Edytuj swój profilRejestracja jest darmowaKalendarzZnajdź użytkownika
FAQ - pomocSzukajStrona główna
FPP BOARD > Gry > Urban Terror > server(pomoc w konfiguracji)
Czy zmniejszyc g_speed?
You do not have permission to vote on this poll.
tak 2 33.33%
nie 4 66.67%
W sumie: 6 głosów 100%
 [Edycja ankiety (moderatorzy tylko)]
  Poprzedni Temat   Następny Temat
Autor
Temat    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

server(pomoc w konfiguracji)

Witam.
Aktualnie pracuje nad serverem do urt.
mam wszystko postawione i dziala ))
Ale mam kilka pytan co do konfiguracji
Otoz :
1)co sadzicie na temat botow?? Ile i na jakiej zasadzie jak zmienic im skill level?
2)chcialbym zmniejszyc o jakies 20% szybkosc przemieszczania sie,
3)Jak sie zalogowaz i uzywac admina
4)Jak ustawic votowanie optymalnie?
5)jak zrobic by po zakoncznym meczu mapa nie reladowala sie?
tzn flaglimit 100 reds wins i jeszcze jeden mecz na tej mapie.
6)Server posiada wiele nie standardwoych map ]] czy tak ma zostac???
7)jak zrobic statystyki?

Strona servera w przygotowaniu.
A na niej ma sie znalesc :

info o laczu
info o mapach
statystyki
info o konfiguracji.
oraz adminie

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 18:44
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
maggot21
Skilled (Knight)



Zarejestrowany: Jul 2002
Lokalizacja: Łaziska Górne

Nie jestem specem od serwerow ale polecam zapoznac sie z tym tekstem http://www.utscripts.net/scripts/server/server_ref.txt Sa tam wymienione chyba wszystkie (z pewnoscia te najwazniejsze) komendy z objasnieniami (po angielsku ofkoz). Jesli chodzi o szczegoly to pytaniami raczej do Papugi (pozdro :) albo innego admina serwow UrT.

__________________
<- Add some hair and it will be me

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 20:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil maggot21 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do maggot21 Znajdź więcej post'ów przez  maggot21 Dodaj maggot21 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać maggot21 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

przepraszam za pytanie, ale czy to ten n3o czy to jakis nowy n3o ? =)

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 20:57
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

ja to ja
czyli N30 a nie n3o
Cv nie przedstawie.
Ale jak widac jestem nowy
chcialbym nawet nawiazac wspolprace z jakims servisem www
www.urbanterror.pl bardzo chce nawiazac wspolprace ale jakos nie odpowiadaja na maile ;//

a moze cos o konfiguracji ??

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 21:00
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

byl juz jeden n3o , nie zbyt dobra opinie po sobie zostawil, wiec jestem troche nieufnie nastawiony, no offence

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 21:16
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

jam jest N30
i tam reszta n3x mnie nie interesuje PP

btw moze cos do topica?

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 01-10-2002 21:51
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
capone
+SG+SkUbAnY



Zarejestrowany: Dec 2001
Lokalizacja: warszawa

Post ut runner

masz tu linka do najlepszego programu do stawiania serwerow
http://runner.gameadmins.com
a co do botow to ja bym radzil ci je wylaczyc

__________________
+SG+SkUbAnY

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 06:46
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil capone Kliknij tutaj by wysłać e-maila do capone Znajdź więcej post'ów przez  capone Dodaj capone do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać capone prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

a mozna wlaczac boty spod admina?? ew. jakis skrypt albo co, by inni userzy mogli odpalac boty ale tylko ci wybrani???

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 11:59
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

swietnie ktos mi powie dlaczego moj server mnie zbanowal???


nie kumam o to moj konfig :

// *NOTE* any line that starts with // is ignored by quake.

//*** Administrator Info ***
sets Admin "n30"
sets Email "[email protected]"

//*** Server Name and Daily Message ***
set sv_hostname "PozLAN"
set g_motd "hmmm"

//*** Game Settings ***
set sv_maxclients "16" // The maximum number of connected clients allowed.
//set g_maxGameClients "12" // The maximum number of players that can actually join into the game. All other connected clients can only Spectate.
//set sv_privateClients "4" // sv_privateClients and sv_privatePassword allow for private slots on the server. Example: If sv_maxclients = 16 and sv_privateClients = 2 then there will be 14 public slots and 2 private.
set g_gametype "4" // 0 = Free-For-All, 1 = Single Player, 3 = Team Deathmatch, 4 = Team Survivor, 5 = Follow the Leader, 6 = Capture and Hold, 7 = CTF
set fraglimit "100" // 0 = none
set timelimit "20" // 0 = none
set g_maintainTeam "1" // Keep Teams After Map Change
set g_teamForceBalance "1" // Force Players To Balance The Teams
set g_teamAutoJoin "1" // Make Players Join A Team On Connect
set g_friendlyFire "1" // Friendly Fire 0 = Off, 1 = On
set g_maxteamkills "4" // # Of TKs Until Player Is Auto-Kicked
set g_allowChat "2" // Allow Chat: 0=Off, 1=Team Only, 2=All

//*** Passwords ***
//set rconpassword "" // Remote administration password.
//set sv_privatePassword "" // Password for private slots on server. Client enters password by typing "set password -----" at the console.
//set g_password "" // Used to password protect the server. Client enters password by typing "set password -----" at the console.

//*** Warmup ***
set g_doWarmup "0" // 0 = off, 1 = on
set g_warmup "3" // Warmup time in seconds.
set g_respawnDelay 5
set g_respawnProtection "3" // Protects players for X seconds after respawn
set g_precipAmount 256
set g_enablePrecip 2
set g_followEnemy "1" // Disallow Spectating Of Enemy Team
set g_followForced "0" // Disable Ghost Mode

//*** Bot Setup ***
set bot_enable "1" // 0 = off, 1 = on
set bot_minplayers "4" // This command manages the addition/removal of autobots. Bots will leave if there is not enough room on the server. As people join, the bots remove themselves one at a time to allow room for the addition of players.
//set g_spSkill "4" // Skill Level Of Bots

//*** Server Settings ***
set sv_pure "1" // A Pure server will only let users connect if they have the exact same .pk3 files in their q3ut directory as the server does. Helps stop cheaters from using modified code.
set g_allowvote "0" // 0 = off, 1 = on
set sv_allowdownload "0" // 0 = off, 1 = on
set gamename "Q3UT2"
set sv_maxRate "8000" // Sets the maximum allowable rate a client may have set when connected to the server. A suggested setting is 8000 or 10000 so server bandwidth is not used up by high speed clients, thus allowing modem players to have a smoother game.
set g_log "server.log" // This is to set the name of the output file. By default it's "games.log".
set g_inactivity 3000 // Number of seconds before an inactive player is kicked.
set g_survivorRoundTime "3" // Time One Survivor Round Takes
set g_survivorRoundDelay "5" // Pause Between Survivor Rounds

set g_synchronousClients "0" // Must Be Enabled To Record Demo's
set g_bulletPredictionThreshold "5" // Best To Leave it Untouched
set g_allowBulletPrediction "1" // 0=Off, 1=On
set g_filterBan "0" // Don't Know Anything About Banning
// set g_banIPs "" // I Hope It Will Never Be Neccesary



//*** Master Servers ***
//set sv_master2 "master0.gamespy.com:28900" // Server reports to gamespy master server.
//seta sv_master4 "q3master.gamesinferno.com"
//seta sv_master3 "q3master.barrysworld.com:27950"
//seta sv_master2 "master0.gamespy.com"
//seta sv_master1 "master3.idsoftware.com" // By default the server will report to the Id Software master server.
// The server can report to a maximum of 5 master servers.

//*** Map Rotation ***
set g_mapcycle "mapcycle.txt"
map ut_casa

ktos wie gdzie te bany trzyma i jak je usunac??
bo mnie to irytuje powoli. juz 1h czaje na tego konfa i nei widze.

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 14:35
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Sniezek
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Jan 2002
Lokalizacja: Warszawa

n3o wroci papuga to on ci powie co i jak, a jak cos to jego nr gg: 3270000 uzywaj go madrze

__________________
Panie, daj mi sile...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 17:23
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil Sniezek Znajdź więcej post'ów przez  Sniezek Dodaj Sniezek do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać Sniezek prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

quote:
Napisane oryginalnie przez Sniezek
n3o wroci papuga to on ci powie co i jak, a jak cos to jego nr gg: 3270000 uzywaj go madrze


a kiedy wroci hehe
btw wyje**** wszystko z koncowka log i juz nie mam bana )
a ttt
why tak zrobil ?

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 17:30
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
kood
just lame



Zarejestrowany: Mar 2002
Lokalizacja: Bydzia

w ogole ustaw sobie g_rconpassword (tu sobie haslo wymysl), dzieki niemu mozna w czasie gry zmeinaic ustawienia servera.. przydatna opcja i zawsze stosowana..

__________________
...how much difference... does it make...

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 18:22
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil kood Kliknij tutaj by wysłać e-maila do kood Znajdź więcej post'ów przez  kood Dodaj kood do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać kood prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
n30
Training (Enforcer)



Zarejestrowany: Oct 2002
Lokalizacja: Dom

quote:
Napisane oryginalnie przez kood
w ogole ustaw sobie g_rconpassword (tu sobie haslo wymysl), dzieki niemu mozna w czasie gry zmeinaic ustawienia servera.. przydatna opcja i zawsze stosowana..


ustawilem P tylko wycialem przed ciekawskimi i zachaszowalem dla nie poznaki

__________________
__
Kto rano wstaje jest sam sobie winny.

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 02-10-2002 18:47
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil n30 Kliknij tutaj by wysłać e-maila do n30 Znajdź więcej post'ów przez  n30 Dodaj n30 do Listy Znajomych Kliknij tutaj aby wysłać n30 prywatną wiadomość  Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

quote:
Napisane oryginalnie przez n30

set sv_maxclients "16" // The maximum number of connected clients allowed.
//set g_maxGameClients "12" // The maximum number of players that can actually join into the game. All other connected clients can only Spectate.
set g_maintainTeam "1" // Keep Teams After Map Change
set g_teamForceBalance "1" // Force Players To Balance The Teams
set g_teamAutoJoin "1" // Make Players Join A Team On Connect
set g_friendlyFire "1" // Friendly Fire 0 = Off, 1 = On
set g_maxteamkills "4" // # Of TKs Until Player Is Auto-Kicked
set g_allowChat "2" // Allow Chat: 0=Off, 1=Team Only, 2=All

//*** Passwords ***
//set rconpassword "" // Remote administration password.

set g_followEnemy "1" // Disallow Spectating Of Enemy Team
set g_followForced "0" // Disable Ghost Mode


//set g_spSkill "4" // Skill Level Of Bots

set g_allowvote "0" // 0 = off, 1 = on

set g_log "server.log" // This is to set the name of the output file. By default it's "games.log".
set g_inactivity 3000 // Number of seconds before an inactive player is kicked.

set g_filterBan "0" // Don't Know Anything About Banning
// set g_banIPs "" // I Hope It Will Never Be Neccesary

ktos wie gdzie te bany trzyma i jak je usunac??
bo mnie to irytuje powoli. juz 1h czaje na tego konfa i nei widze.




różnica między sv_maxclients a g_maxGameClients (np. pierwszego dasz 16 a drugiego 14) spowoduje, że stworzysz 2 sloty dla spectatorów. nie będa oni mogli zagrać, dopóki jeden (z 14) graczy nie opuści servera.

sugerowałbym nie zmuszać graczy do team-force-balance - czasem mecze maja nierówne składy. chyba, że nie planujesz udostepniac serva na mecze/sparingi/klanówki/etc.
podobnie z team-auto-join. czasem ktoś chce pospectowac troszkę (np. żeby nagrac czyjeś demko z czitowania)
to samo z follow-enemy i follow-forced - nie wolno, by zabici greacze z przeciwnej druzyny widzieli, co robią żywi jeszcze gracze przeciwnika


max-team-kills sugerowałbym zmniejszyć do np. 2. nikogo bardziej nie lubimy, niż TKów, prawda?

<R>KONIECZNIE</R> (w konfigu) ustaw jakieś hasło do rcona!!!
jesli nie będzie rcona, to... wkrótce możesz nie miec nawet i całej maszynki, serio

z botami, to jak uważasz - levele od 1(i can win) do 5(nightmare)
mi się na przykład psuje cos, gdy włączam boty - gracz, który wejdzie w slot po bocie, nie może się ruszać

vote - jest jeszcze vote o wartości 2 - mona wtedy votowac takie rzeczy, jakie Ci się jeszcze nie śniły a 1 pozwala tylko na mapki, nie pozwala na kiknięcie kogoś zdaje się.

logowanie.... gdzieś indziej pytałes się, jak zmniejszyc pak0.pk3 ... hm, powiem Ci tyle: tygodniowy log z coolneta, to jedyne 200mega textu. zipuje sie to wyśmienicie, no ale zanim się zazipuje, to leży na dysku...

inactivity - sugeruję (MOCNO sugeruję) zrobić mniejszy niż 50 minut na przykład 3 minuty (180) - wystarcza, by iść do kibelka, czy odebrac telefon.


bany sa trzymane w pokopanych zmiennych w samym serverze :/
wyswietlić je mozesz: g_banIPs i Ci wypisze aktualnie zabanowanych. usuwasz: removeIP x.x.x.x a dodajesz: addIP x.x.x.x


odezwij się na GG (3270000) to Ci jeszcze coś powiem, ale ciii.....

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 06-10-2002 23:04
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
One*Szot
Guest



Zarejestrowany: Not Yet
Lokalizacja:

Post HmMm ?

Korzystajac z okazji omawiania cfg. pod serwery, mam pare pytań. ( Zakładam serwer UrT wraz z mojim adminem sieci )
set g_teamForceBalance "x" - ustwic na 1 czy na 0 ??
Jakie minimalne lącze powinno byc by był sens stawiania serwera ?? Procki mają byc 2 razy Pentium 3 1.2 oraz 512 ram DDR czy to styknie ?? Mam jeszcze pare innch pytań o ktore chcial bym spytac Ciebie Papuga ... ( no jakies rady itp. ) moje gg 2717879 ... Twoje mam w poscie powyzej ... napisze cos mam nadzieje ze sie odezwiesz. cU all :>

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-10-2002 10:59
Znajdź więcej post'ów przez  Dodaj  do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
PAPUGa
Elite (Fiend)



Zarejestrowany: Apr 2002
Lokalizacja: w stolycy

Re: HmMm ?

quote:
Napisane oryginalnie przez One*Szot
Korzystajac z okazji omawiania cfg. pod serwery, mam pare pytań. ( Zakładam serwer UrT wraz z mojim adminem sieci )
set g_teamForceBalance "x" - ustwic na 1 czy na 0 ??
Jakie minimalne lącze powinno byc by był sens stawiania serwera ?? Procki mają byc 2 razy Pentium 3 1.2 oraz 512 ram DDR czy to styknie ?? Mam jeszcze pare innch pytań o ktore chcial bym spytac Ciebie Papuga ... ( no jakies rady itp. ) moje gg 2717879 ... Twoje mam w poscie powyzej ... napisze cos mam nadzieje ze sie odezwiesz. cU all :>




juz się odezwałeś i ... poszedłes sobie oglądać film


jak już pisałem - force-team-balance - zależy. czy ma to byc publiczny serv, na którym NIE będzie klanówek, etc - czy tez beda na nim rozgrywane mecze, etc. 1 włącza tą opcję. czasem ludziom więcej kłopotów sprawia przemieszczanie się w druzynach (zmiana kolorów co runde, bo ktos odszedł i serv Cię przeniósł) niż jest to warte.

łącze... przyjmij, że 1 gracz, to 30kilobitów ruchu, zarówno IN jak i OUT. czyli 512kilo _być_może_ starczy na 10 graczy, a może im się co jakiś czas zacinać.

wow, jaka wypasiona konfiguracja! zaręczam Ci, ze Twoje procki będa spały, a w godzinach gdy będzie max userów, ledwo-co otworzą jedno oko
na killu na przykład jest 10 graczy (jest całe mnóstwo innych servisów) servera UT na procku zaledwie PII 300MHz.

pytaj się śmialo tutaj - może ktos jeszcze skorzysta

__________________
bang! bang! ... a kto pozamiata i powynosi śmiecie?

Zgłoś post do moderatora | IP: Zalogowane

Old Post 07-10-2002 11:18
Kliknij tutaj aby zobaczyć profil PAPUGa Znajdź więcej post'ów przez  PAPUGa Dodaj PAPUGa do Listy Znajomych Edycja/Kasowanie Posta    Odpowiedź
Wszystkie czasy są EU (PL). Aktualna godzina 09:04.    Wyślij nową wiadomość    Wyślij Odpowiedź
Poprzedni Temat   Następny Temat
[ Pokaż wersje do druku | Wyślij tą stronę do przyjaciela! | Otrzymuj informacje o aktualizacji tego tematu ]

Szybkie wybieranie:
 

Reguły obowiązujące na boardzie:Kto może czytać board'a? Każdy zarejestrowany i niezarejetrowany użytkownik.
Kto może zakładać nowe tematy? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Kto może pisać odpowiedzi? Każdy zarejestrowany użytkownik.
Zmiany: Post'y mogą być edytowane i kasowane przez ich autorów.
Posty: kod HTML jest OFF. Uśmieszki są ON. vB code jest ON. [IMG] jest OFF.
 


Zajrzyj na F·P·P · N·E·W·S
po więcej news'ów ze świata gier FPP.

< Kontakt - f·p·p · b·o·a·r·d >

SERWISY
fpp.pl | avp.fpp.pl | avp.fpp.pl/ogl | bia.fpp.pl | bhd.fpp.pl | cgl.fpp.pl | chrome.fpp.pl | cs.fpp.pl
cod.fpp.pl | cz.fpp.pl | doom3.fpp.pl | duke.fpp.pl | ghostrecon.fpp.pl | halflife.fpp.pl halo.fpp.pl | j2k.fpp.pl
moh.fpp.pl | of.fpp.pl | swbf.fpp.pl | quake.fpp.pl | quake2.fpp.pl | quake3.fpp.pl | unreal.fpp.pl | redfaction.fpp.pl
sof.fpp.pl | rtcw.fpp.pl | tribes2.fpp.pl | bhd.fpp.pl

ZASOBY
news.fpp.pl | cgl.fpp.pl | battlenet.pl | gry-video.pl | g4ce.pl UrbanTerror.pl



board.fpp.pl
Podłącz nasz baner

© 2000 - 2004 fpp productions