony jest nastawione bardzo "sportowo". Jest naprawde niewiele szkol ktore naucza cie jak zachowac sie w krytycznej sytuacji, jak reagowac, jak poradzic sobie z wiecej niz jednym przeciwnikiem, jak wykorzystywac rozne nietypowe przedmioty w walce oraz korzystac z uksztaltowania terenu. Problem sztuk walk polega na tym ze sa skuteczne niemal wylacznie jesli chodzi o walke 1 na 1. Niestety na ulicy jak juz wspomnialem najczesciej bedziemy mieli z przeciwnikiem liczniejszzym.
Moim zdaniem najlepsza na ulice jest Armed-Combat czyli sztuka walki z wykorzystaniem palek, kiji, nozy itp... ja sam uczylem sie walki kijem. Poniewaz nie moge codziennie nosic przy sobie 2m kija hehe przezucilem sie na noze. Czesto nosze przy sobie noz. Traktujcie jednak to wszystko jako ciekawostke. Dlaczego? Ano wlasnie skoro to takie skuteczne czemu nie nauczyc sie wywijac nozykiem albo munchakiem? Jest kilka powodow. Opanowanie tego typu walki zajmuje cale lata. W Polsce przedmioty takie jak kije, metalowe rurki, palki, noze, tonfy sa poprostu nielegalne i jesli uzyjecie takiego przedmiotu do obrony mozecie trafic na dluuuugo do wiezienia. Jest jeszcze jedna sprawa, na ulicy czasem poprostu nie ma czasu zeby wyciagnac bron.

Wrocmy jednak do walki golymi rekami. Najlepiej jesli czlowiek nie ogranicza sie do jednego stylu. Zeby moc skutecznie sie obronic trzaba umiec walczyc z roznymi przeciwnikami w roznych wariantach. Jesli walczyc taekwondoo jestes przystosowany do walki w poldystansie a co za tym idzie? Nie masz szans z kims kto dysponuje Brazylijskim Ju-Jitsu, Judo czy jakimkolwiek innym stylem opierajacym sie na chwytach i rzutach. Aby byc gotowym do odparcia roznych atakow polecam najchetniej Mixed Martial Arts. Co to takiego - zapytacie. MMA to inaczej laczone sztuki walki. Czlowiek walczacy MMA jest najgrozniejszy poniewaz zna kilka stylow. Moim zdaniem najlepszym polaczeniem MMA jest kravmaga + BJJ + boks. Ja sam posluguje sie kravmaga + judo + boks a wkrotce mam zamiar dodac do tego Ju-Jitsu (z dosc agresywnej odmiany zwanej "aki"). Stylow walki jest oczywiscie tak wiele a mozliwych kombinacji tak mnogo ze kazdy z pewnoscia znajdzie cos dla siebie. Najlepiej nie sugerowac sie niczym innym jak swoimi preferencjami i mozliwosciami fizycznymi.
Moim zdaniem jednak nie powstala jeszcze sztuka walki ktora konkretnie uczyla by ludzi obrony wlasnie na ulicy. Zadna z istniejacych sztuk nie uczy jak poradzic sobie powiedzmy z 3 przeciwnikami. Wszedzie nauczysz sie jak pokonac jednego przeciwnika a nie ich cale stado. Zadna tez sztuka walki nie zda ci sie na wiele jesli trenujesz ja rekreacyjnie, chocby takie kung-fu, to dobry styl jednak braki w nauczaniu pod katem realnosci bardzo mocno obnizaja przydatnosc tej sztuki na ulicy. To samo tyczy sie kazdej innej sztuki.
Kazdy kto trenuje/trenowal sztuki walki zapewne zna stare powiedzenie ze "To nie styl walczy tylko czlowiek". Moim zdaniem jest ono bledne, polecam posparowac nieco z ludzmi dysponujacymi odmiennymi stylami. Wtedy zobaczycie gdzie macie braki i za jaki trening powinniscie sie wziac.

Co moim zdaniem jest najwazniejsze w starciach na ulicy... tam najczesciej dochodzi do szarpaniny i przepychanek dlatego moim zdaniem najwiecej uwagi nalezy zwracac na chwyty, duszenia, dzwignie itp.
Walka w parterze jest niezwykle trudna. Wymaga duzej sily, wytrzymalosci i przebieglosci. Doskonalym rozwiazaniem jest sprowadzanie do prateru przeciwnika ktory ma przewage np zasiegu ramion / wzrostu / sily uderzenia itp. Tutaj liczy sie technika, masa i sila statyczna. Jedeno dobre zlapanie i juz po walce. Trzeba jednak pamietac ze gdy jestes atakowany przez grupe osob lepiej nie wdawaj sie w dluzsza przepychanke i nie pozwol sie sprowadzic do parteru. Jesli chesz wiedziec o czym mowie to posparuj sobie z kolegami 5vs1 a zobaczysz. Sztuki walki ktore ucza chwytania takie jak BJJ sa naprawde zabojcze, moim zdaniem najskuteczniejsze w walce 1v1. Pojedynek powiedzmy takiego kopacza (kickbokser) z chwytaczem (BJJ) najczesciej wyglada tak ze kopacz zadaje kilka ciosow nastepnie zostanie przewrocony, zaklada mu sie duszenie i juz po walce.


To by bylo na tyle jesli chodzi o ogolne zalecenia odnosnie stylow walki.

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 11:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

Infi: a moze coś blizej rzeczywistości
nie kzdy jest mistrzem sztuk walki tymbardziej ze moje osiągnięcia to 2 miesiące nauki tekwondo (nie pamietam jak sie pisze ) jakos z 10 lat temu

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 11:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

blizej rzeczywistosci bedzie jak powiem conieco o ogolach
potem powiem jak zachowac sie w konkretnych sytuacjach i czym, jak, gdzie sie bronic, jak uciekac itp itd
spokojnie jest duzo czasu do wszystkiego dojdziemy

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 12:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
rcube
KOSZ




Zarejestrowany: Feb 2002
Lokalizacja: >1000000

Mozna zawsze kupic paralizator i nosic go w torebce... tzn w plecaku albo w tylnej kieszeni
Albo nosic piasek czy tam sol w kieszeni lub gdzies gdzie masz pod reka Sypnac po oczach i napastnicy (zwlaszcza jesli sypniesz wszystkich) odpuszcza sobie ;>
Gaz tez mozna nosic ale szybko traci waznosc i trzeba miec kaske na upragde

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 12:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil rcube Kliknij tutaj by wysłać e-maila do rcube Znajdź więcej post'ów przez  rcube Dodaj rcube do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać rcube prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

eee jak mnie pobili to skuteczna ochrona bylo padniecie na ziemie + skulenie sie w klebek (glowa w ramiona) + i nastawienie na kopniaki plecaka... [w plecaku zwinieta bluza akurat byla wiec wogole nic nie czulem ;D]... (druga sprawa ze bylem tak pijany ze nie czulem jak mi nos zlamali )... gorzej w tym momencie oberwal kumpel ktory sie nie zwinal ;/ a ja oberwalem bo sie po niego wrocilem ;/ [a co .. nie bede spierdalac jak z kumplem ide...]
druga pratkytka jaka wtedy zastosowal 3 kumpel to gruba nakretka od sruby, przymocowana na sznurku do nadgarstka.. uzycie: zamach a sila odsrodkowa zrobi reszte...
(koles ktory tym oberwal od razu padl na ziemie... i zawinela go policja )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 13:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]krzysiek
w's'kendo



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: 100lica

kurde bele, street fighterzy normalnie.

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 14:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]krzysiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]krzysiek Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]krzysiek Dodaj [FPP]krzysiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]krzysiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Anouaar
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Powiem, ze na poczatku smialem sie z tego topiku, ale robi to sie coraz bardziej funkcjonalne, i sensowne. Czekam na dalsze czesci...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 14:06
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
r@fee
v-ce Mistrz Polski w Q3



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Szczecin

Miazga ! Dawno sie tak nie poplakalem ze smiechu !

__________________
nie groze ci i nie bede bo slowa sa zbedne (c) infinite (luzny 60 kilogramowy kogucik wychodzacy z domu tylko na lokalno-powiatowe turnieje w q3)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 15:41
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil r@fee Kliknij tutaj by wysłać e-maila do r@fee Znajdź więcej post'ów przez  r@fee Dodaj r@fee do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać r@fee prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
ZimZum
Nieśmialy abstynent



Zarejestrowany: Sep 2000
Lokalizacja: Lodz

ahahahahahahaha muhahahaha
infi ciagle miazdzysz
ha-dziam!
bazyliszek zabija wzrokiem i nozem kieszeniowym

__________________
DziamDziam a.k.a Irreligious
Dobry chlopak byl i malo pil...
Illusion of sense :: Mata Leao Łódź Team :: Łódzki Ośrodek JuJitsu/JuJutsu

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 16:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil ZimZum Znajdź więcej post'ów przez  ZimZum Dodaj ZimZum do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać ZimZum prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez ZimZum
ahahahahahahaha muhahahaha
infi ciagle miazdzysz
ha-dziam!
bazyliszek zabija wzrokiem i nozem kieszeniowym



hehe dzieki
pozatym wzrokiem to moze tak ale nozem nie zabijam
nosze go bardziej do postrachu niz po to zeby naprawde go uzyc
wole walczyc wrecz jesli juz przychodzi co do czego
nie ufam jeszcze swoim umiejetnosciom w poslugiwaniu sie nozami, nadal sie ucze i jeszcze dlugo bede si uczyl
pozatym w ten sposob mozna naprawde wyrzadzic komus powazna krzywde albo poprostu zabic a jakos nie usmiecha mi sie przesiedziec reszte zycia w wiecieniu
troche by mi bylo nudno bez was

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 16:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
AlieneK
KOSZ




Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Kontener na kolorowe szkło

huhz...moj kolega taki jeden mi pokazywał z czym chodzi - taki sredni (okolo 10-15cm srednicy) czerwony zawór od rur nawet wygodne do trzymania i pewnie skuteczne
ja tam kiedys mialem tylko jedno narzędzie do obrony - motorole c520

infi: co do robienia komuś krzywdy. Jak połąmiesz kolesia to musiałby być albo głupi albo sprytny zeby cie potem 'pozywac'
poza tym - szczerze mowiąc gówno mnie obchodzi ile kości by mial połamanych koles ktory by mnie chciał okraść :/

__________________
gg: 1854672 | blog | http://kosz.fpp.pl | Kawa

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 17:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil AlieneK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do AlieneK Znajdź więcej post'ów przez  AlieneK Dodaj AlieneK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać AlieneK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

quote:
Napisane oryginalnie przez Infinite
Zadna z istniejacych sztuk nie uczy jak poradzic sobie powiedzmy z 3 przeciwnikami.


Gadka szmatka. Na Aikido możesz się nauczyć walki z kilkoma przeciwnikami. To wiem bo uczestniczyłem w takich treningach. Zresztą w innych sztukach walki napewno element walki z kilkoma przeciwnikami istnieje. Wszystko zależy od nauczyciela i stopnia zaawansowania uczniów. Nawet widziałem zapis video treningu Krav Magi (którą tak zajebiście zachwalasz) na której uczyli jak się poruszać i zachowywać podczas walki z dwoma przeciwnikami.

To że znasz nazwy kilku sztuk walki wcale nie znaczy że je dogłębnie znasz.

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 19:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez MaslaV
Gadka szmatka. Na Aikido możesz się nauczyć walki z kilkoma przeciwnikami. To wiem bo uczestniczyłem w takich treningach. Zresztą w innych sztukach walki napewno element walki z kilkoma przeciwnikami istnieje. Wszystko zależy od nauczyciela i stopnia zaawansowania uczniów. Nawet widziałem zapis video treningu Krav Magi (którą tak zajebiście zachwalasz) na której uczyli jak się poruszać i zachowywać podczas walki z dwoma przeciwnikami.

To że znasz nazwy kilku sztuk walki wcale nie znaczy że je dogłębnie znasz.



ani aikido ani zadna inna sztuka walki nie nauczy cie jak walczyc z grupa przeciwnikow
to sa tylko nieudolne proby
tak samo jak to ze tak naprawde nie ma skutecznych i pewnych technik obrony przez napastnikiem wyposazonym w noz (mowimy o kim kto sie nim poslugiwac nie potrafi bo jesli mowa o kims kto potrafi wladac nozami to... zginiesz w kilka sekund)
oczywiscie ze niektore sztuki walki staraja sie wypracowac techniki pozwalajace na walke z wieksza iloscia przeciwnikow
rozmawialem z instruktorami takich sztuk jak wlasnie aikido ju-jitsu brazylijskie ju-jitsu czy kravmaga i narazie nie spotkalem czlowieka ktory uwazalby zeby jakakolwiek sztuka walki byla przystosowana do walki przeciw grupie
to dobrze jednak ze podejmuje sie proby nauczenia ludzi czegokolwiek ale tak jak mowilem w zalozeniu kazdej ale to kazdej sztuki walki jest walka jeden na jeden
do walki ulicznej nalezaloby stworzyc zupelnie nowy styl a taki jak narazie nie powstal
jak dowiem sie o technice ktora bedzie uczyla walki typowo pod katem streetfightingu napewno nie omieszkam jej wyprobowac i wymienic swoje spostrzezenia i sugestie z jej instruktorami
tymbardziej tez dam wam znac

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 20:27
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Shooler
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: HarcówkA

quote:
Napisane oryginalnie przez MaslaV
To że znasz nazwy kilku sztuk walki wcale nie znaczy że je dogłębnie znasz.


I juz nie masz zebow zobaczysz

__________________

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 03-12-2003 20:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Shooler Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Shooler Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Shooler Dodaj [FPP]Shooler do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Shooler prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
wheeeee!
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

hahaha nie no bomba .. a mozesz zdradzic imie i nazwisko instruktora bjj .... i skad swoja wiedze na temat tego czerpiesz .... hih na podstawie opisow wynika, ze wiesz na ten temat ... kompletne nic!!! =D

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 00:48
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]glan
fpp.pl
Administrator




Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Gdańsk

dobrym instrkutazem co do walki z dwoma przeciwnikami jest ........................... walka quin gon jinna + obi wam robi -> darth maul lul

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 05:28
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]glan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]glan Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]glan Dodaj [FPP]glan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]glan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]Saari
Niebieska Maskotka



Zarejestrowany: Aug 2001
Lokalizacja: Krakoof sity

Da... a najlepszym instruktazem dla niewysokich osob "atak klonow" i yoda kapojejra masta

__________________
saari.deviantart.com

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 07:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]Saari Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]Saari Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]Saari Dodaj [FPP]Saari do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]Saari prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez wheeeee!
hahaha nie no bomba .. a mozesz zdradzic imie i nazwisko instruktora bjj .... i skad swoja wiedze na temat tego czerpiesz .... hih na podstawie opisow wynika, ze wiesz na ten temat ... kompletne nic!!! =D


gdy bede sie z nim widzial nastepnym razem nie omieszkam zapytac czy wolno mi ujawnic jego dane na publicznym forum
a jak juz mowilem na wstepie moje opinie wcale nie musza sie zgadzac z normami uznawanymi przez innych ludzi, poradnik powstaje na bazie tylko i wylacznie moich doswiadczen nic ponadto jesli znajda sie tu jakies nizgodnosci to wynikna one z mojej niewiedzy w jakiejs kwestii, no ale trudno bym byl omnibusem i wiedzial wszystko na kazdy temat prawda?
jesli chodzi o moje doswiadczenia z bjj to nie trenowalem tej sztuki walki, mialem tylko okazje rozmawiac z instruktorami i zawodnikami oraz posparowac nieco z nimi.

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 08:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[FPP]ZonK
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Kontener na makulature

najlepsza sztuka walki jest walic na cepa, gdzie sie da, co sie da, czym sie da, i spierdalac jak sie uda wtedy porzeciwnik straci orientacje i da nam spokuj

__________________
Edytowane przez [kosz]Krowa dnia 01-03-1337 o godz. 13:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 08:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [FPP]ZonK Kliknij tutaj by wysłać e-maila do [FPP]ZonK Znajdź więcej post'ów przez  [FPP]ZonK Dodaj [FPP]ZonK do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [FPP]ZonK prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez [FPP]ZonK
najlepsza sztuka walki jest walic na cepa, gdzie sie da, co sie da, czym sie da, i spierdalac jak sie uda wtedy porzeciwnik straci orientacje i da nam spokuj


to jest technika czesto zwana "na wiatraka" albo "na wariata"
jesli walczysz z kims niedoswiadczonym moze okazac sie skuteczna
jej ogromna wada jest potezna energochlonnosc, uzywajac jej meczysz sie niezwykle szybko
obrona przed nia jest poprostu szczelny blok i uniki, seria przewaznie nie trwa dluzej niz kilka/kilkanascie sekund
po jej zakonczeniu przeciwnik jest zmeczony i latwo go wykonczyc

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 08:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
glover
nienasycony



Zarejestrowany: Nov 2000
Lokalizacja: warszawa

pieprzysz caly czas, widac ze cos tam wiesz, slyszales od lokalnych trenerow ale kupy to to sie nie trzyma... wez nagraj jakis film instruktarzowy, pokaz jakies konkrety a przestan gadac banaly i nie chwal sie jaki to zajebiscie wyszkolony i doswiadczony jestes

druga sprawa wiekszosc ludzi z tad zdecydowanie unika a w goracej sytuacji spierdala czy ty myslisz ze nagle po przeczytaniu poradnika uwierza w siebie poczuja sie zajebisci i zaczna napieprzac napastnika =o

__________________
-warszawa smierdzi nozyczkami i zgnilymi kieliszkami-

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 09:03
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil glover Znajdź więcej post'ów przez  glover Dodaj glover do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać glover prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
r@fee
v-ce Mistrz Polski w Q3



Zarejestrowany: Oct 2000
Lokalizacja: Szczecin

Bzdury rodem z ksiazek z tele Mango....

__________________
nie groze ci i nie bede bo slowa sa zbedne (c) infinite (luzny 60 kilogramowy kogucik wychodzacy z domu tylko na lokalno-powiatowe turnieje w q3)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 09:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil r@fee Kliknij tutaj by wysłać e-maila do r@fee Znajdź więcej post'ów przez  r@fee Dodaj r@fee do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać r@fee prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

quote:
Napisane oryginalnie przez glover
pieprzysz caly czas, widac ze cos tam wiesz, slyszales od lokalnych trenerow ale kupy to to sie nie trzyma... wez nagraj jakis film instruktarzowy, pokaz jakies konkrety a przestan gadac banaly i nie chwal sie jaki to zajebiscie wyszkolony i doswiadczony jestes

druga sprawa wiekszosc ludzi z tad zdecydowanie unika a w goracej sytuacji spierdala czy ty myslisz ze nagle po przeczytaniu poradnika uwierza w siebie poczuja sie zajebisci i zaczna napieprzac napastnika =o



ahh co za podejscie... niczym sie nie chwale chce poprostu podzielic sie wiedza ktora w przyszlosci moze komus sie przydac robie to bezinteresownie i jakos nie podoba mi sie ze coniektorzy na mnie naskakuja bez powodu
jesli bedziemy omawiac jakas kwestie wymagajaca filmu instruktarzowego to napewno go nagram (musze kupic kamere)
jednak watpie bo napewno nie bede tu uczyl konkretnych chwytow ciosow czy czegokolwiek w tym stylu
dlaczego? bo przez internet nie nauczysz sie walczyc, samo ogladanie filmow instruktazowych nic ci nie da, a po trzecie probujac nasladowac chwyty zaobserwowane na filmie mozesz sobie/komus zrobic krzywde

wracajac znow do niepotrzebnego naskakiwania na mnie
jak juz mowilem to wiedza ktora dziele sie z wami bezinteresownie i nie podoba mi sie to ze jestem atakowany
druga sprawa ze tak jak juz mowilem pare razy wszystko co tu czytacie to wynik moich doswiadczen, niektore moje sposoby pokrywaja sie z powszechnie nauczanymi formami, nietore tylko czesciowo a inne sa wrecz ich przeciwnienstwem
i nie wmawiaj mi ze nic nie wiem i nie mam o niczym pojecia bo gdyby tak bylo nie bralbym sie za cos tak powaznego

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 09:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
wheeeee!
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez Infinite
gdy bede sie z nim widzial nastepnym razem nie omieszkam zapytac czy wolno mi ujawnic jego dane na publicznym forum
a jak juz mowilem na wstepie moje opinie wcale nie musza sie zgadzac z normami uznawanymi przez innych ludzi, poradnik powstaje na bazie tylko i wylacznie moich doswiadczen nic ponadto jesli znajda sie tu jakies nizgodnosci to wynikna one z mojej niewiedzy w jakiejs kwestii, no ale trudno bym byl omnibusem i wiedzial wszystko na kazdy temat prawda?
jesli chodzi o moje doswiadczenia z bjj to nie trenowalem tej sztuki walki, mialem tylko okazje rozmawiac z instruktorami i zawodnikami oraz posparowac nieco z nimi.



wypowiadanie, sie na temat rzeczy o ktorych sie za wiele nie wiem nie jest raczej pozyteczne ... a dzielenie sie wiedza, ktorej sie nie posiada i czerpie sie ja z internetu czy przypadkowej rozmowy nie jest zbyt rozsadne ... bjj w polsce jest stosunkowo mloda dyscyplina i tego typu komentarze nie przynosza nic dobrego ... polskie bjj juz stosunkowo wiele sie wycierpialo przez "tego typu ekspertow" ...

nastepna sprawa ... myslisz, ze poradnikiem, ktory "niby ma ratowac zycie" i dawanie cennych wskazowek zachwalajac style o ktory sie za duzo nie wiem .. robisz dobrze czy zle ... ?

wracajac do brazylijskiego jiujitsu... wlasnie jest na odwrot bedac dobrym technicznie mozesz wykonywac techniki ktore istnieja praktycznie w tradycyjnym jujutsu czy judo nie wkladajac w to sily ... zalozmy "Mata Leao" przez co, ze judocy sa rosli wielcy i silni nie musza sie pier.dolic w szczeguly lapie i dusi efekt jest taki sam gdy maly kmiot zlapie ale teraz tak zlapie sie za biceps lapka ...(zacisnie dlon w piastke, zeby zaciesnic uchwyt) druga reka zlapie sie za bark przycisnie glowe do dloni i glowy przeciwnika ... cofnie lopatki wypnie klatke do przodu ... efekt praktycznie ten sam tylko drugi sposob nie kosztuje prawie nic sily i energii... na tym polego sila bjj .. ze bedac maly jestes wstanie nie uzywajac "duzo" sily nakopac wiekszemu ...

co do trenerow ... haha ... panowie bardzo chetnie sie reklamuja i oglaszaja
wszystkie osrodki bjj w polsce czy to harrisa, socki czy od macaco nie maja nic i nigdy nie mieli do podawania ich nazwisk ... bjj jest mloda dyscyplina w polsce i potrzebuje duzo reklamy i promocji a ci panowie wkladaja w to duzo pracy reklamujac sie o zwyklych gazet do roweru blazeja i rzucania wyzwan salecie wiec ... bazowo nie beda mieli nic przeciwko podaniu ich tozsamosci ...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 11:19
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

jak juz mowilem bjj nie dysponuje i to co mowie to moje obserwacje
moje doswiadczenia z bjj ograniczone byly do rozmow z pewnym francuzkim instruktorem ktory swego czasu przebywal w polsce i uczyl tu moich kolegow z pracy z innego wydzialu
bylem tez w kilku szkolach w polsce gdy tylko bjj zaczelo byc nieco bardziej widoczne w kraju
rozmawialem z kilkoma polskimi instruktorami i zawodnikami
posparowalem nieco i tyle
przestancie wy mnie brac za jakiegos wielkiego specjaliste od wszystkiego... o_O
jak tylko zaczynam cos mowic to na sile staracie mi sie udowodnic ze nie mam racji
mowilem juz pare razy ze poradnik powstaje na podstawie moich doswiadczen a ja naprawde nie wiem wszystkiego o wszystkim chocbym naprawde bardzo chcial

wheee zamiast klocic sie ze mna o szczegoly odnosnie bjj moglbys takze sluzyc swoimi doswiadczeniami i pomo w tworzeniu tego poradnika
nie twierdze ze uratuje komus zycie w ten sposob ale jesli chocby jeden czlowiek napisze "dzieki, to co napisales pomoglo mi uniknac powaznych klopotow" to bede wiedzial ze bylo warto stukac w klawiature i uzerac sie z coniektorymi

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 11:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MaslaV
koduję bezwzrokowo



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne

quote:
Napisane oryginalnie przez Infinite

ani aikido ani zadna inna sztuka walki nie nauczy cie jak walczyc z grupa przeciwnikow
to sa tylko nieudolne proby
(...)



Heh, poczytaj sobie trochę historycznych publikacji na temat sztuk walki. W ten sposób powinieneś dowiedzieć się że pierwszych sztuk walki (w średniowieczu) uczono też zwykłych chłopów aby stanowili jakąś sensowną wartość bojową dla feudała. Wątpię aby podczas takich starć wszyscy walczyli 1 vs. 1. To że sztuki walki obecnie przyjmują formę bardziej sportową, to nie znaczy że cała wiedza staje się kompletnie bezużyteczna. Napisałeś że Aikido nie nadaje się do walki z wieloma przeciwnikami? A cały system precyzyjnych zejść z lini ataku z różnych kierunków. A kata bokenem i jo?

__________________
Każdy ładnie cztery elementy jednych tchem wymienia i ja też je wymienię, co tak będę głupio stał to: pieniądze, forsa i oczywiście szmal.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 12:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MaslaV Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MaslaV Znajdź więcej post'ów przez  MaslaV Dodaj MaslaV do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MaslaV prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Infinite
nieszczesliwie zakochany



Zarejestrowany: Apr 2001
Lokalizacja: Warszawa

nigdzie nie napisalem ze aikido ani zadna inna sztuka nie nadaje sie do walki z wieloma przeciwnikami
napisalem gdzies ze sztuki walki nie naucza cie walczyc na ulicy ale oczywiscie daja pewna przewage (czytajcie dokladnie)
chodzi mi o to ze nie ma takiej sztuki ktora kompleksowo uczylaby walki wlasnie na ulicy!
nigdzie nie spotkasz sztuki walki przeznaczonej wlasnie do tego!
i nie wyskakuj mi ze sredniowiecznymi chlopami bo kilkaset lat temu walczylo sie zupelnie inaczej
aikido to swietna sztuka walki, ten styl bardzo mi sie podoba jednak moim zdanim jest zbyt... jak to wyrazic... zbyt delikatny na ulice


a pozatym skoro tak bardzo wam przeszkadza ze wyrazam swoje opinie na ten temat i ze chce czegos ludzi nauczyc
skoro uwazacie ze niepotrzebnie dziele sie swoim doswiadczeniem to prosze bardzo:

callvote close topic

__________________
Świec płomienie próżno się złocą... nie skrzypną drzwi...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 04-12-2003 12:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Infinite Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Infinite Znajdź więcej post'ów przez  Infinite Dodaj Infinite do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Infinite prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 00:47.    Strony (4): « 1 [2] 3 4 » Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions