Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > RTCW > jak przyspieszyc fps w rtcw
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
czlowiek
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja:

jak przyspieszyc fps w rtcw

od niedawna gram w wolf i mam problem jak przyspieszyc ta cudowna gre? mam niestety slaby sprzet (c400 128ram riva tnt2m64) i gra wyglada jak pokaz slajdow. napewno istnieja komendy pozwalajace ograniczyc grafike niestety te z "opcji" niewiele pomagaja. procz "r_picmip x" nieznam innych wiec zwracam sie do specjalistow (w koncu kto ma wiedziec lepiej jak nie wy ) o pomoc.

niewidzilem podobnego topicu wiec mam nadzieje niezasmiecam borda

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-01-2002 06:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil czlowiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do czlowiek Znajdź więcej post'ów przez  czlowiek Dodaj czlowiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać czlowiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Xceed
prodigY



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Łódź

Post

zaśmiecasz
no cóż mogę ci poradzić - zostaje ci ustawienie Fastest
zobacz /com_maxfps 200 - może ci polepszy , chociaż w twoim przypadku to wątpię ( zmień kartę gfx albo dj nowego procka )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-01-2002 10:53
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Xceed Znajdź więcej post'ów przez  Xceed Dodaj Xceed do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Xceed prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
[mroova]ant
BLADERUNNER



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: Wrocław

Lightbulb Re: jak przyspieszyc fps w rtcw

quote:
Napisane oryginalnie przez czlowiek
...mam niestety slaby sprzet (c400 128ram riva tnt2m64) i gra wyglada jak pokaz slajdow...


Ja jeszcze niedawno miałem podobnie: c333 128sdram tnt1 16mb....
Poza wymianą hardware'u (co było by najlepszym rozwiązaniem)
możesz jeszcze : \com_soundmegs 32 , \com_hunkmegs 72 (właściwie te dwie wartości powinny być tak domyślnie) - przy 128mb ramu to musi tak być, zostaje niewiele pamięci fizycznej więc kolejny wniosek - win98se (im nowszy windows tym więcej zżera ramu).Wiadomo : DX6 co najmniej. Dobierz metodą prób drivery - niektóre wersje detonatorów po prostu zwalniają. W ustawieniach drivera daj always off dla vsync (d3d i opengl), w grze "sync every frame " na "NO" Kolejna rzecz która może pomóc - stały plik wymiany, najlepiej ok 300 mb, sfragmentowany i przesunięty na krawędź HDD. Wyłączyłem też totalnie wszystko - działający w tle outlook zjada prawie 1mb ramu... No i tak jak była mowa we wcześniejszym poście : grafika na fast, dzwięk 11khz, odpal wolfa w Local i potestuj ile mozna podjechać z ustawieniami.
Ja wycisnąłem w ten sposób ze swojego "truposzczaka" 24 FPS.

__________________
"... I watch to C- Beams, glitter in darkness on Tannhauser Gate..."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-01-2002 13:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil [mroova]ant Znajdź więcej post'ów przez  [mroova]ant Dodaj [mroova]ant do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać [mroova]ant prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
czlowiek
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja:

dzieki za pomoc, torche to pomoglo w koncu cudow sie niemoge spodzieac. co do /com_maxfps 200 to wydaje mi sie ze chyba lepiej jest ustawic mnijsza wartosc np 30 - bo im wyzsza [biorac na logike] tym wieksze obciazenie procesora. jesli sie myle prosze mnie poprawic. detonatory mam fachmana z drobna przerobka i te sa najwydajniejsze z moich testow w 3dmark 2000 tak wynika przynajmniej.
niestety niewiem gdzie znalesc "W ustawieniach drivera daj always off dla vsync (d3d i opengl),". pozatym moja karta jest podkrecona z 125 na 150mhz i pamiec o 2 czyli na 150 - tylko przy tej wartosci niezawiesza sie komp.

slyszel cos o jakims [robie z sie lame ale coz] vertex lub czyms podobnym jak to wlaczyc lub wylaczyc?

pozdrowka dla [mroova]ant i Xceed'a - dzieki za pomoc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-01-2002 02:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil czlowiek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do czlowiek Znajdź więcej post'ów przez  czlowiek Dodaj czlowiek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać czlowiek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Xceed
prodigY



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Łódź

masz to w system options wolfa - vertex wywalla ci zbędne ( a dla niektórych niezbędne oświetlenie - BARDZO ładnie dodaje fpsy - wystarczy , że przestawisz z lightmapa ( high ) na vertex ( low ) i po krzyQ . Najlepiej daj ustawienia Fastest ( zamiast swojego Customa ) - wtedy giera powinna chodzić o niebo lepiej ... kosztem grafiki ofkors ...

Pozdry , wcześnie te posty ślesz

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-01-2002 02:42
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Xceed Znajdź więcej post'ów przez  Xceed Dodaj Xceed do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Xceed prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
LaM4
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Lodz

Poczytaj strony o tweakowaniu Q3Arena - przeciez to ten sam silnik, komendy te same - na pewno numery z Q3 tez zadzialaja

__________________
May the force be with you
GG: 1815798
lam4.prv.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-01-2002 07:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil LaM4 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do LaM4 Znajdź więcej post'ów przez  LaM4 Dodaj LaM4 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać LaM4 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
MLS
Strange one



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Somewhere out there

Kolory na 16 bit, rozdzielczosc najwyzej 640x480, mipmap na 5 , vertex lights, bez "nieba"... Dzieki temu u mnie na c400+128mb+tnt2 chodzilo od 1 do 35 fps

Teraz po zmianie plyty i procka (laczny koszt ok. 700 zl) chodzi mi na tej samej karcie graf i tych samych pamieciach od 20 do 90 fps (przy 16 bit, 640x480, vertex, z niebem, geometric det. high, textures high...)

__________________
MLS
/Banner wkrótce wróci /
Scotch me tea who you yeah Bunny

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-01-2002 20:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil MLS Kliknij tutaj by wysłać e-maila do MLS Znajdź więcej post'ów przez  MLS Dodaj MLS do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać MLS prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Zoltan
Warrior (Scrag)



Zarejestrowany: Oct 2001
Lokalizacja:

quote:
Napisane oryginalnie przez MLS
Kolory na 16 bit, rozdzielczosc najwyzej 640x480, mipmap na 5 , vertex lights, bez "nieba"... Dzieki temu u mnie na c400+128mb+tnt2 chodzilo od 1 do 35 fps

Teraz po zmianie plyty i procka (laczny koszt ok. 700 zl) chodzi mi na tej samej karcie graf i tych samych pamieciach od 20 do 90 fps (przy 16 bit, 640x480, vertex, z niebem, geometric det. high, textures high...)




Mipmap praktycznie nie daje zadnego zauwazalnego zwiekszenia fps ... Pzdr.

__________________

www.bkrieg.prv.pl
[BK] BlitzKrieg, IRCnet #wolfpl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-01-2002 09:42
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Zoltan Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Zoltan Znajdź więcej post'ów przez  Zoltan Dodaj Zoltan do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Zoltan prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DarkXenocide
Prezes Poison



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Poznań

Simply try this:

http://www.rtcwfiles.com/file.info?1614

__________________
You must realise that someday you will die

FIRST IMPACT: board.hive.pl

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-01-2002 10:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DarkXenocide Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DarkXenocide Znajdź więcej post'ów przez  DarkXenocide Dodaj DarkXenocide do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DarkXenocide prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Przecinek
Trejning ( Enforser)



Zarejestrowany: Nov 2001
Lokalizacja: Krakow

Troche dziwny ten config :
800*600, Lightmap , wiekszosc ustawien na "normal"
U mnie w kazdym razie przynioslo skutek odwrotny do zamierzonego .

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 26-01-2002 20:48
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Przecinek Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Przecinek Znajdź więcej post'ów przez  Przecinek Dodaj Przecinek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Przecinek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 17:53.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest ON.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions