Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > Jaki sprzęt dla pro
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Rado
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Exclamation Jaki sprzęt dla pro

Witam wszystkich, jak wiecie technologia komputerowa rozwija się strasznie szybko, już zwykły Spektrum nie wystarczy joke Zastanawiałem się jaki sprzęt jest najlepszy dla gracza, jakie zestawienie hardware jest najlepsze? (procek,płyta,karta graficzna,dzwiekowa,pamiec?) Np: czy moze gf który ma ostatnio kiepskie strowniki czy możę Radeonki. Chciałem się dowiedzieć opini graczy, na temat zestawienia sprzetu, napiszcie co o tym sądzicie, w co warto zainwestować aby gra sprawiała przyjemność a nie walkę z fpsami. Oczywiście cena też gra role

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2003 19:19
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
GruBk4
_o/



Zarejestrowany: May 2003
Lokalizacja: Gliwice

no wiec nie jestem znawca komputerowym ale to co nastapiło w moim przypadku to:

-od razu odradzam gf fx 5200 ... jest gorszy nawet od radeona 9000

-procesor raczej pentium, sam mam athlona 2.5 @ 3.2 który niestety tak sie tylko "nazywa" bo naprawde realclock ma ok. 2.2 ghz

-co do innych czesci to wysiadam płytke mam epoxa 8RDA3 z dual ddr i wyciagam 150-300 fps



(P.S. Dzieki Spooky )

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 20-12-2003 19:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil GruBk4 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do GruBk4 Znajdź więcej post'ów przez  GruBk4 Dodaj GruBk4 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać GruBk4 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
capone
+SG+SkUbAnY



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: warszawa

Post zestaw

na pewno jak procesor to intela nie amd bo to lipa najlepiej p4.
a karte graficzna nvidia bo ati to gowno i najlepiej jakis gf fx.
karta dzwiekowa soundblaster audigy jakis.
ram minimum 256 i to na ddr.
myszki logitecha tylko.
a co do firm produkujacych plyty glowne i karty graficzne to najlepsze sa ASUS i MSI.

__________________
+SG+SkUbAnY

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 25-12-2003 19:07
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil capone Kliknij tutaj by wysłać e-maila do capone Znajdź więcej post'ów przez  capone Dodaj capone do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać capone prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Morfi
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Nov 2002
Lokalizacja: Jelenia Góra

- AMD najlepiej Athlon 64 ale to kupa kasy wiec teraz to Barton jakis
- plyta tylko "firmowa" asus,abit,msi, czy tym podobne... nie jakies wynalazki jak ECS
- ram 512 DDR 400 to juz standard
- grafika tylko ATI .. nvidia zeszla na psy ... na dzisiejsze gry z powodzeniem starcza radeon 9600 pro albo xt
- napewno plaski monitor
- myszka logitech ewentualnie microsoft ... tylko optyczne
- podkladka szmaciana za 5 zl (lepszych nie ma)
- dzwiek ... z powodzeniem starczy zwykly sb live ... jak nie bawisz sie profesjonalnie dzwiekiem to kupno lepszej to strata kasy
- zestaw glosnikow ??? NIE ... grasz i tak tylko na sluchawkach

to tyle

__________________
"Zabijajcie ich swoimi mieczami, zabijajcie lancami i włóczniami, zabijajcie ich bełtami waszych kusz. Zabijcie ich wojowników, ich kobiety i dzieci, starych i chorych. Zabijcie ich psy, bydło i inwentarz. Ale ponad wszystko, zabijajcie z przyjemnością."

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 27-12-2003 11:21
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Morfi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do Morfi Znajdź więcej post'ów przez  Morfi Dodaj Morfi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Morfi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Thumbs up tja...

no i oczywiście porządne łącze do jakiegoś szanującego się providera.
który albo umie robić kolejkowanie protokołów, albo nie wrzuca całego osiedla na 2megowy popłak :/


p.s. tak sobie myślałem ... bo w sumie, to każdy wie, ale może niema tego nigdzie napisanego:
kod sieciowy UT, oparty pierwotnie na Q3, korzysta z protokołu TCP/IP a dokładniej z UDP. User Datagram Protocol, z racji swej konstrukcji, podatny jest na straty pakietów. po prostu utracony pakiet nie jest retransmitowany - ponieważ brak informacji o tym że zaginął.
tak więc odpowiednie kolejkowanie ruchu (przy dużym obciążeniu Waszego łącza na świat) jest kluczowe.
najbardziej standardowe kolejkowanie to dropowanie 'nadmiarowych' pakietów. jeśli mieliście nieszczęście i to Wasze, urbanterrorowe pakiety są nadmiarowe, to możecie całkiem mocno warpować na mapie. innym sposobem przycinania ruchu jest kolejkowanie. jeśli zbyt wiele pakietów jest 'chętnych' do podróży obciążonym łączem, zostają one odłożone do kolejeczki (bufora) na jakiś czas. w ten sposób wzrastają Wam pingi.

wychodzi na to, że żaden sposób nie jest dobry do gry.
co więc robić? zrozumieć, że łącze nie jest z gumy. porozmawiać z największym w LANie P2Prowcem i poprosić go aby sie ograniczył 'w określonych godzinach'.
poprosić admina, aby pakietom UDP ustawił wyższy priorytet w kolejkach (niż TCP) - o ile umiecie robić ładne oczęta

czy wszyscy zrozumieli temat? jakieś pytania?

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Edytowane przez PAPUGa dnia 29-12-2003 o godz. 14:37

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 28-12-2003 17:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DARK_ANGEL
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja: JG

ati > gf
Athlon > Pentium

;0

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 29-12-2003 13:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DARK_ANGEL Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DARK_ANGEL Znajdź więcej post'ów przez  DARK_ANGEL Dodaj DARK_ANGEL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DARK_ANGEL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
wuntek
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

http://forum.tweak.pl/ Tu masz wszystko.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 30-12-2003 00:11
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez wuntek
http://forum.tweak.pl/ Tu masz wszystko.



argh ...
taka odpowiedz mi przypomina >> /dev/drzewo

"pogooglaj sobie i sie dowiedz" ...

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 31-12-2003 17:29
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
CaNi
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Jun 2003
Lokalizacja: gdzieś tam

Thumbs down buahhahah

skubny ati to goowno w takim razie ile wyciagasz fps przy wszystkim na max na twoim gf??????????? bo ja na moim goownianym ati ok 340 choc gram na 125 a jak chcesz przesle ci screeny ze mozna ok 400 ja juz widzialem 4 z przodu ty z swoim gf se mozesz
sprzet do gry to druga sprawa pierwsza to łącze

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 11-01-2004 16:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil CaNi Kliknij tutaj by wysłać e-maila do CaNi Znajdź więcej post'ów przez  CaNi Dodaj CaNi do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać CaNi prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
scalator
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Re: buahhahah

Ja poczekam jak UrT bedzie w telefonach komórkowych

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-01-2004 00:23
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Trafick
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Sep 2001
Lokalizacja: Przeworsk

Ja mam

Celerona 2ghz - boshe to byla mama pomylka
256 RAM
Ge4TI 4800 Gainwarda PP 64 mb
Myszke Logitecha mx 300 -> to jest cos ^^

Dzis musze pozyczyc quake i wracam do tej gierki liczac na dobre fps : o Wkoncu mam ine lacze moze nie jakies cudo bo DSL 512 od TPSA ale pingi saaa goood ^^

__________________
"Trafick"

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-01-2004 09:43
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Trafick Znajdź więcej post'ów przez  Trafick Dodaj Trafick do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Trafick prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
DARK_ANGEL
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Sep 2002
Lokalizacja: JG

Re: Re: buahhahah

quote:
Napisane oryginalnie przez scalator
Ja poczekam jak UrT bedzie w telefonach komórkowych


No q1 juz jest

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 13-01-2004 09:55
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil DARK_ANGEL Kliknij tutaj by wysłać e-maila do DARK_ANGEL Znajdź więcej post'ów przez  DARK_ANGEL Dodaj DARK_ANGEL do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać DARK_ANGEL prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Rado
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Cani to jaki masz model tego Ati ?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 16-01-2004 15:36
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 22:07.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
 

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions