Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > Serwery > Nowe Serwery?
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poker
Combat (Death Knight)



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Kraków

Exclamation Nowe Serwery?

Hm dziwi mnie to ze jeszcze nikt nie napisal, moze nie zauwazyl ze sa 2 nowe polskie serwerki
Podam wam nawet IPki (widzice jaki jestem dobry)
62.89.124.19:27960
195.117.13.89:27960
1 ma opis Kawiarenka WIC 24/7 Katowice Opolska
a 2 Towerbridge AST-NET
POzdrawiam i milego grania zycze

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 12-04-2002 10:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Poker Znajdź więcej post'ów przez  Poker Dodaj Poker do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Poker prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
fragi
pif paf ratatata



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Koźmin Wlkp (Dzika Wiocha)

Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez Poker
Hm dziwi mnie to ze jeszcze nikt nie napisal, moze nie zauwazyl ze sa 2 nowe polskie serwerki
Podam wam nawet IPki (widzice jaki jestem dobry)
62.89.124.19:27960
195.117.13.89:27960
1 ma opis Kawiarenka WIC 24/7 Katowice Opolska
a 2 Towerbridge AST-NET
POzdrawiam i milego grania zycze



mi te servery nie chodza

__________________
Truje, halucyjnuje, moc reprezentuje

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-04-2002 15:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil fragi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do fragi Znajdź więcej post'ów przez  fragi Dodaj fragi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać fragi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Nowe Serwery?

quote:
mi te servery nie chodza


i nie dziwie ci sie: wg moich statystyk ten serv: 195.117.13.89:27960 ma bardzo krotki uptime

(obrazek nalezy odczytac tak: niebieski oznbacza MAXPLAYERS, niebieskie piki w dol - pad mojej dzierzawy, poziome niebieski przy zerze przez dluzszy czas - tamten serv lezy, zielone slupki - ilosc graczy na servie w danym czasie)

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-04-2002 18:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Exclamation Re: Re: Re: Nowe Serwery?

heh, musze tutaj wrzucic news - bo w zasadzie - nie ma gdzie takie rzeczy zamieszczac

games.coolnet.pl zaliczyl dzis zwalke, delikatnie mowiac i zostal prewencyjnie wziety pod lupe.
D.B. ma go aktualnie w swoich trockliwych lapkach

coolnet2 juz stoi wieczorkiem bedzie podpiety do sieci, serv gier powinien ruszyc jeszcze w tym tygodniu.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 13:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
fragi
pif paf ratatata



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Koźmin Wlkp (Dzika Wiocha)

Re: Re: Re: Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
heh, musze tutaj wrzucic news - bo w zasadzie - nie ma gdzie takie rzeczy zamieszczac

games.coolnet.pl zaliczyl dzis zwalke, delikatnie mowiac i zostal prewencyjnie wziety pod lupe.
D.B. ma go aktualnie w swoich trockliwych lapkach

coolnet2 juz stoi wieczorkiem bedzie podpiety do sieci, serv gier powinien ruszyc jeszcze w tym tygodniu.



cool, a kto bedzie adminem ????? powiedziec ??? moze admin sie odezwie jak bedzie chcial

__________________
Truje, halucyjnuje, moc reprezentuje

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 14:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil fragi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do fragi Znajdź więcej post'ów przez  fragi Dodaj fragi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać fragi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

adminem qlnet2 bedzie nasz dziadunio papuga

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 15:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
fragi
pif paf ratatata



Zarejestrowany: Mar 2001
Lokalizacja: Koźmin Wlkp (Dzika Wiocha)

quote:
Napisane oryginalnie przez Sniezek
adminem qlnet2 bedzie nasz dziadunio papuga


hihihi

__________________
Truje, halucyjnuje, moc reprezentuje

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 20:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil fragi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do fragi Znajdź więcej post'ów przez  fragi Dodaj fragi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać fragi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

TYLKO NIE DZIADUNIO! TYLKO NIE DZIADUNIO!

quote:
Napisane oryginalnie przez Sniezek
adminem qlnet2 bedzie nasz dziadunio papuga



jak dla Was .... wujek po prostu wujek
tylko mi tu prosze literek nie podmieniac!!!

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 15-04-2002 23:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

dobra niech bedzie wujek....ale podobalo mi sie to kiedy quietc jak cie zobaczyl krzyknal dziadku

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-04-2002 07:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

hehe :)

quote:
Napisane oryginalnie przez Sniezek
ale podobalo mi sie to kiedy quietc jak cie zobaczyl krzyknal dziadku



mnie tez troche speszyl
bo i ja jego sobie wyobrazalem ciut .... hm, mlodszego? i mniej .... brzucho-piwnego

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-04-2002 12:09
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Thumbs down Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez Poker
Hm dziwi mnie to ze jeszcze nikt nie napisal, moze nie zauwazyl ze sa 2 nowe polskie serwerki
Podam wam nawet IPki (widzice jaki jestem dobry)
62.89.124.19:27960
195.117.13.89:27960
1 ma opis Kawiarenka WIC 24/7 Katowice Opolska
a 2 Towerbridge AST-NET
POzdrawiam i milego grania zycze


Generalnie przyznaje się do 62.89.124.19:27960. Stał w sumie krótko, raczej na próbę więc raczej nie zawracałem nim ludziom głowy. Ale jak się pozbieram z kasą i wykombinuje jakiegoś kompa, albo zwolnie swoję pencetę to postawię go do porządku i będzie diałał. Przy okazji mam pytanie, na co można sobie pozwolić na 900 MHz Athlon TB tak z 256 megsów ma (chyba) na 1Mb łączu?
Generalnie do szczęścia starczyło by mi 14-16 plrs + 4 private (dla kawiarenkowiczów) + 4 spectów.
A tera kryptoreklama (ale nie moja bo to nie moja kawiarenka) WIC jest w Katowicach na Opolskiej 5 (w bramie), autentycznie otwarta 7/24 i na karzdym kompie jest UT konfigi są powalnone, bo tam ludzie siedzą radze przynieść swoje.

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-05-2002 10:12
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher
Przy okazji mam pytanie, na co można sobie pozwolić na 900 MHz Athlon TB tak z 256 megsów ma (chyba) na 1Mb łączu?
Generalnie do szczęścia starczyło by mi 14-16 plrs + 4 private (dla kawiarenkowiczów) + 4 spectów.





hm, zegarek 900 i 256ramu? to raczej sie pytaj ILE serverow i jak kobylastych na tym mozna odpalic

na moim kill.it.pl jest jedynie PII333+128ramu i 1MBit lacze.
spokojnie gra sobie 10 graczy, 4 spectuje. kiedys bylo chyba cos kolo 16 - i chyba ludziew nie marudzili ze sa lagi.

Jesli to masz na linuksie - to sobie poobserwuj load, gdy jest duuzo graczy . Sugeruje, aby nie przekraczal 1 .
No i oczywiscie - q3ded nie powinien chodzic na priorytecie nice, bo ludzie beda widziec lagi, gdy sie cron odpala (np. mrtg). Gdy mialem na nice5 - to regularnie byly lagi. Teraz q3 jedzie na nice 0 i ludzie nawet nie wiedza, ze na tej samej maszynie sobie chodzi kobylasty MRTG, FTP serv, WWW serv, samba i cos jeszcze.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-05-2002 12:01
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa




hm, zegarek 900 i 256ramu? to raczej sie pytaj ILE serverow i jak kobylastych na tym mozna odpalic

na moim kill.it.pl jest jedynie PII333+128ramu i 1MBit lacze.
spokojnie gra sobie 10 graczy, 4 spectuje. kiedys bylo chyba cos kolo 16 - i chyba ludziew nie marudzili ze sa lagi.




Z tego wnioskuję, że procek nie musi być super_power-the_best-quite_new :-) ale qpa megsów to jest to co trzeba servowi q3. A co z przepustowością łącza? Coś mi się o oczy obiło 3 kB/s na gracza (słownie 3 kilo Bajty/s) czyli tak 24 kbps (kilobitów/s). Tak wyrażnie to pisze, bo ludzie czasami nie rozróżniają (qmpel raz mnie pytał czemu ma tylko 12-14 kB/s na SDI a przecież ma 115 kbps ) Czyli czysto teoretycznie na megowym łączu 40 graczy mogło by sobie pograć. Inną kwestią jest czy jak się ma do zużycia łącza sv_fps/snaps? Ale te kwestie zostawiam sobie na póżniej :-)

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-05-2002 11:45
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Thumbs up Re: Re: Re: Re: Nowe Serwery?

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher

A co z przepustowością łącza? Coś mi się o oczy obiło 3 kB/s na gracza (słownie 3 kilo Bajty/s) czyli tak 24 kbps (kilobitów/s).



Ale popatrzyłem sobie na statsy na kill.it.pl i wynika z nich, że nawet jak było tam w peaku tak z 6 plrs UT to zużycie sieci nie skoczyło do 150, jak by wynikało z moich domysłów. Czyli jak to jest z tą przepustowością?
CPU Usage faktycznie niskie, myślę, że Athlon TB 900 MHz spoko sobie poradzi z q3 (może nawet x2: TS i CTF) drobnym servkiem http, ftp i pop/smtp.

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-05-2002 12:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher


Ale popatrzyłem sobie na statsy na kill.it.pl i wynika z nich, że nawet jak było tam w peaku tak z 6 plrs UT to zużycie sieci nie skoczyło do 150, jak by wynikało z moich domysłów. Czyli jak to jest z tą przepustowością?
CPU Usage faktycznie niskie, myślę, że Athlon TB 900 MHz spoko sobie poradzi z q3 (może nawet x2: TS i CTF) drobnym servkiem http, ftp i pop/smtp.




tak naprawde, to te wykresy na http://kill.it.pl sa srednia z 5 minut (mimo, ze je zbieram co minute).
znacznie bardziej wiarygodny, bylby dla Ciebie programik 'iptraf' (do zassania z freshmeat.net) - tam wybieraz protokol, port i pokazuje ci aktualny ruch (w miarce, jaka sobie zdefiniujesz) na interfejsie jaki chcesz.




hyhy - wykresy referencyjne? hoho, nie wiedzialem ze moje _orientacyjne_ zabawki, beda dla kogos pomocne. ale spoko - ciesz sie i korzystajcie, spoko..


P.S.
tak naprawde, to UT (czyli Q3) zuzywa BARDZO malo sieci. gdy mialem max players (cos kolo 12-14klientow), obciazenie lacza przez nich wynosilo cos kolo 350kbps, rownomiernie IN i OUT. czyli na megowym laczu jest jeszcze w pyte zapasu na zapytania DNS czy malenkie transfery po www. eksperymentalnie odpalalem tez jakies FTPy odemnie w swiat - gracze nie zauwazali lagow. ale z tym, to sugerowalbym juz ostroznosc.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-05-2002 14:08
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
pisane oryginalnie przez PAPUGa
  1. tak naprawde, to te wykresy na http://kill.it.pl sa srednia z 5 minut (mimo, ze je zbieram co minute).
    znacznie bardziej wiarygodny, bylby dla Ciebie programik 'iptraf' (do zassania z freshmeat.net) - tam wybieraz protokol, port i pokazuje ci aktualny ruch (w miarce, jaka sobie zdefiniujesz) na interfejsie jaki chcesz.
  2. hyhy - wykresy referencyjne? hoho, nie wiedzialem ze moje _orientacyjne_ zabawki, beda dla kogos pomocne. ale spoko - ciesz sie i korzystajcie, spoko..
  3. P.S.
    tak naprawde, to UT (czyli Q3) zuzywa BARDZO malo sieci. gdy mialem max players (cos kolo 12-14klientow), obciazenie lacza przez nich wynosilo cos kolo 350kbps, rownomiernie IN i OUT. czyli na megowym laczu jest jeszcze w pyte zapasu na zapytania DNS czy malenkie transfery po www. eksperymentalnie odpalalem tez jakies FTPy odemnie w swiat - gracze nie zauwazali lagow. ale z tym, to sugerowalbym juz ostroznosc.

  1. Wierzaj mi, ach wierzaj, że jak to postawię to tak to przebadam, że hej Jak będę miał wyniki oczywiście podam. Na razie potrzebuje tej pencety (wspomniany Athlon) do różnych pierdółek i troche się marnuje. Normalnie używam makówki z OS X (do ut oczywista też) i w zasadzie penceta tylko do divix-ów służy bo na makówie są z tym małe problemy
  2. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu albo Lepszy rydz niż nic znasz? Nie mówie, że spędzałem dnie i noce na szukaniu, ale trochę poqkałem i nic na ten temat na www nie znalazłem, po listach i kanałach #irc nie szukałem, bo czasu jakby mało
  3. Fucktycznie maleńko. Wychodzi 350 kbps/14 plr = 25 kbps/plr (kbpspplr? ) Ale znajdź mi kogoś, kto nie chciałby coby było mniej potrzeba . Ftp i www możnaby transfery obciąć do powiedzmy 512 kbps razem i by było.

Dzięki za info.

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-05-2002 16:15
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher

  1. Fucktycznie maleńko. Wychodzi 350 kbps/14 plr = 25 kbps/plr (kbpspplr? ) Ale znajdź mi kogoś, kto nie chciałby coby było mniej potrzeba . Ftp i www możnaby transfery obciąć do powiedzmy 512 kbps razem i by było.

Dzięki za info.




grasz w UT na makowce?!?!?! WOW! odwaznys! i jak - da sie grac? duzo framek? ile masz? nie lapie jakichs lagow, np. przy zmianie mapy na servie?


a co do transferu - cos mi sie wydaje, ze jeden gracz (zalezy jeszcze jakie ON ma lacze) robi wlasnie cos kolo 24-32kilo. znamienne jest, ze ruch jest bardzo zrownowazony - dobrze, gybys mial identycznego CIRa IN i OUT o ile planujesz wysycac lacze do 80% przepustowosci. bo jesli masz nierowno gwarantowana przepustowosc (np. do ciebie 8 mega, od ciebie 1 mega) to gracze moga miec zauwazalne lagi.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 17-05-2002 18:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
grasz w UT na makowce?!?!?! WOW! odwaznys! i jak - da sie grac? duzo framek? ile masz? nie lapie jakichs lagow, np. przy zmianie mapy na servie?


Gram na makówie i nie jest dobrze, ale na pencecie mi się nie chce Grać się da, moja wyciąga jakieś 45-90 fps, zależy od mapy i tego co widzę (konkretnie ilu widzę) Ale cooż, Apple poszedł na łatwiznę i wsadza do kompów GF 2, GF 3 były jako opcja, ale tak były, że ich nie było o GF 4 na razie nie ma co mażyć chyba, może ktoś coś wie? Biorąc pod uwagę resztę kompa (2xPPC 800Mhz, 1,5 GB) to chyba lepiej bym wyszedł na SoftRenderingu da się to włączyć w q3?
Z lagami to jest tak, że w domq mam sdi więc trudno coś powiedzieć Są i już . Pod OSX ostatnio (jak raz po przeczytaniu Tfojego posta ) zaczął mi się wieszać przy zmianie mapy i to na amen, ale pod OS9 wszycho gra. Czy tak, czy tak lag się pojawia jak się ktoś dołancza, czyli na początku mapy nagminnie. Ale to chyba kwestia serva ut? Fucktem jest, że PR 1.31 na makówę jest oznaczony jako "beta" cokolwiek to znaczy w stosunku do PR-sów. W każdym razie jak mam dobry dzień, ping mi sprzyja i nie pojawi się ktoś za dobry to biorę ok 30 fragów i nie ma mocnych

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-05-2002 14:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher
(2xPPC 800Mhz, 1,5 GB) to chyba lepiej bym wyszedł na SoftRenderingu da się to włączyć w q3?

Czy tak, czy tak lag się pojawia jak się ktoś dołancza, czyli na początku mapy nagminnie. Ale to chyba kwestia serva ut?






heh, 2x PPC heh, macos umie obslugiwac SNMP? jesli tak, to fucktycznie - lepiej by ci hasalo pod softrenderingiem. ale nie mam pojecia jak to zrobic.



tak, zauwazylem, ze szybciej wchodza do gry gracze, z SZYBSZYMI kompami - widze to w konsoli (client X entered the game). to prawdopodobnie zalezy od szybkosci, z jaka wczytuje ci sie mapka z dysku - tak podejrzewam. byc moze ta mapke trzeba jeszcze zrenderowac, czy skompilowac (co na jedno wychodzi) ale sprowadza sie do tego, ze pierwsi w grze sie pojawiaja gracze z mocniejszym sprzetem i mniej zalagowanym laczem (serv info o zmianie mapy wysyla do wszystkich jednoczesnie, ale zalagowani dostaja to info pozniej - i pozniej zaczynaja ladowac nowa mape).
co i tak, i tak nie ma znaczenia przy TSie, ale ma ogromne znaczenie przy TDMach.
ale sie rozpisalem.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 22-05-2002 21:50
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa

heh, 2x PPC heh, macos umie obslugiwac SNMP? jesli tak, to fucktycznie - lepiej by ci hasalo pod softrenderingiem. ale nie mam pojecia jak to zrobic.


Obsługiwać obsługuje. MacOS X jak najbardziej, bo to Unix z ludzką twarzą jest, MacOS 9 (tzw. Classic) - nie, chyba, że aplikacja sobie sama z tym radzi, np. tak jak Photoshop. Ale i tak czegoś tu nie qmam. W konfigu mam seta /r_smp "1", w czasie gry jak dam z konsoli /r_smp to daje, że jest "1" default is "1". Ale /r_showsmp "0" default is "0" - /seta r_showsmp "1" - r_showsmp is cheat protected??? O co tu chodzi? Wie kto? Wiele komend daje mi taką odpowiedz. Stawiam sobie serverka do eksperymentów, daje np. /r_showtris "1" a tu, że jest cheat protected
quote:
tak, zauwazylem, ze szybciej wchodza do gry gracze, z SZYBSZYMI kompami - widze to w konsoli (client X entered the game). to prawdopodobnie zalezy od szybkosci, z jaka wczytuje ci sie mapka z dysku - tak podejrzewam. byc moze ta mapke trzeba jeszcze zrenderowac, czy skompilowac (co na jedno wychodzi) ale sprowadza sie do tego, ze pierwsi w grze sie pojawiaja gracze z mocniejszym sprzetem i mniej zalagowanym laczem (serv info o zmianie mapy wysyla do wszystkich jednoczesnie, ale zalagowani dostaja to info pozniej - i pozniej zaczynaja ladowac nowa mape).
co i tak, i tak nie ma znaczenia przy TSie, ale ma ogromne znaczenie przy TDMach.
ale sie rozpisalem.


Chyba raczej łącze, ani moja makówa, ani penceta nie są może domonami szybkości, bo są szybsiejsze kompy, ale najgorsiejsze to one jeszcze nie są. Chociaż faktem jest że przy SDI ostatni się jeszcze nie załadowałem na plansze, zawsze ktoś po nie wskakuje. Pierwszy chyba też jeszcze nie W niczym to nie tłumaczy laga przy wchodzeniu gracza. Nawet jeśli komp kleenta jest wolny, to przy wchodzeniu ma już mapkę policzoną, co by to nie było - kompilacja czy rendering. A lag się pojawia. Jakiś większy snap jest wtedy wysyłany, czy co? Jak się podłanczasz w trakcie gry to też awaiting snapshot dłuższą kwilkę raczej trwa.
Wracając do kwestii zwieszek przy zmanie mapy. Pytałeś czy u mnie na makówie są i owszem zdarzają się. Nie często, ale czasem. Ale byłem ostanio w kafejce (tej w ktoorej UT jest na każdym kompie ) No i skoro już byłem to siadłem z qmplem do UT no i też nam się zaczęło wieszać przy zmianie mapy (to są jakieś Durony 700 czy coś takiego/128 MB/GF2MX) Nawet nie wiem, czy na kill.it.pl to nie było, albo na snajperze, nie pamiętam.

Pozdroofka

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 08:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher
W konfigu mam seta /r_smp "1", w czasie gry jak dam z konsoli /r_smp to daje, że jest "1" default is "1". Ale /r_showsmp "0" default is "0" - /seta r_showsmp "1" - r_showsmp is cheat protected???
1.
O co tu chodzi? Wie kto? Wiele komend daje mi taką odpowiedz. Stawiam sobie serverka do eksperymentów, daje np. /r_showtris "1" a tu, że jest cheat protected



2.
no i też nam się zaczęło wieszać przy zmianie mapy (to są jakieś Durony 700 czy coś takiego/128 MB/GF2MX) Nawet nie wiem, czy na kill.it.pl to nie było, albo na snajperze, nie pamiętam.

Pozdroofka





1. hm, nie znałem tych komend co podałeś
jesli można, to ja bym porosił o komendy, jakie wydobyłeś z UT - wklej je może tutaj - więcej ludzi skorzysta.


2. hm, tu się muszę przyznać - gdy jest zmiana mapy - klienci (gracze) załapuja 999. to naturalne - ich kompy wczytuja nową mapę, etc.
no i grarantowany sposób, aby kogoś elegancko wywalić, aby sie nie zorientował o tym, to w trakcie zmiany mapy zaladowac inna. często nawet ci, co maja dobra mape - dłuugo się podłączają wtedy do gry.
ale ja oczywiście tak nie robie.

mało tego - dzis nawet opublikowałem na servie obowiązujacy mapcycle oraz powiesiłem do sciągnięcia mapki, niestandardowe, które w nim są.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 08:56
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
1. hm, nie znałem tych komend co podałeś
jesli można, to ja bym porosił o komendy, jakie wydobyłeś z UT - wklej je może tutaj - więcej ludzi skorzysta.


Ja to wziąłem z jakiejś strony, nawet tego nie mam nigdzie spisanego. Jak wrooce do domq to postne tu linka.
quote:
2. hm, tu się muszę przyznać - gdy jest zmiana mapy - klienci (gracze) załapuja 999. to naturalne - ich kompy wczytuja nową mapę, etc.
no i grarantowany sposób, aby kogoś elegancko wywalić, aby sie nie zorientował o tym, to w trakcie zmiany mapy zaladowac inna. często nawet ci, co maja dobra mape - dłuugo się podłączają wtedy do gry.
ale ja oczywiście tak nie robie.

Faktycznie, zdarzyło mi się kilka razy, że zaczęła mi się ładować jakaś mapa, a potem w trakcie ładowania zmieniała się na inną, ale się ładowała ta inna i było ok, nie wywalało. Czasami jednak w trakcie ładowania wywalał .
Czyli to nieładne zagranie o ktoorym piszesz polega na tym, że w czasie zmiany mapy dajesz (tzn. możesz dać, bo tego nie robisz ) zmianę mapy na serwie (np. z mapcycle wynika, że będzie abbey a ty w czasie zmiany ustawiasz docks?) czy to musi być mapa której kleent nie ma, np. armory2? Bo teraz nie wiem, czy miecie WSZYSTKICH mapek zabezpiecza przed takim wywaleniem z serva, czy nie?

A tak wracając do tematu, czyli "nowe servy" - jest dobrze. Od czerwca wprowadzam się do nowego lokalu, a tam ma na mnie czekać gniazdo z 10 Mb źródełkiem pakiecików, że tak metaforycznie to ujmę Z "mojego" budynku leci światłowodzik 10 Mb do węzła a węzeł jest połączony do głównej IP rzeki w mieście czyli groobego jak prawe ramie praworęczych graczy UT których mycha się ciężko toczy światłowodu (coś mnie dziś wzięło). Nic co prawda z tego nie rozumiem, bo się nie znam, ale brzmi dobrze. Mówili, że w najbliższym czasie mogą się podłączyć do tej rzeczki 100 Mb, albo może przejdą na ATM, ale na razie nie widzą potrzeby, bo jak już wcześniej nadmieniałem mają wykorzystane ok 10% łącza. Ale to się zmieni od czerwca . Trzymcie kciuki.

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 12:26
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

GOD BLESS BULLETCATCHER :>>

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 17:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher

Ja to wziąłem z jakiejś strony, nawet tego nie mam nigdzie spisanego. Jak wrooce do domq to postne tu linka.




że w czasie zmiany mapy dajesz (tzn. możesz dać, bo tego nie robisz ) zmianę mapy na serwie (np. z mapcycle wynika, że będzie abbey a ty w czasie zmiany ustawiasz docks?)




a tam ma na mnie czekać gniazdo z 10 Mb źródełkiem pakiecików, że tak metaforycznie to ujmę Z "mojego" budynku leci światłowodzik 10 Mb do węzła a węzeł jest połączony do głównej IP rzeki .






heh, no i znowu napisałeś wypracowanie
1. linka bardzo porosze - sie przyda.

2. przyklad: z mapcycle sie zaczal ladowac wlasnieabbey, ale ty z konsoli wpisales: map ut_uptown - w tym momencie na servie sie nic nie stanie, klienci ktorzy maja dobre,niezalagowane polaczenie - dostana 999 przez troche dluzej. ale gracze z kiepskim sprzetem, kiepskimi laczami - dostana timeouta.

3. wow! 10megabitow??? jej... ja 2mega nie jestem w stanie wykorzystac powiedz mi pliz jeszcze do którego to szczęśliwego prowajdera się podłączasz?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 17:19
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
heh, no i znowu napisałeś wypracowanie
1. linka bardzo porosze - sie przyda.

2. przyklad: z mapcycle sie zaczal ladowac wlasnieabbey, ale ty z konsoli wpisales: map ut_uptown - w tym momencie na servie sie nic nie stanie, klienci ktorzy maja dobre,niezalagowane polaczenie - dostana 999 przez troche dluzej. ale gracze z kiepskim sprzetem, kiepskimi laczami - dostana timeouta.

3. wow! 10megabitow??? jej... ja 2mega nie jestem w stanie wykorzystac powiedz mi pliz jeszcze do którego to szczęśliwego prowajdera się podłączasz?

To teraz krootko:
Ad. 1 http://www.planetquake3.net/site.php3?c=./console.shtml
Ad. 2 kapuje
Ad. 3 Szczerze - nie wiem, to łącze właściciela budynku. Jak podpisze umowę będe wiedział. Było to mniej więcej tak: po ile lokale - po tyle, macie telefony ... macie internet - tak, ile (śmiesznie mała kwota), jakie łącze - no mogę panu zagwarantować 10 Mb; ile ipków - ... ble ble ble. Decyzja zapadła gdzieś tak między kwotą i 10 Mb . Właścicielem budynku jest jakiś tam instytut, gig się to nazywa, czyli czysto teoretycznie to chyba łącze NASK-u będzie

Kroocej się nie dało, naprawdę się starałem

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 23:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez PAPUGa
3. wow! 10megabitow??? jej... ja 2mega nie jestem w stanie wykorzystac powiedz mi pliz jeszcze do którego to szczęśliwego prowajdera się podłączasz?
Dobra i tak mam zarwaną nockę przed sobą i to nie przez UT to pogrzebałem i mi wychodzi, że to to jest podpięte do SILWEBU (www.silweb.pl), czyli CKPS - Centrum Komputerowe Politechniki Śląskiej. A ci z kolei powinni być spięci ze 155 Mbps siecią szkieletową NASK-u. Tak na chłopski rozum mi wychodzi, że moje kompy będą podłączone do sieci mniej więcej w tym samym miejscu (jakieś 200-300 m różnicy ) co komp boruta.gig.katowice.pl. Jak ktoś potrafi wymacać na ten temat co więcej, to chętnie poczytam. A teraz qrna do roboty ruszam

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 23:33
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
BulletCatcher
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Katowice

Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

A wogóle to tu źle zegarek chodzi, bo u mnie jest 0:45 jak wysyłam ten post. Ja rozumię kilka minut roożnicy, ale 1h? Co to qrna jest za czas? GMT o 0:45 naszego jest 11:45 pm, w Moskwie 2:45 o ile się nie mylę, to skąd qrna ta 1:45? Megalag?

__________________
znany też jako bc

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 23-05-2002 23:38
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil BulletCatcher Znajdź więcej post'ów przez  BulletCatcher Dodaj BulletCatcher do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać BulletCatcher prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher
co komp boruta.gig.katowice.pl. Jak ktoś potrafi wymacać na ten temat co więcej, to chętnie poczytam. A teraz qrna do roboty ruszam



hm, wg mojego MTRa jestes aż o 14 hopow odemnie (z tym, ze moje sa 3 hopy)
no i mam do tego kompa AZ 23ms


dzęki za linka, a format czasu mozesz ustawic w preferencjach/opcjach (swoich) na boardzie.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-05-2002 15:14
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Samuel
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: May 2002
Lokalizacja: Szczecin

Czas rzeczywiście jest zepsuty. Żeby mieć CET (czyli tak jak jest w Polsce) trzeba sobie ustawić GMT (Londyn). Błąd mógł wyniknąć ze zmiany czasu z zimowego na letni.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-05-2002 17:37
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Samuel Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Samuel Znajdź więcej post'ów przez  Samuel Dodaj Samuel do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Samuel prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: Re: Re: Re: ilosc graczy a zajetosc lacza

quote:
Napisane oryginalnie przez BulletCatcher
i mi wychodzi, że to to jest podpięte do . A ci z kolei powinni być spięci ze 155 Mbps siecią szkieletową NASK-u.


e tam - i tak jade do Ciebie przez tepse -- zrob sobie trace do kill.it.pl --- mimo, ze Ty jestes podpiety do NASKu, a ja NIE jestem podpiety do tepsy - to i tak, i tak peering (wymiana ruchu) idzie przez tepse. monopolista jaki, czy co?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 24-05-2002 20:34
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 01:03.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
Oceń Dyskusje:

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions